Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

możecie mi pomóc z tym kluczem na stronie cdaction ?

gdzie jest ten ten odnośnik zasoby? (nie mogę znaleźć ;/)

 

i na jakim serwie gracie , usa czy europa ?

 

edit: juz znalazałem, ale już nie maja kluczy ;/

 

edit2: juz mam :D

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetną miałem dzisiaj akcje. Po dwóch przegranych bitwach pierwsza Grillem gdzie rozwaliliśmy ogółem 3 czołgi, z czego 2 ja rozwaliłem z bliska Grillem jak już wszyscy nie żyli. Niestety w Sluggera spudłowałem i zdjął mnie 1 strzałem :P

Grałem PzIV, tiery do 5, wiec wiedziałem ze będą 2-3 fragi. Na początku zdjąłem PzIV dobrze szło, nasi pojechali na bazę, ja wyjechałem za wzgórze na środku i w pewnym momencie zostałem sam za 5 czołgów. Pomyślałem dobrze, nie będą przeszkadzać. Napatoczył się to zdjąłem nieuważnego StugaIII. Chwile potem wróciłem do bazy, która zaczął okupować PzIII/IV. Dostał ze wzgórza 2 strzały i tym zakończył okupację. Potem wróciłem do bazy przeciwnika zdjąłem SU85 który miał już 5 killi na koncie. trochę poczekałem i załatwiłem kolejnego Stuga. Został się T40, schował się za bunkrem i miał już 60% okupacji ale udało się go trafić w ledwo wystający dach. Więc podjechałem do bazy i tutaj dostałem pierwsze trafienie ale tylko w gąsienicę. T40 w panice zaczął uciekać i bawić w kotka i myszkę wokół bunkra. Pomimo dwóch pierwszych pudeł, kolejny strzał trafił gąsienice. no i już kolejne dwa w plecy.

Rezultat: Top Gun, Defender,

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M40/43 zaparkowało w garażu, ale zanim to nastąpiło musiałem głęboko sięgnąć do kieszeni i posprzątać garaż, ze zbędnych modułów etc.

Jak się na takiej armatce wychodzi z kredytami? Jakie koszty bitwy a jakie dochody bez premium.

 

I jaki ma kont obrotu lufy bez utraty skupienia celownika? Bez poruszenia korpusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 8,8 w vk3601h jest warte zachodu, czy lepiej zostać przy starej dobrej 7,5/70?

 

Jest - mi sie w VK36 sprawdzalo ze wzgledu na wiekszy alpha strike. Dopiero od jego zalozenia zaczelo mi sie dobrze jezdzic tym czolgiem bo wczesniej brakowalo kopa.

 

W sumie to dziwne , ale w 3001P wolalem za to 7,5.

 

edit: zreszta i tak musisz odkryc bo jest po drodze do 88/L71 w nastepnych drzewkach.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak wszystko w tej grze przeliczasz?

 

*kąt

 

Nie, zazwyczaj idę na czuja, ale wkurzało mnie bardzo w SU-5 że podążając celownikiem za celem co chwilę rozłaził się na maksa i nie mogłem autentycznie nic trafić. Sprzedałem przed rozwinięciem do SU-8 bo po prostu nie miałem przyjemności z gry. A przykładowo na SU-26 grało mi się bardzo dobrze bo ma obrotową wieżyczkę. Dlatego zawsze chcę wiedzieć jak się zachowuje celownik artylerii, zanim wydam na nią kupę kredek i poświęcę jakiś czołg, bo już miejsc nie mam.

 

Kąt, kąt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M40/43 ma większy kąt obrotu niż M12. Obecnie jadę na premium i zarabia podobnie jak M12 bo na razie ma tą samą lufę. Musze odblokować gąski, wrzucić dodatki, potem drugą lufę i załogę wyszkolić do 100% to będę mógł coś więcej powiedzieć. W becie miałem ta artkę, ale nie pamiętam jak się wtedy zachowywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój z rozłażeniem się celownika, to idź w Hummela. Zamiatam nim połowę mapy bez potrzeby przestawiania nawet o milimetr.

Zarabia też nieźle - na minus wyszedłem tylko parę razy jak mnie zdjęli na początku bitwy (#$&@ T-50) i nawet raz nie zdążyłem strzelić.

A często mi się już zdarzyło wyprztykać wszystkie pociski i skautować (strasząc plankton samym faktem bycia artą :lol: ). Vmax ponad 40km/h, dobre przyspieszenie, nieźle zbiera zakręty itepe - ogólnie wyścigowe SPG :D

 

Kwiatek z wczoraj - El Halluf, arty party (po 6 art z obu stron), Czołgi spotkały się w standardowym miejscu spotkań- (A2:A4) i wybiły nawzajem (z pomocą arty) do poziomu E-75@300hp vs IS-4@300hp. Obaj się szachowali, bo żaden nie chciał być zdjętym przez przeciwną artę.

No to podjechałem sobie w, wydawałoby się, lepsze miejsce (A1:B1) - lipa, teren nie pozwoli strzelić, bo nie zrobię paraboli.

Podjechałem jeszcze bliżej (A2) i wyjechałem praktycznie "twarzą w twarz" z IS-4. Strzeliłem w momencie jak przestał obracać lufę w moją stronę. No i zdjąłem go mocnym lucky shotem - celownik jeszcze się skupiał, a i tak mieściła mi się na gościu tylko połowa. Zdążyłem się jeszcze schować, zanim pociski ich art do mnie doleciały. Pół teamu gratulowało akcji :mrgreen:, a najszczęśliwszy był chyba nasz E-75.

Jeżeli ktoś się zastanawiał kiedyś, jak wygląda zwrotny moment w grze... to właśnie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zazwyczaj idę na czuja, ale wkurzało mnie bardzo w SU-5 że podążając celownikiem za celem co chwilę rozłaził się na maksa i nie mogłem autentycznie nic trafić. Sprzedałem przed rozwinięciem do SU-8 bo po prostu nie miałem przyjemności z gry. A przykładowo na SU-26 grało mi się bardzo dobrze bo ma obrotową wieżyczkę. Dlatego zawsze chcę wiedzieć jak się zachowuje celownik artylerii, zanim wydam na nią kupę kredek i poświęcę jakiś czołg, bo już miejsc nie mam.

 

Bo źle robisz - jak masz artę z wąskim kątem i gościu jedzie prostopadle do Ciebie, to przesuwasz się z wyprzedzeniem, celownik się zbiega i trzeba tylko wyczuć moment do strzału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 8,8 w vk3601h jest warte zachodu, czy lepiej zostać przy starej dobrej 7,5/70?

 

U mnie w VK3001H zdecydowanie lepiej sprawdza się L/70, po tym jak przerzuciłem się na to działo, średnie doświadczenie i średnie obrażenia jakie zadaje od razu poszły w gorę, i do tego snajpery lecą aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4r

Ty się tak w Hummela nie wkręcaj, bo jak zaparkujesz w garażu GW Panther-e to dopiero zobaczysz co oznacza byczy kąt i zamiatanie. ;) Brakuje mi tylko tej prędkości i zwrotności Hummela, no ale trudno coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czytam jak wymiatacie na tych cholernych artach i wydaje się to takie proste, a jak kupiłem S-51 to była tragedia. 77 walk i tylko 26 czołgów zniszczonych, wkurzało mnie to samo co Sławka, rozłażący się celownik jak tylko człowiek poruszył działem. Sprzedałem gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster: Spoko spoko ;P

Na GW zbieram kasę i szlifuję załogę.

Niedługo jeszcze sobie odblokuję S-51 (~40k expa) i zobaczę co to potrafi. Chociaż wąski kąt mnie trochę zniechęca - Hummel mi całkowicie zmienił sposób grania artą... i już wiem dlaczego jest takie zatrzęsienie niemieckich SPG na mapach :D

 

@Michaelius:

Zacząłem od su-18, ale odpuściłem na su-5, które mnie niemiłosiernie wkurzało - trafiało wszędzie, tylko nie w cel.

 

 

___

8.8 imo ma średni sens w VK - można nim podziałać trochę jak się jest w topie listy i plankton leci na strzał- dwa. Ale przeciwko mocniejszym czołgom wkurzają ciągłe rykoszety i "dziwna" celność - masz pacjenta praktycznie całego w celowniku, a i tak pocisk poleci tym jednym punktem, w którym gościa akurat nie ma. Nazwał bym nawet 88mm działem Murphy'ego - jak coś ma pójść nie tak, to pójdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dlatego szedlem normalna droga levelowania drzewka SPG.

 

Zamiast wbijac sie na gleboka wode i trenowac S-51 strzelajacym 2 razy na minute robilem to na bizonie i sturmpanzerze :)

 

No tak chce zrobić. Wynika z tego, że najlepiej uczyć się na niemieckich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 8,8 w vk3601h jest warte zachodu, czy lepiej zostać przy starej dobrej 7,5/70?

 

Dzisiejsza akcja z VK3001H i 88L56, wyjechałem naprzeciw E75 który miał 1% życia, zielony marker na e75 strzał.... rykoszet, przeładowanie na HEAT i.... śmierć zanim zdążyłem wystrzelić.

Podsumowując czasami rykoszetuje nawet od Pz38. Plus w stosunku do 75 to dużo większe obrażenia.

m4r - bardzo dobrze opisał to działo wyżej.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza akcja z VK3001H i 88L56, wyjechałem naprzeciw E75 który miał 1% życia, zielony marker na e75 strzał.... rykoszet, przeładowanie na HEAT i.... śmierć zanim zdążyłem wystrzelić.

Podsumowując czasami rykoszetuje nawet od Pz38. Plus w stosunku do 75 to dużo większe obrażenia.

m4r - bardzo dobrze opisał to działo wyżej.

 

Zielony market mogl byc albo gasienica, albo bledem celownika. Bo chyba nikt nie wiezy, ze 130mm penetracji od przodu moze ugryzc tier 9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że nie trafił. Ale fakt z celnego działa można wycelować i ładnie uszkodzić przez strzał weakspota. Miałem taką sytuacje gdy grałem M6, wrogi T32 walczył z naszym KT a ja go zabiłem strzelając w gniazdo KMu, weszły wszystkie strzały z mojej 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...