Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

GITS rekomendowalbym ogladac w kolejnosci najpierw 2 filmy, potem SAC. Batou i Motoko z filmow i seriali mocno sie roznia, wiec zeby sie nie mieszalo warto obejrzec w ten sposob.

Dla mnie liczy sie tylko jakosc, rozmiar nie ma znaczenia. Sam OST z NGE zajmuje mi 11 GB :-P Tak bylo na 512 i tak jest na 1 Mb. Dysku mi caly czas brakuje wiec regularnie wypalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor nawet nie wiesz jakie uczucia żywię w tym momencie do Ciebie :D

 

Jutro Higurashi Kai zagości na dysku ;) Mam nadzieję ze transfer zawszę jest taki jak teraz ;)

Oj, proszę ;).

 

Ja jestem na bieżąco (ze ściąganiem), ale obejrzę, jak już pojawi się całość.

 

Mam nadzieję, że wyjaśni się parę spraw z pierwszej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie obejrzę ;)

Ale na razie zasysam 1 sezon Gitsa, a potem filmy ;]

Ale najpierw jutro będzie Higurashi z linka Vennora, za którego bardzo dziękuje :)

 

_______________________________

 

Widzę że mnie o całą minutę ubiegłeś ;)

 

Też właśnie czekałem aż wszystko wyjdzie. Bo w końcu i Shany i Higurashi ostatnie odcinki będą chyba 4 i 6 także niebawem ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wracam do Claymore - pierwsze dwa odcinki nie były złe, ale nic wybitnego się nie zapowiada.

Na Labie sie tym podniecali wiec moze to serio cos calkiem dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem już Black Lagoon na amen ;]

 

Całkiem fajna 2 seria ale to już nie to samo co pierwsza IMO ;)

 

Miałem dać 8, ale za zakończenie dam chyba z 8,5 ;] [;

 

Jutro zaczynam Suzumyia Haruhi no Yuuutsu, coś na odmianę :)

 

 

Sesq zagiąłeś mnie tymi GB ;]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sesq - coz, u mnie stoi box z Evangelionem na polce :P

 

Skonczylem Seirei No Moribito (Guardian of the sacred spirit) - powiem krotko: jesli komus podobalo sie 12 Krolestw, to niech zrobi sobie mala reorganizacje kolejki i wrzuci to na pierwsze miejsce, nie zawiedzie sie.

Naprawde zarabiste fantasy, z dobra fabula, fajnymi postaciami i swietna muzyka. A dodatkowo bez supermocy i nadmiernego wydziwiania. Czyli wszystko to, co w 12 Kingdoms najlepsze :)

A propos muzyki: pisalem wczesniej, ze raczej nie nadaje sie ona do sluchania solo. Odszczekuje te slowa, muza jest mega klimatyczna.

Tak jak i w FSN duza czesc utworow laczy jeden motyw przewodni, w tym przypadku jest to ten utwor: http://youtube.com/watch?v=TxJFuVsXpG4 (uwaga: filmik jest z 22. odcinka, niby wiele nie pokazuje, ale jak ktos nie chce sobie spoilerowac, to niech sobie pusci w tle).

 

Ogolnie: zdecydowanie polecam :) Zaczalem o 16.00, skonczylem o 2.30 ;) Ogladalem wersje Ani-Kraze, moze wazy te 6GB, ale jest tego warta - dobre suby, podzial na chaptery, dzwiek 5.1, bardzo dobra jakosc obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jade twardo z koksem czyli Deeper Kyo. Super powersy jednak sa , ale dobrze sie to oglada. Jak narazie mocna 8. Podoba mi sie glowny bohater. Zobaczymy co dalej - chyba mam nastroj na ogladanie siepanki po Paranoi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 2 epki na dobry początek Suzumiya Haruhi....

 

Pierwszy, jak trafnie stwierdzono na Animesub "jest zakręcony jak ruski termos" Ba nawet muszę dodać ze porył mi beret, szczególnie "efekty specjalne" :lol2:

 

Ale drugi juz sie normalnie ogląda :)

 

Na razie nauka, nauka, nauka, a potem wypadało by to skończyć ;] [; ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitS ma jakby 2 tory:

1. Ghost In The Shell + GitS: Innocence - dwa filmy

2. GitS: Stand Alone Complex - dwa sezony serialu (SAC i 2ng GIG) oraz film Solid State Society.

Tor nr 2 rozgrywa sie przed wydarzeniami z filmow z toru 1, nie sa jednak bezposrednio powiazane fabularnie.

Błąd - Akcja filmu Ghost in the Shell (opartego na mandze, wątek Puppet Master vel Projectu 2501) dzieje się w 2029 roku. Akcja Innocence nie jest określona dokładnie (x lat po wydarzeniach z 1st częsci).

 

Stand Alone Complex jest alternatywną wersją wydarzeń (Project 2501 nigdy nie powstał), akcja ma miejsce od 2030 (Laughin' Man Case <pierwszy sezon>, poprzez 2nd GIG <drugi sezon> Indiviudal Eleven) do 2035 roku (Solid State Society, film pełnometrażowy <NIE trzeci sezon>).

Edytowane przez K.A.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Solid State Society też by wypadało obejrzeć...

Ehh z GitSem jest trochę pieprzenia żeby wszystko skompletować ;)

 

BTW. Otaku się wysypało i nici z wizji pt. "Dziś na dysku Higurashi Kai" :|

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed obejrzeniem GITS wypada przeczytac The Ghost in the Shell i The Ghost in the Shell 1.5 (TGitS 2 Man-Machine Interface niekoniecznie).

 

Potem obejrzec 2 kinowki (1st czesc dostepna w Polskich sklepach), i na koncu SAC (ma duzo hm 'smaczkow' dotyczacych mangi i w/w anime, rownież dostępne w Polskich sklepach, za wyjątkiem Solid State Society).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)-->

CYTAT(K.A.B @ 1 gru 2007, 14:27) 2831870[/snapback]

Przed obejrzeniem GITS wypada przeczytac The Ghost in the Shell i The Ghost in the Shell 1.5 (TGitS 2 Man-Machine Interface niekoniecznie).

 

Potem obejrzec 2 kinowki (1st czesc dostepna w Polskich sklepach), i na koncu SAC (ma duzo hm 'smaczkow' dotyczacych mangi i w/w anime, rownież dostępne w Polskich sklepach, za wyjątkiem Solid State Society).

Mi tam nieznajomosc mangi specjalnie nie przeszkadzala w ogladaniu :P Co do zaleznosci czasowych - moze i masz racje. Efek koncowy jest w sumie podobny - jedno jest w zasadzie niezalezne od drugiego ;)

 

mmm, ale nie masz platinum ktora ma lepsza jakosc ( w teorii )

Ale za to ladnie wyglada:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitS: SAC 2nd od Thora 720p będzie ładnie wyglądać?

 

Niecałe 8GB, ale mam nadzieję ze się opłaci ;] W końcu poszedłem za waszą radą... No ale słabo z miejscem na dysku teraz będzie ;]

Tylko coś słabe transfery na tym BoxTorrencie...

 

K.A.B, za mangę się nie zabieram :P Wolę pooglądać, a do czytania jeszcze mi zostało w kolejce jakieś 14 książek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to ladnie wyglada:

mhmmm :>

GitS: SAC 2nd od Thora 720p będzie ładnie wyglądać?

 

Niecałe 8GB, ale mam nadzieję ze się opłaci ;] W końcu poszedłem za waszą radą... No ale słabo z miejscem na dysku teraz będzie ;]

Tylko coś słabe transfery na tym BoxTorrencie...

 

K.A.B, za mangę się nie zabieram :P Wolę pooglądać, a do czytania jeszcze mi zostało w kolejce jakieś 14 książek :P

http://thoranime.5gbfree.com/gitssac2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claymore z każdym odcinkiem coraz bardziej mnie wciąga.

 

Szósty był dość spokojny i kojący (wycisnął ze mnie nawet parę łez ;)), a w siódmym mocna odmiana - walka na dużą skalę.

 

Pomimo tego, że jakoś specjalnie nie przepadam za anime z kategorii "superpower", to muszę przyznać, że z Claymore czerpię sporo przyjemności; miło się ogląda.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesq no nie powiem... ładnie wygląda :)

Jakaś odmiana od rmek :P

 

Obejrzałem Suzumyia Haruhi no Yuuutsu.

Nic specjalnego. Nie wiem czemu najwięcej 10 jest na AniDB...

 

1 epek i akcja w 7, a dokładniej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ta w innym wymiarze/świecie z elementami FMP ;)

No i jeszcze ta gra w statki gdzie wydawało mi się że otwierają się wyrzutnie w Dannanie (czy jak tam się piszę :P )

 

Dałem 8/10.

Chociaż zastanawiam się czy nie było by więcej gdyby całe Anime byłoby jak w 1 epku :D :lol:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claymore mnie zadziwia.

 

Nie sądziłem, że akcja będzie w takim stopniu nieprzewidywalna.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Najciekawsze jest to, że główna bohaterka wcale nie jest najpotężniejszą postacią w świecie, wręcz przeciwnie.

 

Przynajmniej na razie, bo widzę, że wraz z kolejnymi odcinkami odkrywa się coraz więcej prawdy o jej przeszłości i zdolnościach, które posiadła.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Vennor.... spojlery sadz , nie kazdy to ogladal :)

 

Edit

Deeper Kyo za mna. Fabularnie to nie sa wyzyny , wystawilem 8 bo podobal mi sie glowny bohater , nie nudzilo i ciekawily mnie ich dalsze losy.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W animcu totalnie pomieszali kilka stylow , splatali fakty historyczne z superpowersami oraz watkami sci-fi. Robi sie lekka sieczka
. Mialem po prostu ochote na cos lekkiego po Paranoi i jest git. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor.... spojlery sadz , nie kazdy to ogladal :)

Wybacz. Uznałem, że będzie to czynnikiem zachęcającym do obejrzenia.

 

W każdym razie już mnie ktoś wyręczył. ;)

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo tutaj bo za dlugi jest ten watek ale polecam wam Anime Death Note -normalnie masakrycznie dobre jest wg mnie. oczywiscie chodzi mi o wersje w epkach bo sa jeszcze filmy ale narazie ogladam Epki a wyszlo ich jak narazie z polskimi subami 28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd - Akcja filmu Ghost in the Shell (opartego na mandze, wątek Puppet Master vel Projectu 2501) dzieje się w 2029 roku. Akcja Innocence nie jest określona dokładnie (x lat po wydarzeniach z 1st częsci).

 

Stand Alone Complex jest alternatywną wersją wydarzeń (Project 2501 nigdy nie powstał), akcja ma miejsce od 2030 (Laughin' Man Case <pierwszy sezon>, poprzez 2nd GIG <drugi sezon> Indiviudal Eleven) do 2035 roku (Solid State Society, film pełnometrażowy <NIE trzeci sezon>).

Tak do końca alternatywną wersją nie jest...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jak dla mnie SAC jest alternatywą dla Innocence, ale jest kontynuacją dla pierwszego GiTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Azumandze...

 

Dałem 7,5/10 za

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Przygody Sakaki z kotami, nauczyciela ;] i Osake

 

Poza tym jakoś słabo się to oglądało...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...