Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Skyrim Enhancement Post Process 2.0 Next Generation Graphics to przydatna modyfikacja, która zmienia i dodaje nowe efekty Post-processu w grze The Elder Scrolls V: Skyrim. Po zainstalowaniu tego dodatku otrzymamy nowe cienie, oświetlenie i wiele innych elementów, które w znacznym stopniu ulepszą oprawę graficzną w grze.

 

 

 

Download:

 

 

Skyrim Enhancement Post Process 2.0 Next Generation Graphics

 

http://www.mediafire...gu1c63fiq6e6zg5

 

 

UWAGA! – Ważne

 

Pamiętajcie o tym, że jeśli dla kogoś obraz po wgraniu SEPP będzie zbyt jasny albo zbyt ciemny należy wyregulować jasność w opcjach gry dostosowując ją tym samym do własnych preferencji oraz możliwości TV lub monitora.

 

Instalacja modyfikacji:

 

Wypakować całą zawartość do folderu "C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonSkyrim"

 

2.0 Next Generation Graphics - zmiany i poprawki:

 

Co nowego?

--------------------------------

 

Koniec z nienaturalnie wyglądającymi kolorami, koniec z przesadnie nasyconymi barwami, koniec z przesadzonym efektami Bloom, czyli zmiany na lepsze wedle waszych oczekiwań i sugestii.

 

• Nowe bardziej naturalnie wyglądające wolumetryczne oświetlenie (Godrays)

• Nowa okluzja otoczenia (Ambient Occlusion)

• Zbalansowana paleta barw

• Kolorystyka zbliżona do oryginalnego wyglądu

• Dodano efekt Cinema Grain

• Dodano i poprawiono nowe efekt głębi pola Depth of Field

• Ciemniejsze podziemia, jaskinie oraz noc (zachowano odpowiedni balans w celu lepszej widoczności)

• Dodano wsparcie dla textur wykorzystujących Parallax Occlusion Mapping

• Dodano Soft-Edged Shadows (miękkie cienie)

• Zwiększono wydajność na niektórych konfiguracjach sprzętowych

• Dodano wpis AntiBSOD i FixGameBugs zapobiegający pojawianiu się błędów w grafice oraz jej niestabilności.

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem gammy

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem kontrastu

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem jasności obrazu

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem przejść tonalnych

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem palety

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem nasycenia koloru

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem okluzji otoczenia

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem dynamicznego oświetlenia

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem promieni słońca

• Poprawki związane z optymalnym ustawieniem głębi pola

 

Screeny z nowej wersji

 

 

Skąd można ściągnąć ten plik, wszystkie źródła wyschły (nie tylko tu Dołączona grafika)

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne DLC do Skyrim'a.

Ciśnie się jedno na usta - wielkie WTF?. Sredniowieczne simsy, czy może stwierdzenie, że to powinno już być w podstawce? Eee?

 

 

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne DLC do Skyrim'a.

Ciśnie się jedno na usta - wielkie WTF?. Sredniowieczne simsy, czy może stwierdzenie, że to powinno już być w podstawce? Eee?

 

 

 

faktycznie simsy. Ciekawe czy jak sie zabije dziecko to mozna adoptowac sobie nowe czy wpada do nas pomoc spoleczna z policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie simsy. Ciekawe czy jak sie zabije dziecko to mozna adoptowac sobie nowe czy wpada do nas pomoc spoleczna z policja.

 

Wpadnie do Ciebie Rutkowski, któremu następnie ze łzami w oczach wyznasz, że Ci wypadło z rąk na podłogę. :P

 

O ile własna chatka to obowiązek w TES, o tyle zakładanie rodziny to już przesada.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za próbę pomocy. Dziś byłem w tesco i znalazłem na półce pudełko z napisem, że gra do odebrania jest w punkcie obłsugi. Jak się okazało pudełko po prostu nie zostało ściągniete z półki.

 

W carrefour też nie znalazłem. Nie było w RTV Euro. Chyba jeduna opcja to zamówienie i czekanie na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po perturbacjach jakie zaserwowała Cenega, w końcu swiatło półek sklepowych ujrzał Dawnguard. Dzisiaj premiera tak po cichu. Ja poczekam do przyszłego tygodnia z zakupem.

Cena za pudełko z kodem to ok. 70 zeta. Przynajmniej jest pełna polska lokalizacja jak w podstawce.

 

Kupił już ktoś Was to? Ciekaw jestem jak wrażenia?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec. Ponękam Was jeszcze raz kolejnym postem z cyklu dodatki Dołączona grafika

 

Jest nowy, zapowiedziany na grudzień. Ciekawe kiedy i czy wydadzą na blaszaki.

Uprzedzę i napisze, że klimaty podobne z mora...

 

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopujemy :)

 

Naszło mnie znowu na Skyrima, ale że ostatnio jak grałem to Creation Kit był dopiero w planach, to klasyczne pytanko: jakie mody polecacie aka "obowiązkowy zestaw podstawowy".

SkyUI, Unofficial Patch, SKSE to no-brainery, a dalej?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takich głupiutkich to ja polecę oczywiście HD Textures 4k, i ... Better Females by Bella. ;) Poprawione twarze kobiet, subtelnie, bez przegięć.

 

Jeszcze może:

 

The Dance of Death

FXAA Post Process Injector

 

Swoją drogą, też 3 dni temu na nowo zainstalowałem Skyrima. ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi trochę tego jest. To do rzeczy:

1. Alternative Rock and Mountains 4K_2K_1K and watery Rock - 4K Alternative Rock and Mountains

2. 2K Road Snow Footprints - Road Snow Footprints_1K For Vanilla

3. A Quality World Map

4. Alternative Stars 4K_2K_1K - Alternative Stars 1K

5. Better Artifacts - Jewelery - Clothes Textures HD - Better Artifacts - Jewelery - Clothes with HD content

6. Better Butterflies - More Colourful Butterflies

7. Better distant LOD waterfalls - tamriel_objects

8. Better embers - better_embers

9. Dwarven Ruins HD Texture Pack WIP - DwemerHDTextures_11

10. Elemental Staffs - Elemental Staffs 4K

11. Enhanced Blood Textures

12. Fine Hair HQ - Fine Hair Vanilla Res

13. HD Chest Retex - HD Chest by Jimmu V121

14. HD Ore And Ingots

15. HD Quiver Overhaul Pack - HD Quivers Updated

16. HD Soul Gems - HD Soul Gems

17. High Quality Food and Ingredients - HQ_FOOD-INGREDIENTS_1-6_CUMULATIVE_

18. High Res Wood and Stonework - High Res Wood and Stonework Version 092

19. Higher-Poly Skyrim - Higher-Poly Skyrim

20. Hi-res Pelts - Hi-res Pelts 0_2

21. HQ Skyrim map V2 - 2024x2048 maps (chodzi o tekstury map w grze - nie tej głównej od szybkiego poruszania się)

22. Immersive Armors - Immersive Armors v6

23. improved_LOD_trees - improved_LOD_trees

24. More Killmoves for all Weapon types - 1HN 2HN DW - More_Killmoves_for_all_Weapon_types - Version 6

25. My Better Breezehome - My Breezehome mod (bardzo przydatny mod - mamy m.in stolik do zaklinania)

26. Pure Waters - Pure Waters 4-2 Main (genialny efekt wody - jak źródlana!)

27. Real Ice ALL-IN-ONE - Real Ice_Classic Pack

28. Ruins Clutter Improvement HD - Ruins_Clutter_Improvement_HD_v2-3

29. Skyrim HD - 2K Textures - Skyrim HD v1_5 FULL - Dungeons

30. TreesHD_Skyrim_Variation - TreesHD_Skyrim_variation_ULTRA_NEW

 

Z innych modów:

1. Daedric Crossbow - DaedricCrossbow_1_3 (wymaga Dawnguard - ale kusza wymiata wygladem i działaniem!)

2. Avatar of Balthazar - Avatar of Baltazar (zbroja - warto zopbaczyć na YT)

3. Daedric Mage Armor by Natterforme - Daedric Mage Armor Version 1_5 (kolejny zestaw zbroi deadrycznych specjalnie dla maga!)

4. Deacons Dark Brotherhood Pack - Deacons Dark Brotherhood Pack (dodaje mnóstwo zabawek z fajnymi statystykami w ostatecznej lokacji darkbrotherhood, zbroje miecze, sztylety, łuk itp.)

5. Knight Of Thorns Armor And Spear of Thorns - Knight and Spear Of Thorns (napiszę tak: jesli lubisz Dark Souls i spodobał Ci się pancerz po pokonaniu Ornsteina - to ... ;))

6. Bolts closer to body - No visible bolts (również wymaga Dawnguard - kołczny sa w ekwipunku, można je wyposażać, ale w widoku TPP nie widać ich - normalnie odstają i zlewają się z inną bronią na plecach- coś okropnego).

 

To tyle. Wszystklie w/w mody ma zainstalowane i ciagnie to ok. 2 GB Vram. Da się jednak coś pokombinować i dużo z nich ma wersje light.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank są tam mody z Lod'em i jest to niezła grzebanina w plikach (na różnych kompach działa inaczej) -> o wykrzaczenie nie trudno. Nie znam dokładnie nazw, ale na Nexusie znajdziesz to w łatwy sposób. Ja nie miałem cierpliwości do tego.

 

Co do tej paczki to ktoś w komentarzach podawał, że wystarczy 25 modów na grafę.

 

Ktoś parę postów wcześniej nieźle się tu produkował ze swoim modem i nawet Wiedźmina stworzył. Tam też były identyczne efekty=mody. Nie wiecie co jest grane z jego modem. Projekt żyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się pobawiłem w modowanie grafy Skyrima. Lush flora i Skyrim Enhanced Shaders FX-822. Do tego packi z HD texturami.

W trybie PureENB i opcji slow (full SSAO) - Skyrim zmiażdżył mi kompa Dołączona grafika Spadek do 15-20 fps. Ten sam tryb i opcja medium - nie jest lepiej, ale poniżej 20 nie spada. Musze jeszcze z tym pokombinować może na fast, bo efekt jest powalający...

 

Poniżej foty z okolic Piękniny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PS. Żeby nie było w 2560 na 1440.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sir_koutun

Zbierałem się do zakupu gry, ale trochę już mnie bethezda zaczyna irytować. Wypuszczają grę i czekają, aż gracze sami poprawią toczego im się nie chciało dopracować. Ładniejsze pyszczki, lepsze textury itd. Ok - rozumiem, że to przedłuża życie grze, ale od czego są panowie ze studia? Na zrobić gierkę, niech ludzie naprawiają i upiększają? Trochę to chyba nie tak.

 

Chociaż z drugiej strony - lepiej tak niż jak w innych produkcjach, gdzie nic się z grą nie da zrobić. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, skąd ściągnąć tego moda (a w zasadzie pakę 100 modów w 1)?

http://n4g.com/news/...00-mods-at-once

 

http://kotaku.com/59...00-mods-at-once

 

http://www.geek.com/...t-gen-20121121/

Zainteresuj się STEP i weź poprawkę na to, że wiele screenów z małą głębią ostrości jest nie z gry, tylko z "photomode" (odpala się wolną kamerę, ustawia kadr i jednym przyciskiem odpala skrypt który nakłada ileś efektów i robi screena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem porównać skyrima z modami i czystego.Jeszcze wiele jest do poprawy,ale jak czas pozwoli.Modów mam w sumie około 40, reszta to powybierane tekstury z różnych źródeł.Z tymi teksturami jest tak że maja rozdzielczość 2k lub 4k a wyglądają jak rozmazana kupa, szczegółami potrafią odbiegać od tekstur 1k.Stąd taka zabawa z wybieraniem najlepszych.Też niestety nie które dobre mody z nexusa znikają.

 

 

original vs modded

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

i

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropna jest ta oversaturyzacja ! Nie da się patrzeć a co dopiero grać. Współczuję ...

 

To już dobitnie pokazuje spapranie Skyrima. Kto widział takie niebo ? Gra świateł poszła w zupełnie złą stronę.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Same tekstury to pewnie kwestia gustu, bo są częściowo zupełnie inne, wyższa rozdzielczość wiadomo - zawsze na plus, więcej elementów (dodatkowe beczki, schodki, ławeczki) też fajnie wyglądają.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niebo i słońce jest do poprawy.Ustawienia są moje gdyż żaden ENB z nexusa nie przypadł mi do gustu. Co do satururyzacji może to ustawienia monitora bo u mnie jej tak nie widać.W pliku effect.txt mam ja ustawioną na 1,1 gdzie normalna wartość wynosi 1,0.Tekstury też robią swoje.Wiec to na pewno wina jakiegoś moda.Teraz wiem co mogę porawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u Ciebie jest dobrze, to nie poprawiaj, chyba, że chcesz taki pack upublicznić. Z tego co widzę, to Twój LG Flatron na TNce z pewnością kolosalnie różni się od mojego Eizo na VA , ale przecież nie oddajesz tego do druku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ziomalki, mam pytanie, otórz mam taki problem-nie problem mam taką jakby latającą wokół mnie mgłe wokół postaci w skyrim, jest to irytujące ktoś wie jak to ogarnąc zeby tego nie było? z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...