Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zal nie posunięcie :|. Wobec powyższego nie zagram w Mafie 2 (krap Vista nie na mój Pc). Będę musiał poczekać na Winde 7 chyba... Z drugiej strony może być całkiem dobrze zoptymalizowana i dzięki temu wreszcie byśmy wykorzystali potencja dx10 (czyli nie tylko efekty ale także ponoć większa wydajność od dx9 - którą to Vista zabija :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak - kiepska grafika źle ( via GTA4 ) , lepsza jeszcze gorzej. Moglibyście się wreszcie zdecydować bo np. będąc developerem nie miał bym pojęcia w którą stronę iść , super realistyczna grafika i bardzo małe wymagania, tak ? Tak to tylko w erze panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gta iv zle, bo grafa paskuda a wymagania chore. to chyba jasne, nie? a tutaj co. zmuszaja mnie do instalacji visty, ktorej nie zaakceptowalem w obecnej formie. na dodatek tylko dx10. jakby z 9 juz wszystko wycisneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty do nas?

1) Zależność między DXami 9 i 10 a jakością grafiki nadal jest czysto teoretyczna.

2) GTA IV wygląda średnio ale nie każdemu to przeszkadza, natomiast każdemu przeszkadzają jej astronomiczne wymagania

3) Mafia II prawie na pewno będzie wyglądać znacznie lepiej niż GTA IV przy podobnych wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigipon jak wyjdzie mafia 2 to będzie już ponad 2 lata po premierze visty, więc może pora się w końcu przesiąśc a nie stawiać taki sam opór jak dawniej win98->xp, strzelanie fochów nic tutaj nie da.

A tak btw to w obecnej formie vista chodzi szybciej od xp.

 

yuucOm zagrasz tak samo jak miałeś nie grać w f3, zarzekałeś się i zaklinałeś i nic to nie dało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strzelam fochow. po prostu nie lubie jak mi sie cos narzuca w taki sposob. ogranicza to moją wolność i swobode dzialania :) robilem do visty pare podejsc ale zadne nie skonczylo sie sukcesem, fakt fajny system i w ogole, ale zabraklo mi tego czegos. chyba cierpliwosci jak zaczela sie sypac bez powodu. wolalbym przesiadke na siódemke jesli juz. ale EOT.

 

licze, ze da sie ją uruchomić poki co na xpku. bo mimo tego ze lubie mafie nie przesiade sie dla niej na viste. moze tylko na czas grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstaluje Viste, dla takiej gry jak mafia 2 pewnie będzie warto. Po ukończeniu gry człowiek znów przesiądzie się na XP i po kłopocie, zresztą Vista z tego co wiem jest już dużo lepsza niż po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to w obecnej formie vista chodzi szybciej od xp.

Tak gdy mam wypasiony sprzęt i posiedzimy nad systemem w celu jego optymalizacji. W innym wypadku nie ma szans by świeża Vista była szybsza od XP. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gdy mam wypasiony sprzęt i posiedzimy nad systemem w celu jego optymalizacji. W innym wypadku nie ma szans by świeża Vista była szybsza od XP.

Ta... jeżeli komp nie uciąga Visty, to tym bardziej nie uciągnie Mafii, nawet na XP'eku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigipon jak wyjdzie mafia 2 to będzie już ponad 2 lata po premierze visty, więc może pora się w końcu przesiąśc a nie stawiać taki sam opór jak dawniej win98->xp, strzelanie fochów nic tutaj nie da.

A tak btw to w obecnej formie vista chodzi szybciej od xp.

 

yuucOm zagrasz tak samo jak miałeś nie grać w f3, zarzekałeś się i zaklinałeś i nic to nie dało. :)

Chciało by sie powiedzieć: are You "dust" ? ;]. Nigdzie nie pisałem ze nie zagram tylko ze nie kupie org. Jakby nie patrzeć nadal swojej kopii nie mam (org od ziomka który wyjechał na jakiś czas) więc Beth nie dałem jeszcze zarobić ;]. W Mafie 2 pewnie zagram to logiczne ale na 96% Vista drugi raz u mnie nie zawita wiec jedyną nadzieją bedzie Dx10 pod Xp albo już Winda 7. To nie tak ważna gra dla mnie jak gra z tytułem Fallout wiec nie bede dla niej specjalnie instalował krap Visty. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dramatyzować, każda nowa karta ma wsparcie dla dx10, vista to też nie problem CHOĆ wybór powinno się graczom dać. Najgorzej jak mimo pracy tylko nad jednym silnikiem pod dx10 okaże się, że gra wygląda nie adekwatnie do wymagań ...

 

///

 

Mafia II, developed by the original creators Illusion Softworks, features a deep mobster-driven narrative packed with both behind-the-wheel and on-foot action. Over the weekend we revealed details on The Illusion engine, claiming that Mafia II would only support DX10/Vista, which turned out to be incorrect, 2k Czech confirmed the game will be compatible with WinXP/DirectX 9.0c.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to znowu byłoby biadolenie że gry na PC sprzedają się słabo, only dx10 to ciągle najgorsze z możliwych posunięć producenta, nie wiadomo jaką wydajność będzie miał engine no i jak narazie karty z średniej półki z tym dx10 nie bardzo sobie jeszcze radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posunięcie jak najbardziej normalne.

Kupi się i kartę DX10 i Vistę i Mafię 2.

Pójdzie kupę kasy ale raz się żyje, a po Mafi 1 żyło się lepiej więc...

W wiekszosci przypadków po zakupie nowej karty byłoby juz szkoda kasy na gre i system, lub by jej po prostu zabrakło i poszłyby w ruch torrenty, warezy i inne metody pozyskiwania gry i Visty z sieci, a potem by znowu było narzekanie, jakie to piractwo jest na PC, bo gra na konsoli sie sprzedała lepiej. Także mądrym posunieciem była decyzja o tym aby gra wspierała XP, bo XP w dalszym ciagu jest duzo bardziej popularnym systemem operacyjnym od Visty i pisać gre na PC, która by nie działała na XP, to tak jakby specjalnie dązyć do tego, aby sie słabo sprzedała. Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria swoje a praktyka swoje.

Pierwsza gra Turok - only 3Dfx - dziwne, że przed tą grą nikt nie miał voodoo, a później już każdy.

Pierwsze DVD only - nie pamiętam gry ale też dla niej się kupowało napędy.

Dla Mafii 2 jestem w już gotowy i tak udoskonalić kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria swoje a praktyka swoje.

Pierwsza gra Turok - only 3Dfx - dziwne, że przed tą grą nikt nie miał voodoo, a później już każdy.

Pierwsze DVD only - nie pamiętam gry ale też dla niej się kupowało napędy.

Dla Mafii 2 jestem w już gotowy i tak udoskonalić kompa.

Ale to były inne lata, czasy się zmieniają, teraz na rynku mocnym konkurentem dla PC jako platformy do grania są konsole, więc dziś "only" już tak łatwo nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze DVD only - nie pamiętam gry ale też dla niej się kupowało napędy.

Nie było to Gta Vice city ? :razz:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to były inne lata, czasy się zmieniają, teraz na rynku mocnym konkurentem dla PC jako platformy do grania są konsole, więc dziś "only" już tak łatwo nie przejdzie.

Dokładnie. Dzis wielu zamiast nowego sprzetu do PC bedzie wolało wybrać konsole.

Nie było to Gta Vice city ? :razz:

Vice City było wydane na dwóch płytach CD. :) Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie jakiś notebook wypasiony ;> to będzie na czym grać.

 

Co do Mafii, mam nadzieję że nie okaże się to tak niedopracowana gierka jak GTA4 (jeśli chodzi o wersję PC, konsolowe mnie raczje nie interesują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie jakiś notebook wypasiony ;> to będzie na czym grać.

 

Co do Mafii, mam nadzieję że nie okaże się to tak niedopracowana gierka jak GTA4 (jeśli chodzi o wersję PC, konsolowe mnie raczje nie interesują).

To trzeba bedzie poczekać na Micro fusion Cells aby notebook obsłużył taki sprzęt przynajmniej przez 10h na bateriach :lol: (wtedy styknie na kilkanaście lat). Teraz to są śmiechy na sali z tymi bateriami w notbookach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% czasu będzie chodzić pod napięciem sieciowym to raczej bateria nie jest dla mnie problemem ;)

 

W sumie Mafia 2 mogła by być tylko na DX10, miało by to swoje plusy i minusy. Ale i tak czy siak w końcu dojdziemy do takiego momentu gdzie DX10 to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie Mafia 2 mogła by być tylko na DX10, miało by to swoje plusy i minusy. Ale i tak czy siak w końcu dojdziemy do takiego momentu gdzie DX10 to minimum.

A jakie są plusy jakby Maifa była tylko kompatybilna z DX10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są plusy jakby Maifa była tylko kompatybilna z DX10?

Kompatybilność z wieloma platformami to zawsze kompromis w optymalizacji. Dwa całkiem oddzielne silniki renderujące wymagają więcej czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność z wieloma platformami to zawsze kompromis w optymalizacji. Dwa całkiem oddzielne silniki renderujące wymagają więcej czasu i pieniędzy.

Jakie dwa silniki?? Będzie jeden silnik graficzny, który obsłuzy i DX9.0c i DX10. Kiedys były gry, które obsługiwały DX-y od wersji 7 do 9.0c i też wszystko obsługiwał jeden silnik graficzny. I zapewne na 95% bedzie tak, że jak sie gre uruchomi pod DX10, to poza spadkiem wydajnosci niewiele sie zmieni. Wątpie, aby doszło do tego, żeby DX10 wyparł DX9.0c. Jak sie MS postara, to może dopiero nastepca DX11, bedzie w stanie wyprzec po jakims czasie starą "dziewiątkę".

 

No i jak juz wspominałem wczesniej twórcy Mafii nie moga sobie pozwolić, aby gra obsługiwała tylko DX10, również ze wzgledu na to, że na rynku PC dalej ze znaczacą przewaga dominuje Windows XP na którym DX10 nie działa, wiec takim czynem wbili by sobie nóż w plecy, jesli liczą na dobra sprzedaz tej gry na PC.

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...