Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Technologia ma służyć grze, nie gra technologii. Jeżeli zrobią grę na silniku Wolfensteina 3D, a ona mi się spodoba to w D mam, że jest technologicznie przestarzała, czy nie futurystycznie doposażona. Tetris od lat ma fanów, a technologicznie...:lol2:

Co robi grywalność? :blink: Hmmm.....delikatnie napiszę, że większości się podoba.

Maniakiem rpg nie jestem, lubię ale nie hardcorowe. A gra jest dopieszczona w ogromie szczegółów. Wymaga poprawek ale pokaż mi taką co nie wymaga...zwłaszcza przy takim stopniu komplikacji, bo to nie NFS co każdy widzi...

Aluzji z osobami nie płacącymi nie skomentuję -nie tyczy się mnie :wink:

Edytowane przez miron72
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia ma służyć grze, nie gra technologii. Jeżeli zrobią grę na silniku Wolfensteina 3D, a ona mi się spodoba to w D mam, że jest technologicznie przestarzała, czy nie futurystycznie doposażona. Tetris od lat ma fanów, a technologicznie...:lol2:Co robi grywalność? :blink: Hmmm.....delikatnie napiszę, że większości się podoba.Maniakiem rpg nie jestem, lubię ale nie hardcorowe. A gra jest dopieszczona w ogromie szczegółów. Wymaga poprawek ale pokaż mi taką co nie wymaga...zwłaszcza przy takim stopniu komplikacji, bo to nie NFS co każdy widzi...Aluzji z osobami nie płacącymi nie skomentuję -nie tyczy się mnie :wink:

 

Kraina skyrim niestety nie jest tak ciekawa jak Morrowind (ktorego nie przebije zadna czesc). Jak sobie przypomne pierwsze dni (nie godziny) spedzone przy morrowind... istna euforia. Gralem godzinami i wchodzilem wszedzie gdzie sie dalo, a tego nie brakowalo. Jaskinie, kopalnie, dwemerowe ruiny, zatopione jaskinie w ktorych trzeba sie bylo troche na gimnastykowac. No i ta roznorodnosc krainy, gigantyczne grzyby, miasta na drzewach. Tutaj mam wrazenie ze akcja jest osadzona w nudnym sredniowieczu + smoki i kilka innych gagatkow. Jakos nie czuje klimatu fantasy (do ktorego przyzwyczail mnie morrowind).
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraina skyrim niestety nie jest tak ciekawa jak Morrowind....

 

Ok, taka opinia jest dla mnie czytelna. To już niuanse gustów. Ale jechać jak kolega nieco wyżej po całości...uważam za mocno przesadne. Bo jednak widać, że w grę włożono wiele starań. Klimat się podoba naprawdę wielu ludziom. Ja lubiłem bardzo Morka(chyba wrócę doń po poprawkach grafiki anno 2011), uwielbiałem Obka i super gra mi się w Skyrim. Solidne rzemiosło zawodzące w niuansach...dość istotnych, lecz nie rozkładających sedna. Tak ja to widzę...i to na głodnego! :wink:

A teraz przepraszam -zupa neapolitańska na stole :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Bemx2k specjalnie dla ciebie:

 

W kominku wesoło drwa trzaskały. Figlarne cienie rzucane na ścianę migotały, gdy do chaty przez nieszczelne drzwi od czasu do czasu wpadały podmuchy lodowatego powietrza.

Stary nord wygodnie rozsiadł się na skórze niedźwiedzia, przeczesawszy swoją bujną, lecz pokrytą już siwizna brodę, odpalił fajkę i rzekł do mlekorzłopa:

-Słuchaj no Otiusie, synu Suriusa. Nie powinieneś był się tak zachowywać. To było wielce nieroztropne z Twojej strony.

-ależ dziadku, ja tylko powiedziałem co myślę- wyjąkał przez zaciśnięte zęby, młodzieniec zanosząc się od łez

-Już dobrze, dobrze rozumiem, lecz musisz wiedzieć że czasami miejsce, i ludzie nie są odpowiedni do tego by przyjąć krytykę. Opowiem ci historię, która przydarzyła mi się lata temu, gdy sam byłem nie wiele starszy od ciebie.

 

Tamtego dnia, wszyscy mieszkańcy Białej Grani zebrali się na placu i dysputowali na temat niebezpieczeństwa jakie stanowiły smoki. Nikt nie miał sensownego pomysłu co należy zrobić, i jak się bestiom przeciwstawić. Na szczęście Bogowie wysłuchali naszych próśb i do miasta zawitało Smoczę Dziecie.

Smoczę Dziecie ze spokojem przyjął ciążącą na nim odpowiedzialność i przemówił w te słowa:

- Jako Smoczę Dziecie, obiecuję że nie spocznę póki ostatnia poczwara nie zginie z mojej ręki, a wy dobrzy mieszkańcy tego grodu musicie walczyć, tak by przeciwstawić się niebezpieczeństwu . Wy dzielni mężowie musicie bronić swoich kobiet i dzieci. Od was zależy czy przetrwacie!

W śród mieszkańców, rozległy się szumy i przerażone głosy. Wtem przemówił ktoś ze zgromadzonych;

-lecz jak tego dokonać, my daru takiego jak Ty, nie posiadamy.

Smocze Dziecie przemówiło;

-Sformułujemy na środku ogromną kulkę aspiryny, każdy niech przeżuje kilka tabletek i ze śliną razem ukształtujemy ogromną kulę, która umieścimy przed główną bramą. Smok gdy podleci będzie się zastanawiał co to takiego, a my go wtedy pałę od tyłu w łeb ździelimy..

Euforii jaka zapanowała po tych słowach, nie sposób opisać. Kobiety płakały, kulawy pies zaczął tańczyć Makarenkę, kierowca powozu wstał i bił brawo…Ludzie cieszyli się bo wiedzieli że są uratowani.

Wtem na środek wyszedł nie jaki Bemx2k i rzekł:

- Nie chciałbym was drażnić ale technologicznie rzecz ujmując to ten pomysł to jest straszny crap , niedorobiony gniot..

Niestety nie przedstawił żadnych argumentów, stwierdził jedynie że kulka z owczych bobków byłaby lepsza.

 

Kilka dni później znaleziono go zasztyletowanego, przy ciele znajdowała się karteczka z dopiskiem:

 

ZA PUBLICZNE WYGŁASZANIE GŁUPOT

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Carson nie sposób się z Tobą nie zgodzić, na pewno Morrowind był lepszy od Obka. Jednak klimat elfy+grzyby jest dość specyficzny i oryginalny .....klimat nordowie/wikingowie+smoki jest bardziej namacalny, (owszem oklepany..) filmy, książki etc...dzięki czemu łatwiej się w całość wczuć...

Ps. Do morrka z modami próbowałem powrócić...żaden jednak nie naprawia animacji...lepiej juz gry nie dotykać, niech w pamięci pozostanie jako świetny tytuł, powrót nieraz rozczarowuje...

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ,troche przesadzilem .

Juz zostalem zlinczowany dwoma minusami :-/

Poczekam kilka miesiecy i moze kupie gre jak juz beda patche i mody , aczkolwiek dalej smiem twierdzic ze technicznie gra lezy i kwiczy te animacje postaci dobre byly 10 lat temu :-) .

ogolnie pewnie winne sa konsole kolejny TES bedzie pewniakiem tym o czym marze.

Edytowane przez Bemx2k
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraina skyrim niestety nie jest tak ciekawa jak Morrowind (ktorego nie przebije zadna czesc). Jak sobie przypomne pierwsze dni (nie godziny) spedzone przy morrowind... istna euforia. Gralem godzinami i wchodzilem wszedzie gdzie sie dalo, a tego nie brakowalo. Jaskinie, kopalnie, dwemerowe ruiny, zatopione jaskinie w ktorych trzeba sie bylo troche na gimnastykowac. No i ta roznorodnosc krainy, gigantyczne grzyby, miasta na drzewach. Tutaj mam wrazenie ze akcja jest osadzona w nudnym sredniowieczu + smoki i kilka innych gagatkow. Jakos nie czuje klimatu fantasy (do ktorego przyzwyczail mnie morrowind).

 

W Morrowind był bardzo duzy efekt WOW spowodowany surrealizmem krajobrazu - wielkie grzyby, dziwne stwory, ogromny owad w charakterze autobusu... ;)

Skyrim, z racji stylistyki, jest dużo bardziej konwencjonalny (niektóre widoczki to normalnie wypisz-wymaluj Bieszczady, minus wielkie góry w tle ;) ), stąd i zachwyt jest mniejszy. Poza tym to już trzecia gra z kolei*, więc i nie ma takiego powiewu nowości.

 

* - do czepialskich: wiem, że na początku były Arena i Daggerfall. Ale to raczej zamierzchłe czasy, większość graczy swoją przygodę z serią TES zaczęła od Morrowinda właśnie.

 

Zgoda ,troche przesadzilem .

Juz zostalem zlinczowany dwoma minusami :-/

Poczekam kilka miesiecy i moze kupie gre jak juz beda patche i mody , aczkolwiek dalej smiem twierdzic ze technicznie gra lezy i kwiczy te animacje postaci dobre byly 10 lat temu :-) .

ogolnie pewnie winne sa konsole kolejny TES bedzie pewniakiem tym o czym marze.

 

De gustibus non disputandum est, jak mawiał klasyk ;) Natomiast IMHO gra wygląda bardzo dobrze (poza niektórymi drobnostkami), przede wszystkim nie jest obładowana blurami i HDRami (czyżby stąd wynikały zarzuty o zacofaniu?). 10 lat temu to był Morrowind, zobacz jak tam wyglądały animacje postaci ;)

Jasne, że nie jest to poziom BF3, ale mnie grafika nie rozprasza i nie przeszkadza w cieszeniu się grą, także jak dla mnie jest super (choć jestem świadom, że wiele rzeczy można i da się poprawić) :) No i bonus, że śmiga na moim kompie bez zająknięcia w maksymalnych ustawieniach (bez AA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie nad czym tak się rozwodzić. Gra naprawdę dobra, wręcz genialna. Dawno żadna mnie tak nie wciągnęła, chyba od czasów tes3 i wow'a.

Aż się łezka w oku zakręciła jak usłyszałem w podkładzie muzycznym Skyrima motyw z Morrowinda :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty powinieneś to wiedzieć najlepiej ;) - zależy czego ci akurat brakuje ;)

Ja właśnie wbiłem 100 skradania - ostatni skill zmuszający do ponownego szukania mnie wymiata :) mam każdego na hita, nawet jak mnie atakuje 10 na raz - wykryją mnie - wstaje, znowu kucam i backstab x30 - przez conajmniej 1sec zawsze jestem schowany ;D

teraz pora troche rozwinąć perki w zbroi - bo byle bandyta ma mnie na 4-5 hitów ;p

 

Dark Brotherhood to dno fabularne w porównaniu z tym w Oblivionie ;(

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akruat bardzo się podobał ten dziwny świat Morrowinda. Chyba wgram sobie tego moda "koloryzującego", niech się oko cieszy;)

 

Ależ ja też Morrowinda uwielbiam, jest to chyba moja ulubiona gra. Ciesze się jednak, że kolejne TESy są inne, drugi raz to samo to już by była przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem podobne przypadki ;) Koziołki górskie się pasły a z daleka widziałem stado wilków jak chodziło i szukało jedzenia;) aż znalazło stadko koziołków fajnie to wyglądało tak naturalnie.

Albo misio śnieżny czy jak mu tam kontra ta przerośnięta foka :) no i często widziałem jak smoki atakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak smok wylądował między mamutami i gigantem. Długo nie pożył :P.

 

Mam fajny sposób na kowalstwo, zbieracie skóry i paski z nich, a później robicie skórzane karawasze, poziom umiejętności rośnie zawsze tak samo, bez różnicy co się tworzy. W ten sposób można szybko dobić poziom kowalstwa i w rezultacie można się bawić zbroją ze smoka ;].

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...