Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam Epoxa 8RDA3+ Rev 1.1 od lipca 2003. Ta płyta jest super jedyny problem jaki milem na poczatku jej używania, to żę po miesiącu przestal mi rozpoznawać kość ram Twin Mos, a druga Infineon działała dobrze. Po wymianie Twin Mosa na identyczna Infineona wszystko chodzi do dziś ok :D :D :D .

 

Kurde mam epoxa 8rda3+ i mam problem z głosem a mainowicie pojakimś czasie jak słycham muzyki to głos wysiada..

Czy przytrafiło sie tez to komuś czy tylko mi???

JAk włacze kart etelewizyjna to jest to samo po jakims czasie zanika głos..

Ja mam mobo z muzyką C-Media 9739A i podczas przepinania słuchawek na głośniki nie mam żadnych problemów. A i jeszcze jedna uwaga najlepsza jakość dzwięku uzyskałem przy sterownikach C-Media 5.12.01

http://www.softwarepatch.com/utilities/cme...media-9738.html i nie polecam używać serownikow nvidia i nvmixera bo dodają one trzaski w czasie odtwarzania dzwięku.

 

Ps. Mój ziom ma też tą samą mobo i kupil ja t wym samym czasie co ja i też nie mam z nią żadnych kłopotów a jego config:

Athlon 2500 @ 3400 | 2*512 MB Hyper X | GF Fx 5900@5950 Ultra | Seagate Barracuda: 80GB, 160GB | LG DVD-RW GSA-4160B | Lite On Combo | HuntKey 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plyta 8RDA3I a mianowicie przegladalem strony internetowe i nagle komp soe wylaczyl. Niestety juz sie nie podniosl. Najprawdopodobniej doszlo do wyczyszczenia biosa. Co o tym sadzicie jest to normalne dla tych plyt 8O Co mogla byc przyczyna?

Dziwne! A fleszowales wczesniej ta plytke? Moze miales jakis "nieoryginalny" zły bios?

Jaka masz reszte sprzetu? Moze cos za bardzo podkrecone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plyta 8RDA3I a mianowicie przegladalem strony internetowe i nagle komp soe wylaczyl. Niestety juz sie nie podniosl. Najprawdopodobniej doszlo do wyczyszczenia biosa. Co o tym sadzicie jest to normalne dla tych plyt 8O Co mogla byc przyczyna?

Dziwne! A fleszowales wczesniej ta plytke? Moze miales jakis "nieoryginalny" zły bios?

Jaka masz reszte sprzetu? Moze cos za bardzo podkrecone?

Nic nie jest krecone bo moj ojciec sie na tym kompie bawi (internet), ja mam inny ;) . Sprzet jest taki: barton 2500+, wd caviar 120gb, nagrywara, radeon 9200 128mb 128bit zasilacz jakis szajsowaty 350W. Bios nie byl fleszowany, plyta ma 2 miesiace (oryginalny bios jak przy zakupie) i tak po prostu komp sie wylaczyl i juz nie wstal. Jak odpalam kompa to wiatraki sie kreca na procku i wetylatorze. Grafike i pamiec sprawdzalem, zasilacz tez i sa dobre. Bardzo dziwne ze sie bios wyczyscil, musze odeslac na gwarancji sprzet bo nie mam maszynki do flashowania biosow. Moze jakis impuls poszedl po plycie sam nie wiem dlatego pytam fachowcow :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plyta 8RDA3I a mianowicie przegladalem strony internetowe i nagle komp soe wylaczyl. Niestety juz sie nie podniosl. Najprawdopodobniej doszlo do wyczyszczenia biosa. Co o tym sadzicie jest to normalne dla tych plyt 8O Co mogla byc przyczyna?

Dziwne! A fleszowales wczesniej ta plytke? Moze miales jakis "nieoryginalny" zły bios?

Jaka masz reszte sprzetu? Moze cos za bardzo podkrecone?

Nic nie jest krecone bo moj ojciec sie na tym kompie bawi (internet), ja mam inny ;) . Sprzet jest taki: barton 2500+, wd caviar 120gb, nagrywara, radeon 9200 128mb 128bit zasilacz jakis szajsowaty 350W. Bios nie byl fleszowany, plyta ma 2 miesiace (oryginalny bios jak przy zakupie) i tak po prostu komp sie wylaczyl i juz nie wstal. Jak odpalam kompa to wiatraki sie kreca na procku i wetylatorze. Grafike i pamiec sprawdzalem, zasilacz tez i sa dobre. Bardzo dziwne ze sie bios wyczyscil, musze odeslac na gwarancji sprzet bo nie mam maszynki do flashowania biosow. Moze jakis impuls poszedl po plycie sam nie wiem dlatego pytam fachowcow :)

 

Rzeczywiscie zanies ja do serwisu. Moze tam mozgi cos wymysla ;)

Daj znac na forum co jej dolegało!

 

pozdroweczka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plyta 8RDA3I a mianowicie przegladalem strony internetowe i nagle komp soe wylaczyl. Niestety juz sie nie podniosl. Najprawdopodobniej doszlo do wyczyszczenia biosa. Co o tym sadzicie jest to normalne dla tych plyt 8O Co mogla byc przyczyna?

Dziwne! A fleszowales wczesniej ta plytke? Moze miales jakis "nieoryginalny" zły bios?

Jaka masz reszte sprzetu? Moze cos za bardzo podkrecone?

Nic nie jest krecone bo moj ojciec sie na tym kompie bawi (internet), ja mam inny ;) . Sprzet jest taki: barton 2500+, wd caviar 120gb, nagrywara, radeon 9200 128mb 128bit zasilacz jakis szajsowaty 350W. Bios nie byl fleszowany, plyta ma 2 miesiace (oryginalny bios jak przy zakupie) i tak po prostu komp sie wylaczyl i juz nie wstal. Jak odpalam kompa to wiatraki sie kreca na procku i wetylatorze. Grafike i pamiec sprawdzalem, zasilacz tez i sa dobre. Bardzo dziwne ze sie bios wyczyscil, musze odeslac na gwarancji sprzet bo nie mam maszynki do flashowania biosow. Moze jakis impuls poszedl po plycie sam nie wiem dlatego pytam fachowcow :)

 

Rzeczywiscie zanies ja do serwisu. Moze tam mozgi cos wymysla ;)

Daj znac na forum co jej dolegało!

 

pozdroweczka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z ogromnym zainteresowaniem moim problemem, pragnę poinformować szanowne gremium że nie mam zwarcia na obudowie - podłączyłem wszystko 'na pajączka' i dalej to samo.

A co do biosów to pisałem już kilkakrotnie że jest to największa pomyłka w tych płytach, padają jak chcą, obrażają się przy dużym skoku w o/c (trzeba stopniowo zwiększać MHz), itp itd.... Może pomoże Ci odłączenie wybebeszenie wszystkiego (proc, ram) i zostawienie płyty na parę godzin (już był na forum taki przypadek, chyba nawet nie jeden) - chociaż szczerze w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy możecie mi pomóc ? Mam mianowicie taki problem : Nie mogę przekroczyć na moim epoxie 8RDA3I fsb 225 aktualnie 225*11=2475mhz, wszystko stabilnie, w stresie po 4 godzinach 36stopni na wc by piwczan! Nie wiem czy mnie blokuje płyta czy ram czy proc czy zasilacz ... powiedzcie jak to sprawdzić, RAmy to kingston 400@450 timingi 9,3,3,3 napięcie 2,65v, na procku 1,85v, mobo 1,8v, zasilacz Codegen 400w, napięcia troche skaczą... Czy to wina głównie zasilacza czy proc jush nie może lub płyta ? Albo ramy ? Proszę o odpowiedź, chciałbym dobić do tych 2500mhz Proszę o pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tyle - nie wiem czego to wina, możliwe że to płyta już więcej nie idzie. 8rdae szła bez podnoszenia Vdd właśnie 225 i ani trochę więcej (asynchro z powodu ramów). Ale chciałem Ci powiedzieć że jeżeli nie żartujesz sobie z tym zasilaczem to niezły kozak jesteś :wink: Jak to mówią 'do odważnych świat należy' :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no powaga, jade na codegenie 400w ( codenshit ) i nie wiem czy warto mi zmieniać na chiefteca 420w, czekam na wasze opinie ...

Tak czy inaczej radze zmienic zasilacz! Dobry zasilacz to podstawa i nikomu nie zycze zeby sprawdzil to na wlasnej skorze tak jak moj koles. Poszedl zasilacz a wraz z nim prawie caly komp :( Zostal mu tylko ... modem :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtas Wrocław:

 

Modem to twarda sztuka ;)

 

A teraz pytania do ogółu :

 

Ma ktoś jakieś informacje na temat żywotności Epox-a z VDD = 2v ? Bo się naczytałem trochę na ten temat i wyszło ze Epox lubi padać przy 2v :/ No niby mam blok wodny na NB ale chol… to wie…

 

No i jeszcze coś takiego czy ma ktoś może linka do foto płyty na co wypadało by założyć radiatorki ? Nie licząc oczywiście mofestów, zasilania ramu bo to już mam dawno z głowy :) Do DFI znalazłem „kupę” takich zdjęć ale jakoś nic konkretnego na temat 8RDA3+.

 

Bo w zasadzie chce dobić do tego magicznego FSB 250 bo już 245 mi się znudziło ;)

 

Jak bym się powtórzył z pytaniem to sorry i nie bijcie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwczan:

 

He he he no wiesz o ile to jest samo zdjęcie to nie dziękuję bo zawsze mogę sobie do kompa zajrzeć i płytę obejrzeć ;) Ale jeśli jest to foto z zaznaczonymi miejscami na radiatory bądź już z założonymi to bardzo proszę przesłać na mardok@poczta.fm z góry wielkie dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piwczan:

 

He he he no wiesz o ile to jest samo zdjęcie to nie dziękuję bo zawsze mogę sobie do kompa zajrzeć i płytę obejrzeć ;) Ale jeśli jest to foto z zaznaczonymi miejscami na radiatory bądź już z założonymi to bardzo proszę przesłać na mardok@poczta.fm z góry  wielkie dzięki :D

hmm jest to pokazane w instrukcji - taka kartka z napisem powerpack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deejay:

 

Ale ja nie mam wersji PowerPack poza tym kurde nawet nie wiem czemu dostałem nie dość ze instrukcje po niemiecku (tylko) toto jest instrukcja z wersji „e” zresztą jak pudełko ale na płycie już pisze 3+ :P (no i oczywiście ma all bajery z 3+). Chodziło mi oto ze do DFI są takie fajne zdjęcia z zaznaczonymi miejscami gdzie wypadało by założyć jakiś radiator i miałem nadzieję że do Epoxa też cos takiego jest.

 

EDIT:

 

Może nic specjalnego ale zawsze coś, poza tym moim skromnym zdaniem i tak dobrze jak na Epoxa:

 

CPU-Z scr

Aida32 Odczyt

Aida32 Zapis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zakończyłem już wstępnie testy. Mój Epox 8RDA3+ ma stabilne FSB 245MHz, lecz niestety na tymingach 2,2,2,6 wywala się Prime95 po około 30 minutach ale na 2.5,3,3,9 jest już full stable. Teraz jestem na etapie szukania czegoś pomiędzy tymi tymingami. Niestety dla pełnej stabilności musiałem obniżyć mnożnik z 10x na 9,5x (dotyczy zdjęć UP). Nie wiem czemu czy to przypadłość MB czy ja mam takiego pecha ale miałem już 3 procki każdy się kręcił do tego samego poziomu (TBB, Thorton i Barton-M) czyli około 2,4GHz. Sprawdzałem jeszcze FSB 246MHz ale to też klapa po około 15-20min Prime95 wywala błąd. Maksymalnego posta zaliczyłem na zamknięciu licznika czyli FSB 250MHz weszło nawet do Windows-a ale po kliknięciu na „Menu Start” reset. Spróbuję jeszcze FSB 246MHz za VDD równym 2v może to coś pomoże. Na koniec dam jeszcze dane na jakich udało mi się jak na razie uzyskać stabilność (stabilność w moim rozumieniu minimum 1h Prime95 mi to zazwyczaj wystarczy lecz na tym forum są osoby dla których i 10h to mało ale cóż jak maj czas to niech się bawią) :

 

Mnożnik : 9,5x

FSB : 245MHz

VCore : 1,850v (dla testów chodził na mniejszym)

VDD : 1,8v

VDim : 2,9v

 

I to chyba by było wszystko. Sorry za 2 posty ale już niechciałem mieszać tamtych wyników z tymi. Aha bym zapomniał jak powyżej pamięć leci w Single nie w Dual-u !

 

CPU-Z 9,5x245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zakończyłem już wstępnie testy. Mój Epox 8RDA3+ ma stabilne FSB 245MHz, lecz niestety na tymingach 2,2,2,6 wywala się Prime95 po około 30 minutach ale na 2.5,3,3,9 jest już full stable. Teraz jestem na etapie szukania czegoś pomiędzy tymi tymingami. Niestety dla pełnej stabilności musiałem obniżyć mnożnik z 10x na 9,5x (dotyczy zdjęć UP). Nie wiem czemu czy to przypadłość MB czy ja mam takiego pecha ale miałem już 3 procki każdy się kręcił do tego samego poziomu (TBB, Thorton i Barton-M) czyli około 2,4GHz. Sprawdzałem jeszcze FSB 246MHz ale to też klapa po około 15-20min Prime95 wywala błąd. Maksymalnego posta zaliczyłem na zamknięciu licznika czyli FSB 250MHz weszło nawet do Windows-a ale po kliknięciu na „Menu Start” reset. Spróbuję jeszcze FSB 246MHz za VDD równym 2v może to coś pomoże. Na koniec dam jeszcze dane na jakich udało mi się jak na razie uzyskać stabilność (stabilność w moim rozumieniu minimum 1h Prime95 mi to zazwyczaj wystarczy lecz na tym forum są osoby dla których i 10h to mało ale cóż jak maj czas to niech się bawią) :

 

Mnożnik : 9,5x

FSB : 245MHz

VCore : 1,850v (dla testów chodził na mniejszym)

VDD : 1,8v

VDim : 2,9v

 

I to chyba by było wszystko. Sorry za 2 posty ale już niechciałem mieszać tamtych wyników z tymi. Aha bym zapomniał jak powyżej pamięć leci w Single nie w Dual-u !

 

CPU-Z 9,5x245

Daruj sobie: jest poprostu niestabilny. Nawet po 100h Prime też bedzie niestabilny: wysypie się na najgłupszej aplikacji: takie jest już życie.

Zapisz wynik w księdze Ginesa i odpuść sobie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: esem:

Jak twój jest niestabilny to mi bardzo przykro bo ja do „swojego” Epoxa nie mam zastrzeżeń.

 

W dodatku napisałem ze jest full stable (mam na myśli 3h w Prime95, więcej mi się nie chciało) na 9,5x245 przy 2.4,3,3,9. Eh człowiek tu się stara i dostaje takie podsumowanie no ja dziękuję bardzo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deejay:

 

Ale ja nie mam wersji PowerPack poza tym kurde nawet nie wiem czemu dostałem nie dość ze instrukcje po niemiecku (tylko) toto jest instrukcja z wersji „e” zresztą jak pudełko ale na płycie już pisze 3+ :P (no i oczywiście ma all bajery z 3+). Chodziło mi oto ze do DFI są takie fajne zdjęcia z zaznaczonymi miejscami gdzie wypadało by założyć jakiś radiator i miałem nadzieję że do Epoxa też cos takiego jest.

 

EDIT:

 

Może nic specjalnego ale zawsze coś, poza tym moim skromnym zdaniem i tak dobrze jak na Epoxa:

 

CPU-Z scr

Aida32 Odczyt

Aida32 Zapis

w poniedzialek odbieram kombajn drukujacy to bede mogl zrobic test skanera i wrzuce Tobie to tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem, powazny problem i nie wiem o co biega. Mianowicie mam plyte epox 8rda+ rev 2.2, proc bartek 2500, grafa radek 9800se, 2x256mb ram Twinmos i zasilka chieftec 360W z aktywnym PFC, problem jest taki ze od pewnego czasu komp czasami sie nie wlaczal tzn blank screen i nic wiecej zadnych piskow z buzzera a plyta wskazywala FF, ale po 2-3 probie zalaczenia startowal normalnie. Dzisiaj znow to samo zadnej reakcji tyle ze po drugiej probie plyta zaczela jeczec (dlugie piski) i wskazywala C1 wiec zaraz zabralem sie za pamieci. I tu szok 8O , na jednej kosci (obojetne ktorej) w obojetne ktorym slocie wszystko smiga ale na dwoch w jakiejkolwiek kombinacji slotow pisk. Komp w tej chwili dziala mi tylko na 1x256mb, kombinowalem z timingami i napieciami ale nic to nie zmienia, ktos wie co moze byc przyczyna ?? Ja sie poddaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deejay:

 

Z góry dzięki za fatygę. I czekam do poniedziałku.

wiem ze minal juz poniedzialek - ale hurtownia w ktorej zamowilem kombajn nie wywiazala sie z umowy i nadal musze czekac na epsona cx6400 ktorego nie ma nigdzie w polsce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smyk_pl:

Miałem to samo (wnioskując z opisu). Wyciągnąłem baterie, ustawiłem zworkę na czyszczenie biosu, odłączyłem kabel od zasilacza, wcisnąłem parę razy Power, i poszedłem spać. Rano jak wstałem poskładałem kopa do „kupy” i już nigdy więcej nie miałem tego problemu :)

 

Deejay:

Nic się nie stało poza tym i tak ten Epox już prawie nie jest mój po prostu chciałem na pożegnanie się z nim jeszcze pobawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smyk_pl:

Eh… po pierwsze to jest topic o biosie do 8RDA3+ a nie twoich problemach z 8RDA+, do tego jest osoby topic o płytach Epoxa...

Małe sprostowanie Mardok - to chyba ty pomyliłeś topiki, bo właśnie ten jest o płytach Epoxa, a nie o biosie do 8RDA3+. Nie żebym się czepiał, ale niepotrzebnie zjechałeś kolegę, bo to nie on się pomylił. No offence...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregfan:

Aaaaaa masz racje już poprawiam kurde tak to jest jak się robi za dużo rzeczy na raz ! Jeszcze raz sorry !!! I wyszło na to ze to ja nie wiem gdzie pisze WSTYD ;)

Spoko nic sie nie stalo 8) . Dzisiaj sprobuje, wielkie dzieki za podpowiedz. Myslalem jeszcze nad gwarancja ale na nb mam blok wodny, radiator z nb jest na sb a oryginalny radiatorek z sb gdzies sie zapodzial wiec gwarancja jest juz chyba niewazna jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smyk_pl:

Jak miałem jeszcze 8RDA+ i padł mi tam dźwięk (tez miałem Blok na NB a radiator z NB na SB) ładnie wyczyściłem poskładałem jak było oddałem na gwarancje i nikt się nie przyczepił :D Wiec jak znajdziesz oryginalny radiator i dasz go na miejsce to powinno obyć się bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...