Skocz do zawartości
Aquarium

Bioshock

Rekomendowane odpowiedzi

a to fajnie wygląda.....DX10

2725003[/snapback]

U mnie Fraps kończy się na 75 klatkach, czyli na wartości odświeżania monitora. Tak więc nie sprawdzę sobie ile mam max klatek.

To wyłacz synchronizację w demie to sprawdzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem, tekstury cinkie jak się zresztą spodziewałem ;). Graficznie nie zrobiło na mnie jakiegoś większego wrażenia, ale kto na to zwraca uwagę przy takim cudownym klimacie jaki gra stwarza :o Ten klimat budują niewątpliwie śliczne dźwięki :), fabuła, pomieszczenia (cała architektura podwodnego świata), scenki, przeciwnicy cały czas coś tam ryczący (czasami jakiś dialog prowadzą ze sobą) :P znienacka lecą na nas :). Jednak największe wrażenie na mnie zrobił trailer/film który leci na końcu dema, widać na nim że zabawa będzie ogromna, broni dużo i możliwości zabicia przeciwnika wiele, więc pewnie z gameplay'a będzie płynął sam miód :). Na koniec powiem, że takiego klimatu w FPS nie czułem od czasów HL1, więc czekam z niecierpliwością.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dem

 

To az tak skomplikowane wylonczyc V sync ??? :)

 

Co do samej gry to chyba pierwsza pozycja tak silnie kozystajaca z samego GPU

na platformach C2D i A64 x2 rozniacych sie znacznie wydajnoscia i czasami

az 600MHz taktowaniem ,

z taka sama karta np 2900xt czy 8800gtx osiaga prawie taki sam framerate .

To chyba dobrze ze w koncu programisci do obliczen grafy wykozystuja max GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Lost Planet też były niskiej jakości tekstury, gdyby nie ten cholerny blur i pełno jakiś przesadzonych bajeranckich efektów to byłby dramat. Bioshock-a ratuje klimat bo Lost Planeta to ratują wielbiciele totalnego blura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a mi sie wydaje ze wlasnie o klimat - o grywalnosc chodzi przede wszystkim .... ;] albo czegos nie zrozumialem .. tekstury rzeczywiscie nienajlepszej jakosci ale po1 - ch z nimi jesli klimat to rekompensuje , po2 - poczekajmy na fulla .. moze szykuje sie jakas opcja 'MegalansTextures' ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle brednie padające z ust ludzi którzy wiecznie będą stękać , bo tekstury takie siakie i owakie , a prawda jest taka , że całość wygląda wyśmienicie, toteż jeden z drugim jak tylko wyjdzie full będzie skakał z zachwytu i nawet czasu nie będzie miał aby postękać na forum , że kiepskie textury. A pokażcie mi grę, w której nie ma kiepskich textur ;) zawsze się coś znajdzie tak o z przyzwyczajenia trzeba postękać.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na tekstury owszem najwyższych lotów nie są, ale gra jest tak dynamiczna i wciągająca, że gdyby nie to, że demko jest krótkie pewnie nigdy bym się nie przyglądał teksturom.

Co do LP ja wiem, że jest to sieczka, ale ten blur jest dobijający jak w NFS Carbon ja nie mówię, że nie powinien być, ale co za dużo to nie zdrowo, tam jest przesadzony. Dobra koniec o LP bo to nie temat o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamotales z tym markiem :)

Tzn. jaki dokladnie masz wynik w 3dm05 na ustawieniach w jakich grales w demko BS ?

7000 punktow ... tzn braklo jakies kilkanascie ale ogolnie jest.

 

dlatego mowie.... w 1024x768 wszytsko na max i ogolnie dobrze bo powyzej 30pfs ... ale czasem jak jakis dym sie pojawil lub wtbuch bardzo blisko postaci to byly spadki do 20pfs

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczepoxx jestes pewny tej gry na 1024x768@high? Co prawda mam troche gorszy wynik niz Ty w smarku ale zeby ta roznica miala decydowac ze mozesz grac w rozdz. 1 rzad wyzej i miec ciagle powyzej 20FPSow? A w przedosttanim pomieszczeniu z woda i schodami mogles komfortowo grac? :o

 

Sorry z gory ze wypytuje jakbym Ci nie wierzyl. Po prostu kolosalna roznica jest miedzy Toba a mna, az sie zaczalem dziwic czy nie mam cos namieszane w sysie/biosie.

 

Gralem na nowych betach NV.

 

GPU: 620/1600

CPU: 240x9

OS: XP SP2

BIOS: FW OFF ; Aparture Size 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, ze pare osob tutaj narzeka, ze szkoda, ze gra nie jest tak rozbudowana jak System Shock - sorry, co bylo w SS takiego rozbudowanego, bo chyba w inne gry gralismy?

3D shooter z zajebistym klimatem, psionika (plazmidy) i hakowaniem (jest tez w Bioshock) - jak dla mnie obie te gry maja taki sam model rozgrywki i spokojnie mozna IMHO Bioshocka nazwac duchowym nastepca SS2.

 

Co do soundtracku - rzeczywiscie chamstwo. Teraz juz jestem pewien, ze wersji kolekcjonerskiej nie kupie.

 

EDIT: jakby ktos sie zastanawial, co to za AMD Dual Core Fix jest w katalogu z demem - jest to po prostu AMD Dual Core Optimizer, ktory mozna sobie tez zassac ze strony AMD od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi ... bylo juz tyle screenow z dema ze mozna dostac goraczki, wystarczy wrocic 3 strony tematu wstecz. Cieszymy sie ze gierka Ci smiga, rozumiemy twoje podniecenie, zapewne komputer z komunii sprawuje sie doskonale, ale moze zastopujesz?

 

PS. Btw screeny z wbijajacym sie kadlubem do tunelu wg wygladaja identycznie. Woda tryskajaca z wlazu po lewej jest tez widoczna na DX9, dzieje sie to po prostu pare senund pozniej. Nie sledze specyfikacji DX10, zapewne cos wnosi, oceniam tylko screeny. Jesli wiec mialbym zmienia OS tylko z powodu Bioshocka to bym sie strzymal jeszcze.

 

Komp zlozony wlasnymi rekami, czesci kupione za kase zarobiona wlasnymi rekami...

A co do ocen DX 9 i DX 10, wole opierac sie duzej ilosci danych, a nie na paru-parunastu zrzutach...

Premiera w US to 21 tego miecha.. dlaczego na steamie mozna go sciaganc dopiero 24 ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera w US to 21 tego miecha.. dlaczego na steamie mozna go sciaganc dopiero 24 ?!

Też sie zastanawiam nad tym, przecież gry ze steama zawsze się uruchamiały w dniu premiery w US.... :blink:

 

Gra już się ukazała w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jetsesmy w US?;) Poza tym, technicznie rzecz biorac, to sciagac mozesz juz teraz, ale zagrasz dopiero w dniu europejskiej premiery.

a gdzie jestes bo ja jestem w uk ;]

tutaj cholera gra jest na sklepowych polkach ... ale z napisem coming soon ;/

ale w piatek o 9.00 stoje pod GAME albo HMV ;]

nie wiem co pierwsze otworza tu szturem uderze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7000 punktow ... tzn braklo jakies kilkanascie ale ogolnie jest.

 

dlatego mowie.... w 1024x768 wszytsko na max i ogolnie dobrze bo powyzej 30pfs ... ale czasem jak jakis dym sie pojawil lub wtbuch bardzo blisko postaci to byly spadki do 20pfs

No to niemal identyczne konfigi mamy.

1GB ramu nie przeszkadza w komfortowej grze (winXP).

Dziwne bo tylko na poczatku gry (woda + ogien + dym) i pozniej ten batyskaf - tam mialem spadki smieszne ponizej 20fps

W samej grze i rozgrywce juz plynnie 25-28 i ponad 30fps.

1024x768 all max (w zakladkach bez AA i AF)

Juz na poczatku gdy sie popatrzy w gore to niezly widoczek przez ten szklany dach.

Bedzie/jest hit i juz nic tego nie zmieni.

 

 

szczepoxx jestes pewny tej gry na 1024x768@high? Co prawda mam troche gorszy wynik niz Ty w smarku ale zeby ta roznica miala decydowac ze mozesz grac w rozdz. 1 rzad wyzej i miec ciagle powyzej 20FPSow? A w przedosttanim pomieszczeniu z woda i schodami mogles komfortowo grac? :o

 

Sorry z gory ze wypytuje jakbym Ci nie wierzyl. Po prostu kolosalna roznica jest miedzy Toba a mna, az sie zaczalem dziwic czy nie mam cos namieszane w sysie/biosie.

 

Gralem na nowych betach NV.

 

GPU: 620/1600

CPU: 240x9

OS: XP SP2

BIOS: FW OFF ; Aparture Size 256MB

Jeszcze kluczem moze byc pojemnosc pamieci na Twojej karcie graficznej.

Jezeli masz 128Mb to moze w tym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale odsetek wszystkich osób którym nie uruchamia się demo wynosi góra 5%, jeśli nie o wiele mniej. W przypadku innych gier jest podobnie. Zawsze znajdzie się jakiś procent ludzi, którym nie odpali się gra. W 95% takich przypadków przyczyną jest zaśmiecony system, nieodpowiednie sterowniki lub zainstalowane programy, które gryzą się z grą. Kiedyś używałem programu RefreshRate, który wymuszał odświeżanie ekranu. Nawet nie macie pojęcia ile przez to gier nie mogłem uruchomić. Też wyzywałem twórców i klnąłem na nich, a okazało się że to jednak nie była ich wina, tylko moja.

Potwierdzam tez uzywam tego refreshrate i np w TDU wlasnie przez niego mialem klopoty. No ale czasami w opcjach gry nie ma ustawien odswiezania i musialbym grac w 60hz. Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Trochę brutalna ale może być.

:wink:

Lubię zhakowany system kamer i obrony. Dobre porównanie do mesjasza z tym, że tu będzie wszystkiego więcej. Można zdrowo kombinować i bawić się na różne sposoby tak dużym arsenałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...