Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ja sie cały czas zastanawiam nad sensem kupowania 2600k skoro większość testów pokazuje , że miedzy nim a 2500k jakoś specjalnie dużej różnicy nie ma i średnio uzasadnia to wszystko cene wyższą o 350zł...

 

Wszystko zależy do czego potrzebujesz procesora. Jak do gier to oczywiste że 2500 jest w sam raz. Jednak sa zastosowania gdzie dodatkowy cache i 8 wątków przyda się i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to przedstawia cała historie OC na SB w całkowcie innym świetle niz dotychczasowe recenzje :blink: Poczekajmy na więcej recenzji.Ciekaw jestem jakie chipy pojawia sie jako pierwsze w sklepach.

 

Jedyne co mnie zastanawia w tym teście to czy próbowali z wyższym napięciem przy podkrecaniu 2500K.No ale skoro wall to pewnie próbowali:(

 

Edit:

 

Przeglądałem hwbot'a i tam wszystkie wyniki powyzej 5Ghz i nieco ponizej to D02 wiec chyba nie ma sie czym przejmowac

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przedstawia cała historie OC na SB w całkowcie innym świetle niz dotychczasowe recenzje :blink: Poczekajmy na więcej recenzji.Ciekaw jestem jakie chipy pojawia sie jako pierwsze w sklepach.

 

Jedyne co mnie zastanawia w tym teście to czy próbowali z wyższym napięciem przy podkrecaniu 2500K.No ale skoro wall to pewnie próbowali:(

 

i5-2300

i5-2400

i5-2500

i5-2500K

 

i7-2600

i7-2600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na overclockers.co.uk wlasnie pojawily sie procki i plyty :)

 

cena za maximusa IV troche zaporowa, za to procek "tani"

 

 

zastanawiam sie wlasnie czy nie zassac 2600k + P8P67 :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banzai nie warto sie pchac w drogie 'stworzone do OC' mobasy pod ten socket

Chyba, ze lubisz takie zabawki... ;)

Dla mnie najlepszym wyborem raczej bedzie ASUS P8P67 PRO/EVO ponizej 600PLN

W Deluxe moim zdaniem nie ma co sie pchac

Jak by Gigus UD4/UD5 mial 2xGBLAN to bym wzial bez zastanowienia

Dopiero UD7 ma ale niewart jest swojej ceny...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UD7 zdecydowanie odpada ze względu na cenę, może coś z Intela albo właśnie Pro/Evo. Coś czuję, że dopiero Evga Class zaskoczy nas ceną.

 

Pro/Evo wydaja sie byc rozsadnym wyborem.

Deluxe i Maximus maja mocniejsza sekcje (Pro/Evo maja taka sama) ale po co to komu przy takich procusiach? :)

@kuziu

MSI GD65 (1156) przypadla mi do gustu lecz czas na zmiany, wiec MSI juz nie chce u siebie na co dzien widziec ;)

Pod Gulfa to wiadomo co jest ...;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam msi i jestem zadowolony ,jak tylko procki sie pojawią ,biore 2500k ,chyba że będzie cena taka dobra jak w pcp to 2600k

 

tutaj mały teścik 3 mobasów z średniej półki: Intel P67 3-Way Motherboard Roundup - Page 1 - Introduction

 

Czasem zastanawiam sie czy testy plyt glownych robia idioci.

 

I tak jesli plyty sa na tym samym chipsecie to roznica w wydajnosci moze sie brac tylko z zawyzania bazowej czestotliwosci przez ktoras z nich, ale zeby zmierzyc pobory pradu to juz nie laska.

 

 

Musze sie zastanowic czy chce sli jak chce to pewnie sie skusze na MSI z promocja, jak nie to biore Asrocka Pro3 za <400 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam msi i jestem zadowolony ,jak tylko procki sie pojawią ,biore 2500k ,chyba że będzie cena taka dobra jak w pcp to 2600k

 

tutaj mały teścik 3 mobasów z średniej półki: Intel P67 3-Way Motherboard Roundup - Page 1 - Introduction

 

Ja Gigabyte nie kupię ... przez ostatnie kilka lat korzystałem z ich płyt i widzę że nadal nie dociera do nich konieczność implementacji manualnej regulacji prędkości wentylatorów z poziomu BIOS - są po prostu niereformowalni.

 

Pozostaje ASUS i nadzieja że owa opcja będzie w tych P67 (myślę o wersji standardowej płyty tego producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi bardzo spoko płytka ,mam pierwszy raz płytę tego producenta ,przed tem latały tylko DFI ,ale na ten chipset już ich zabrakło ,a szkoda ;) lubię kolorowe mobasy ,więc msi w grudniu już nabyłem ,nowe asusy z serii p8p67 mają marny design ,ale mocne sekcje zasilania robią swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...