Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ten Z68 będzie obsługiwał GPU, i umożliwiał podkręcanie. Intel na wszystko znajdzie sposób.

 

 

 

Swoją drogą te nowe chipsety to troche lol, bo nie są całkiem nowe. Występuje w nich bug związany z odświeżaniem 23.976 Hz które nie działa, tak samo jak w H55. Intek przyznał że ta część designu nie została zmieniona, zrobią to dopiero przy następnej okazji, czyli zapewne przy Ivy Bridge.

 

Ogólnie wg mnie zupełnie bez sensu platforma do HTPC. Fusion będzie bezkonkurencyjna. Mimo iż procesory będą słabsze (tegoroczne jeszcze oparte na K10, przyszłoroczne na Bulldozer), to grafika będzie o kilka klas lepsza.

 

W końcu zawsze to TDP było ogranicznikiem mocy zintegrowanych GPU, a teraz ten problem znika, szczególnie przy procach dwurdzeniowych. Wg mnie Intel tutaj mocno zawalił, i zawali także przy Ivy Bridge, gdzie grafika będzie mieć jedynie dwukrotnie zwiększoną ilość shaderów.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

930zł za i5-2500k to rozbój w biały dzień.Od kiedy 216 dolców daje 930zł <_< Trzeba bedzie zanabyć poza granicami tej chorej rzeczywistości.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem raz,zę kknd ma dziwne poglądy ..

 

Mobacze podobne jak na 1156- jedyny minus to brak oc na h67 ale poczekajny- może jakoś to obejdą w biosie- kto wie ;)

 

Moze wroca czasy BIOSow Taipan itp :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz?? Proszę o wytłumaczenie :)

 

Moze troche marudze, ale nawet wydajac pokazna sumke na plyte nie bedziemy w niej mieli wszystkich bajerow :P albo krecenie, albo wbudowana grafika... mi tam w sumie to lotto, i tak mam w monitorze tylko jedno dvi, a zewnetrzna karta w idle pobiera niewiele wiecej energii od tej integry intela... ale dla niektorych dodatkowa zewnetrzna karta, wlaczajaca sie jedynie pod obciazeniem wydaje sie ciekawym dodatkiem. Wychodzi na to, ze poki co dostajemy segment sredni w cenie high endu, a dopiero z67 wprowadzi pelna funkcjonalnosc...

 

Virtu - w czasie rzeczywistym - w zależności od wykonywanych zadań, będzie przekazywać zadania bądź do GPU procesora, bądź do zewnętrznych kart graficznych AMD czy NVIDIA. Jeśli użytkownik korzystać będzie z mało wymagających aplikacji biurowych - zewnętrzne GPU zostanie wyłączone, a działać będzie jedynie układ zintegrowany w Sandy Bridge. Jeśli konieczne będzie korzystanie z aplikacji bądź gier korzystających z DirectX11 bądź oprogramowania potrzebującego więcej mocy, uruchomiona zostanie zewnętrzna karta graficzna.

Po prostu trzeba sie pogodzic z tym, ze kupujemy "troche" wybrakowany produkt i wywalic te 600-700 zl :P jak cos to na skapcu jest juz do wyboru 26 plyt pod s1155

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się modowane biosy do płyt asusa, gb i intela

Teraz można trzaskać spi na 5.5 ghz na ac :lol2: :blink:

 

http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=15952

 

Fajna platforma do low clocka :lol:

 

 

edit:

 

 

dodałem linka ogólnie internal PLL overvoltage fix

 

 

jak coś się nie kręci to zwiększ napięcie- stara szkoła :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najpierw poczytasz co to pll i gdzie się znajduje?

 

a nie doczytałem ze to o pll chodzi.no to mozna sprawdzic kiedy sie spala jakies chipy z mobasa bo rozumiem ze chodzi o zdjecie ogranicznika.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym juz sie będą martwic Ci ktorzy "zawodowo" podkrecaja. Dla normalnego smiertelnika mozliwosc uzyskania stabilnego i bezpiecznego 4.5GHz jest w zupelnosci wystarczajaca.

 

Btw ktos sie orientuje kiedy te procki bedą normalnie dostepne w sklepach?

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: How does it do Under Liquid Nitrogen?

A: As the Core frequency scaling capability is inversely proportional with respect to the change of temperature when the CPU temperature goes down too low, the overclock capability of the CPU actually reduces dramatically when it reaches below zero degrees. For example, a CPU may do 5.0GHz @ 0C, but only 4.9GHz @ -40C. The ideal temperature for overclocking the Sandybridge processor under the P67 platform is around 15~20 degrees.

 

mowiac o 15-20 stopniach ma chyba na mysli fahrenheity, to by oznaczalo okolice zera celcjusza... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...