Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

chyba na glowe upadłes,ze bede czytal topic z ponad 25 stronami aby znalezc to o co prosilem więc zamilcz

 

ponawiam prosbe moglbys ktos podzielic sie kompletnie ekstremalnie zmienionym plikien skirimprefs skirim.ini ?

 

aby to wygladało przyzwoicie na 1920*1200 i gf580

 

Żegnam

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że OC 6870 1gb NIC NIE DAJE

Za to specjalnie poleciałem po fortisa 1225 by podkrecic 2500k na 4,5ghz:D boost ogromny

 

Mam podobne wnioski - GTX się nudzi, temperatura GPU na chłodzeniu z wiatrakami skręconymi na prawie minimum - 58*C max (metro2033 robiło 70*C przy wiatrakach prawie na max). Za to proc @4GHz wkręca fortisa ma maxa przez prawie cały czas. Czyli gra mocno polega na CPU - jak Morrowind.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała porada, po przeczytaniu niektórych książek dostajemy ciekawe zadania. Wystarczy je otworzyć aby dostać zadanie, jednak jej przeczytanie daje pogląd o co chodzi, a niektóre mimo, że nic nie dają, mają ciekawe opowieści. Gra przez to bardzo się wydłuża, ale czytanie świetnie buduje klimat gry B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała porada, po przeczytaniu niektórych książek dostajemy ciekawe zadania. Wystarczy je otworzyć aby dostać zadanie, jednak jej przeczytanie daje pogląd o co chodzi, a niektóre mimo, że nic nie dają, mają ciekawe opowieści. Gra przez to bardzo się wydłuża, ale czytanie świetnie buduje klimat gry B-)

 

zgadza się, chociażby np Thief of Virtue :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem czy tak bardzo sie wydłuża - w kółko te same książki wszędzie są :>

 

Ostatecznie mam 30Lv + ukonczoną gildie Zabójców i niezbyt dokładnie zwiedzony świat (jakieś 50% :D lazłem zwykle w linii prostej z punktu do punktu) do tego różne poboczne qesty + main (gdzieś po spotkaniu z guru tych krzyczących dziadków sie zatrzymałem ;p ).

Każdego mam na hita, wliczając mamuty i gigantów, tylko smoków czasami sie nie da backstabnąć.

Znudziło mi się już :( poczekam na mody ;p

 

ps - usiłowałem wyciąć 3 miasta - niestety - większość postaci jest nieśmiertelna ;/ bieda ...

ale z tych co giną można bardzo ciekawe przedmioty zebrać - głównie wszelkiej maści amulety.

Moje wampirze potrzeby zaspokajam na towarzyszach :) są rozstawieni w strategicznych obozach bandytów -> musisz coś zrobić -> śpij -> pożyw się ;)

w sumie sporą armie już zebrałem ... będzie z 9 osób :D to wiecej niż cały garnizon w niejednym mieście.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wszystkie we wszystkich jaskiniach/komnatach. :) Mi to dużo daje, na sto tych samych trafi się coś ciekawego z questem/umiejętnościami ;)

 

Costi - Nie ufam steamowi, w jedną grę wg. Steam przegrałem ponad 150h. mimo że grałem... 5 minut chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak sie pozbyc bounty ? Wlazlem do Markarth i wykonalem do konca quest dot. morderstwa na bazarze. W miedzyczasie straznik ostrzegal mnie zebym sie nie mieszal itp., ale dobrnalem do konca. Ofkors po wykonaniu quest'a wszyscy straznicy rzucili sie na mnie, ledwo ich utluklem, a teraz mam 1000bounty i niewiem czy po powrocie do miasta straznicy sie odrodza i beda mnie atakowac czy jak ?

 

EDIT

jeszcze lepiej. 1000 jest za kazdego guard'a :D Mozna jakos kogos przekupic zeby miec czyste konto czy juz jestem spalony w miescie/miastach ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku trzeba się poddać jeśli chcesz doprowadzić quest do końca.

 

Co do ceny za Twoją głowę, możesz spróbować wrócić i trzymając broń w pochwie poddać się. Nie powinni Ciebie atakować, chociaż różnie z tym bywa. Jeśli nagroda jest wysoka to będą atakowali od razu.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gildii złodziei możesz sobie "wykasować" list gończy.

Ja obecnie mam ukończonych magów+złodziei. Teraz zacząłem zabójców.

Jak na razie najciekawsza była chyba złodziei. MQ jakiś taki średni. Te smoki są fajnym motywem, ale jakoś nie to mnie ciągnie najbardziej.

Mega mnie natomiast irytuje brak zmiany broni na F1,2,3 czy numerycznej. Konsolowe sterowanie daje się we znaki. To jest sprawa, jaka dla mnie wymaga moda.

Obecnie mam 30lvl i niestety skopane perki.

Na początku siałem po wszystkim i teraz mam wszystko i nic. Mimo tego, że miecz i łuk mam wysoko rozwinięty, to perki nie idą z tym w parze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień grania, level powyżej 30, quest główny gdzieś zarzucony, a ja wciąż mam pełno pobocznych zadań do wykonania. Ta gra naprawdę wciąga...

Dzisiaj dotarłem do Markartu, bo jak dotąd tej części Skyrim nie eksplorowałem. Przed wejściem do miasta spotkałem kolesia na wozie. Nazywał się Kibell :lol2:

 

Gra ma kilka baboli. Ostatnio wnierwiło mnie nazywanie przedmiotów. Tak jak i w Oblivionie, nie można użyć liter tj. ą, ę, ś, ć itp., pomimo że często oryginalne nazwy zawierają te litery :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dziś w Skyrim na misję związaną z Gwiazdą Azury. Czy prócz wykonania samego zadania może mi się ona do czegoś przydać?

Jeśli dobrze zrozumiałem to wkładając ten kamień w broń i dodam np obrażenia od ognia to nie będą się one wyczerpywać czy tak? Brzmi to nieźle z jednym "ale". Postać zrobiłem na maga niszczyciela. Jedyna broń, której używam to łuk, z tym, że już nie pamiętam kiedy ostatni raz go wyjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne spojrzenie na Skyrim.

link

 

Hmm, dziwna ta relacja. Jakby koleś szedł na pałe i na exp. Ja po 38h grania poziom tylko 16 czy 17 (poziom trudności Master) i duże miasta poznane to Whiterun i tyle (Riwerwood nie licze) ;]. Skan skan jeszcze raz skan - jakoś tak zawsze powoli gram i badam wszystko po kolei.

 

Niemniej brakuje mi gry RPG gdzie główny nacisk jest na fabułę i ciekawą historie ;). I to nie jest lament bo w Skyrim mi sie gra o niebo lepiej jak w Obka na starcie ale jak sobie przypomnę jak przechodziłem BG2 to hmm - gra nieporównywalnie lepsza jeżeli chodzi o fabułę i model RPG. Może rzeczywiście przyspieszę rozgrywkę bo się znudzę w połowie (oby nie).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne spojrzenie na Skyrim.

link

 

Mam podobne odczucia. 12h gry jedną postacią i wieje nudą. Teraz próbuję wymyślić jakiś ciekawy styl gry, ale nie bardzo mi to wychodzi. Wszystko sprowadza się tylko do sposobu eksterminacji przeciwników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na Mroczne Bractwo.

 

tylko nie wymagaj od niego za wiele - poza samą procedurą przyjęcia jest bieda straszna ... a po skończeniu* wątku bractwa gra wydała mi się nudna i bez sensu :D mam nadzieje że kiedyś mi przejdzie :)

W sumie gra kończy jak cała reszta TES - pierwsze wrażenie genialne - potem coraz gorzej ... wyjątkiem jest tu Morrowind - który, nie wiem dlaczego, jest taki zachwalany :) moze gdybym w niego grał z 5 lat temu ... ja grałem bezpośrednio przed premierą skyrima w sumie po raz pierwszy - wcześniej odechciało mi się po paru godzinach.

Ogólną atmosferą świata jest IMO bardzo podobny do Skyrim - oczywiście kreacja jest bardziej fantastyczna, jednak ogólnie również przeważają tam pustkowia - klimat raczej bardzo monotonny, motyw muzyczny właściwie niezmienny przez te 80h grania powoduje mdłości ...

 

 

*(nie mówie o tych nieskończonych questach generowanych na końcu ... chociaż wlaściwie nie roznią sie od tych fabularnych .... )

 

edit:

ciekawostka - Skyrim również przemierzam jak Morka - prawie cały czas skacząc :D oczywiście z włączonym trybem skradania, szkoda że nie można strefować ja w quake3 :D

samo chodzenie wydaje sie nudne :D

 

ps2 - odnośnie skakania - troche dziwne że w Skyrim zleść można właściwie z pionowego urwiska bez zadnych obrażen ... wystarczy się ocierać o skały ...

 

i jeszcze z innej beczki ... jedyne obrażenia jakie odnosiłem w ostatnich godzinach gry były spowodowane bieganiem w stercie rupieci w spiżarni xD przez te dziwaczne kolizje z obiektami można zginąć xDD

pomijam że fajnie sie zabija guardów kopiąc w nich kociołki ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde gram zabójcą na 41lvl wszystko jest na strzała (ostatni poziom trudności)

Czy granie wojownikiem 2h w ciezkim pancerzu (moj nastepny;D) tez od pewnego momentu jest zbyt łatwe?

Próbowałem to ocenić na YT, ale tam wiele osób robi filmy koksując postać przy użyciu konsoli...więc to żadne porównanie

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania HeatheN'a. Dodatkowo chciałem się Was zapytać ja gra się postacią posługującą się tylko czarami? Jest trudno, czy łatwiej niż skradając się z łukiem?

I takie pytanie odnośnie pewnego efektu magicznego. Na jednym z filmów, gdzie Tod prezentował kawałek rozgrywki, wykorzystano pewien efekt magiczny spowolnienia czasu. Czy to był czar a może okrzyk? Gdzie można to odkryć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...