Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzyłem dziś mojego starego joya specjalnie do latania samolotem w BF-ie. :) Muszę przyznać, że trochę ciężko się przestawić na początku z klawiatury, ale po dwóch godzinach już jakoś opanowałem przynajmniej bombardowanie. Mam kilka pytań związanych z ustawieniami sterowania:

- czy da się jakoś ustawić rozglądanie się tym takim "grzybkiem" na górze joya?

- czy jest możliwość ustawienia przepustnicy tak, żeby w całym jej zakresie regulować ciąg do przodu, a nie tak jak jest domyślnie - pół zakresu do przodu, pół do tyłu?

- jak najlepiej ustawić czułość? posiadam joystick z dość dużym skokiem drążka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie przegladarka serwerow w bf2 jest troszke zrypana:)

jakby ktos jeszcze nie wiedzial to pingi 0 = 2500ms ;p

Serwerki na ktorych troche polakow gra w tym ja to:

Gifr , Jolt , Gotland all maps i city maps i w sumie na tych serwerach mozna pograc , dobry poziom

co do SF to Gotland all maps ale to wieczorem jest pelny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem wczoraj około 8 rano. Szukam serwerów a ten znalał mi tylko 250. Oczywiście mam filtr zapełnione no ale jakieś pół roku temu o tej godzinie przy takich samych filtrach bło ich około 800. Coś coraz mniej ludzi gra w bfa.

Zrobiłem też taki mały eksperyment. Na stronie z statsami klikałem na link do kolesia który najwięcej razy mnie ubił i tak samo u niego itd itd. zrobiłem tak około 20 razy i w 99% ci kolesie ostatni raz grali w 2006r.

No szkodabo ja sie dopiero rozkręcam a tu niedługo nie będzie z kim grać. :( Choć nadal są serwery perełki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerów jest dużo, ale niestety kultura gry na wielu totalnie leży... Przed chwilą grałem na jakimś angielskim i się załamałem - w ciągu 3 minut byłem 4 razy zabity przez swoich (przed wejściem do jeta) :? I to nie były jakieś całkowite n00by - jeden miał rangę generała :? a więc musiał już długo grać...

Odkąd parę dni temu padł polski ASTER trzeba się dobrze naszukać, żeby pograć we w miarę przyjaznej atmosferze. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyszukiwaniem to różnie bywa. A wine prawdopodobnie ponosi wbudowana w gre wyszukiwarka serwerów.

U mnie wykrywa przeciętnie 750-900 serwerów. U kumpla na takich samych ustawieniach (ten sam dostawca internetowy) wykrywa 1200-1500 serwerów!!!

O cso chodzi??? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem znajduje jakieś około 850 serwerów ale rano było ich właśnie około 250.

Co do zabijania swoich to fakt. Ostatnio wszedłem na serwer gdzie każdy grał sobie, żadnych teamów i nagle patrze a ja mam minus 14pkt. Kolesie mają gdzieś co robi drugi i pchają się byle do przodu. Zero zgrania. Sam też kilka razy dostałem od swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.game-monitor.com/search.php?gam...=1.1.2965-797.0

 

5000 serwerów, wersja 1.41.

 

Nie korzystajcie z wbudowanej przeglądarki bo jest syfiasta. Najlepiej dodać sobie kilka do favourites i na nich śmigać ;)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000 serwerów, wersja 1.41.

no to jeszcze lepiej :)

i tak gram na tych co maja od 50 ludzi :)

aha edit ale nie zaznaczyles ze RANKINGOWE ;]

a tylko na takich sie gra;p gdy to zaznaczymy wychodzi nam 2838 serwerow :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszedłem na dość ciekawy serwer. Mapa Karkand. Zastanawiałem się jak to sie dzieje że kolesie są na budynkach przy których nie ma drabin. No i sie dowiedziałem. Podkładaj pod siebie C4 a wybuch powodowałże lecą wgóre a później spokojnie na spadochronie opadają na budynki na które nie można wejść.

Troche mi to śmierdzi. Już pomijam kolesia w ścianie i innego który biegał i wszystkich zabijał. początek gry a koleś ma już 40 ubitych. a sam zginął raz. Rozumiem że są niektórzy naprawde w to dobrzy no ale to było maksymalne przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładaj pod siebie C4 a wybuch powodowałże lecą wgóre a później spokojnie na spadochronie opadają na budynki na które nie można wejść.

Taaak, a wcześniej włączają sobie God Mode, i bezkarnie detonują C4 w dupsko :wink: .

 

 

Do/na budynek można wejść na różne sposoby. Nie wiem które jeszcze działają, ale kiedyś jedną z metod było wjechanie szerokim pojazdem między dwa budynki tak, aby ściany konkretnie przylegały do pojazdu z dwóch stron. Próba wyjścia z takiego pojazdu często kończyła się wylądowaniem w/na budynku.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli frieandly fire jest na 0 to bierzesz C4 i wysadzasz siędo góry i spadasza na budynek. Jest to też możliwe kiedy ff jest włączone na serwerze. Żeby to zrobić trzeba mieć squad leadera, albo położyć 2 C4 na spawnie. W momencie gdy się kolega pojawia wysadzasz go C4 (w bfie w pierwszej sekundzie po spawnie gracz jest nieśmiertelny). Oczywiście drugi sposób jest bardzo trudny, ale wykonalny. Taka ciekawostka :wink:

 

A jeszcze jeden fajny motyw jak ff jest na 0 to w budynkach i hangarach można fajnie załatwić swoich bez konsekwencji. Podkładacie 3 C4 wysadzacie, a koledzy zabijają się o sklepienie.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF chyba rzeczywiście było wyłączone bo nie raz na swoim claymore sie przejechałem i nic. Niestety jakoś nie przemawia do mnie ten rodzaj zabawy. Po za tym ten koleś: singleshooter czy jakoś tak. Był wszędzie i ubijał wszystkich jak jakieś manekiny na treningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam , chyba najlepszy i najwiekszy mod do BF2 1,8GB

Point of Existance 2

hxxp://www.pointofexistence.com/

Nowe mapy , tryb singleplayer 64 , nowe uzbrojenie ( ukrainskie/niemieckie)

wszystko nowe

tu screeny z nowosciami : hxxp://www.pointofexistence.com/screens-bf2.php

 

Jedyny minus , to brak serverow rankingowych ,z tego co widzialem to tylko 3

nierankingowych za to jest chyba z 40 sztuk

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POE przedstawia konflikt białorusko-ukraiński z niemiecko-amerykańską koalicją,

fajne sprzęty jeśli komuś się znudziłą podstawka

 

jedna mapka na zamku z Niemcami przypominała rozgrywkę CS-ową

 

dobra jest też mapa zdobywania wyspy białoruskiej z lotniskowca usa, daje świetny zaciekły gameplay pomimo dużego obszaru

 

najlepszą wg mnie jest piesza mapa w lesie w którym doszło do katastrofy helikoptera niemieckiego,

engine BF2 świetnie się tu spisał, rozgrywka przypomina Operation Flashpoint, naprawdę trudno zauważyć przyczajonych żołnierzy w krzakach, momentami obracasz się czy kogoś nie ma za tobą, przechodzisz pół drogi i jedna kulka zmienia Cię w nawóz leśny,

 

klasy żołnierzy bardzo wyrównane,

dobranie broni dyskusyjne ale na pewno realne dla danego wojska i zmieniane przy każdej mapie,

 

są też mapy nudne i duże i na pewno jest ich za dużo

 

narazie jeden z 5 najlepszych modów BF2

 

szkoda, że nie znamy żadnego WW2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zrobilby liste najlepszych modow do BF2 , wartych uwagi ?

 

Dodac nalezy ze w PoE2 podniesiono celnosc botow , probowalem tryb sp Veteran

w tej zimowej mapie w lesie , kaplica , 90% moich zgonow od pierwszej kulki :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desert Conflict (DCon) - mod przekształcający BF2 w coś bliższego BF1942:Desert Combat (bezsprzecznie najlepszy mod). Mod jeszcze w wczesnej wersji a już da się w miarę normalnie latać heli. Oczywiście mod wprowadza wiele innych zmian oraz zestaw map znanych z DC - ja wspominam o heli bo one zniechęciły mnie skutecznie do bf2.

 

Swoją drogą nigdy nie zrozumiem jak ludzie z Trauma Studio biorący udział w tworzeniu BF2 mogli dopuścić do dania heli właściwości lotnych fortepianu.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...