Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że Wszyscy się tutaj rzucają żeby pomóc innym, Dzieki

Ale spróbuję raz jeszcze.

Podniosłem cenę i chcę wydać 1000zł. Słuchałem w salonie MAGNAT QUANTUM 503. Moim zdaniem super, czysto, ilość dźwięków i ich szczegułowość również git. Jakieś opinie na ich temat?? Cy może coś innego do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że Wszyscy się tutaj rzucają żeby pomóc innym, Dzieki

Ale spróbuję raz jeszcze.

Podniosłem cenę i chcę wydać 1000zł. Słuchałem w salonie MAGNAT QUANTUM 503. Moim zdaniem super, czysto, ilość dźwięków i ich szczegułowość również git. Jakieś opinie na ich temat?? Cy może coś innego do 1000zł

Do mini wieży sony kolumny za 1kzł? Obawiam się, że nie będziesz zadowolony. Lepiej podzielić tą kasę i kupić wzmacniacz + kolumny. W tej cenie znajdziesz już coś całkiem przyzwoitego. Jaka powierzchnia pomieszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kolumny mają grać z soniaczem tak przez 2 miesiące i dopiero jakiś wzmacniacz chce kupić, bo niestety nie mam tyle sałaty od razu. Chodzi mi o opinie na temat tych magnatów z serii quantum. Powierzchnia to ok. 14-15m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot jak daleko możesz odkręcić gałkę głośności na tych waflach? bo ja mam do niego podłogówki, ale chętnie bym je zamienił na coś lepszego, ale z powerem.

Wiesz, ciężko powiedzieć - nie chcę sąsiadom przykrości robić ;) - dojadę do 1/3 skali i sam nie mogę wytrzymać. Ale generalnie potrafią zagrać bardzo głośno. A tak poza tym, ostatnio zakupiłem przypadkiem na allegro Duala CV 1280 (Made in France - zobaczyłem, poczytałem opinie na necie, pomyślałem, że mogę 100zł stracić, i okazało się, że wygrałem za 61zł) i podłączyłem zamiast NADa i wydaje mi się, że akurat ten Dual lepiej gra z waflami - środek porównywalny, ale znacznie lepsza góra i dół. Wmak jest mocniejszy niż NAD. NADa oczywiście zostawiam - mam do niego sentyment, ale póki co gra Dual. NAD zostaje na półce - zamierzam składać Gainclone'a i przyda się jako preamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje kabli głośnikowych i połączeniowych

3*2RCA-mini jack /RCA-SPDIF (do kart SB)/ 10m RCA-RCA do suba / kablke głośnikowe, gołe z 30m.

 

Mam na oku (aukcje przykładowe) :

tańsze:

http://www.allegro.pl/item165163407_kabel_...tal_hq_10m.html

http://www.allegro.pl/item167595937_kabel_...ca_hq_1_5m.html

http://www.allegro.pl/item169129761_kab_cy...m_086_1_5_.html

 

droższe:

http://www.allegro.pl/item166985837_kabel_...figold_10m.html

http://www.allegro.pl/item165177619_kabel_...igold_1_2m.html

 

Odczuje róznice pomięszy droższymi / tańszymi ? (sprzęt z podpisu + niedługo zamiaruje kupić SW1000 v2)

 

Teraz kable głośnikowe, posiadam pudełkowe :P, myśle nad czymś lepszym co polecacie (z 30m potrzebuje, dobrze jakby z allegro było)

 

ofc nie jakiś high end mają byc tanie i dobre do zastosowan domowych :)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze wystarczą - mam jeden z tych tańszych i jest całkiem porządny.

 

( 10m ? - dużo ... )

10m będzie potrzebny do suba (miejsce dobre na niego jest po 2 stornie pokoju od amplitunera :) ) - mysle że kupie kable PC-ampli tansze a ten dłuzszy warto wziac drozszy (bo w koncu przy dlugich kablach liczy sie jakość ?)

 

co to tych kabli głośnikowych to jakie wymiary polecacie ? 2/2,5 czy 4 mm ?

 

pozdr

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz o nich słyszę ...<szuka google> i już mi się podobają :-P

 

2519208[/snapback]

co to tych kabli głośnikowych to jakie wymiary polecacie ? 2/2,5 czy 4 mm ?

 

pozdr

Im cieńszy kabel to mniejsza pojemność, im grubszy to mniejszy opór. Optimum to zwykle 2,5mm ale czasem lepszym wyborem jest 1,5mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam 2mm żyły (z osłonką) - stockowe. Z tego co mówisz coraz bardziej wydaje mi się że nie ma sensu tego zmieniać choć nie wiem dokładnie z jakiego materiału są przewody (miedź, ale więcej danych brak ;) )

 

a może ktoś jeszcze sie wypowie na temat reszty kabli bo nie chce kupić bubli, ew poleci cos dobrego i niedrogiego podobnego do tego o czym pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosil o małą poradę. Od jakiś ~2 lat używam takiego oto sprzętu:

Marantz PM30

Marantz CD-48

Głośniki Jamo E550

Kable Nakamichi

Karte muz. chyba kupie X-Fi Music

 

Teraz byłem u kumpla który ma zestaw Kody z potężnym subwooferem i musze powiedzieć ze jak załączył film to na mnie to niezłe wrażenie zrobiło, dlatego też chciałbym zmienić moj wzmacniacz najlepiej na jakiś amplituner który obsługiwałby dwa głośniki + woofer (moze mi ktos jakis polecić?) tylko pytanie na jaki?

Chciałbym żeby cena woofera + nowego wzmaka lub amplitunera nie przekraczała 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ciężko powiedzieć - nie chcę sąsiadom przykrości robić ;) - dojadę do 1/3 skali i sam nie mogę wytrzymać. Ale generalnie potrafią zagrać bardzo głośno. A tak poza tym, ostatnio zakupiłem przypadkiem na allegro Duala CV 1280 (Made in France - zobaczyłem, poczytałem opinie na necie, pomyślałem, że mogę 100zł stracić, i okazało się, że wygrałem za 61zł) i podłączyłem zamiast NADa i wydaje mi się, że akurat ten Dual lepiej gra z waflami - środek porównywalny, ale znacznie lepsza góra i dół. Wmak jest mocniejszy niż NAD. NADa oczywiście zostawiam - mam do niego sentyment, ale póki co gra Dual. NAD zostaje na półce - zamierzam składać Gainclone'a i przyda się jako preamp.

GC polecam (mam i sobie mocno chwalę) - szczególnie wersję równoległą 4780 (120W/4OHm) - ładnie daje sobie radę również z basem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosil o małą poradę. Od jakiś ~2 lat używam takiego oto sprzętu:

Marantz PM30

Marantz CD-48

Głośniki Jamo E550

Kable Nakamichi

Karte muz. chyba kupie X-Fi Music

 

Teraz byłem u kumpla który ma zestaw Kody z potężnym subwooferem i musze powiedzieć ze jak załączył film to na mnie to niezłe wrażenie zrobiło, dlatego też chciałbym zmienić moj wzmacniacz najlepiej na jakiś amplituner który obsługiwałby dwa głośniki + woofer (moze mi ktos jakis polecić?) tylko pytanie na jaki?

Chciałbym żeby cena woofera + nowego wzmaka lub amplitunera nie przekraczała 1000zł.

hmmm .... do 1000 .... za tysiąc kupisz sam amplituner .... lub dobry sub .... po prostu nie chcę byś był zawiedziony i dla tego radzę - nie zmieniaj - z tych "basów" szybko "wyrośniesz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalny sensowny zestaw to na przykład Koda SW-1000 i amplituner jakiś najniższy model którejś z firm co dałoby z 1500zł i to minimum naprawdę jest, więc jak napisał Kyle 1000zł to za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem a mianowicie kupiłem głosniki prawie nowe vtronic 200w 4ohm za 150zł (2 sztuki) coś takiego tyle ze nie 30cm moje sa 25cm

i tak sobie pomyslalem zeby zrobic kolumienki :)

moje koncepcje były następujace

 

1) kupic:

- obudowy (gotowe bo sam nie bede robil) od jakiegos altusa np. takie

- do tego dokupic sredniotonowki

- i jeszcze gwizdki

- zwrotnice

- no i oczywiscie jakis tani wzmacniacz

 

2) sprzedać owe głosniki sprzedam mysle gdzies za 120zł

- kupic gotowe altusy albo jakies altony

- no i oczywiscie jakis wzmacniacz

 

mam do dyspozycji obecnie 100zł a w drodze jeszcze 200zł (za jakis tydzien bede mial) czyli razem 300 złociszy polskich B-)

+ cena glosnikow policzmy 120zł

czyli do wykorzystania 420zl :unsure:

 

nie jest to za duza kwota ale mam nadzieje ze uda mi sie cos sensownego z tego poskladac

prosze o pomoc jaka koncepcja wybrac na jakiej lepiej wyjde

Edytowane przez qrczaq3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to Ci nie poradzę, ale co do wzmaka to spokojnie na allegro wyciągniesz tak do 140zł całkiem przyzwoity wzmacniacz. Mi się trafła Toshiba sb-m20 na tranzystorach Sanken i muszę powiedzieć że gra wyśmienicie.

Sam mam problem z kolumnami bo nie wiem co wybrać do tego wzmaka.: Magnat Quantum 503, Wafle 9.1, czy Acoustic Energy Evo. One, a może jakieś tańsze tonsile??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tak mysle zeby za wzmacniacz wywalic tak 150 no max 200zł to by cos zostalo na kolumienki kumpel ma tonsile ale nowe graja wysmienicie ma 200w i widze ze dla mnie to mocno za duzo chyba starczylo by mi 110 -140w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiś mały zestaw do sypialni. Musi w miarę poradzić sobie z muzyką wokalną, jazzem, trochę klasyki, trochę bluesa i rocka.

Budżet około 1500 zł.

Myślałem o Yamaha PianoCraft, ale nie do końca leży mi dźwięk Yamahy. Wolę coś troszkę ocieplonego jednocześnie z miękką górą i w miarę (jak na wielkość) mocnym basem. Czyli miła kołysanka do snu, ale jak trzeba z rana obudzić, to ładnie przykopie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: posiadam jeszcze wieżę panasonić z systemem bi-amp, i pytanie jest takie, czy dałoby rade podłączyć te kolumny do starego wzmaka bez bi-amp. Z tych kolumn wychodzą 2 pary kabli: od wysokotonowego i od woofera. Jak skręcę te kable razem szeregowo to będą działały, czy brakuje im w środku jakiejś zwrotnicy i nie będą działały?? Nie chcę sprawdzać bez wiedzy bo nie chcę ich popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: posiadam jeszcze wieżę panasonić z systemem bi-amp, i pytanie jest takie, czy dałoby rade podłączyć te kolumny do starego wzmaka bez bi-amp. Z tych kolumn wychodzą 2 pary kabli: od wysokotonowego i od woofera. Jak skręcę te kable razem szeregowo to będą działały, czy brakuje im w środku jakiejś zwrotnicy i nie będą działały?? Nie chcę sprawdzać bez wiedzy bo nie chcę ich popsuć.

Kolumny mogą nie mieć zwrotnicy. Mogą nie grać ( prawidłowo/w ogóle-uszkodzenie ) przy zasileniu pojedynczą końcówką na kolumnę. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, głośnikowe kupiłem w... castoramie 2.5 do forntów i 1.5 do tyłów i centrala miedziane ponoć betlenowe w kazdym razie grają (a raczej przewodzą) znacznie lepiej od stockowych - bass jest przyjemniejszyi ogólnie lepiej wszystko brzmi :) A połączeniowe kupie Prolinki.

 

Została mi do wyboru jeszcze 1 rzecz, kabel SPDIF ( mini jack mono - RCA) nie dłuzszy jak 2m, tu nie mam zielonego pojęcia co kupić :/ na allegro są jedynie jakieś podróby Prolinków i gorsze chłamy.

 

 

 

Przydała by sie pomoc :)

pozdr

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA moge powiedziec tyle ze graja ;]

 

Z tego co czytalem brzmienie lepsze niz jakies plastikowe 5.1 ale niestety nic nadzwyczajnego.

 

Wiekszosc konstrukcji stxa potrzebuje mocnych wzmakow.

 

Z stxa lepiej kupic glosniki - niektore maja naprawde dobre parametry i zbudowac cos diy, niektore dobrze sie nadaja np do budowy suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc że nikt mi nie odpowiedział na ostatnie pytanie a kabla potrzebuje więc sprecyzuje troche, co jest lepszym wyborem:

1)oryginalny kabelek + przejsciowka

http://www.allegro.pl/item173918048_przej_...spdif_zloc.html

http://www.allegro.pl/item172031235_kabel_..._exclusive.html

2)podróba ale bez przejsciowki

http://www.allegro.pl/item173211000_kabel_...er_hq_1_5m.html

 

wydaje mi sie że pierwsza opcja jest lepszym rozwiązaniem, jak sądzicie ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...