Skocz do zawartości
tomcyk

________Co za zamuła _____________________

Rekomendowane odpowiedzi

platne kanały sie nie licza :P

 

Ps.

Skorzystam z okazji, i porusze raz jeszcze (juz chyba trzeci :lol: ) temat zbiórki na serwer.... :roll: Naprawde nie kumam co Wam szkodzi stworzyc oficjalne konto serwa, takie jak ma np. Radio Maryja :lol: (no dobra, moze to zly przykład :twisted: ) Albo np. grupe userów z rozszerzonymi prawami, z rocznym abonamentem. A własnie... Co z tym "Power User"? Bedzie wkoncu czy projekt został zarzucony? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji, i porusze raz jeszcze (juz chyba trzeci :lol: ) temat zbiórki na serwer.... :roll: Naprawde nie kumam co Wam szkodzi stworzyc oficjalne konto serwa

To prosze przeczytaj co o tym mowilem. Najwiekszym problemem sa...podatki. I tak dzieki temu czesc pieniedzy by poszla na latanie dziury budzetowej. Dalej problemy z platnosciami (wiadomo robienie przelewow jest dla wiekszosc zbyt czasochlonne, a wszelkie inne metody wiaza sie z wysokimi (w przypadku SMS ponad 50%) prowizjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra.

 

Chcialem sobie wyslac posta, do tematu o grze Flatout. Napisalem, linki do fotek w 640/480 podalem, kliam wyslij i powoli cos sie laduje is toi w miejscu..... zapazylem sobie kawe wracam, dalej kurfa to samo, wiec klikam jeszcze raz w wyslij.... i znowu to samo, wyszedlem na troche od kompa wracam.... super, 2 posty jeden pod drugim, mysle sobie zeby szybko wywalic jeden z nich zeby karniakow nie dostac.... klikam w usun, ..... oczywiscie zamula z pol minuty, i pojawia sie komunikat i to jeszcze z literrówką "Nie możesz usunąc posta na który jest odpowiedś" ... super..... wchodze jeszcze raz do tematu, no i nikt mnie nie zacytowal... usuwam znowu........ ponownie zamula........ wylaczylem okno Tweaka bo sie wkurzylem... po czasie chce wejsc na forum.... i co. oczywiscie jakis "critical error" bazy danych..... za ntym razem weszlo, patzre na tematy w ktorych bralem udzial i niema w nich tego o grze... z wyszukiwarki tez zniknol caly temat.........

 

juz szlag mnie trafia z tym cholerstwem.... lacze mam szybkie wiec to nie moja wina........

odkad Marco sie oddalil to forum sie rypie zdrowo....

(ciekawee ile minut ten teat bedzie sie wysylal)

 

Prosze niech ktos w koncu powie oco dokladnie chodzi bo jakos nie wierze zeby przez pol dnia biedny serwerek byl tak przeciazony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od darowizny jest podatek ;/ A nie da się tego ominąć np. pożyczamy kase tweakowi, a on oddaje nam ją w postaci sprawnego forum? czy od tego też jest podatek?

No własnie o to mi chodzi... Przeciez jak ja pożyczam kase kumplowi, to on nie płaci podatku od tego (chyba :lol: ), nie? IMO mozna by zrobic konto serwera i jesli ludzie wplacali by tam kase to bez podatku :roll: A nawet jesli faktycznie jest od tego podatek, to zapewne bardzo mały;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od darowizny jest podatek ;/ A nie da się tego ominąć np. pożyczamy kase tweakowi, a on oddaje nam ją w postaci sprawnego forum? czy od tego też jest podatek?

No własnie o to mi chodzi... Przeciez jak ja pożyczam kase kumplowi, to on nie płaci podatku od tego (chyba :lol: ), nie? IMO mozna by zrobic konto serwera i jesli ludzie wplacali by tam kase to bez podatku :roll: A nawet jesli faktycznie jest od tego podatek, to zapewne bardzo mały;]
Generalnie za takie pomysly dziekuje chyba, ze ktos mi jak by co adwokata zalatwi jak mnie skarbowka bedzie chciala dopasc. Poki co nie widzimy takiej mozliwosci. Trzeba by umozliwic latwa wplate, placic podatki, jakos to zaksiegowac etc... slowem aktualnie koszty by przekroczyly mozliwe wplywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za takie pomysly dziekuje chyba, ze ktos mi jak by co adwokata zalatwi jak mnie skarbowka bedzie chciala dopasc. Poki co nie widzimy takiej mozliwosci. Trzeba by umozliwic latwa wplate, placic podatki, jakos to zaksiegowac etc... slowem aktualnie koszty by przekroczyly mozliwe wplywy

Co za kraj! No i jak ludzie maja sobie pomagac, skoro pomoc jest opodatkowana??

Studiuje moze ktos prawo? Polskie prawo jest dosc dziurawe, wiec moze by znalazl jakas luke na ten nasz problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za takie pomysly dziekuje chyba, ze ktos mi jak by co adwokata zalatwi jak mnie skarbowka bedzie chciala dopasc. Poki co nie widzimy takiej mozliwosci. Trzeba by umozliwic latwa wplate, placic podatki, jakos to zaksiegowac etc... slowem aktualnie koszty by przekroczyly mozliwe wplywy

Co za kraj! No i jak ludzie maja sobie pomagac, skoro pomoc jest opodatkowana??

Studiuje moze ktos prawo? Polskie prawo jest dosc dziurawe, wiec moze by znalazl jakas luke na ten nasz problem..

Tak więc skoro poczułem się wezwany do tablicy napiszę kilka słów.

 

Jednyna sensowna możliwość to założenie grupy wyznaniowej (zarejestrowanie nowego wyznania). O ile mnie pamięć nie myli - darowizny na cele kościoła są nieopodatkowane do pewnej kwoty. Taka grupa mogła by się nazywać np - Polską Grupą Modlitewną Kościoła Tweak i mieć podgrupy - np Wyznawcy GF, Wyznawcy Radzia.

 

Istnienie Kościoła/grupy religijnej ma jeszcze dodatkowe plusy finansowe - możnaby przyjmować darowizny od bogatych biznesmenów. Im się to też by opłacało - ponieważ darowizna na cele kościoła AFAIR zmniejsza ich dochód (czyli też ilość płaconych podatków)

 

Kolejną możliwością jest kupowanie samochodów bez akcyzy na cele kościelne (chyba ten przepis jeszcze istnieje ... nie jestem pewien). Np kupujemy jakąś furę na Polską Chrześcijańską Diecezję Tweaka i jest do dyspozycji forumowiczów.

 

Kiedyś był taki program - reporter wpada z kamerą do jakiejś "dziupli", która jest zamknięta, wiec pyta sąsiadów: "Panie ... jest tu w pobliżu jakiś Kościół Chrześcijan ........"? Mam informację że to pod 18 - a więc pana sąsiad coś takiego prowadzi.

Dziadek w szoku odpowiada - ... panie ja tam nie chcę nic mówić, nic nie wiem, nic nie widziałem... :D

w końcu któryś z sąsiadów mówi: "panie - tam żadnego kościoła nie ma, a jedynie co trochę jakieś nowe fury wjeżdżają do bramy" ;)

 

Z istnieniem kościoła/wyznania wiąże się jeszcze szereg innych przywilejów - ale trzeba mieć chyba z 15 członków by móc zarejestrować taką "działalność misyjną" ... może by się tylu znalazło?

 

Ja mogę być biskupem ... :D choć pewnie by się znalazło wielu innych ... bardziej zasłużonych :D to może będziecie o mnie pamiętać rejestrując ten Kościół ... wszak dostatrczyłem pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania zapewnia każdemu obywatelowi RP wolnośc sunienia i wyznania. Rejestr kościołów i związków wyznaniowych prowadzony jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prawo wpisu do rejestru przysługuje conajmniej 100 obywatelom, którzy w tym celu przedłążą ministrawi deklaracje o utworzeniu związku oraz wniosek o wpis do rejestru.

Wniosek powinien zawierać:

1) listę 100 osób z podpisami,

2) informacje o dotychczasowym przebiegu życia religijnego i metodach działalności,

3) informacje o podstawowych celach, zasadach doktrynalnych oraz obrzędach religijnych,

4) adres siedziby kościoła

5) statut

Dalsze informacje w ustawie , a poniżej - ciekawostka (kompletny spis zarejestrownych związków wyznaniowych)

http://www.mswia.gov.pl/wyzn_zw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania zapewnia każdemu obywatelowi RP wolnośc sunienia i wyznania. Rejestr kościołów i związków wyznaniowych prowadzony jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prawo wpisu do rejestru przysługuje conajmniej 100 obywatelom, którzy w tym celu przedłążą ministrawi deklaracje o utworzeniu związku oraz wniosek o wpis do rejestru.

Wniosek powinien zawierać:

1) listę 100 osób z podpisami,

2) informacje o dotychczasowym przebiegu życia religijnego i metodach działalności,

3) informacje o podstawowych celach, zasadach doktrynalnych oraz obrzędach religijnych,

4) adres siedziby kościoła

5) statut

Dalsze informacje w ustawie , a poniżej - ciekawostka (kompletny spis zarejestrownych związków wyznaniowych)http://www.mswia.gov.pl/wyzn_zw.html

no... fakt walnołem się w liczbie ...

 

zapewne jednak i 100 osób by się znalazło (można zapisywać członków rodzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta a potem w radiu RM :

 

Ojcie Dyrektor - Powstała nowa sekta zwana Tłifikiem. Według informacji jakie posiadamy kręci ich Radosław (Jakiś guru sekty pewnie), oraz nFidia (Pewnie jakaś dama lekkich obyczajów). Wiele setek ludzi wpłaca na ich konta pieniądze za które propagują swą szatanistyczno-sekciarską sekte. Jeśli w bÓgmargach(hej siostro eugenio to tak się czyta ?) lub w polskiej wersji Findofs (eugenio tak?) w zakładce Ulubione jest adres forum.tweak.peel (eugenio?), zgłoś to do nas ! Szczerzcie się ! Biada wam, biada ! Trzeba siać, siać, siać bo nie wyrośnie :/ A jak nie zasiejecie to i tak wyrośnie !

 

Trochę to chore się staje ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexer: jesteś wielki :D :D :D

 

 

..siach...

1) listę 100 osób z podpisami,

2) informacje o dotychczasowym przebiegu życia religijnego i metodach działalności,

3) informacje o podstawowych celach, zasadach doktrynalnych oraz obrzędach religijnych,

4) adres siedziby kościoła

5) statut

No to jedziemy:

Ad1. Nie powinno być problemów;

Ad2. Jakieś archiwum chyba jest??

Ad3. Szerzenie świadomości o/c itd.

Ad4. Któryś moderator będzie się musiał podłożyć :)

Ad5. I na to przyjdzie czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widze ze w koncu ktos znalazł w gąszczu praw sposób na przepchnięcie mojej idei :lol: Dlaczego sam na to nie wpadłem?? :D

Tak więc uwazam, ze załozenie kosciola to nie jest zły pomysł, zwłaszcza, że mamy bardzo solidne załozenia doktrynalne:

 

- bezpłatne szerzenie wiedzy

- bezplatna pomoc dla wszystkich potrzebujacych

- wsparcie duchowe dla czlonkow (spójrzcie ileż osób, opisujac swoje problemy natury osobistej na "Oślej..." mogła przczytać jakże ciepłe słowa otuchy, kojące z pewnoscia ich strapione dusze :lol: )

- głoszenie tolerancji dla innych religii, mniejszosci narodowych etc.

- i wiele wiecej ;)

 

Siedziby kościoła proponuje założyć w domu każdego chętnego, w ten sposób bedziemy mieli siec siedzib na terenie całego kraju i za granica :twisted: Dzieki temu kościoł bedzie sprawiac wrazenie poteznego i nikt nam nie podskoczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kościołem fajny :)

 

Nie wiem czy były już takie pomysły wcześniej, ale napisze.

W związku z tym ze forum działa jak działa, przyszła mi do głowy myśl, aby przenieść całe aktualne forum z 1GB bazą na słabszy serwer, ewentualnie zostawić na tym i zablokować możliwość dopisywania nowych tematów/postów ( takie archiwum ). Następnie utworzyć nowe forum i przekopiować najbardziej wartościowe tematy (FAQ, tematy przyklejone) z " starego forum " będzie ich garstka w porównaniu do tony śmieci. Dzięki temu zabiegowi serwer przez jakiś czas miałby znacznie mniejszą baze danych co napewno wpłynęło by pozytywnie na szybkość całego forum.

Na taką myśl wpadłem jak zobaczyłem po raz n-ty temat w stylu " mam problem, pomocy ", w sumie ludki się nigdy nie nauczą korzystać z szukajki i dalej będą zakładać takie same tematy, a problem z forum pasowało by jakoś rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszła mi do głowy myśl, aby przenieść całe aktualne forum z 1GB bazą na słabszy serwer, ewentualnie zostawić na tym i zablokować możliwość dopisywania nowych tematów/postów ( takie archiwum ). Następnie utworzyć nowe forum i przekopiować najbardziej wartościowe tematy (FAQ, tematy przyklejone) z " starego forum " będzie ich garstka w porównaniu do tony śmieci. Dzięki temu zabiegowi serwer przez jakiś czas miałby znacznie mniejszą baze danych co napewno wpłynęło by pozytywnie na szybkość całego forum.

Pomysł nie do zrealizowania IMHO. Mówisz tak jak Kaczyński i Giertych, czyli zostawić to co jest i stworzyć coś nowego (oni mówią o Polsce, Ty myślisz o nowym forum). Co do tych "najbardziej wartościowych tematów" i ich przeniesienia, to pomysł niegłupi, w tym że kto poświęci tyle czasu, żeby poprzenosić te tematy? Poza tym, jeśli już te tematy zostałyby przeniesione do nowego forum, to myślisz, że na nowym forum nie będzie tak samo jak na starym? Tzn. myślisz, że nie będzie zakładania kolejnych tematów "co kupić?", "co sądzicie o takim zestawie" itp.

Na taką myśl wpadłem jak zobaczyłem po raz n-ty temat w stylu " mam problem, pomocy ", w sumie ludki się nigdy nie nauczą korzystać z szukajki i dalej będą zakładać takie same tematy, a problem z forum pasowało by jakoś rozwiązać.

Też jestem za tym żeby rozwiązać problemy z forum. Co do tych kolejnych tematów, to może byś je zaczął zgłaszać? Jeśli widzisz, że dany temat jest niezgodny z regulaminem, to rób to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie do zrealizowania IMHO.

Wolałbym aby takie coś powiedział jakiś admin tego forum, było by to bardziej wiarygodne.

 

Mówisz tak jak Kaczyński i Giertych, czyli zostawić to co jest i stworzyć coś nowego

Nie znam Kaczyńskiego i jakiegoś Giertycha, ale nie o to chodzi...

Jak działa serwer z duzą bazą danych to wiem, i są dwa wyjścia, albo zainwestować w super maszyne i olać sprawy wielkości bazy danych, albo zrobić z dzisiejszego forum archiwum na osobnej bazie danych ( kto będzie chciał to będzie w nim szukał informacji ) i zrobić nowe które będzie znacznie mniej obciązało serwer.

 

to myślisz, że na nowym forum nie będzie tak samo jak na starym? Tzn. myślisz, że nie będzie zakładania kolejnych tematów "co kupić?", "co sądzicie o takim zestawie" itp.

Na nowym forum będzie dokładnie tak samo jak na starym, nic się nie zmieni, no chyba ze ludzie nagle zaczeli by uzywać troche rozumu i szukać zanim zadadzą pytanie które w ciągu 24h padło juz 5 razy...

 

Co do tych kolejnych tematów, to może byś je zaczął zgłaszać?

jak zauwaze rażące naruszenie regulaminu to zawsze zgłaszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...