Skocz do zawartości
phranzee

Screenshoty pulpitów Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Bo temat powinien być tak naprawdę zamknięty i powstać w nowej edycji jako 'Screenshoty desktopów' czy coś takiego. Mało kto poddaje pulpity znacznym modyfikacjom a nieraz nawet z tych prostych można zaczerpnąć fajne pomysły

 

@down

Czasami odświeżenie kilkutletniego tematu jest dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link nie działa, naszukałem się po nazwie na googlach i nic. Masz może ją gdzieś na dysku?

 

Mam, waga orginału 9mb.

Zmniejszyłem w PS (bez filtru ostrości) do 2560px (chyba styknie?) i zapisałem z maksymalną jakością JPG.

 

Dołączona grafika

 

 

Orginał na chomiku http://chomikuj.pl/desss/inne

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

 

A żeby od tematu nie odbiegać.Są jakieś faq na necie* odnośnie używania tych programów którymi modujecie? Parę razy już podchodziłem do tych zagadnień,swego czasu Win Blinds czy jakoś tak, no i samuraize (ale tego to nie potrafiłem ogarnąć, że tak powiem).

* Jeżeli osoby śledzące temat uważają że wszelkie info jest tutaj to proszę dajcie znać, nie każcie mi przeglądać 87stron tylko po to żeby zobaczyć że jednak niczego takiego tu nie napisano :-D

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Samurize, to sprawa jest prosta: dopóki sam nie spróbujesz, nie dowiesz się. Budowa pulpitu w Samurize polega na składaniu wszystkiego od zera, a nie na składaniu wszystkiego z gotowych elementów jak w innych programach, więc potrzebujesz dobrego pomysłu na to, jak Twój pulpit ma wyglądać i startując z czystą kartką pulpitu, rysujesz na niej wstawiając poszczególne elementy. Jak zainstalujesz Samurize, będziesz miał parę przykładów na których będziesz mógł prześledzić sobie strukturę i działanie konfigów. Samurize niestety przestał być aktualizowany w 2007, a jak na razie nie znalazłem nic innego, co mogłoby go zastąpić, ale da się go bez problemu udpalić na win7 x64 przez tryb zgodności i działa bez zarzutu.

 

Jeżeli chodzi o programy typu Rainmeter, to wielkiej filozofii w nich nie ma: szukasz fajnego konfigu (deviantart i inne strony), ściągasz, wrzucasz do katalogu, odpalasz program, koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest do bólu prosto i czysto. Dla funkcjonalności podstawowe programy przypięte do taskbara, który został przeniesiony na bok ekranu, bo w laptokowej panoramie 1366x768 każdy piksel w pionie jest przydatny. Dla wrażeń wizualnych zawsze porządek na pulpicie, czarny przycisk start i Blake Lively. ;-) Próbowałem się bawić różnymi bajerami i upiększaczami, ale bardziej mnie wkurzały niż się przydawały, więc zostaję przy tym co jest.

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Doszła fajna skórka do aqq, ale na białym tle nie było liter, więc jest nowa tapeta (i została też ustawiona na ekran logowania) wywalone ikonku z obszaru powiadomień, chowany rocket dock na ikonki z pulpitu żeby było jeszcze czyściej + teraz mogę do nich dotrzeć bez chowania żadnych okien. Najs ;-)

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa pluginy do Rainmetera pokazujace:

1. aktualne zewnetrzne IP

2. wspolpracujace z Deamon Tools Lite (mozliwosc zamontowania obrazu w wirtualnym napedzie wystarczy)

3. pozwalajace na zdalny monitoring/zarzadzanie uTorrentem chodzacym na innym kompie?

 

A tak w ogole to jak Rainmeter wyglada na tle Windows Sidebar jesli chodzi o zuzycie pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś takiego

Dołączona grafika

zrobiłem to:

Dołączona grafika

Raz na dwa lata bierze mnie na minimalizm, najczęściej jest to w momencie, kiedy mam niemały śmietnik na pulpicie :).

/Edit: Pięć miesięcy później... (załącznik)

post-112992-0-31043300-1304253448_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest zajebiaszczy chociaz nie moj i nie bardzo wiem jak sobie taki sprawic, na gorze na pewno jest rocket dock ale nie znam pozostalych rzeczy, ktos potrafi takie cos stworzyc i opisac co i jak ?

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie ikon w menu to tweak do Windowsa, znajdziejsz informacje na Neowinie jak to zrobić. Ikony to pewnie jakiś z zestawów Token.

Programów do okładek jest mnóstwo, na Maka popularna CoverSutra, na Windowsa choćby CD Art Display.

Rainmetera sam rozgryzłeś, z dużym prawdopodobieństwem ikony Gmaila i Kosz również do niego należą.

Rozszerzone etykiety przy ikonach można wykonać programem AveDesk choć nie mogę powiedzieć by program był wygodny. Może coś się zmieniło...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt widzę nie odpisuje, więc sorry za post pod postem.

 

Dołączona grafika

kliknij w obrazek aby powiększyć

 

Znowu pozbyłem się Rainmetera, teraz używam 3 gadżetów Windows Sidebar - systemowa pogoda, Computer Status v2 oraz Network Traffic. Okienko foobara to wynik działania wtyczki foo_w7shell - po najechaniu na ikonę foobara na taskbarze pokazuje okładkę aktualnie odtwarzanego utworu i podstawowe przyciski sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałbym się dopytać jak tworzycie takie fajne pulpity, np. zal0st - ten ze statkiem kosmicznym wymiata. :) To tylko wybór odpowiedniej tapetki, gadżety i programy typu rocketdock? Sam chciałbym jakoś podobnie upiększyć swój pulpit, ale na razie się tylko przyglądam tym cudom. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez commgeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...