Skocz do zawartości
Gość kev

F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

To ze ostrzega to pal licho , ale ide i wszystko plynie , a jak wyjde na otwarte przestrzenie tam gdzie wiecej tekstur to tnie niemilosiernie?? Ciekawe jak na gf6600 ze 128 mb ram czy przy max texturach nie tnie ?? Jak dam sobie 1024x768 i wszystko na maxa oprocz aa i af nawet z softshadows i textury na medium to wszystko zasuwa , jak dam nawet na  640x480 i tylko textury na maxa to juz tnie :(. Czy ta gra wogole wykorzystuje kompresje textur?? Co oni sa jacys porypani?? W Q4 spokojnie sie gra na full detalach a tu taki zonk :(.

1710923[/snapback]

No to co sie dziwisz.

Do tekstur High jest wszedzie pisane, ze potrzeba 256 ram na grafie.

A do tego z 1-1,5GB ramu by sie przydalo.

Oczywiscie, ze jak odpale tekstury na High to chodzi znosnie ale jak ma wczytac nowe tekstury to krew czleka zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mając 1,5 gb ramu można grać w max teksturach na karcie 128mb. Gdy miałem tekstury na max, to się cięło tylko przy doczytywaniu, a gdy nie doczytywało, to było płynnie, rozdzielczyść 1024/768. Wiadomo, że w 640/480 tekstury zajmują 2 razy mniej pamięci, stąd poprawa płynności. Jest tak samo, jak w BF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na małych planszach na high texturach się nie tnie , np ten test co sprawda ile klatek w grze też praktycznie się nie tnie , wiec karta 128mb wystarczy tylko trzeba miec 1.5gb do dogrego grania bez zaciec i ustaw agp size min 256mb w biosie , umnie jest taki bajer im dłużej grałem tym mniej klatek miałem , wystarczy że zrobiłem restart i wyczyściło plik wymiany i znowu zasuwało pewnie wina tego że plik wymiany był już zasyfiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte ze 128 mb i gram w texturach na max,ale np na x700pro musialem grac w texturach na medium bo dogrywalo nawet na 1.5 gb ram.Przy takiej ilosci pamieci dogrywanie zalezy juz od karty,natomiast,jesli ma sie 1Gb ram to obojetnie jaka mamy karte to i tak musimy grac z texturami ustawionymi na medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na takim gf6800 ze 128 mb ram tez se nie pogram na max textures?? Aczkolwiek porównuje te textury na max i na medium i tak szczersze to za wielkiej różnicy nie widze :).

1710971[/snapback]

medium, high - jest mala roznica, jak dasz max (ultra high) na enginie d3 to wtedy zobaczysz co to znaczy... wtedy gra pakuje Ci ~500MB tekstur do pamieci (np. w q4 Cie o tym informuje) i zaczyna sie padaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

Kto mnie uraczy savem zaraz po tym jak sie wyskakuje przez okno i odpala sie wstawka gdzie ta dziewczynka idzie i wszystko wokol niej wybucha.

My musimy uciekac w przeciwna strone i sila wybuchu wywala nas przez okno.

Wlacza sie kolejny poziom.

Gra mi wywala blad w tym momencie.

Czyli zaraz po tym potrzebuje save.

Jezeli ktos na autosave`y to jest to INTERVAL 03- ESCALATION.

Bedzie ktos taki mily ?

1709872[/snapback]

save

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie piszcie juz o config-ach wymaganiach ... napiszcie jak gierka ??? icon_wink3.gif

Grałem tylko w demo i powiem tak: Doom3 nie podobała mi się, HL2 też nie zachwyciła, a to F.E.A.R mimo że jest porównywana do nich, bardzo mi się podobała, klimat szczególnie i tryb zwolniony. O fullu się nie wypowiadam, bo nie mam możliwości pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie piszcie juz o config-ach wymaganiach ... napiszcie jak gierka ??? :wink:

1711258[/snapback]

a tak ze slow motion jest wg mnie genialny :)

 

najlepiej grac w godzinach ~0:00-5:00 bo wtedy czuc maksymalnie klimat tej gry i odczuwac to co jest w tytule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muahahah

cudowna gierka :D wlasnie przeszedlem... koncowka r00xuje juz wogole hehz...

trzeba bedzie przejsc jeszcze raz...

bajeczka ;)

1711555[/snapback]

Wlasnie mowie,wrecz sie dziwie,ze sa tacy,ktorym sie ona nie podoba :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem połowę gry. Zaczyna trochę przynudzać...

 

dzwieki, odglosy - GENIALNE

 

grafika - calkiem niezla

 

woda - wspaniała, genialny jest efekt jak coś do niej wpada albo unosi się na powierzchni

krew - najlepsza jaka widzialem w jakiejkolwiek grze, pięknie sie rozbryzguje

 

fabuła - troche zamotana, przelazlem polowe gry i nadal nie wiem do końca o co chodzi

 

elementy horrorowe - cóż...od czasu do czasu cos wyskakuje ale to jest raczej tajemnicze niz straszne, czasem jakies zakrwawione cialo spada czy cos, czasem jakies wizje, czasem wizje interaktywne, jakies flashbacki - myslalem ze bedzie ciekawiej

 

akcja - MISTRZOSTWO, slo-mo w tej grze MIAŻDŻY i wrogów rozwala się z wielką przyjemnością ;], świetne bronie (na poczatku uzywalem tylko pistoletow, teraz glownie shotgun i czasem kołkownica)

 

efekty specjalne - przepiękne tory pocisków na slomo, podczas wybuchów wszystko lata (fizyka jest świetna!), ogień jest troche nierealistyczny, ale ładny, genialne wybuchy granatów/min/bomb

 

AI - bardzo dobre, trudno wrogów zaskoczyć granatem(uciekają od razu) i trzeba sie pilnowac zeby nie uzywac latarki kiedy są w pobliżu

 

poziom trudności - gram na medium i jest zdecydowanie zbyt łatwo, za dużo ammo, za dużo apteczek

 

wady:

wymagania

przycinki/doczytki

niezroznicowane tereny, 99% akcji sie dzieje w pomieszczeniach (zazwyczaj ciasnych) ktore zawsze wygladaja tak samo

to sprawia ze sama gra sie staje monotonna

jest duzo momentow ze absolutnie nic sie nie dzieje po prostu idziesz gdzies szukasz wyjscia idziesz dalej i idziesz i idziesz i idziesz i moze sie jakas zjawa pojawi i powie dwa slowa i idziesz dalej i w koncu wychodzą squady wrogów

 

 

a ogólnie? gra mi sie podoba, 9 godzin grałem bez przerwy, co dość rzadko mi sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja - MISTRZOSTWO, slo-mo w tej grze MIAŻDŻY i wrogów rozwala się z wielką przyjemnością ;], świetne bronie (na poczatku uzywalem tylko pistoletow, teraz glownie shotgun i czasem kołkownica)

 

efekty specjalne - przepiękne tory pocisków na slomo, podczas wybuchów wszystko lata (fizyka jest świetna!), ogień jest troche nierealistyczny, ale ładny, genialne wybuchy granatów/min/bomb

 

1711770[/snapback]

i tak efekty te(bullet time) w max payne i max payne 2 byly ciekawsze ;) juz kilka lat temu :P to dopiero bylo cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nabyłem swoją kopię w MM po 89PLN, trochę drożej niż w "przecieku" ale też jest fajnie, w niedzielę testy. Na razie szykujcie jakiś serw tweakowy :D

1711547[/snapback]

hmmm dziwne..dzis bylem w MM u mnie w Bydgoszczy i wziąłem ulotke i jak wól napisane 69 zeta..rozne ceny dla roznych miast mają?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeszedłem..dla informacji: epizodów jest 11..z czego prawdziwych 9...10 jest krótki, a 11 jeszcze krótszy..no i epilog

 

gra bardzo fajna..przeciwnicy super, jednak razi ich niewielkie zróżnicowanie..

 

zajefajny bullet time..

 

bronie tez super..no moze poza zwykłymi karabinami..ale najbardziej miażdzy Penetrator..no po prostu cud miód jak widzisz kolesia przybitego do ściany :)

 

levele - mogli sie naprawde bardziej postarać..na końcu zaczyna sie różnicować (stary zdezelowany dom itp)

 

grafika mi się bardzo podobała..szczegolnie szczegółowe tekstury ścian, postaci itp..napewno lepsza imho niz quake 4 i doom 3(to juz wogole woła o pomste do nieba)..ale czy przebija HL2?? hmmm..podobny poziom

 

elementy grozy..po demku spodziewałem sie ze bede musial co 1 h zmieniac gacie..tu tu kupa..z tymże kupa z grozą..elementów strasznych jest naprawde niewiele..pod koniec ok..troszke jest..ale ja chce wiecej!!

 

i na koniec niech mi ktoś zaspojleruje..bo nie kumam do końca fabuły (jak zresztą w paru filmowych japońskich horrorach)..

 

SPOJLERY MOŻLIWE!!

kim była ta cala Alma Wade (ta dziewczynka)?? czy dobrze zrozumialem ze dala narodziny komuś?? czy też ona byla dzieckiem zabranym od matki? i co my mamy za zwiazek z tym?

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

chodziło o to samo co w filmie ring , tzn o dziecko zabrane od matki , a jaki jest związek z bohaterem to nie wiem po prostu taki scenariusz zapożyczony w pewnej cześci z ringa , no i gra była z dedykacją dla jakiegoś japońca , z końcówki można wywnioskować , że bedzie druga część , póżniej się kapnołem , że jak dziewczynka się pojawiała toby związane z prawdopodobnym niebezpieczeństwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz to nic nie wyjaśnia :) dlaczego w takim razie głos co chwile mowi.."bylem przy Twoich narodzinach", "nie masz tozsamości" itp?? i ta dziewczynka kims byla..cos jest z nia związane..napewno byly jakies eksperymenty i brala w nich udzial..ale co i jak to nie moge sie pokapowac niestety :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...