Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

<p>Bracia! Nastał dzień ostatecznej próby! Dobądźcie mieczy, pożegnajcie wybranki serca, zamódlcie ostatnią modlitwę do sprzyjających Bogów i ruszajcie na spotkanie z przeznaczeniem! Niechaj przyszłe pokolenia wychwalają Waszą odwagę w pieśniach, iż jako nieliczni stawiliście czoło plugawym siłom nękającym północne rubieże ukochanego Skyrim! Rodacy! Za Stare Królestwo! Jeśli zawiedziecie nastaną mroczne czasy dla całego Tamriel... Wraz z rykiem rozwścieczonych nordów, zawodzeniem wiatru i wrzaskiem skrzydlatych bestii nadciąga The Elder Scrolls V: Skyrim - kolejna odsłona kultowych cRPG. Jedna z najważniejszych tegorocznych premier właśnie zagościła na półkach sklepowych, przyćmiewając swoim majestatem inne sezonowe hity. Czy następca Daggerfall, Morrowind i Oblivion okaże się godnym reprezentantem zacnej serii o pięknych tradycjach? Pewnie zadawaliście sobie to pytanie wielokrotnie, ale dopiero dziś możemy udzielić nań wyczerpującej odpowiedzi... The Elder Scrolls powraca w dobrej kondycji i chociaż przynosi sporo zmian, to rozmachem, swobodą działania oraz klimatem ponownie wgniata w ziemię.</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

RECENZJA THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM - PUREPC.PL Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos wie czy ze smokow trzeba zbierac kosci czy luski do tworzenia lekkiej zbroi to prosze o informacje. niestety nie moglem tego na necie znalezc.

 

Wystarczy zajrzeć do drzewka perków kowalstwa i już odpowiedź jest znana... ;)

 

Jako, że do smoczych zbroi prowadzą obie drogi (lekkich i ciężkich pancerzy), to podejrzewam, że będą one występować w obu odmianach.

 

Swoja drogą, znalazłem na forum Bethesdy tweaka na usunięcie chmur z mapy: w pliku skyrim.ini w sekcji [MapMenu] dopisujemy linię sMapCloudNIF=0

Jeśli tej sekcji nie ma, to trzeba ją stworzyć (u mnie skyrim.ini jest prawie pusty).

 

Dla miłośników google street view jest jeszcze inny tweak: http://paparoach-slowdown.blogspot.com/2011/11/skyrim-map-in-full-3d-by-mikanoshi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie obka

Przeszedłem 4 x....w przeciągu paru lat..z czego ostatni raz pół roku temu z masą modów i upiekszaczy...

Przejscie Skyrima teraz moze byc tylko rozgrzewką, pokaże ci co dostajesz, i co cie wkurza...dzięki czemu potem swiadomie mozesz dobierac mody by pozbyc sie wkurzających rzeczy.

Przejscie tej gry raz.. na pewno nie pozwoli zaliczyc jej w 100%

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście workaround-a z fallout-a na to? Jakby nie było to ten same engine a przynajmniej dużo po nim dziedziczy:

 

TO chyba działa, zmieniłem z 6 na 5, wykonałem całą procedurę, efekt widać a zapisy działają :D

 

// Przy okazji mam takie pytanie, czy zauważyliście jak poruszają się cienie drzew ?, u mnie czasem widzę cienie drzew na ziemi, które są wysoko w górach i których nie powinno widać bo zasłaniają je skały :blink:

Edytowane przez .PaVLo.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki problem mam. Dostalem misje na zabicie Petry wiedzmoszponej (czy jakos tak), ale juz wczesniej zdarzylem oczyscic te lokacje. Teraz jak tam ide to wskaznik pokazuje na trupa Petry i mam wciaz zadanie zabij Petre. Da sie cos z tym zrobic? Probowalem dobic trupa ale bardziej martwa juz nie moze byc :D

 

Spójrz się na jej ciało, włącz konsolę (~), kliknij na ciało myszką, wpisz "resurrect <1>" (bez ""). Powinna wstać i będziesz mógł ją jeszcze raz zabić.

 

Ja mam inny problem. Nie mogę się ożenić z Shahvee i sporo osób tak ma, ale nikt nie wie jak to naprawić :(

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram i gram i nie mogę za cholere do tego inventory sie przyzwyaczaić. Masakra. To jest jakiś epic fail dekady i kompletny absurd. Jak można przy skali takiej gry odwalić taki interfejs? Przecież to QA nie mogło przejść, chyba że producent naciskał aby wydać w terminie mimo wszystko. Wygląda to jak inventory z wczesnego etapu projektowania gry w celach testowania innych aspektów czy też wręcz debug-owania kodu. Innymi słowy dla developer-ów. Nie dość, że jest tak ułomne i prymitywne to jeszcze często nie działa podczas "scroll-owania" przedmiotów myszką. Jedynie za pomocą klawiatury działa poprawnie. :mur: Przy całym szacunku dla gry i jej skali, w końcowej ocenie wszyscy powinni odjąć co najmniej 2-3 pkt za to...

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wstać i będziesz mógł ją jeszcze raz zabić.

 

O w mordę, wyrwane z kontekstu brzmi naprawdę nierealnie :lol:

Z inventory to zgoda. Ktoś miał zły dzień. Strasznie to upierdliwe i paskudne :cry: Klawisze czasem też u mnie nie zaskakują -np. tryb zmiany FPP na TPP ma czasem zawieszkę, działa wówczas poprzez scroll myszaka....ale to nic, nic. Gra się pysznie i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, wyrwane z kontekstu brzmi naprawdę nierealnie :lol:

 

ja wszystkie NPC które dochodzą do naszej "drużyny" regularnie backstab-uje w celu rozwijania skilla ;D oni są i tak nieśmiertelni - a jako że mam ich na 1hita to mnie nie widzą - padają, troche sie powłóczą w agonii i biegną dalej :D nie mają ze mną łatwego życia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa powinna ci dać rade ;)

a ogolnie to nie FPS żeby musiało mieć ciągle 60+ :) te 30fps jest jak najbardziej zadowalające.

Ja teraz mam problem z RAMem - 2GB znowu okazuje się ilościa za małą - gra niby nie ciągnie u mnie więcej jak 1.1GB, ale system chyba zbiera resztę ... zaczyna czasami ostro rwać i mielić twardziela, musze ręcznie zwalniać ram i wraca do normy.

znacie może jakieś dobre sposoby na minimalizacje wykorzystania pamięci przez Win7 ? nie chce rozgrzebywać HTPC w poszukiwaniu pamięci, jak to miało miejsce przy WiesławieII xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy gra obsluguje 64b czy trzeba znow czekac na jakies modyfikacje exe zeby skorzystac z wiekszej ilosci ramu ( hehe pewnie powiecie ze i tak nie zjada wiecej niz 2gb ale NV i F3 tez niby nie a jednak z patchem 4GB enabled jakos sie 10x stabilniejszy robil) poza tym w sumie to jak sie nawrzuca hd textur to potrafilo ponad 2GB skoczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerna gra....niech ją diabli :wink:. Łażę teraz niewyspany ciągle. Dziś jak mi spawali tłumik w aucie to mi się ślepia skleiły :lol:

Powiem tak -ona nie jest taka jak oczekiwałem. Jest lepsza. Ma błędy, które mam z grubsza w zadzie -Monica Bellucci też ma, a przecież... :wink: Klimat jest? No ba!

W tym roku drugi tytuł w pełni wart dla mnie swojej kceny, nie rozczarowujący. Pierwszy to, co mnie zaskoczyło, Dead Island. Że kupię akurat Skyrim postanowiłem w ciemno dawno temu i teraz czuję się jak drobny prorok :lol:

Do tematu nic to nie wnosi ciekawego ale czułem potrzebę tak napisać -wzruszyłem się chyba :rolleyes:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym was draznic ale technologicznie rzecz ujmujac to jak na koniec roku 2011 to jest straszny crap , niedorobiony gniot. Calosc ratuje atmosfera i jako taka grywalnosc ktora rowniez lezy i kwiczy.

Gralem przed laty w Obliviona i strasznie mnie wciagla ta gra , pogralem troche u kuzyna w Skyrim i strasznie sie zawiodlem.

Rozumie ze maniacy rpg nie zauwazaja niedorobek tej gry i niskiego poziomu exhnicznego gry , szczegolnie osoby ktore za gre nie placily , ale nie pptrafie zrozumiec zachwytu tych co kupili wersje PC.

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym was draznic ale technologicznie rzecz ujmujac to jak na koniec roku 2011 to jest straszny crap , niedorobiony gniot. Calosc ratuje atmosfera i jako taka grywalnosc ktora rowniez lezy i kwiczy.

Gralem przed laty w Obliviona i strasznie mnie wciagla ta gra , pogralem troche u kuzyna w Skyrim i strasznie sie zawiodlem.

Rozumie ze maniacy rpg nie zauwazaja niedorobek tej gry i niskiego poziomu exhnicznego gry , szczegolnie osoby ktore za gre nie placily , ale nie pptrafie zrozumiec zachwytu tych co kupili wersje PC.

 

EEEEEEEEEEEE, zupełnie się nie zgadzam kolego, tym bardziej że Oblivion nie ma startu do Skyrim. Zgodzę się tylko że technologicznie może nie jest to rewelacja , ale znowu nie przesadzajmy. Zagraj tochę dłużej to obiecuje że cię wciągnie. Jak dla mnie to chyba najlepszy RPG od czasu Ghotica 2. Ostatnio to tylko Fallout New Vegas zabrał mi tyle czasu co Skyrim, a taki Wiedźmin 2 wydaje się taki malutki przy Skyrim pomimo że technologiczne i graficzne przewyższa tą produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem przed laty w Obliviona i strasznie mnie wciagla ta gra , pogralem troche u kuzyna w Skyrim i strasznie sie zawiodlem.

 

Że gra nie jest bez wad, KAŻDY widzi.

Ale chyba nie ma osoby która stwierdzi że Oblivion był lepszy...

mechanizm?

klimat?

Wątek główny?

świat? Tylko sadysta zamykał wszystkie bramy nudy jak flaki z olejem, a wątek główny przeszedłem od niechcenia.

Jako miłośnik ES, powiem że to najlepsza część. Klimat morrowinda i grzybków, taki psychodeliczny, daggerfall dawało radę ale gra była w sumie niespójna

Skyrim daje namiastkę prawdziwego świata fantazy, nordowie, smoki, rycerze...ma masę wad, ale wciąga jak bagno..

od tygodnia:

-nie oglądałem żadnego filmu

-po siłowni odrazu przed kompa

-nie uprawiam seksu z żoną.

A obliviona przeszedłem 4 razy.

Jak dla mnie bredzisz, nie wiem w ogóle co chcesz osiągnąć, i tobie podobni. Ludzie nie grają w grę a wchodzą do tematu i wypowiadają się negatywnie. Kup, zainstaluj, pograj z 2 -3 godzinki. Zaprzyjaźnij się z grą, przełknij daremny interfejs...i odpłyń w świecie Skyrim,

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki, mnie np. Oblivion bardzo szybko znudził, a Skyrim wciągnął i zaraz go znów odpalę, jedyne co mnie powstrzymuje przed graniem do białego rana to jest to, że gra mi się wysypie do Windowsa powiedzmy o 3 to idę spać bo to już 3 i wypadało by, żeby później nie być zombii, albo nie spać do 15:) Dla mnie zdecydowanie kandydat do gry roku, bo dawno mnie tak żadna gra nie wciągnęła.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...