Skocz do zawartości
marco

IPB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, pełna edycja działa.

Nie, jednak dalej nie. Edytować mogę tylko w szybkiej edycji. Opera 10.50

 

 

EDIT

Tak, teraz pełna edycja działa!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marco & Oskaliber - u mnie skalowanie obrazkow nie dziala prawidlowo na zadnej przegladarce, na kilku roznych komputerach z roznymi OSami (WinXp Pro w pracy, Win7 w domu).

Dobry material do testow: Galeria Użytkowników PurePC - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 127,666666667

 

Na Operze nie ma nic przy zdjeciu, w IE jest ramka z napisem w lewym gornym rogu "Zmniejszono 100% (oryginalne wymiary 2248 x 996) - kliknij by powiększyć do normalnych wymiarów". Oczywiscie klikanie nie powoduje zadnej zmiany rozmiarow.

 

Rozjezdzanie sie chyba poprawilo, bo dzis juz tego nie widze na O 10.10

 

Czy przypadkiem problem nie pojawia się wyłącznie na skórce Pure-Red?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak skalowania bywa czasem dobijające i mam nadzieję, że szybko da się z tym uporać. Nie bardzo mi się uśmiecha przerzucać na co innego niż Firefox. Ale Chrome w sumie jest całkiem niezłe. Pełna edycja działa poprawnie teraz. ;)

 

EDIT: Ok widzę, że jednak skórka ma znaczenie. Na Pure-Red są problemy, ale na IP.Board działa już normalnie, gdy wszystkie foty się załadują. Te większe się przeskalowują i strona wraca do normalnych rozmiarów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem problem nie pojawia się wyłącznie na skórce Pure-Red?

 

Tak, problem dotyczy tylko Pure-Red. Tak samo tylko Pure-Red dotyczy problem rozjeżdżania się spisu tematów, co przedstawiłem na screenie kilka postów wyżej. Być może istotny jest też fakt, że nie wszystkie działy się rozjeżdżają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie wyświetlanie reklam - zamiast poziomych, mam pionowe. Nie muszę mówić, że strasznie to rozciąga stronę (zdarzyło się to 2 razy, najpierw Google, teraz jakieś randki). Poza tym, na chwilę zniknęło podforum Najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie wyświetlanie reklam - zamiast poziomych, mam pionowe. Nie muszę mówić, że strasznie to rozciąga stronę (zdarzyło się to 2 razy, najpierw Google, teraz jakieś randki). Poza tym, na chwilę zniknęło podforum Najważniejsze.

 

Za parę chwil powinno być ok, przebudowywany jest cache

 

Sorry, wiem, wszystkich wylogowało. Musiałem zrobić restart memcached.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualności

Galaxy Dual GeForce GTS 250

autorstwa gargi-Sprzed 9 godzin

<!--paging_filter-->Kilkanaście tygodni temu była jeszcze tylko szkicem na deskach kreślarskich, później pojawiła się ...

 

 

 

Przy każdym. Co do reklam to pionowe mogą być o ile będą o połowę krótsze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy:

1. Posty sa zbyt rozciagniete w pionie, odstepy pomiedzy kolejnymi elementami sa niepotrzebne. Sam nick zajmuje 33pix, co w swiecie monitorów 16:9 jest kiepskim pomysłem.

2. Ocenianie postów, po co to w ogóle jest? Może niedługo bedziemy jeszcze fajniusie f0teczQi wklejać ;) ?

3. Gdzie darkness ;) ?

 

+1. Ten post to odzwierciedlenie wszystkich moich boleści v3.0 Szczególnie punkt pierwszy! ocenianie postów to też poke-debilizm. ;-) Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórka Pure-Red jest wadliwa i nie będzie na niej działało dopasowywanie szerokości.

Nie czuje się na siłach (a raczej nie mam wystarczająco dużo czasu i zaparcia) by poprawiać jej błędy (a raczej wywalić całe złogi bezsensownego kodu). Zostanie wycofana z domyślnej jak tylko zostanie wybrana inna. W wersji takiej jak jest pozostanie do wyboru dla chętnych, ale nie będzie supportowana, chyba, że jej producent przestanie wymigiwać się w odpowiedzi na zgłoszone problemy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PureRed jest rzeczywiście zabugowana to proponuję ją wyciąć by nie powodować problemów. Można też zrobić ankietę 'Z jakiej skóry korzystasz' i na jej bazie ustawić domyślną i wyciąć niepotrzebne (np. nie wierzę, że ktoś używa Fata czy niedopracowanego Gfx [a jeżli już to pojedyńcze jednostki]).

 

Edit

O ile pamiętam to w ustawieniach IPB są statystyki użycia skór, można się obyć bez ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PureRed jest rzeczywiście zabugowana to proponuję ją wyciąć by nie powodować problemów. Można też zrobić ankietę 'Z jakiej skóry korzystasz' i na jej bazie ustawić domyślną i wyciąć niepotrzebne (np. nie wierzę, że ktoś używa Fata czy niedopracowanego Gfx [a jeżli już to pojedyńcze jednostki]).

 

Edit

O ile pamiętam to w ustawieniach IPB są statystyki użycia skór, można się obyć bez ankiety.

 

Chyba nie ma, ale od czego zapytanie ;)

SELECT count( m.member_id ) AS ile, s.set_nameFROM `ibf_members` m, `ibf_skin_collections` sWHERE m.skin = s.set_idGROUP BY m.skinORDER BY ile DESC

Z tych którzy wybrali skórkę inną niż default (tj przynajmniej raz bawili się od update'u na 3.0 wyborem)

154 Pure-Red

110 Cethin

104 CleanCut

99 Deflection

95 IP.Board

42 Light

37 Professionnal Blue

10 Simplicity

5 Fat

1 IP.Board Lo-Fi

1 Gfx

 

Dla mnie jest to jasny sygnał, że tak naprawdę mało osób to interesuje to raz, dwa, że jeśli już to największy nacisk trzeba dać na jakieś czarne bo dużo ludzi nie umie ustawić monitora/oświetlenia w pomieszczeniu albo ma taki który na to nie pozwala.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 Professionnal Blue

10 Simplicity

5 Fat

1 Gfx

Out. Są niepotrzebne i brzydkie, w przyszłości łatwiej będzie poprawiać błędy skór ze względu na ich mniejszą ilość.

Domyślna to wybór między IP.Board (najpopoularniejsza, najbardziej dopracowana), Cethin (ciemna, wyróżna się, ładna) a CleanCut (najlepsza z customowych jasnych).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu lubi ciemny skin, nie trzeba od razu po kims jezdzic <_<

 

Ależ ja tylko stwierdzam fakt. 90% osób wybiera ciemne tła tylko i wyłącznie dla tego, że ma źle ustawiony monitor z nadmierną jasnością i ewentualnie brak jakiegokolwiek oświetlenia tła w pomieszczeniu. Obie te rzeczy są morderstwem dla oczu, ale co kto lubi.

Stosowanie ciemnego tła nie ma absolutnie żadnego logicznego wytłumaczenia. Według wszystkich znanych mi badań stwierdza się jednoznacznie, że najniższe zmęczenie i najłatwiejsza koncentracja na czytanym tekście występuje w przypadku czarnej lub prawie czarnej czcionki na jasnym, kontrastowym tle.

 

Polecam:

RH Hall, P Hanna - "The Impact of Web Page Text-Background Color Combinations on Readability, Retention, Aesthetics, and Behavioral Intention" - Behaviour & Information Technology, 2004

A Buchner oraz N Baumgartner - "Text – background polarity affects performance irrespective of ambient illumination and colour contrast" - Ergonomics, 2007

U.S. Department of Health & Human Services - Research-Based Web Design & Usability Guidelines, Rozdział 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak...a wg jezykoznawcow zwrot "Witam" jest uznawany za traktowanie rozmowcy jako osoby nizszego stanu. ;)

 

A jak chcesz racjonalne wytlumaczenie, to prosze bardzo - mam telefon z ekranem AMOLED, w ktorym czarny skin zre mniej pradu ;) A poza tym po prostu lubie, przyzwyczalem sie do ciemnych skinow i zle mi sie korzysta z for, na ktorych sa jasne skorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Out. Są niepotrzebne i brzydkie, w przyszłości łatwiej będzie poprawiać błędy skór ze względu na ich mniejszą ilość.

Domyślna to wybór między IP.Board (najpopoularniejsza, najbardziej dopracowana), Cethin (ciemna, wyróżna się, ładna) a CleanCut (najlepsza z customowych jasnych).

 

Po co je wyrzucać. Ja akurat korzystam z professional blue, ponieważ mi najbardziej ona odpowiada. Chyba nikomu nie przeszkadza, że te skórki są dostępne? Wybierasz, tę która Ci odpowiada. Nie widze potrzeby usuwania pozostałych, a co najwyżej dodawać nowe, wspierające ipb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...