Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

do e6 to znowu dokładamy i mamy fatality ;P

 

Tylko po co ?

 

Jak dla mnie sens maja tylko 3 poziomy cenowe:

 

- Asrock Pro3/MSI C43/ Gigus UD3

- Asus Pro/Extreme 4/UD4 - jak ktos chce silniejsze sekcje i/lub 2x GPU

- kosmosy z NF200- jak ktos chce jakies triple SLI budowac i nie chce mu sie czekac na nastepce 1366.

 

Acha rozmawialem z emarketem:

dostawa UD4- 20 sztuk jutro

dostawa Extreme 4 - moze byc 21 dni bo wszystkie z jutrzejszej dostawy zarezerwowane

procki 2500K powinny byc w srode

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było już dołożyć do Extreme 6 ? 16 faz vs 8 .

Choć jak dla mnie to 4 ma lepszy układ gniazd (oba PCI do obsadzenia, w 6 jedno PCI zablokowane od razu przez VGA :( )

pzd

 

Jedyne miejsce go go widziałem to Husaria.pc za 699zł wiec spora dopłata.

 

do e6 to znowu dokładamy i mamy fatality ;P

 

Otóż to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadly tempy bo MHz sa nizsze (sa skoki w MHz od 1600 do maxa w zaleznosci co robisz...)

 

Wlasnie mhz w idle sa takie same jak wczesniej na default (1600), za to napiecie o 0.1v wyzsze. A temperatury wyraznie spadly :unsure: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś???

SuperPI 32MB @ 5770MHz

 

106x57=6042MHz wygląda wykonywalnie

 

Czas slaby jak na te MHz ;)

Latwo powiedziec jak sie nie sprawdzilo/mialo stycznosci ze 106x57 wyglada wykonywalnie.

Potestujesz to zobaczysz jakie sa zaleznosci.

Co do max MHz do screena to na AC sa minimalnie nizsze ale chlodzenie daje stabilnosc

Co z tego ze plyta zrobi i 130 bclk (na niemieckim forum ktos pokazal) ale na nizszym mnozniku.

Przy bardzo wysokich mnoznikach bclk spada

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas slaby jak na te MHz ;)

Latwo powiedziec jak sie nie sprawdzilo/mialo stycznosci ze 106x57 wyglada wykonywalnie.

Potestujesz to zobaczysz jakie sa zaleznosci.

 

Ja zrobiłem valid na x56, niestety BCLK się nie bawiłem przy tym mnożniku i raczej nie mam zamiaru. Wiem, że na x57 są problemy, ale z drugiej strony jak się trafiają takie sztuki jak ta z linka to 6GHz nie wygląda na niewykonalne.

 

5GHz przy 1.35v @ WC mi styknie na co dzień.

Choć spróbuje jeszcze 5.2GHz bo pierwsze próby wyglądają, że niewiele ponad 1.4v będę potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze to niewykonalne... Po prostu ciezko trafic proca ktory zrobi stabilnie wysoki mnoznik z MHz

Bo wiesz jest proc co i na 59+ mnozniku odpala tylko co z tego jak nie wejdzie do windy juz na 56-tym

5G na wodzie przy 1.35 to dobry proc

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój system coś sie długo uruchamia. Co może byc przyczyna.

 

 

 

miałem taki sam problem i zmiana ustawień C1E i Intel C-State pomogły ,ale raz pc nie uruchomi normalnie a raz trzeba kilka resetów ,myślę że to wina biosu ,póki co same Bety do msi dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, cos dlugo :lol: sprobuj wylaczyc nieuzywany kontroler dysku twardego.

 

btw w jakich portach sata masz dyski?

 

Na róznych probowałem nawet na Marvelu. Z tym ze systemu nie przeinstalowywałem z platformy 1366. Ale wątpie zeby to było przyczyną.

 

 

"miałem taki sam problem i zmiana ustawień C1E i Intel C-State pomogły" to co dokładnie proponujesz?

 

 

PS. Mój sprzęt: P8P67 Deluxe, i7 2600K, G.Skill F3-12800CL8D-8GBECO (2 x 4 GB), GTX 580, Win 7 64. System - SSD Vetrex 2 60 GB.

ENERMAX REVOLUTION 85+ 1050W

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz C1E ,wyłącz różne opcje które są odpowiedzialne za oszczędzanie energii ,u mnie na msi te opcje nie działają dlatego mam je wyłączone ,nie wiem jak jest na asusach ,ale może spróbuj wgrać inny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógl poszukac? Nie moge wyszukac.

 

No w 5 min ciezko przejrzec 13 stron. Podalem bezposredniego linka, ludzie maja rozne rozwiazania, kombinuj... Tutaj raczej nikt Ci nie pomoze, bo deluxe masz jako jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję na szybko wybrać mobo do 2500K + 2x4GB DDR3 1333MHz, specjalnych wymagań nie mam, chcę żeby :

- dobrze trzymało procka (nie będzie mocnego kręcenia)

- nie ugryzło się z SSD (powyższe problemy kolegi Lysyn)

- nie ugryzło się z Goodramem (ciężko znaleźć te kości na listach zgodności z mobo)

- miało przyzwoity support i w razie problemów serwis

- nie witało mnie wielokrotnym bootowaniem, blue screenami i innymi psikusami itd <_<

 

na placu boju pozostały (ceny z wysyłką, na gotowo):

1. Asrock Extreme4 ~550 zł

2. Asus P8P67 Pro ~640 zł

3. Gigabyte GA-P67A-UD4 ~630 zł

 

z dotychczasowych doświadczeń i/lub doświadczeń innych osób z nową platformą, co było by godne polecenia ? oczywiście im taniej tym lepiej (skoro nie ma różnicy to po co za to płacić) :rolleyes:

byłbym wdzięczny za opinie na temat powyższych bo sam mam już mętlik w głowie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te czytniki pamięci co masz pod USB podpięte i sprawdź kolejność bootowania.

 

 

Poweradjust 2 (sterownik pompki) podłączony do usb na plycie tak spowalnial kompa. Wszystko dziala ok ale nie mam teraz podgladu na działania pompki. Zmontowalem na szybko kabel i podlaczylem go do zewnetrznego usb 3.0 - komp sie uruchamia ok (na zewn. usb 2.0 niestety wolno jak przedtem).

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweradjust 2 (sterownik pompki) podłączony do usb na plycie tak spowalnial kompa. Wszystko dziala ok ale nie mam teraz podgladu na działania pompki. Zmontowalem na szybko kabel i podlaczylem go do zewnetrznego usb 3.0 - komp sie uruchamia ok (na zewn. usb 2.0 niestety wolno jak przedtem).

 

W pierwszym poscie podanego linka byla rada, zeby ogarnac usb, ale jakos nie mogles tego wczesniej znalezc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co user to inna opinia :wink: ciężko coś wybrać jak się nie ma bezpośredniego doświadczenia z poszczególnymi modelami a kasę źle wydać żal :unsure:

 

Mogę polecić P8P67 PRO, na najnowszym BIOSie bezproblemowa.

 

EDIT:

Chyba w nieodpowiednim czasie to napisałem.

 

Chciałem jeszcze potestować memki przy CL8 zamiast domyślnym CL9.

Ustawiłem napięcie mem 1.55v i CL8. Save i koniec.

 

Płyta nie wstaje. Świeci ciągle dioda DRAM LED, że problem z pamięciami.

Clear CMOS nie działa, memOK też nie działa. Zamiana slotów i próba z 1 kością też bez rezultatu.

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...