Skocz do zawartości
ath

The Witcher 2: Assassins Of Kings (Wiedźmin 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Od Cedrika w pierwszym akcie kup przepis na bombę Grapeshot (wykorzystasz ją przy okazji likwidacji gniazd Nekerów). Bardzo duże obrażenia zadaje. Nie ma mocnych na tę bombę. Potem jeszcze na początku drzewka alchemicznego jest upgrade obrażeń zadawanych przez bomby i pułapki. Warto wrzucić tam talenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Cedrika w pierwszym akcie kup przepis na bombę Grapeshot (wykorzystasz ją przy okazji likwidacji gniazd Nekerów). Bardzo duże obrażenia zadaje. Nie ma mocnych na tę bombę. Potem jeszcze na początku drzewka alchemicznego jest upgrade obrażeń zadawanych przez bomby i pułapki. Warto wrzucić tam talenty.

 

W polskiej wersji ta petarda nazywa się kartacz.

 

Z petard dobra jest też imo tańcząca gwiazda która podpala przeciwników, 2-3 rzucone w grupę przeciwników i nie trzeba nawet machać mieczem :D , oczywiście konieczny jest ten upgrade z drzewa alchemicznego o którym pisał radiergummi.

 

Rozpocząłem grę od początku tym razem na na hard, i muszę powiedzieć że po patchu i po zaznajomieniu się z mechaniką, walka nawet na hard to bułka z masłem.

 

@costi

- nie daj się trafić w plecy

- nie daj się otoczyć przez wrogów

- spamuj quen

- słabi przeciwnicy -> szybki atak

- silni opancerzeni przeciwnicy -> silny atak w plecy

- jeśli dalej masz problemy użyj mikstur, olejów, petard, pułapek, sztyletów, w zależności od tego co masz pod ręką i co Ci odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kartacze, ale na królowej endriag nie zrobiły one dużego wrażenia :( Padła za 2-im razem, po tym jak jej uwagę odwrócił jeden z npc.

Zauważyłem też, że zwykły miecz z 2x większymi obrażeniami kosił szybciej te robale niż srebrny :(

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy na tym komputerze pójdzie na wysokich detalach wiedźmin 2? jeśli nie to co mam zamienić i na co, żeby gra chodziła płynnie?

 

Radeon HD 5750

GoodRam 4GB 1333 MHz

AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,0Ghz

Edytowane przez Maseey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy na tym komputerze pójdzie na wysokich detalach wiedźmin 2? jeśli nie to co mam zamienić i na co, żeby gra chodziła płynnie?

 

Radeon HD 5750

GoodRam 4GB 1333 MHz

AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,0Ghz

 

W jakiej rozdzielczości? mi na 1440x900 px chodzi an dużo słabszym sprzęcie, jedynie przy przejściu miedzy lokacjami muszę poczekać z 3sek na dogranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko mi się jedynka bardziej podobała. Poza nieziemska grafika i lokacjami oraz znacznie fajniejszym bardziej wymagającym systemem walki, moim zdaniem 1 jest o wiele lepszym RPG. Ale może być tak dlatego że jestem fanem Sapkowskiego i wszystkie ksiązki przerobilem po kila razy a Wiedzmin czerpie pełnymi garsciami z prozy Sapka zeby nie powiedziec zrzyna bezczelnie wiele wątków z ksiązek (patrz analogie Alvin-Ciri, Pani jeziora, strzyga i kilka tym podobnych). Imo gra w kosci o wiele mniej zabawna w 2 i gram tylko po to zeby zaliczyc questa. Widac ze chlopaki postawili tym razem na rynek zagraniczny i ludzi nie znających Sapkowskiego (za co ich nie winie w koncu pracuje sie po to zeby zarobic pieniądze). Suma sumarum moim zdaniem gra bardzo dobra ale mniej rozbudowana niz 1 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależało by mi na 1280 x 1024, ale w się nie da to bez oporów zmienię na mniejszą

 

pojdzie plynnie na wysokich,

mi na i7 860 4gb ram i 5750 w 1280 x 1024 nie przycina nawet w mlynie

Edytowane przez Pawel_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Sabriną, kiedy jej duch podczas egzorcyzmów ponownie wypowiada przepowiednię. Otóż problem jest taki, że król nie bardzo chcę ją zabić. Klęczy nad nią i w kółko słucha przepowiedni, a zjawy z zaświatów które mnie gonią, nie są zbyt przyjazne. Poradnik mówi, że król po kilku chwilach powinien ukatrupić czarodziejkę, ale walczę z duchami dobrych parę minut a on nic... ile wam zajęło, nim łaskawie król zadźgał Sabrinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sabrina wypowiada słowa klątwy do znaczy że jeszcze nie czas, ale nie wydaje mi się żeby ten cały rytuał trwał bardzo długo.

Tak czy siak Geralt w końcu krzyczy "teraz królu" czy coś takiego i ten ją 'uśmierca'. Musisz tylko pamiętać żeby nie dopuścić upiorów do Henselta, mnie się udało za pierwszym razem (poziom normalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jakis błąd miałem, bo jak następnego dnia do tego podszedłem to było tak jak piszesz - niemniej dzięki za odpowiedź. Swoją drogą CDP mogłoby zapowiedzieć jakiś duży dodatek, bo niedługo skończę grę, będę przechodził jeszcze raz i potem nie mam po co żyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że bogowie pomyślunku z CDP olali sprawę i w rozdzielczościach innych niż 16:9 okno gry jest mniejsze przez dwa czarne pasy u góry i u dołu ekranu. Używam monitora 5:4 i strasznie mnie to iryuje, a dopiero grę zacząłem.

Swoją drogą, na configu z podpisu gra działa całkowicie płynnie na wysokich detalach, a ludzie narzekali na słabą optymalizację. Zobaczymy jak mi wreszcie nowy monitor 24" przyślą ;) Na dysku ssd wczytywanie pimieszczen jest praktycznie natychmiastowe.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam monitora 5:4 i strasznie mnie to iryuje, a dopiero grę zacząłem.

 

http://www.flawlesswidescreen.org/

Wybierasz z listy grę oraz posiadaną wersje, potem zaznaczasz "Remove Vertical Black Bars" i cieszysz się grą na całym ekranie.

 

Program uruchamiasz przed grą i z zrzucasz do paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czemu na jednym kompie z Windows 7 Ultimate mam takiego buga z wyświetlaniem ustawień? Wie ktoś jak to naprawić?

 

Dołączona grafika

 

Nie, nie da się rozciągnąć okienka

 

 

 

EDIT: Dobra, problem rozwiązany - miałem wielkość elementów ustawioną na 125% i się nie mieściło wszystko w okienku - inna sprawa że twórcy tego nie przewidzieli...

Edytowane przez Hextor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmęczyłem wieśka. Dam mu te 7/10, ale nie więcej - autorzy wiedzą już jak zrobić dobry silnik, niezłą fabułę, fajne dialogi - czyli esencję RPGa. Niestety muszą popracować nad inwentarzem, ulepszyć walkę, wyeliminować wkurzające łażenie tam i z powrotem, pozbyć się idiotycznych animacji otwierania drzwi i wchodzenia na skałki, zmniejszyć drastycznie ilości generowanych składników alchemicznych i jednocześnie zwiększyć znacząco ich skuteczność. Za mały nacisk położono na znaki i napoje - całą grę przechodzi się bezproblemowo z dopakowanym Quen i używając czasem Kota w razie potrzeby (poziom normal). Po prostu jest sporo upierdliwości, które w lepszych grach są wyeliminowane dzięki doświadczeniu deweloperów. No i za dużo ku**owania jak na mój gust - jakby to miało przykryć niedoróbki.

 

Może trójka będzie grą idealną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, które pewnie już było tutaj zadawane 50 razy... Jak się używa mutagenów?!

 

Oglądałem już tysiąc poradników na YT, czytałem różne, polskie i zagraniczne fora, ale albo robię coś źle albo u mnie to nie działa.

 

Mam mutageny w plecaku, mam talent do rozdania, ale przy żadnej zdolności nie pojawia mi się opcja mutuj w panelu "bohater"... Czy coś trzeba mieć, dokupić, zrobić? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mutowac tylko niektóre umiejętności, wyższe umiejętności, i to chyba tylko ich wyższe lvle. Można poznać że się da po małym kółeczku obok kółeczka umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówiąc wyższe umiejętności, co masz na myśli? moja postać ma już chyba 22 albo 23 lvl, więc to już chyba jest dosyć wysoko...

 

Mam pytanie do uzytkownikow kart od nvidii, czy podczas, gdy Geralt rozmawia z Vernon'e Roche (czy jakos tak) to postac Geralta jest rozpikselizowana jakby AA na nia niedzialalo?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...