Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

NoNome 250W – zżarł Rive.

Megabajt 300W – padł po włożeniu Gf3 ale nic ze sobą nie zabrał.

Od paru dni dymił mi Feel 300W – ale właśnie odebrałem paczuszkę z Zenfist.pl z taganem i teraz mogę spać spokojnie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem prawdziwy hardcore kiedyś miałem codegena 300W po dokupieniu wypalarki DVD zasilacz nie wyrobił i pociągną zasobą mobo ASRock K7VT2 oczywiście z zaslacza unosił sie zapach takiej typowej elektronicznej spalenizny więc codeshita wypieprzyłem do szafki mobo oddałem na gware (dali nową) oraz kupiłem chiefa 360W i ASRocka K7S8X wszystko było by super ale płyta padła od flasha a w zasiłce wiarak zaczoł stukotać więc odałem do reklamacji muszę czekać 2 tyg :blink: myślę sobie 2 tyg bez kompa cholera cięszko bedzie :lol: no i zgadnijcie na co wpadłem... zaryzykowałem i podłaczyłem starego codeshita co prawda wywaliłem 1 kość ramu i podłaczony jest HDD na to Stary ASRock K7VT2 oraz dureń 1,3 i odziwo wszystko DZIAŁA :razz: mam nadzieje że uciągnie przez te 2 tyg :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

CODDEGEN 300W - rok chodzenie, potem przy wyłaczonym komputerze (power off ale był w sieci) zasilacz zapalił sie żywym ogniem :wisielec:

2x NO-NAME 300W (cholera wie co za firma) - oba 10min. chodzenia i piękne niebieskie fajerwerki

 

Teraz mam Fortrona 250W (jakie cacuszko) ale jestm zmuszony wymienić na CHiefteca 360W bo za słaby

 

U mojego kumpla:

DEER 350W - chodził 2 miechy i się skopcił, pociągnoł za sobą płytę, proca i pamięć (no qrwa kaplica)

 

 

ps. czy ktoś miał podobny przypadek:

"zasilacz zapalił sie żywym ogniem"

(wycięte z mojej wypowiedzi wyżej)

:?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się co prawda zasilacz nie spalił ale za to "żywy ogień" miałem z karty graficznej :) Ale w porę zobaczyłem i poczułem i zdmuchałem :) Nie wiem co tam mogło się palić :) Ale paliło się :) Płomyczek ładny się utrzymywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu kiedyś Athlona 1700+ na gigabycie do 2800+ komp się nagle wyłączył i zaśmiedziało jak z pyty renifera :)

To był jakiś Megabajt 300W czy coś...

1275349[/snapback]

 

 

 

eeeeee

Ja mam Athlona 1700+ podkręconego na 3000+ na Megabajcie 350W :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się co prawda zasilacz nie spalił ale za to "żywy ogień" miałem z karty graficznej :) Ale w porę zobaczyłem i poczułem i zdmuchałem :) Nie wiem co tam mogło się palić :) Ale paliło się :) Płomyczek ładny się utrzymywał :)

1275067[/snapback]

z karty :blink:

z mojej zasiłki szedł ogień w góre ok 15cm, normalny "żywy" ciepły ogień

panowie z serwisu aż się zdziwili jak zobaczyli lekko podtopione szczątki zasiłki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingmax czy noname - 235W (nie pamiętam dokładnie)

pociagnął za sobą płytę główną :(

//wtedy miałem k6-III 500 albo durona 750 już nie pamiętam ...

 

niedawno u kumpla poszedł CODEGEN 300W

bartek 2500+, asus nforce2, radek 9200 itd - bez oc

nic nie pociagnął za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pieknego dnia wracalem z kompem(to byl jeszcze stary komp - z 2 lata temu...) z serwisu podlaczylem wszystko... naciskam power.... no i teraz najsmieszniejsze slychac jakis bzyk przez jakies 5 sekund .... smród jak nie wiem co musialem az pokoj wietrzyc.... a no z zasilacza.... no z zasilacza duzo nie zostalo nastepnego dnia... musialem sie na czyms wyrzyc ze na weekend komp mi siadl... no i z zasialacza zostala sama obudowa.... po tej przygodznie zainstalowalem se 300 watowca(pod p II 350mhz :D )... niestety to bylo tak dawno ze jeszcze internetu nie mialem i niewidzialem ktore firmy sa dobre no i mam takiego jaki serwis mi dal... ale gdy zmienilem na p iV zasialcz zostal ten sam no i dziala do dzis... mialem farta no i niezly model mi sie trafil :-P

 

PS

oczywiscie stary zasilacz byl uprzejmy i nie spalil mi starego sprzetu i mam go w drugim pokoju do dzis...

a stary zasilacz to jakis noname byl....

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mi raz poszedł Codeshit 300W, ale też uprzejmie- nic nie zabierając z sobą

 

A teraz mam to co w podpisie na Megabajcie 300W- i nawet spoko moge podkręcić tak jak w podpisie. Tylko dość dziwne znaki zaczął mi ostatknio dawać-np. nie moge już podpiąć stacji dyskietek, a od nowości działała (na BeQuiet 400W też nie działa) czyli zabezpieczenie antyprzeciążeniowe działa poprawnie :lol:

No i jak podkręce troche pamięć to też cuda się dzieją :blink: ... ciekawe ile jeszcze wytrzyma ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie codegen 300 watów juz jest 4 miesiace i trzyma prescota 2.8ghz... Ale zamierzam go wymienic na cos lepszego bo sie boje o sprzęt... Ej Hunt Keye są dobre?? Majem kiedys jednego to był niesłyszalny a jak jest u nich z napięciami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Megabajt 350W - zdechł przy Duraku 1.6 @ 2.45 1.9v, zabrał płytę główną

2. Codegen 300W - zdechł bez kręcenia na AXP2200+, zrobił takie zwarcie że na 1/3 płyty głównej zjarał się laminat - płyta przeżyła (tylko śmierdzi trochę)

3. 230W L&C - a cholera go wie czemu... na PIII 500

 

Acha! Zasilacze 1 & 2 naprawiłem i sprzedałem, także STRZEŻCIE SIĘ :twisted: :kijem:

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Mi sie zjarał rok temu Codeshit 250 W. Skurczybyk zabrał ze soba płytke soltek sl 75-jv Durona 800 384 mega ramu Rive i dysk 20 gb seagate.

Został mi tylko cd- rom i sb 128 pci !!!!!

Cały komp do wywalemia.

Myslałem ze sie zabije !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codegen 300W - nie pamietam jak ale nie bylo to efektowne, nie pociagnal za soba nic wiecej

 

pozyczylem od kolegi 4-6letni 235W zasilacz i chodzil ponad 3 miechy dopuki nie kupilem chiefteca i jestem zadowolony

 

coc mi sie wydaje ze moc zasilki nie jest az tak wazna jak jakosc

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj właśnie mi się spalił chieftec 420. Dosłownie tylko błysnęło i zaśmierdło. Całe szczęście nie wypalił nic więcej w kompie, za to poszedł sie je... także UPS :( biedny Everest. Jak widać nawet "dobre" zasilacze potrafią się palić.

 

pozdrawiam MarekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

  Wczoraj właśnie mi się spalił chieftec 420. Dosłownie tylko błysnęło i zaśmierdło. Całe szczęście nie wypalił nic  więcej w kompie, za to poszedł sie je... także UPS :( biedny Everest. Jak widać nawet "dobre" zasilacze potrafią się palić.

 

pozdrawiam MarekP

1294806[/snapback]

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku 2 razy jakies dziwne, bez strat...Potem 2 megabajty (raz jeden, wymiana na gwarancji, dwa dni i drugi ;P ) potem dostalem firmy IMPET...zjaral sie bardzo spektakularnie...iskry az walnely...wylutowalem spalona czesc i... i dziala...cud techniki ;P Potem wstawilem jakies niewadomo co (codegen czy megabajt to cud do tego - to cos nawet na defaultowych ustawieniach nie ponioslo athlona xp2000+, 256 ramu, DVD i dysku... musialem odlaczac DVD zeby komp ruszyl :P PARANOJA) Teraz mam kochanego Chiefteca i 0 problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! A ja mam 9-letniego Highscreena 150W i ciagnie konfig:

AMD-K6-2 450 + GF2MX400 + 2 HDD + dwie nagrywarki + karta muzyczna + kontroler USB + sieciowka. Niezle co? :) Moim zdaniem cud, ze sie nie zjaral mimo ze konfig archaiczny. Jesli ktos chce kupic to cudo (mysle, ze pociagnie nawet Prescotta, oczywiscie tylko procesor i nic wiecej :lol:) to prosze o kontakt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2XChieftec (JAKOŚ TAK) 420W.

Nie pytajcie dlaczego ???

Mam tyle shitu w kompie :mur: (czyt. układy roboty tatusia-na emeryturze nudziło mu się :-P )

że musiałem poszukać największego bydlaka we Wrocławiu :unsure:

Chyba Frezzar (też pierwsze co słysze) i napewno 580W, obecnie działa na H2O i jest spokój (narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno temu codegen 250w niestety zabral za soba durona 600 i baracude IV 40GB.....

Naszczescie po zmianie elektroniki dysk dzialal:D

dzis wymienilem dogorywajacego deera 350 na antec'a 300:)

A tego antec'a zastapil cheeftec 410:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...