Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Ej Harry, ale może bez przeginki, co?

Myślę, że 1024x768 jak na dzisiejsze czasy to norma... I na złość robić nie trzeba :angry:

Edit: ufff, już myślałem, że specjalnie wkleiłeś takie duże na forum...

 

Nikt nie ma jeszcze Asrocka Pro3?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

{screeny z asrock}

 

Zaraz, zaraz, zaraz ... w tym ASROCK można regulować prędkość 3 wentylatorów niezależnie ?! (nie licząc wentylatora CPU) ... a w ASUS P8P ktoś niedawno pisał że tylko jednego ?

 

ps. screeny nie są za duże ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn czy po ustawieniu w P8P67 Deluxe aby ram ustawial wg. XMP to wszystko dziala Ci dobrze? Bo umnie sa jazdy, ze po wylaczeniu kompa i uruchomieniu po jakims nie uruchamia sie nawet bios (jakas zwiecha czy co). Po restarcie wyskakuje komunikat "Overclocking failed..." i musze w biosie zaklepac ustawienia aby do windowsa wejsc :/ Dzisiaj jeszcze przetestuje recznie ustawione 1600MHz, mam nadzieje ze nie bedzie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn czy po ustawieniu w P8P67 Deluxe aby ram ustawial wg. XMP to wszystko dziala Ci dobrze? Bo umnie sa jazdy, ze po wylaczeniu kompa i uruchomieniu po jakims nie uruchamia sie nawet bios (jakas zwiecha czy co). Po restarcie wyskakuje komunikat "Overclocking failed..." i musze w biosie zaklepac ustawienia aby do windowsa wejsc :/ Dzisiaj jeszcze przetestuje recznie ustawione 1600MHz, mam nadzieje ze nie bedzie problemow.

 

XMP nie ustawiałem. Manual tylko. I działa ok. Mam tez 2 x 4 ale G.Skill i tez 1600 ale cl 8. Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie CPU PLL możę być jedną z opcji ustabilizowania procesora? wyszedł nowy bios do msi p67 i takie same ustawienia są nie stabilne jak na poprzednich wersjach ,ustawione PLL na 1.85V chyba pomogło :)

 

P67 'OC' Bioses (internal PLL overvoltage fix) - hwbot.org - wszystkie biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer biosu miał twój Asrock p67 Extreme4 po zakupie?

Zmiana biosu była konieczna i czy coś poprawiła w oc?

Wgrywałeś spod dosa czy Windowsa?

I skąd wziąłeś ten bios 1.43A, bo ja na stronie Asrocka widze tylko wersję 1.3.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pudła 1.10

OC na 1.30 i 1.43A takie samo i bez problemów, ale ze względu na chłodzenie nie szukam dalej.

Widzisz taki guziczek Beta Zone? Jak korzystasz z Polskiej to nie widzisz, więc zacznij używać globalnej strony ASRock'a

 

ASRock > Products > Motherboard > P67 Extreme4 > Download

 

Wgraj na pena sformatowanego na FAT32 i z poziomu biosu odpal flashowanie (Instant Flash zakładka Advanced bodajże).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ej Harry, ale może bez przeginki, co?

Myślę, że 1024x768 jak na dzisiejsze czasy to norma... I na złość robić nie trzeba :angry:

Edit: ufff, już myślałem, że specjalnie wkleiłeś takie duże na forum...

Jakże bym mógł specjalnie to zrobić. Ja już się nawróciłem i dbam o środowisko, co widać po moim avatarze, którym ratuję Ziemię stosując maksymalną kompresję.

 

Tylko skoro avatary zjadają naszą planetę, to nie rozumiem czemu w postach można wklejać ogromne obrazki które wczytują się z każdym wejściem w temat, do tego wrzucone na najgorszy możliwy hosting czyli imageshack, który zawsze działa jakby miał zaparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro avatary zjadają naszą planetę, to nie rozumiem czemu w postach można wklejać ogromne obrazki które wczytują się z każdym wejściem w temat, do tego wrzucone na najgorszy możliwy hosting czyli imageshack, który zawsze działa jakby miał zaparcie.

 

It`s a really good question.

 

BTW, czy inne mobaski też mają taką opcję, tzn. flashowanie z biosu? UD4 może? ;)

 

W asusach jest od dość dawna taka opcja.

W reszcie nie wiem, moje ostatnie 4 mobasy to asusy właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy inne mobaski też mają taką opcję, tzn. flashowanie z biosu? UD4 może? ;)

 

GB mają Q-FLASH.

Nie wiem jak inne ASUSy ale w r3e można z poziomu EZ-FLASH wskazać bios wprost z partycji NTFS. Nie trzeba się bawic w peny.

UD5 już jest. Poluję na proca :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne ASUSy ale w r3e można z poziomu EZ-FLASH wskazać bios wprost z partycji NTFS.

Na P8P67 też tak działa. Na P5Q również taka możliwość była, także ta funkcjonalność na asusach działa już od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie co sądzicie o płycie ASROCK P67 Pro3? Nadaje się do podkręcania i5 2500K?

Po tym jak moja płyta Asus P5Q dokonała żywota, postanowiłem zmienić platformę bezpośrednio na LGA 1155. Potrzebuję więc płyty na cały sprzęt, który obecnie posiadam, czyli 3 x PCI (tuner analog WinFast i cyfrowy TechniSat CableStar HD2 z CI) + kontroler ATA do nagrywarki i dysku WD 80 GB.

Rekordów na płycie nie zamierzam pobijać (zadowolę się skromnym 4,3-4,5 GHz), na razie stopniowo chcę kręcić proca póki nie wymienię wysłużonej grafiki GF 9600GT na coś lepszego. Czytam tu o Asusach ale są jak widzę problematyczne, kiedyś miałem MSI pod socket A i mile wspominam kręcenie Athlona XP +1700 na 2,2 GHz stabilne, ale modele z 3 x PCI to do 500 zł jedynie P67A-GD45, która niestety nie ma kontrolera ATA. Ze starej płyty pozostało mi chłodzenie Scythe Mugen 2 ale nie rev. B więc brak mocowania na sockety LGA 1156/1155 (które ostatnio ciężko dostać nawet w necie). Dlatego zainteresowała mnie płytka Asrocka, która posiada otwory montażowe pod chłodzenie z LGA 775.

Może ktoś z was posiada taką płytkę i próbował na niej OC i5 2500K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topiq77 - nie widziałem płyty z P67 która posiada złącze ATA do podłączenia dysków, ale mogę się mylić.

Asrock Pro3 się nada (w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego), jak koledzy wcześniej pisali ma ona analogową sekcje zasilania ale powinno być dobrze. Możesz popatrzyć też na coś od konkurencji typu UD3 od GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@topiq77 - nie widziałem płyty z P67 która posiada złącze ATA do podłączenia dysków, ale mogę się mylić.

Asrock Pro3 się nada (w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego), jak koledzy wcześniej pisali ma ona analogową sekcje zasilania ale powinno być dobrze. Możesz popatrzyć też na coś od konkurencji typu UD3 od GB.

 

W tej cenie to chyba wszystkie mają analogową. Gdzieś mi przemknął artykuł na anglojęzycznym forum, że ta płytka wykręciła 2500k na 4,7 GHz więc chyba nie jest zła. Zniechęca mnie trochę 24 miesięcy gwarancji i problemy z ASROCK 4CoreDual SATA-2 gdzie tuner TECHNISATA koliduje z kartami grafiki :/ Ale ponoć serwis mają sprawniejszy niż ASUS a i cena też zachęca. Najtańszego ASUS P8P67 widziałem za 570 zł (P8P67 LE - 480 zł ale o tej płytce wszędzie cisza), ASROCK za 430 zł. Za te 150 zł mam 2x2GB RAM DDR3. W przyszłości mają wyjść nowe chipsety obsługujące LGA 1155 dla Ivy Bridge, możliwe że będą kompatybilne wstecz, czyli obsłużą procki SB. Ciśnienia nie ma, poczekam jeszcze z 2 tyg. do następnej wypłaty to budżet się zwiększy i może jednak się skuszę na P8P67 z Bluetooth i przejściówkę ATA->SATA do nagrywarki. Edytowane przez topiq77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info. Tak to jest jak się wypada z obiegu i nic się nie wie, ale dobra ekipa z pure zawsze pomoże.

 

Chyba spróbuję z UD4 zawojować, tylko przydałby się jakiś konkretny selekt do tego. ;) Ktoś ma już jakieś wtyki w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockami ciężko. Jak ktoś coś ma/wie PM :) proszę

 

Raczej z płytami ASROCK ... przynajmniej w skapcu wyrzuciło mi tylko jeden sklep. ;)

 

Dla mnie za ASROCK przemawia regulacja wszystkich wentylatorów i cena ... za ASUS 3 lata gw. , cyfrowa sekcja (ktoś pisał że ASROCK ma analogową ... - ? ) i rozmieszczenie PCI-E (swoją drogą te stare PCI to by już mogli zupełnie nie montować ... święto lasu normalnie, że na tylnej listwie nie ma wreszcie COM i LPT, których już z ~10lat nie używam x-P )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...