Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie znalazłem 2 godne uwagi aplikacje; rozmownik(alternatywny klient gg) i im+(potężny multikomunikator, niestety 15% czasu procesora to sporo. Pamięcią też nie gardzi. I ro zamknięciu systemu dalej jestem dostępny w kilku sieciach. Przez kilkanaście godzin...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na poprzedniej stronie odbywała się spora dyskusja na temat uruchamiania się systemu i zamykania go. Jeszcze ciekawsze rzeczy potrafią dziać się gdy mamy windows 8 w dual-boocie z innym systemem, nie tylko z linuksem. Polecam lekturę tego wpisu:

http://www.morfiblog.pl/2013/01/16/windows-8-linux-ryzyko-utraty-danych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście godne uwagi...dobrze że podałeś nazwy to wiadomo co omijać Dołączona grafika

 

Z głupia frant zapytam, WtW nie działa pod tym systemem?

 

Mi działa wszystko w trybie pulpitu (wtw także), Metro nie używam. U mnie system od razu włącza pultpit po starcie. Nie bawi mnie robienie gestów myszką tylko dlatego, że jakiś "mądry z Ameryki" twierdzi, że tak jest fajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ósemce nie zainstalujesz Microsoft Security Essentials, w system jest już wbudowany pod dawną nazwą "Windows Defender". Taką informację uzyskasz podczas próby instalacji MSE.

 

Jak nie, jak tak Dołączona grafika. Defendera mam wyłączonego, nie jest to niestety w pełni funkcjonalny zastępca Essentials.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, pewnie głupie ale to tak samo jak ten system. Jak się dobrać do plików udostępnionych na innym komputerze w grupie domowej? Do grupy jestem oczywiście połączony, foldery widzę, ale nie mogę wejść bo nie mam uprawnień.... wtf?? 7 i Vista nie robią mi takich problemów. Linux widział i otwierał wszystko, Android również. Starczy wklepać hasło i gra gitara. Tutaj nawet nie wiem gdzie miałbym hasło wpisać bo widzę tylko, że nie mam uprawnień. W panelu sterowania nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez grupy domowej czy nawet roboczej robię i nie mam problemu. Piszę adres, nazwę konta i hasło zdalne i działa w obie strony z xp tak samo jak przy 7. Grupa robocza pozwala nie używać hasła, jednak dużo pracy mało zysku. Nie wiem jak będzie z DLNA czy jak to się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy? Kilka kliknięć i działa bezproblemowo (nie licząc W8). Założyłem nową grupę, 2 kompy stacjonarne się połączyły i mogą normalnie udostępniać i przeglądać zasoby. Laptop z Vistą się połączył, wszystko działa, właśnie oglądam film ma lapku, który fizycznie siedzi na stacjonarnym. Ten sam laptop z odpalonym W8 nie może uzyskać dostępu do żadnych plików.

 

Najbardziej problematyczny system jaki widziałem. Naprawdę żałuję, że wywaliłem Minta, żeby przetestować ten twór, który M$ usiłuje nazywać systemem operacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem grupę domową po raz trzeci i W8 nagle zaskoczył, że jest jej częścią i ma prawo do przeglądania plików.

 

Teraz muszę jeszcze odnaleźć i zainstalować wszystkie sterowniki + ewentualnie je modyfikować, żeby zadziałały.

 

Edit: Znalazłem kolejną poważną wadę tego systemu: wbudowany smartscreen. To naprawdę są jakieś jaja, mało, że szpieguje to jeszcze nie pozwala instalować prawdziwych* sterowników. Od razu go wyłączyłem. Heh, naprawdę całkowicie rozumiem narzekania ludzi, bo tak jak w przypadku Visty były bezpodstawne tak tutaj mają solidne podłoże.

 

 

*Zamiast tych upośledzonych, co system sam ma/pobiera.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Prawy dolny róg -> ustawienia -> zmień ustawienia PC i tam w jednym z menu będziesz miał możliwość zmiany obrazka konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

jutro mam kuriera, który przywiezie mi nowego ssd do mojego jeszcze nie tak starego laptopa, fajnie się składa, bo laptop ma 2 sloty na hdd (jedna ramka jest pusta) i z montażem nie będzie problemów... gorzej z systemem... nauczony doświadczeniem wolę postawić os od nowa... laptopa kupiłem z windows7 i w październiku skorzystałem z promocji i dokupiłem za 69zł uaktualnienie do win8pro... zrobiłem asystenem pobranym ze strony m$ bootowalny pendrive i puściłem czystą instalacje... wszystko się aktywowało i ładnie działa, ale jutro chciałem postawić system na nowo na ssd i obecny skasować z hdd - ogólnie porządki

 

problem w tym, że dałem pena bratu z jakimiś drobiazgami do wydrukowania, a ten go sformatował! Dołączona grafika

asystent ze strony m$ wali mi po sprawdzeniu zgodności, że nie mogę pobrać z mojego regionu... pytanie skąd mam wziąć instalkę? chce być legalny, mam wszystkie klucze, itp... z torrentów odpada - nie wiadomo jakie trojany tam powrzucane są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyć albo zagadać do jakiegoś studenta - niech ci ściągnie z MSDNAA Dołączona grafika

 

chociaż nie wiem jak działa ta aktualizacja i czy nr. z nalepki jest wciaz ważny :)

Pomijam fakt że aktualizacja 7demki do 8semki to wywalona kasa w błoto :D (i utrata niezłego systemu)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiac korzystania z Windows 8 mialem wiecej blue screenow jak przez 3 lata z 7'ką, dzis sie przelala czara goryczy i poszedl format..

Nawet nie chce mi sie wnikac czy to jest kwestia samej 8'ki czy niedopracowanych sterownikow, w kazdym razie mialem juz dosc.. moze obczaje za pare miesiecy jak polataja ten system.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

asystent ze strony m$ wali mi po sprawdzeniu zgodności, że nie mogę pobrać z mojego regionu... pytanie skąd mam wziąć instalkę? chce być legalny, mam wszystkie klucze, itp... z torrentów odpada - nie wiadomo jakie trojany tam powrzucane są...

 

 

Masz uruchomić "Windows8-Setup", nie "Windows8-UpgradeAssistant". Jeśli nie masz go na dysku, to masz do niego link w mailu z potwierdzeniem zakupu/kluczem. Podajesz mu klucz i ściąga.

"Windows8-UpgradeAssistant" uruchomiony na ósemce nie pozwala nic zrobić. Chciałem kupić kolejny klucz i nie dało rady. Musiałem pójść do kompa, który nie ma ósemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Mariusz... niestety strony m$ pisane są teraz jak dla debili... w mailu potwierdzającym zakup jest link do tego pliku setup

 

Chemik16 - mylisz się, eksplorator win8 jest bardziej ergonomiczny niż win7 (mówię o klasycznym pulpicie, metra nie używam wcale), do tego system nawet na wolnym 5400 dysku działa nadspodziewanie żwawo, a teraz dodam ssd i będzie kosmos (mam nadzieję), z programami i grani zero problemów, nie widzę więc sensu w twojej wypowiedzi, używałeś tego systemu w ogóle?

Edytowane przez grzechuk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiac korzystania z Windows 8 mialem wiecej blue screenow jak przez 3 lata z 7'ką, dzis sie przelala czara goryczy i poszedl format..

Nawet nie chce mi sie wnikac czy to jest kwestia samej 8'ki czy niedopracowanych sterownikow, w kazdym razie mialem juz dosc.. moze obczaje za pare miesiecy jak polataja ten system.

 

teraz wszyscy będą downgrady robić :P ja ostatnio ile sie naszukałem panelu sterowania to bania mała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechuk

w mailu z kluczem, ktory dostales przy zakupie systemu powinien byc link do sciagniecia systemu, sciagasz program, wpisujesz swoj klucz, i zasysa ci system...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiac korzystania z Windows 8 mialem wiecej blue screenow jak przez 3 lata z 7'ką, ...

 

no prosze a już myślałem ze mój znajomy ściemnia mnie z BS, skoro u WSZYSTKICH chodzi bezproblemowo a tylko interfejs kłuje ale podobno można sie przyzwyczaić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze a już myślałem ze mój znajomy ściemnia mnie z BS, skoro u WSZYSTKICH chodzi bezproblemowo a tylko interfejs kłuje ale podobno można sie przyzwyczaić...

 

jedynym BS u mnie byl ten zwiazany z programem Kaspersky Pure, niestety olali sprawe i nadal nie ma pelnej wersji dzialajacej pod W8 (jade na becie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników Win8 + laptop. Mam dell'a 7720 zintegorwany HD4000 oraz geforca 650M, i choć w ustawieniach obecnie mam oszczędzanie energii + integra domyślnie dla wszystkiego system trzyma poniżej 2h. Na Win7 miałem około 2x dłużej. Do tego niezależnie czy z kablem czy bez nie widzę procentowej wartości naładowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...