Skocz do zawartości
dumpmuzgu

Kamera do auta / wideorejestrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rubtacochceta, nie moj samochod. Ja widzialem jak samochod zaczął sie palic od profesjonalnie zrobionej instalacji do zasilania cb radia wlasnie z lampki pdsufitowej. Jeszcze polecam sprawdzic czy w tym mitsu lub lexusie prad na ta lampeczke nie jest podawany ze sterownika bo one nie lubia przepięć i dodatkowych odbiorów i są dosuc drogie, ot zaleta instalacji mulitiplexowych w samochodach.

 

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubtacochceta, nie moj samochod. Ja widzialem jak samochod zaczął sie palic od profesjonalnie zrobionej instalacji do zasilania cb radia wlasnie z lampki pdsufitowej.

Przyjacielu mojej kozy, CB-radio bierze kilkadziesiąt W, chińska zabaweczka niewiele ponad 10 W. Zaiste, niezła profeska musiała być :>

 

Jeszcze polecam sprawdzic czy w tym mitsu lub lexusie prad na ta lampeczke nie jest podawany ze sterownika bo one nie lubia przepięć i dodatkowych odbiorów i są dosuc drogie, ot zaleta instalacji mulitiplexowych w samochodach.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako totalny amator, który w wolnym czasie coś lubi pogrzebać przy aucie podpiąłem cb prosto pod akumulator przez bezpiecznik

 

I ja zrobię tak samo z kamerą. Bez ryzyka. Dzięki za odpowiedzi, teraz jeszcze muszę wynaleźć jakąś sensowną kamerę, albo kupić najmniejszego androida. Pewnie są gotowe apki a jak nie, to sam sobie napiszę, tyle, że może to się głupie grzać przez 4-5h. My own Construction. :lol: Jak niczego nie znajdę to za ~2tyg się zabiorę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy android? Rzuć okiem w ofertę tesco- są "tablety" 7" z wieloma ciekawymi funkcjami za 400zł, chyba mają nawet kamerki. :wink: I mogło by robić za nawigację czy jakikolwiek inny stuff.

 

Tylko telefony mają jedną podstawową wadę- wąskie obiektywy, gdzieś ekwiwalentowo 35mm+, co nie da pełnego poglądu na sprawę...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, witam gorąco. Oto kolejna debata polityczna, Prestigio RoadRunner 300- to kamera nie-fantastyczna.

 

Do rzeczy. Omega zdechła po roku użytkowania, to też popędziłem do lokalnego MediaMarktu w celu zakupienia czegoś, co nie zrujnuje mojej kieszeni a zapewni w teorii troszę dłuższą żywotność...

...myliłem się.

 

Po wydaniu na ten cel 249zł, okazało się że ustrojstwo nie dogaduje się z szybkimi kartami pamięci- ok. To nie jest aż taka wielka cena, kupiłem Class 4 i problem się rozwiązał.

Za to po niecałym miesiącu użytkowania, kamera zaczęła się zawieszać, mieszać daty, tracić widok na ekraniku poglądowym (robił się biały lub czarny- wedle uznania i fazy księżyca), obraz rejestrowany był skokowo i losowo, do tego jakość dźwięku rejestrowanego przez mikrofon zaczęła przypominać próbę kłótni z gibonem czy też innym małpoludem przez taki oto dynks:

 

Dołączona grafika

 

Który jednocześnie był owinięty folią aluminiową i dwiema przesuwającymi się względem siebie warstwami styropianu.

 

 

Nawet nie mam sampli, żeby pokazać tą kałozę, bo nie jest warte tracenia czasu na wgranie tego na serwer youtube i zaśmiecenia cyberprzestrzeni.

 

Podsumowanie będzie niestety wulgarne i zamknę je w ten oto sposób.

Mocowanie do szyby i koszyczek- to jest fajny pomysł- gorzej, jeżeli ktoś zrobi to po najmniejszym nakładzie kosztów i z tworzywa, które śmiało mógł bym nazwać [ciach!]olitem- odróżnia je tylko kolor, do tego zamiast dać jeszcze jedną śrubkę z zawiasikiem- daje coś na kształt ślizgowego bajeru, którym możemy kręcić w lewo i w prawo- zamiast ustawić to raz a dobrze śrubką. Warto nadmienić iż skoro nasza ręka potrafi zmienić położenie tej "kamerki"- to samo mogą zrobić dziury, zakręty i szeroko pojęta grawitacja jak również siły działające na "koszyczek".

 

Kabel zasilajacy- z całą pewnością mógł by starczyć do... Nie wiem- wsadzenia go sobie w oczy, bo powiesić na tym się nie da- jest krótki i z trudem wystarczył do podłączenia od gniazda zapalniczki, do prawej krawędzi szyby, ciągnąc go w przerwie pomiędzy schowkiem a poduchą.

 

Kąt widzenia- ot, 120*, nic szczególnego.

 

Jedynym plusem jest to, że kamerka jest wykonana z czegoś na kształt blachy i sprawia wrażenie bycia solidną. Do tego zamienia się po krótkiej chwili stania na słońcu w "gorącego ziemniaka"- którym z powodzeniem możemy po podjechaniu do siedziby przedstawiciela na kraj- cisnąć w okno. Albo korzystając z "oczka" na smycz- podłączyć do jakiegoś sznurka i bić nim przypadkowych pracowników biura.

 

 

Moja ocena: poczatkowa- 6/10. Koncowa- 1/10.

Ogólny komentarz i podsumowanie: Nie kupować tego szajsu. Lepiej dołożyć kilka złotówek i kupić MIO 3xx, albo zaoszczędzić trochę złota kupując chinola marki ping-pong, a resztę pieniędzy przeznaczyć na alkohol- w końcu żadna pokręcona historia nie zaczyna się od "pijąc mleko...".

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zakupiłem na dealextreme taki o uchwyt do telefonu za cenę ok. 20 PLN: http://dx.com/p/universal-plastic-car-swivel-mount-holder-with-suction-cup-for-cell-phone-gps-black-81246

 

Do tego uchwytu wsadziłem swojego smarkfona (xperia sola) i chyba nie jest źle: 

 

 

 

HD sobie można odpalić, rejestracje widać, tylko mały kąt widzenia, ale na okazyjne filmowanie drogi się nada. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz jakąś aplikacje, która tak jak w kamerach pokładowych nadpisuje stare nagrania. Dołączona grafika

Daily Roads Voyager, dawałem próbkę w "codziennym":

 

- oglądać w 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieużywany telefon z androidem (Motorola Defy) i przyszło mi do głowy, żeby zrobić sobie taki "rejestrator" do auta. Oprócz zwykłego rejestrowania obrazu, położenia, prędkości (z GPS) chciałem dorzucić rejestrację parametrów auta.

Może ktoś korzystał z takiego urządzenia i podzieli się wrażeniami jak to się sprawuje? Widziałem filmy, gdzie ludzie dawali te parametry (chociażby obroty, bieg) jako overlay na obrazie z kamery - wygląda to nie powiem, ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam uchwytu do galaxy s advance i9070 (jak SII)

Chodzi o to że szukam czegoś co mógł bym trzymać normalnie (ekranem do kierwcy żeby sobie janosik latał ) i nie zasłaniało obiektywu .

Już miałem 2 uchwyty oba zasłaniały obiektyw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej podawałem link do uchwytu który posiadam, a tak się składa, ze też mam s advance i mogę sprawdzić, jak to wygląda. Zaraz skoczę do auta i obcykam jak sprawa wygląda. A jak miałem solę, to wystarczyło lekko wysunąć telefon i było git, trzymał się stabilnie, czego efekt można zobaczyć na filmiku wyżej. 

 

Jeśli chodzi o zasłanianie obiektywu, to masz na myśli przyssawkę, czy element, w który wkłada się telefon?

 

post-102456-0-45544400-1375971630_thumb.jpg

 

post-102456-0-56782900-1375971640_thumb.jpg

 

 

z tą przyssawką to można inaczej pokombinować w samochodzie, bo foty robiłem na oknie, w filmiku widać przy chyba najlepszym ustawieniu jakie udało mi się osiągnąć. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp

Kamerki samochodowe są coraz modniejsz i też chciałbym zamontować sobie coś podbnego. Czy możeci mi podpowiedzieć, czy na jakiej podstawie się ona uruchamia? Czyli czy jest aktywna po przekręceniu kluczyka w stacyjce?

Druga sprawa to czy np taki model będzie odpowiedni http://www.skapiec.pl/site/cat/3337/comp/8582449 ??

Czy ma funkcję nadpisywania tych starych nagrań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się pochwalić swoim. Mam rejestrator z 2 kamerami. Przód i tył. Nagrywa jednocześnie z 2 kamer. Idealne rozwiązanie choć super by było gdyby kamera była ukryta w zderzaku lub tablicy rejestracyjnej, no ale za te pieniądze nie wymagam, a po drugie nie mam az tyle zdolnośći manualnych by wiercić, ciągnąc kable robic zasilanie.

 

Co ciekawe kamera tylna jest zasilana bezpośrednio z rejestratora więc idzie tylko 1 kabel. Rejestrator zowie się Xblitz Dual i nie kosztował majątku.

Edytowane przez poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lekki offtop grafika: niektóre telefony (zerknijcie film z SGN7000), mają niesamowicie wąski gamut (na światłach czerwony bardzo mało nasycony, praktycznie czasami nie do odróżnienia od pomarańczowego) w porównaniu do prawdziwych kamer (teraz zerknijcie na film z Ferguson SHD100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc odwzorowanie kolorów moim zdaniem w rejestratorach jest drugorzędne. Liczy się głównie to by nagrywały to co się dzieje przed i ewentualnie za samochodem i aby te sytuacje były czytelne. Kolory to zawsze można poprawić w posrprodukcji, ale policja nie ocenia przecież kolorów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...