Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Viscie 64 tez trzeba kombinowac z pamiecia? jak mam 4 GB ramu?

W 64 bity tylko trzeba zrobić EDITBIN - aby przydzielał 3G.

Natomiast nie trzeba BCDEDIT robić przy 64bit systemach......to robimy tylko w przypadku systemów 32 bitowych.

Oczywiście problemy wywalania do windy występują tylko w przypadku grania przy wysokich rozdzielczościach , w ustawieniach na max i włączonych dynamicznych oświetleniach.....wtedy dopiero jest zapotrzebowanie na wiecej niż 2g pamięci i powstaje problem w momencie wciśnięcia ESC aby wejśc do menu - wywala do windy lub wiesza się gra.........takie same objawy występują podczas grania w Gothic III i trzeba tak samo edytować bina ......oczywiście zmieniając nazwe EXE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze że mnie zabiłeś tym... zresztą też się nad tym zastanawiam... ciekawe co twórcy tam ukryli... (duuuuuuuuuuuuużą zbrojownię? artefakty?) może trzeba będzie pogrzebać z kombinacjami? hmmm... chyba max 4 cyfry były a to daje.... chyb w okolicach 80 kombinacji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz gralem, jedno z owych drzwi udalo mi sie otworzyc - nie pamietam skad mialem kod ale na bank sie tam wbilem ... i bylo tam sporo ciekawych uzytecznych zabawek. Ilosc kombinacji jaka mozna tam wprowadzic jest ogromna, zalezy do ilu cyfr autorzy sie ograniczyli (zasadniczo 4) bo i 25 mozesz wklepac :D Ktos zainteresowany w necie znjadzie jakies instrukcje ? :>

 

Szukalem cial z ktorych moglbym odczytac PDa ale nic nie ma :|. Aha, wczesniej gralem w wersje 1.0000 Eng a teraz mam 1.0001 PL, mogli cos pozmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Pamiętacie Francuzów jacy byli zawiedzeni, że trzeba przejść przez wojskowych by dostać się na drugą stronę mostu? Hehe... są trzy drogi, bezpośrednio pod mostem, przez elektryczne anomalie w tunelu na lewo i najmniej problemowe przejście po prawej. Może już ktoś o tym wspominał i mi umknęło ale piszę tak dla przypomnienia.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Francuzów jacy byli zawiedzeni, że trzeba przejść przez wojskowych by dostać się na drugą stronę mostu? Hehe... są trzy drogi, bezpośrednio pod mostem, przez elektryczne anomalie w tunelu na lewo i najmniej problemowe przejście po prawej. Może już ktoś o tym wspominał i mi umknęło ale piszę tak dla przypomnienia.

Ja się tak nie męczę i walę na wprost przez żołnierzy na X i ani jednego draśnięcia jestem na drugiej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem bo gdy chcę zagrać w gierke pokazuje mi się okienko powitalne gry tak na 4 sekundy i potem nic się nie dzieje.Proces znika z menadżera zadań.W logu gry znalazłem taki fragment:

Initializing Engine...

Executing config-script "user.ltx"...

[c:\documents and settings\all users\dokumenty\stalker\user.ltx] successfully loaded.

Starting INPUT device...

Loading DLL: xrRender_R2.dll

...Failed - incompatible hardware.

Loading DLL: xrRender_R1.dll

 

FATAL ERROR

 

[error]Expression : assertion failed

[error]Function : CEngineAPI::Initialize

[error]File : D:\xray-svn\xr_3da\EngineAPI.cpp

[error]Line : 55

[error]Description : hRender

 

 

Wie ktoś o co chodzi?Przy instalacji mam zaznaczone komponenty na zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cosik ciekawego:

 

S.T.A.L.K.E.R. to jeden z najnowszych przedstawicieli gatunku FPS. Gra wykorzystuje bardzo zaawansowany silnik graficzny, który obsługuje setki dynamicznych świateł, prawie milion polygonów na każdą ramkę, miękkie cienie i efekty post-processingu. Z powodu metody renderingu, którą wybrali twórcy, gra nie działa ze sprzętowym wygładzaniem krawędzi oferowanym przez dostępne na rynku układy 3D. Z tego powodu zmuszeni byliśmy zrezygnować z testów anty-aliasingu i poprzestać na włączonym filtrowaniu anizotropowym 16X. Wszystkie opcje w grze ustawiliśmy na maksymalne wartości (za wyjątkiem dystansu widzenia)

a tyle czytalem o "gram AA4 i AF16" :D jak widac nie ma AA ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinezon ktory moza kupic w Yantar u doktorka ( nie te naukowcow ), spotkalem wczesniej. Szukac go nalezy w lokacji

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Station , w budynku na peronie. Dostac sie tam mozna podtaczajac beczke i wejsc przez okno.W jednym z pokoi jest sejf a tam az 2 takie ubranka.
znalezione na wersji gry 1.0 Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinezon ktory moza kupic w Yantar u doktorka ( nie te naukowcow ), spotkalem wczesniej. Szukac go nalezy w lokacji

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Station , w budynku na peronie. Dostac sie tam mozna podtaczajac beczke i wejsc przez okno.W jednym z pokoi jest sejf a tam az 2 takie ubranka.
znalezione na wersji gry 1.0
DOkładnie SEVA Suit, pisałem już o tym sejfie pare stron temu.

Co do kodów do drzwi, to luknijcie poradnikS.T.A.L.K.E.R._Shadow_of_Chernobyl_-_Poradnik_Gry-OnLine wydawało mi sie że coś tam było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie: jak polepszyc sobie tekstury, bo u mnie wygladaja tragicznie, w opcjach max, a nie wiem ktora linijka w configu

 

i jak wydostac sie z labx18 po zabraniu dokumentow, kiedy "cos blokuje drzwi"

Edytowane przez dnb111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było mówione... poszukaj... nie będę pisał już po raz 5 tego samego

 

Skoro nie chce Ci się pisać, to po cholerę ten post? :evil:

Crosis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstaluj stery do grafy, powinno pomoc.

Nie pomogło.

[error]File : D:\xray-svn\xr_3da\EngineAPI.cpp

Ja na dysk D: nic nie wrzucałem i na dodatek nie mam takiej scieżki dostępu :blink:

Ma ktoś takie katalogi\pliki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOkładnie SEVA Suit, pisałem już o tym sejfie pare stron temu.

Co do kodów do drzwi, to luknijcie poradnikS.T.A.L.K.E.R._Shadow_of_Chernobyl_-_Poradnik_Gry-OnLine wydawało mi sie że coś tam było.

heh w poradniku nie jest napisane O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Jestem w misji „Disable the Brain Scorcher” czy jak kto woli „wyłącz zwęglacz mózgu” czy jakoś tak. Jednym słowem tam gdzie mam wyłączyć ten emiter co zombifikuje wszystkich i tam gdzie spuszczają wybuchające beczki na bohatera. Jest tu ta dziwna emisja, która cały czas zabiera mi życie i to dość intensywnie. Muszę cały czas wciskać apteczkę, po czym, szybko mi się kończą, nie mam czasu rozprawić się ze stalkerami bo samo promieniowanie mnie wykańcza. Teoretycznie doktorek dał mi jakaś ochronę, ale ona chyba nie działa. Kolega mówi, że jemu życie tam nie spadało. Stąd moje pytanie, czy to normalne, że tak drastycznie spada mi HP samo z siebie? Jeśli nie to co powinienem zrobić/mieć aby pozbyć się tego problemu.

Pozdrawiam, i przepraszam, jeśli problem pojawił się wcześniej.

SiD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam, ze masz zwykly pancerz a nie te doktorkowe pomaranczowe lub czarne z duza redukcja wplywu promieniowania. doktorek dal CI tylko takie cos na glowe co na 5 minut pozwala przebywac w miejscu gdzie sa te [ciach!]ly do odlaczenia a o ochrone przed radiacja to juz musisz sam zadbac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejna tajmnice :D

 

W wosjkowej bazie, tuz obok wioski w ktorej startujemy gdzie okolice patroluja kolesie z Kałaszami można znaleźć jeszcze jedną walizkę z dokumentami, podobna do tej która wynosimy z Agropromu. Jednak nie jest ona celem zadnego znanego mi zadania. Byc moze ktos zleca nam specjalna misje w ktorej owa walizka jest istotna. Czy ktorys z was rozwiazal ten problem?

 

@Fanek, Carson, LPkorn wiecie cos na ten temat?

 

 

@Niemiec - Janek_SiD jeszcze nie doszedl do Zweglacza, wnioskuje z opisu ze jest w polowie lokacji i cos go "wysysa". Moze byc radiacja, moze artefakty. Musisz popatrzec w ekwipunku.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego kupca w bunkrze ta walizka jest...

Wystarczy wykonywać specjalne misje dla niego, w końcu będzie trzeba ją wykraść.

Za pierwszym razem jak gralem nie mial dla mnie takiego zadania, zostawiłem ją więc sobie na pamiatke <_<

Teraz jade na 1.0001 wiec sprawdze :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...