Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: Ale ja gupi jestem jakbym pił piwo z azbestem :D Miałem wymuszone AA w sterach i faktycznie działa - po wyłączeniu giera sporo przyspieszyła i teraz fps już poniżej 30 nie ma ochoty spadać - ba - średnio przebija 40 :D Czyli ogólnie nie jest źle - instalujcie 163.44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leee no gierka wymiata. U mnie na leciwym kompie wsio max 1280 i plynnie ;) Podczas rozgrywki 30-50fps... rzadko spada do 25 (w sumie to tylko podczas jakis wstawek a nie podczas samego gameplaya).

 

Co do samej gry to miod. Klimat i wyglad poziomow oszalamiajacy. Z niecierpliwoscia czekam na fulla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem miło zaskoczony. :) Nie sądziłem, że zobaczę na swojej karcie ładną grę w dodatku płynnie działającą. :) Średnio gra biega w 45FPS, dwa razy spadło do 26 i raz przy końcu do 19 (przy zadymie). Chyba proc nie wyrabia. Wszystko to w 1280x768. :) Gra naprawdę ciekawa. Brawa dla tych panów za wysiłek a nie za marny port. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giera zamiata;) Jest klimat:) Grywalnosc, bardzo ladna grafika oraz oprawa dzwiekowa wszystko ladnie zgrane;)))

Chodzic chodzi ladnie 1184x??? wsio na MAXA Anio x8 bez AA i trzyma 35fps ale zauwazalne sa spadki - jakies wredne doczytki nawet na 4gb ramu :/

dzisiaj potestuje na nowych sterach;]

gierca rzadzi ;)))

 

ps. odziwo 2 rdzenie potrafi obciazyc.... :lol:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsaa obecnie dziala tylko pod xp, pod vista juz nie. ot taka ciekawostka, bo wiekszosc dev sie zarzekala, ze fsaa w UE3 nie bedzie dzialal pod dx9. no chyba, ze bioshock to znowu nie UE3, tylko jakis podobny silnik jak w przypadku vegas. czyt. polatany UE2:/

btw: pojawil sie fix do sterow dla kart ati http://www.ngohq.com/

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nadal wywala przy loadingu do 2 lvl, zrobilem jak narazie jak radziliscie. Ten pliczek *80 do sytemu32 i do /release/ ;x

 

msvcr80.dll - 612KB tak ?

alcen, miałem ten sam problem, ten plik ci nic nie da, zainstaluj te nowe stery 163.44 wtedy wszystko działa jak należy, i grasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no slyszalem ze to raczej dopieszczony ue2

i to by tlumaczylo dzialanie fsaa pod dx9 w przypadku bioshock, vegas i innych tytulow. UE3 ma miec inne metody renderowania (podobna jak w stalker) i dlatego fsaa ma wymagac dx10. no nic . nastepny w kolejce "niby " UE3 to GoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denek

 

Jak masz limit na neo to pewnei Nie

inaczej

oczywiscie tak

 

No moje demko sciaglo sie po 9godz :/

Pierwsze testy i mile zaskoczenie

framerate w 1280x960 all max

minimum podczas bijatyk 30 maximum okolo 90

normalnie podczas chodzenia po zakamarkach nie spada ponizej 40fps

czyli chyba jest OK

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie w końcu udało się zagrać w to "cudo". Do godziny dwunastej w nocy czekałem aż demo się ściągnie i czytając wypowiedzi pełne zachwytów na jego temat zżerała mnie ciekawość i żądza skosztowania tego smakołyku. No ok, myślałem, że wygra moja niecierpliwa natura ale udało mi się jeszcze pociągnąć nowe stery, które właśnie się pokazały. Po szybkiej instalacji gram... i co..? I nic. Miało być aa ale tak jak pisze Sulaco... "ni ma". Na początku szok... jak ładnie "chodzi" ale zaraz zaraz, przecież ten silnik był "budowany" tyle czasu i miał popylać na 6800ultra więc? Miałem zachłystywać się grafiką ale zapomniałem... wcześniej zrobiłem to przy okazji R6:Vegas. Owszem jest bardzo ładnie, mnóstwo detali, oświetlenie, cienie, dym i mgła. Wszystko pięknie tworzy odpowiedni nastrój i mroczną atmosferkę- bajerfull. Woda? Na jednym z pierwszych screen'ów z dema wyglądała obłędnie, pomyślałem, że jest bardzo dynamiczna i do tego tak się prezentuje, łał. W rzeczywistości pozostała mi też tylko część tego zachwytu. Moja wypowiedź tworzy chyba ostry kontrast do poprzednich wypowiedzi... no i bardzo dobrze. Na tym jednak nie zakończę. :-D Całość bez wątpienia będzie (jest) na bardzo wysokim poziomie i nie ma tu się co spierać, zresztą oceny mówią same za siebie. Będziemy się rozpływać nad historią, gameplay'em, klimatem i całą resztą ale tak jak ktoś, gdzieś wcześniej napisał gry na tym silniku wyglądają bardzo podobnie i ja właśnie miałem takie wrażenie. Wcześniej się już z tym po prostu spotkałem i nie "biłoshoku" jakiego miałem nadzieję doznać.

Na koniec napiszę, że gra jest wypasiona bez dwóch zdań, mogłem tylko podejść do niej bardziej na chłodno i było by o.k. ale wtedy moja wypowiedź byłaby podobna do innych.

 

:smile2:

 

No to do full'a.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos mi strescic jak moge zamowic ta gre? Szczerze to rzadko kiedy zamawiam gre. Empik blisko, a ja leniwy jestem ^^

 

Pytam bo obilo mi sie o uczy ze rozne sklepy inaczej podchodza do klienta - wiec pretencje ze nie chce mi sie szukac prosze odstawic na pozniej :). A to - 10pln mniej, ale czekania pare dni wiecej. W innym punkty do wykorzystania na inne cele przy wiekszej cenie.

 

Wiec jakie sklepy polecacie. Zasada jest taka ze gdzie taniej? Czy moge macie juz swoje stale typy?

 

--------------

 

Co do samego Bioshocka ... Fakt ze grafika nie powala, ale bede wstretny i powiem, ze wole takie cos bo wiem ze nie trace duzo grajac na 'lołestowym cfg' ^^. Wszystko ładne, ostre. Ktos wczesniej napisal, ze niektore textury wygladaja blado na tle innych - to prawda. Dym, mgla ... hmm wg mnie jest troszeczke za bardzo 'uboga'. Tak jakby to byl tym spod kol w jakims enefesie :).

 

Calosc jednak prezentuje sie bardzo dobrze. Pozniej wyluskam skriny przez Was wstawione na DX10 bo denerwuje mnie czasem oswietlenie. W tej sali gdzie 1 raz uzyskujemy moc blyskawic swiatlo padajace na sale z zewnatrz przez duze okno wyglada jak w fearze na volumetric lighting low.

 

Gralem na tych nowych betach. Nie nastawialem sie na wiele dlatego 800x600 jakos posunalem to demko na all hish + AF x4. Na koncu bylo juz ciezko z FPSami.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, zeby jeszcze bardziej podgrzac atmosfere wszystkie recenzje zebrane do kupy:

 

100% Official Xbox Magazine UK

100% EuroGamer

100% Game Informer

100% 1UP

100% GameSpy

100% 360 Gamer Magazine UK

100% Game Chronicles

100% Games Radar

100% GamePro

100% GameDaily

100% Yahoo! Games

97% IGN

96% AtomicGamer

95% Team Xbox

95% GamerNode

94% Xbox World 360 Magazine UK

92% ActionTrip

90% GameSpot

90% Video Game Talk

 

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to by tlumaczylo dzialanie fsaa pod dx9 w przypadku bioshock, vegas i innych tytulow. UE3 ma miec inne metody renderowania (podobna jak w stalker) i dlatego fsaa ma wymagac dx10. no nic . nastepny w kolejce "niby " UE3 to GoW

Wikipedia wypluwa takie coś na temat engine'a gry:

Known at first as the Vengeance engine 2, this was an enhanced version of the Vengeance engine, based on the Unreal Engine 2.5. As this engine was developed for the game Bioshock, the engine has become known as the "BioShock engine". Later, the BioShock engine was changed to use the Unreal Engine 3.0. However, BioShock does not use all of Unreal Engine 3.0's features as it only upgraded the Unreal Engine 3.0's Unreal Core System, file system framework and UnrealEd Toolsets.[2].
Chyba szybciej na UE3 będzie nowy Medal of Honor: Airborne niby też zmodyfikowany engine, ale modyfikowany UE3, a nie UE 2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zainstalowalem gre zarowno na viscie jak i na xp...

AA nie dziala ani tutaj ani tutaj (chociaz tylko na viscie nowe stery zainstalowalem)

chcialem zrobic test wydajnosci na xp, ale fraps powoduje u mnie bugi z dzwiekiem, a po jakims czasie praktycznie zawiesza gre.

jedyne co moge powiedziec to 1280x1024 + full, fsaa 4x w sterach i anizo 16x w sterach i jest BARDZO PLYNNIE, zadnego chrupania, zgrzytania, nic co mogloby przeszkodzic w komfortowej rozgrywce :) jesli byloby inaczej zdziwlbym sie :F bo gra wcale az tak piekna nie jest :) jest b.ladna, ale nie piekna :D

 

co do samej gry dzwiek miazdzy, jest klimatyczny tak samo jak muzyka :) wrogowie fajnie sie zrobieni, ale z tymi co sie ma do czyniena w demie, jedyne co mozna to sie nudzic ^^

 

trzeba czekac na fulla :)

 

gralem i na viscie i na xp, i na obu platformach gry wyglada podobnie (na viscie troche lepiej, ale zadnych konkretnych roznic nie widac). gra chodzi poodbnie na viscie i xp. mialem wrazenie ze framerate nie spadl mi ponizej 40 nawet na chwile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba x2900 pokazuje powoli pazurki ;). 30 fps różnicy w tych samych lokacjach na korzyść rododendrona to już coś , a na tym kolesiu tzn tym posongu na radeonie jest 120 u mnie 78 fps więc duża rożnica- oby tak dalej to gej fors poleci i zagości radeonik .

post-7299-1187687088_thumb.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to sprawdzić na wersji z 640MB pamięci, bo to właśnie on jest konkurentem wspomnianego Radeona, a potem wyciągać wnioski :).

Zapewniam Cię , że gts 640mb w tej grze nie bedzie lepszy nawet o 1 klatkę na sekunde ;) od wersji 320mb.(1280x1024) Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...