Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Na przyszłość nie chwalić. A poważnie to na pewno jeszcze użytkowników asusów czeka minimum jedna zmiana na sprawny BIOS.

Ja w swojej extreme4 jestem po flashu na najnowszy beta BIOS 1,43A i wszystko śmiga bez zarzutu. Nawet wynik w marku 06 się poprawił.

Ktoś tu parę stron wcześniej dawał jakąś instrukcję obchodzenia się z tymi Asusami. Może to ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja co mogę powiedzieć... UD4 jak dostałem to uruchomiłem system ze starej platformy (s.775) w miarę ustabilizowałem i zapodałem bios F7b (beta). Zacząłem kręcić i skończyłem. Ani jednego jak temu tam BSOD'a nie uświadczyłem czy innych jazd również brak. Może trochę droższa niż Asus i ma mniej do zaoferowania, ale można powiedzieć, że "nudniejsza" i imo ładniejsza :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Chyba w nieodpowiednim czasie to napisałem.

 

Chciałem jeszcze potestować memki przy CL8 zamiast domyślnym CL9.

Ustawiłem napięcie mem 1.55v i CL8. Save i koniec.

 

Płyta nie wstaje. Świeci ciągle dioda DRAM LED, że problem z pamięciami.

Clear CMOS nie działa, memOK też nie działa. Zamiana slotów i próba z 1 kością też bez rezultatu.

 

Jakieś sugestie?

 

Odlaczyc zasilanie i na 2 min wyjac baterie. Ten clear cmos jakos dziwnie dziala.

 

@radiergummi ostatnio przegladalem rozne fora w nadziei na rozwiazanie moich problemow z asusem i asrocki wcale nie sa takie bezproblemowe... poczekaj az wiecej osob je bedzie mialo...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlaczyc zasilanie i na 2 min wyjac baterie. Ten clear cmos jakos dziwnie dziala.

 

Po 3 próbie stwierdzam brak poprawy.

Zostawię bez baterii na noc, może to coś da. Jakiś inny pomysł?

Raczej mało prawdopodobne, żeby coś padło po zmianie CL i napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ASrocka niektórzy piszą o E6, że nieopłacalna bo lepiej dopłacić do Fatality? A czemu? Extreme6 a Fatality to przecież to samo, tylko jedna jest z dedykacją dla graczy... tak mi się wydaje.

 

Osobiście chciałem kupić GB UD5, jednakże denerwuje mnie to, że do innych tańszych płyt Asus Delux i większość asrock-ów dostaje przednie panele USB 3.0, GB nie, a nigdzie nie mogę takiego znaleźć :/, chyba że gdzieś można takowe dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ASrocka niektórzy piszą o E6, że nieopłacalna bo lepiej dopłacić do Fatality? A czemu? Extreme6 a Fatality to przecież to samo, tylko jedna jest z dedykacją dla graczy... tak mi się wydaje.

 

Osobiście chciałem kupić GB UD5, jednakże denerwuje mnie to, że do innych tańszych płyt Asus Delux i większość asrock-ów dostaje przednie panele USB 3.0, GB nie, a nigdzie nie mogę takiego znaleźć :/, chyba że gdzieś można takowe dokupić.

 

Cos takiego?

Panel USB 3.0 Silverstone SST-FP36B 3,5” 2x SSD 2,5” - czarny :: Yooki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem ASUS P8P67 PRO lub GIGABYTE GA-P67A-UD4. Czytałem wszystkie posty i Asus chyba lekko zawodzi na razie. Kusi to EFI w nim i regulacja obrotów wentylatorów czego Gigabyte nie ma. Jeszcze jakieś za i przeciw ? Proc jaki będzie w nich siedział to 2600k w okolicach 4,5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo nie znalazłem. Na P67 nie ma takich jaj jak na P55, że jak włączę usb 3.0 i sata 3 to ograniczy grafikę do 8x ?? Może wszystko być włączone i chodzi pełną parą ?

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...