Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że żołnierze w takim Afganistanie też mogą sobie wyłączyć to i owoDołączona grafika pzdr

 

z wojskiem i techniką wojskową tez masz mało wspólnego, bo chyba nie powiesz mi że wojska NATO mają takie same możliwości rozpoznania terenu, jak mudżahedini, nawet zwykły żołnierz ma sporo większe możliwości od pastuchów z kałachami, dostęp do uav, kamery termowizyjne, nowoczesne noktowizory, także mogą sobie włączyć to i owo. Tak pisałem detali grafiki czy geometrii nie tnę tylko rzeczy które uniemożliwiają rozgrywkę ( w moim przypadku dochodzi jeszcze upośledzenie widzenia barw także z blurem mam rozjebkę na ekranie, a oświetlenie w bf3 i tak jest dość męczące nawet bez ambient occlusion.

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wojskiem i techniką wojskową tez masz mało wspólnego, bo chyba nie powiesz mi że wojska NATO mają takie same możliwości rozpoznania terenu, jak mudżahedini, nawet zwykły żołnierz ma sporo większe możliwości od pastuchów z kałachami, dostęp do uav, kamery termowizyjne, nowoczesne noktowizory, także mogą sobie włączyć to i owo.

(...)

Ty jak zawsze masz duże rozpoznanie, nawet w technice wojskowejDołączona grafika Stosowanie techniki aby ułatwić walkę to jedno, a wyłączanie pewnych "opcji" to drugie. Co ma zrobić żołnierz jak jebnie granat w pobliżu, wyłączy blura? Czy może kamera termowizyjna/noktowizor mu pomoże?

 

adamlop rozumiem, że walczyłeś na froncie na pierwszej linii i jak jesteś pod obstrzałem to wszystko jest bardzo klarowne i widzisz wszystko w najmniejszych detalach? Ja na froncie nie byłem, ale może coś nam opowieszDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy w realnym świecie następuje rozmycie w stylu blur nawet przy wybuchu Dołączona grafika. Nie ma co się oszukiwać, jest to sztuczny efekt, jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że blur powstał po to, żeby zniwelować smużenie na LCD, a w wersji konsolowej stosowano go do maskowania słabych tekstur (wiele gier na PS2 ma ten śmieszny efekt). Osobiście wyłączam to cholerstwo jeśli tylko się da, męczy moje oczy i szkoda na to mocy obliczeniowej.

 

@Down, przeciwdziałanie lekkiemu offtopowi (w sumie mówimy o efektach graficznych) robiąc jeszcze większy offtop jest z pewnością bardzo męskie, jesteś z siebie dumny? Strażnicy forumowej moralności, od tego są moderatorzy.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej linii nie byłem, ale przy wystrzale petardy wojskowej w odległości kilku metrów byłem nie raz anie nie dwa, i daje ci gwarancje że jest to dużo bardziej głośne od granatu, rozmycia było brak aczkolwiek, lekka dezorientacja coś jak odpowiednik przygważdżania w bf3, najgorsze zdarzenie miałem za nastolatka jak strzelaliśmy karbidem (acetylenem) zajumanym z pobliskiej budowy, po jednym strzale ucho "zatkało" się na dwa tygodnie myślałem że straciłem w nim słuch, blura nie było, tak jak napisał adamlop, efekt stworzony przez producentów gier aby tuszować braki w grafice oddać uczucie prędkości w wyścigach (tam to rozumiem bo już też z kumplem ponad 210km/h śmigałem i faktycznie jak patrzysz przez boczną szybę to drzewa zlewają się w jednolitą zieleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 7950 OC 950mhz model: 11196-10-40G jest na PCB od 7970 i posiada zlacza 8pin+6pin

Ktos posiada ? Na zagranicznych forach przewija sie info ze 1100 na rdzeniu to robi na standardowym vgpu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka panowie , posiadam 7950 oc 1100MHz , mam okazje za mala doplata zamienic na 7970 OC 1250MHz ( Sapphire )

doplata to okolo 350zl , grywam glownie w BF3 z tego co wyczytalem to powinienem dostac jakies extra boost 10% w framerate moze wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150mhz, 10%boostu , czyli zamiast 50 - 55fps. Chyba nie warto. Szkoda 350zl, zmiana bedzie raczej nieodczuwalna. 7950vs7970 na tych samych taktach to 3% roznicy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

 

Jestes pewien ze tylko 3% ? gdzies kiedys czytalem ze w BF3 Ultra przy tych samych taktach 7950 Vs 7970 ten drugi jest 10% szybszy

do tego ten sapphire w wersji OC kreci sie lepiej o 150MHz ( 1100MHz Vs 1250Mhz ) razem powinno byc lekko +20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka panowie , posiadam 7950 oc 1100MHz , mam okazje za mala doplata zamienic na 7970 OC 1250MHz ( Sapphire )

doplata to okolo 350zl , grywam glownie w BF3 z tego co wyczytalem to powinienem dostac jakies extra boost 10% w framerate moze wiecej ?

 

Chcesz wysoką wydajność w bf3 to tylko 670 lub 680.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

 

 

 

Prawda GTX 670 bedzie jakies 10% szybszy od 7970 GHz edition , tyle ze Ja potrzebuje Radeona rowniez do wielokanalowego Audio

dlatego nie rozwazam zakupu GTX 670/680

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer jako posiadacz 7970@1200 i gigabyte windforce 7950, powiadam ci że obecny gtx 680 działa w bf3 duzo lepiej, po prostu nie ma wkurzajacych mikroprzycięć, byc może teraz ati wyeliminowało to w najnowszych sterach ale szczerze mówiac watpię, fps tez skoczył do góry a podczas zadymy (dosłownie duzo dymy z granatów dymnych) na metro jest jakies 50% lepiej niż na wykreconym 7970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedy będzie ta obniżka cen? Z tego, co widzę to Sapphire 7970 stoi po 1780PLN, czyli chyba jeszcze po starej cenie?

 

Ja się wstrzeliłem w jakąś promocje na techplanet i zamówiłem gb 7970 wf3 oc za 1560 zł, ale na następny dzień cena podskoczyła do 1660 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gigabyte nie chce iść na pamięciach więcej jak 1475:(. Na rdzeniu bez większego napięcia max 1015. No cóż nie trafiła mi się cudna sztuka, ale do grania w 1680x1050 to i tak nadmiar mocy.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , moze ktos doradzi cos podpowie

ktora grafe wybrac:

 

Sapphire 7970 OC Edition 1000MHz

czy

Sapphire 7970 GHz Edition Vapor-X 1000MHz i 1050MHz with Boost

roznica w cenie 10 funtow , z tego co wyczytalem kreca sie podobnie max 1220MHz

z tym ze Vapor-X jest 2-3 'C chlodniejsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...