Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozmawiałem z kurierem o 14 będzie u mnie z gra :D

Naskrobie coś jutro o samej grze, nie mam neta w domu więc relacji na żywo nie będzie :D

 

edit : mam ale jeszcze 2 h w pracy..... gryyyy

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis raczej nikt nie dostanie Wiedzmina, wlasnie byl u mnie kurier DPD po inna przesylke i mowi, ze dzwonili z zakazem wydawania paczek z tej firmy (CDP), a ma ja na pace. Podejrzewam ze dopiero jutro beda mogli je wydac klientom :)

Patrz na mojego edita, jeszcze tylko 15 minut...

Mam nadzieje, że nie będe miał problemu z zabezpieczeniami, w domu nie mam jeszcze internetu podłączonego więc będe czekał z rozwiązaniem do jutra :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status Twojego zamówienia: wysłane w dniu 23 października 2007

 

Przewidywana data dostawy: 24 października 2007 - 25 października 2007

A więc czekamy. Jutro, po jutrze temat się rozrośnie ładnie :wink:

 

P.S: Jak chcę sprawdzić status przesyłki, wychodzi informacja ,że podano błędny numer paczki - DPD wyrobi się z tymi wszystkimi zamówieniami ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na mojego edita, jeszcze tylko 15 minut...

Mam nadzieje, że nie będe miał problemu z zabezpieczeniami, w domu nie mam jeszcze internetu podłączonego więc będe czekał z rozwiązaniem do jutra :blink:

No to wyglada na to, ze nie wszyscy kurierzy dostali taki zakaz :) Chyba ze to taka akcja specjalnie dla mnie, jako ze jestem konkurencja dla gram.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze dziś przywiózł a brał ze 3 dni przede mną <_< Instaluje teraz, 8,5Gb...

 

EDIT: patch 1.1 26 października, więc nie wszystko dopracowali(?!)....

to akurat normalne, pewnie nie chcieli przeciągać premiery więc wydali troszke wcześniej równocześnie robiąd patcha.

 

Czekam na pierwsze recki serwisów bo może bym sie skusił i zakupił ale musze mieć ku temu powody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno bedzie, ale kiedy - nie wiadomo ;)

 

czyli póki co raczej średniawo :/ ...

Jak grywalnosc 8/10 to IMHO wcale nie tak sredniawo ;)

Co do podanych screenow - jak dla mnie jest OK, zwroccie uwage, ze sa strasznie zjedzone przez kompresje.

 

martins2000 - jak wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem cały dzień, jak dal mnie rewelacja ale po kolei :D

 

Intro bardzo fajne można je było zobaczyć w całości już przed premierą gry. Po jego obejrzeniu wita nas całkiem ładny screen z memnu. Ustawiłem opcje graficznej maksymalnie jak się dało, (tu pytanie do innych : z poziomu gry mogłem włączyć AAx2 nic więcej, czy ktoś dał radę ustawić więcej ?? ) rozdzielczość 1680x1050 gra jest bardzo płynna, w porównaniu do nwn2 chodzi jak burza.

 

Grafika wg. mnie bardzo dobra, świetnie oddaje klimat gry, nie ma tu HDR-u świecącego się jak „psu jajca”. Dzień i noc wyglądają całkiem ładnie, świetnym pomysłem są zwierzęta gospodarcze chodzące w grupkach całkiem nieźle buduję to klimat wsi :D Tekstury są dobre, najsłabszym elementem są chyba animacje postaci ale po dwóch godzinach zdążyłem się przyzwyczaić. Animacje walki zrobione są bardzo ładnie, widać że panowie z CDP się przyłożyli, Geralt wywija mieczem jak prawdziwy zawodowiec a nie sztywna kukiełka która zrobi jedno cięcie i musi czekać kilka sekund na następny atak.

 

Walka w grze zrobiona jest w ciekawy sposób, istnieje element zręcznościowy polegający na klikaniu w odpowiednim momencie, (pojawia się czerwony miecz) co powoduje silniejszy atak. Postacie ogłuszone, przewrócone czy w jakiś inny sposób nie mogące się ruszać można dobijać jednym ciosem (podrzynanie jest całkiem niezłe ^^). Istnieją trzy style walki (mocny, szybki i grupowy), które sprawdzają się podczas potyczek z różnymi przeciwnikami.

 

Muzyka i efekty dźwiękowe są dopasowane idealnie. Nawet nie wiem co tu więcej napisać, po prostu rewelacja ! Glosy postaci są podłożone na najwyższym poziomie, główny bohater mówi w charakterystyczny dla siebie sposób a nie jak jakiś „wioskowy głupek” ;)

 

Warstwa fabularna to jednak najmocniejsza część gry (pisząc te słowa jestem dopiero w II akcie), przemyślane dialogi z dużą dozą dobrej stylizacji językowej (wystarczy posłuchać krasnoluda kowala czy jąkającego się handlarza). Podczas rozmowy bohaterowie wyrażają swoje emocje w odpowiedni sposób (wystarczy wspomnieć o „pięknie k… pięknie”, „pasuje jak kuśka do piczki” nie mówiąc już o soczystym „spie………” ). Nasze zachowanie wpływa na otaczający nas świat, który nie jest dobry lub zły w typowy dla gier cRPG sposób (dobry - zabij szefa goblinów to dostaniesz 200 sztuk złota, zły – zabij npc zlecającego questa dostaniesz jego magiczny przedmiot). Nie będę wspominał o fabule, jednak warto zaznaczyć, że to co zrobimy w sprawie pewnej wiedźmy obojętnie od tego jak się zachowamy nie może to być ocenione jako dobre albo złe (albo dokonamy większego złą albo mniejszego jak to pisał Sapkowski,). Rasizm wisi w powietrzu, wystarczy posłuchać postaci w grze mówiących o „nieludziach”, i nie chodzi przynajmniej o mówienie co jakiś czas „cholerne krasnoludy”. Interakcja z otoczeniem jest „głęboka”, napotkane postacie płci przeciwnej można namówić np. na test starego łóżka :D W nagrodę wyświetla się animacja i zdobywamy kartę z namalowanym obrazkiem danego NPCa. Można posłuchać pieśni barda w karczmie ( treść pieśni nawiązuje do twórczości A. Sapkowskiego, naprawdę warto zapłacić bardowi za występ). Są również dodatkowe rozrywki w karczmie np. gra w kościo - pokera i stara jak świat rozrywka „lanie się po mordach do upadłego” ;)

 

Nie wiem co jeszcze mogę napisać w tej chwili, jak chcecie wiedzieć coś konkretnie to pytajcie. Oceniam grę bardzo wysoko 9/10 (nie jest to żaden Oblivion czy inny Gothic, te gry są marnymi namiastkami gier cRPG w porównaniu do Wiedźmina). Polska produkcja na najwyższym poziomie – aż się łezka w oku kręci !!

 

P. S. Jestem zagorzałym fanem Andrzeja Sapkowskiego, więc mogło to wpłynąć na ocenę gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając wypowiedzi graczy na kilku forach odnoszę wrażenie że oceny gry oscylują od bardzo dobrej do średniej choć znacznie więcej jest tych ocen dobrych:) wg mnie dobrze to mówi o całej produkcji jeszcze nikt nie napisał że to gniot a więc jest szansa że gra będzie udanym sukcesorem niezapomnianych Baldurów i Falloutów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z deka zupełnie inny rodzaj gier ale spoko ;)

Ja lece po witchera w sobote. Jesli chodzi o wymagania to sie nie martwcie - na gramy.pl pisał ktoś że pomyka na radeonie 9600 :lol2: Generalnie ludzie się cieszą i radują. Must have imao.

 

P.S - Boże spraw aby ta gra nie była krótka!

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Ja bym chciał oblookać recke kogoś kto nie ma oryginała ;] (albo gre dostaje za free). Zawsze taki ktoś zwraca uwagę tylko na to co jest w grze/czy jest dobra czy zła i nie ocenia jest przez to ze ją kupił i mu żal kasy bedzie. Łatwo zauważyć, że osoby posiadające oryginał będą lepiej oceniać gre niż te które nie posiadają org (nie wszyscy ale większość). Po za tym bardziej będą gre eksploatować bo szkoda im kasy bedzie (w większości przypadków tak jest ale nie zawsze). Ja właśnie tak robie ;] (wyżej gre oceniam (z wyjątkiem Obka :P) i oczywiście bardziej ją eksploatuje). Nie żebym namawiał do piractwa (sam od długiego czasu mam org - bo większość to FPS multi albo gry w które sie gra bardzo długo) ale chciałbym dostać recke od kogoś kto gre ma za darmo + nie jest fanem A.Sapkowskiego (ja aż takim nie jestem mimo ze Wiedzmina czytałem (opowiadania mi najbardziej stykły) :P) + nie jest z Polski. Czyli czekam na recke na Gamespocie.

 

Ps. To jest tylko opinia i do niczego nie zachęca a już na pewno do piracenia (tym bardziej ze gry od CDP są imo - najlepszymi wersjami na Świecie (nie tylko wersje kolekcjonerskie) - patrzcie na WiC czy choćby Wiedźmina :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie taką recenzję masz na gry.wp.pl (kilka postów wyżej). Też z chęcą zagram w Wiedźmina, tym bardziej że zawartość pudełka z grą jest świetna. A teraz jadę po wiedźmina do biblioteki bo czeka od dzisiaj zarezerwowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

ja nie czytałem sagi o Wiedzminie Sapkowskiego, jedyny Gerald jakiego znam to

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

nawet podobny do tego z gry

:P :P

 

a tak na poważnie,

czy w takim razie nie zrozumiem za wiele z klimatu gry ? :)

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...