Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tutaj nie oczekuję że będę mógł grać na najwyższych ustawieniach + te całe AA i cała reszta, po prostu jest tak jak mówię, łącze się z sererem, czekam przynajmniej te 5-7 min aż będę mógł zacząć grę, jak już ją zacznę, to mogę grać, nie chodzi jakoś super płynnie i dlatego chciałbym żeby to trochę inaczej działało. To jeszcze mi powiedzcie, czy jeżeli kupię te 2GB RAM'u, to czy będę mógł sobie bez żadnych problemów (na najniższych ustawieniach, na sprzęcie z sygnatury + of curse te 2GB RAM) pograć?

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. 2GB pozwala pozbyc się doczytywania z dysku, przyspieszyc ładowanie gry i ustawic wszystkie detale na max łącznie z zasięgiem widzenia.

Tylko wtedy może pojawic się problem że Twoja karta (i procesor) nie nadążą z obróbką takiej ilości szczegółów.

Z drugiej strony do 1024x768 nie powinno byc problemów. Ja tez zaczynałem w bf'a na podobnym konfigu tylko mój procek był podkręcony do 2.4. To dużo pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja kiedyś w bf2 przez jakiś czas grałem na 256 mb ramu i radku 9550 + sempron 2400. Dało się grać, ale czasem jak przycięło to KOSMOS. Myślę, że u ciebie by wystarczylo spokojnie 1 gb ramu jesli masz zamiar grac na low detalach, 1 gb styka nawet na średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, dzięki za udzielenie porad, jak coś się ruszy to dam znać na co się zdecydowałem i jak to działa.

mozesz skorzsytac tez z tego http://www.tweakguides.com/BF2_1.html

 

ale proponuje dac tekstury na min bo to one naprawde zzeraja cala pamiec i dlatego czekasz tak dlugo na ladowanie mapy!

a reszte posprawdzaj sam ale mysle ze maja juz bardziej znaczenie w ilosci FPS w samej grze

 

pozdro

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem zdecydowany na ten RAM więc póki co nie będę się bawił w jakieś optymalizacje :)

 

EDIT

Tak jak już pisałem, gram na najniższych ustawieniach grafiki (prócz rozdziałki, gram na 1024x768, ale na moim pieciu nie widzę różnicy fps między 800x600 a 1024x768).

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem zdecydowany na ten RAM więc póki co nie będę się bawił w jakieś optymalizacje :)

 

EDIT

Tak jak już pisałem, gram na najniższych ustawieniach grafiki (prócz rozdziałki, gram na 1024x768, ale na moim pieciu nie widzę różnicy fps między 800x600 a 1024x768).

Na najniższych ustawieniach w 800x600 to grałem na P3 933 ,512 MB ram , Radeon 9200-9100 ( wyglądało paskudnie ale dało się grać )

 

Na radeonie 9700, 1 GB ram ta gra chodziła prawie na min. detali z maksymalnym zasięgiem, 4x AA i 16 AF w 1024x768 ~40 ( raczej ponad ) fps czyli płynnie

 

Generalnie w pierwszej wersji gra chodziła znacznie płynniej niż na obecnej ( dodali wiele operacji na pixel shader - więc nowe karty z dużą ilością tych jednostek nie powinny nawet zwolnić ).

 

Pomimo tego że mam nowy sprzęt i mogę grać na max detali z AA i AF to i tak je ograniczam aby rozgrywka z graczami o słabszych komputerach była fair ( ja ich nie widzę w gęstej trawie [wysokie detale] a oni mnie tak [niskie] ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To zmniejsz filtracje terenu, czy filtracje tekstur, jakoś tak to sie nazywa i będziesz już widział innych w trawie... i tutaj właściwie różnice między słabym kompem a lepszym się kończą, dochodzi jeszcze oświetlenie ale to już nie przeszkadza za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to druga opcja od dołu w grze, Filtrowanie Tekstur - tak to się nazywa.

Ta opcja odpowiada za jakość filtrowania anizotropowego i nic nie zmienia ( bo mam x16 wymuszone w sterownikach ). Za zasięg trawy odpowiada opcja terenu.

 

Filtrowanie max i teren max

Dołączona grafika

 

Filtrowanie max i teren min

Dołączona grafika

 

Filtrowanie min i teren min

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm pewnie masz racje, ale kiedyś właśnie z kumplem o tym rozmawiałem i on doszedł do wniosku że to właśnie ta opcja... ale to widocznie pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w opcjach grafiki BF2 nie ma do wyboru rodz. 1280x1024, w sumi to normalka przy panelach 19". Wiem, że można wymusić rodz. poprzez "+szx 1280 +szy 1024", ale zastanawia mnie sam fakt i przyczyna braku tej rozdz. o ile pamiętam to na 7900GT nie było tego problemu. Nie jest to czasami wina sterowników od serii 88xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w opcjach jest. I zawsze było.

Właściwie wszystkie rozdziałki do 4:3.

Akurat 1280x1024 to nie jest rozdzielczość o proporcjach 4:3

 

ps. u mnie też standardowo jest 1280x1024

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem jest to ewidentna wina sterowników.

Jest może jakiś użytkownik serii 88xx, który ma domyślnie dostępną rodz. 1280x1024 z menu, interesuje mnie wersja użytych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dodawanie wyników do profilu, bo gram od dzisiaj na rankingowych serwerach, dostałem m.in. info o przyznaniu odznaczenia, a w medalach nadal pusto, nawet ilość fragów mam ciągle zero. Dane są aktualizowane po jakimś czasie, czy o co chodzi?

BF2 to moja nowa zabawka, więc wybaczcie za może podstawowe pytanie.

 

@sztandar

Grzebanie w "video.con" nie nie daje, ustawiam rozdz. 1280x1024 niby zaczyna odpalać, ale po chwili zaliczam pulpit.

Jedyne skuteczne rozwiązanie to: "+szx 1280 +szy 1024".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jest opóźnienie, a co do odznaczeń w momencie gdy dostaniesz medal/baretke itp musisz skończyć runde żeby została zaliczona, jeśli wyjdziesz w czasie rundy przed jej końcem przepadnie i musisz zdobywac po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: czy dużo ludzi gra jeszcze na serwerach? Bo widziałem ostatnio, że gra ostro staniała (albo ja coś ominąłem). A druga sprawa to czy gra się na czystym bf2 czy trzeba dokupić dodatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal sporo ludków (czasem nawet trudno sie dostać na niektóre serwery, ja gram na podstawce, dodatków nie opłaca się kupować bo serwerów bardzo mało, generalnie warto kupić bo cena malutka a to najlepsza gra sieciowa w jaką kiedykolwiek grałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie grałem kiedyś jak robiłem recenzję zboarda z nakładką do bf2 :) fajna giera. Byłem w mm i patrzę, a tam około 40zł. Myślę: biorę... i kurde potem skumałem, że tak ciężko stoję z kasą (nie ma to jak wysokie rachunki za komórkę bo się gada z ludźmi ze Szwecji :( ), że na razie nie mogę sobie pozwolić. Ale jak ściągnę długi od rodziców/brata to od razu ruszę do sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie: czy dużo ludzi gra jeszcze na serwerach? Bo widziałem ostatnio, że gra ostro staniała (albo ja coś ominąłem). A druga sprawa to czy gra się na czystym bf2 czy trzeba dokupić dodatek?

Kup podstawke a potem ściągnij Project Reality Mod(w nastepnej wersji bardzo prawdopodobne, jeśli nie pewne, jest wprowadzenie polskiej nacji) albo jak nie lubisz realizmu do bólu to Point of Existence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...