Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Kup iMaka i problem licencji z głowy. Najtańszy wychodzi kilkadziesiąt dolarów drożej niż PC zbudowany na odpowiadających specyfikacją, dobrej jakości komponentach. Przeliczałem z ciekawości bazując na newegg.com ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Kupilem na Ebayu (wiem, wiem, takich rzeczy nie kupuje sie na aukcjach) Ultimate - wszystko banglalo ladnie,az do 3 reinstalu.

MS zablokowal mi klucz, dzwonie wiec a oni mi na to,ze licencja jest na firme a nie na prywatnego usera.

 

Trzeba było kupic w sklepie. Standardowa ogólnie dostepna w sprzedazy wersja jest przeznaczona dla kazdego czy to domu, firmy czy co tam sobie ktos wymysli.

 

Swoją droga normalnie nawet by nie zapytali kto uzytkuje ten system, chyba ze im klucz wyskoczył na jakiejs black liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jaką macie ścieżkę we Właściwościach systemu -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe -> Zmienne systemowe -> Patch ?

 

Taką jak ma być. O co wlasciwie pytasz? Bo ta zmienna przechowuje wiele scieżek i kazdy program, moze dodać własną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jak ma być. O co wlasciwie pytasz? Bo ta zmienna przechowuje wiele scieżek i kazdy program, moze dodać własną.

 

Miałem problem z java, więc wyczytałem, że trzeba dodać ścieżkę do niej w patch i niestety poprzednie wartości usunąłem i teraz m.in. w wierszu poleceń nic mi nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak się naprawia konsolę:

Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane -> Zmienne Srodowiskowe -> Zmienne Systemowe -> poszukaj tam PATH -> edytuj : i na poczatku dodaj wpisz

%SystemRoot%\system32\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem lapka z windowsem 7 64 bit w zestawie. Mam problem w związku z javą. Pobieram jave pod 64 bity instaluje się niby ok ale po wszystkim dalej w przeglądarce wyskakuje komunikat brak plug-in. Korzystam z przeglądarki google chrome, ale na internet explorerze jest to samo. Ma ktoś jakieś pomysły w czym może być problem ?? dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jak w przypadku kazdego "problemu" tak i w tym wypadku problemem jest uzytkownik. Fajnie ze zainstalowałes jave w wersji x64, moze teraz zainstalujesz tak sobie jeszcze wersje x86 co by współpracowała z oprogramowaniem 32 bitowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Mam poważny problem z Windows 7 Home Premium 64 bit .

Otóż kupiłem laptopa kilka dni temu dokładnie model MSI GX740 , i do dnia dzisiejszego wszystko chodziło dobrze , wychodziłem na spacer ok godz 18 , i wyłączyłem normalnie komputer . Przychodząc do domu włączyłem Normanie komputer , i w tej chwili pojawił sie problem że miałem konto użytkownika (1) o nazwie Piotrek&Justyna (jako Administrator ) i nie miałem innych kont w ogóle tylko te jedno , zakładałem je przy pierwszym instalowaniu Windowsa .

Teraz nagle mam ograniczenie dostępu , moje konto nie jest Administratorem tylko gościem o tej samej nazwie Piotrek&Justyna . Wszystko mam pozmieniane , brak kilku programów itd .... Nic nie mogę zrobić , bo nie mam uprawnień Administratora !!! Chciałem zrobić na nowo Recovery z dysku , bo jest wgrany , ale chyba jak mam konto gościa to nie uruchomię Recovery. Uruchamiam Recovery ze startuam gdzie bios wciskam F3 , kieruje mnie do recovery kilkam tam wszystko i idzie , ale po chwili wyłącza się i przechodzi znów do Logowania Windowsa 7 . kompletnie nic nie mogę zrobić . Proszę o pomoc

 

W załączniku jest screen mojego konta .

post-183400-035536600 1282509219_thumb.png

Edytowane przez djwhite22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zrobiłem tak , wcisnąłem F8 przy starcie systemu , weszłam z trybu Awaryjnego , i niestety nie mogę utworzyć nowego konta , bo nawet nie ma takiego czegoś , no wiec próbowałem dać ( Zmień ustawienia kontroli funkcji konta użytkownika ) i niestety też nie można , wpisz hasło jakieś piszę , gdzie nawet nie można wpisać ? , po drugie nawet nie można dać tak , bo jest na szaro , tylko można dac nie ...:( dałem Screen i czy to wchodzę z trybu awaryjnego czy z gościa to jest tak samo , są tylko te do wyboru , tak jak wyżej

Edytowane przez djwhite22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i weszłem w tryb awaryjny z wierszem polecenia i wpisałem net administrator(spacja) /active:yes , i wyszło mi odmowa dostępu ( pokazałem na screen ) Wiem że tu bardzo ważne są odstępy

 

 

wiec spróbowałem coś takiego net user administrator(spacja) /(spacja) active:yes i wyszło mi coś takiego - jakieś tam dane (opcja nieznana ) - pokazałem na screen

 

i niestety nic się nie dzieje ,dalej nie mam możliwości ustawień w koncie , nie mogę uruchomić Recovery , można powiedzieć brak dostępu ( konto GOŚĆ )

 

 

Oczywiście screeny zrobiłem na normalnym Windows nie na trybie awaryjnym , ale są identyczne jak na trybie Awaryjnym

post-183400-007848800 1282512852_thumb.png

post-183400-021485900 1282513226_thumb.gif

Edytowane przez djwhite22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum (chociaż przeglądam je od bardzo dawna - jeszcze z czasów Tweaka;) to chciałbym przywitać wszystkich użytkowników. A teraz do rzeczy:

 

W październiku zakupiłem laptopa Acer eMachines E725. Na początku używałem dołączonej Visty (komputer służył głownie do oglądania filmów w podróży, a w domu czasami do przeglądania internetu, więc specjalnie nie martwiłem się Vistą). Jakiś czas temu dostałem ze swojej firmy Windows 7 Ultimate w wersji 32bit. Zainstalowałem go na laptopie i od tego czasu nie działa kombinacja klawiszy "FN + Strzałka w lewo/Strzałka w prawo" która przyciemniała/rozjaśniała matrycę. Pobrałem i zainstalowałem wszelkie najnowsze sterowniki i uaktualnienia (za wyjątkiem BIOSu) ale nie przyniosło to żadnego efektu. Teraz za każdym razem gdy chce przyciemnić ekran (celem oszczędzania energii) muszę wgrzebywac się głęboko w sterowniki i tam ustawiać poziom jasności - za Visty komputer sam przyciemniał matrycę po wyłączeniu z gniazda zasilania, a jeszcze bardziej po przejściu na profil "Oszczędzanie Energii". Czy jest jakaś szansa rozwiązania mojego problemu? Szukałem po sieci, ale na nic ciekawego się niestety nie natknąłem. Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy. Pozdrawiam.

 

 

EDIT:

Udało mi się naprawić problem - pomogła aktualizacja BIOSu do PRZEDOSTATNIEJ wersji.

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach zasilania też masz opcje przyciemniania i do tego wybierasz sobie poziom przyciemnienia. Regulujesz też po jakim czasie nie używania ma się ściemnić.

 

Niestety, nie było tam tej opcji. Pojawiła się dopiero po aktualizacji BIOSu. Na szczęście jak wspomniałem wcześniej wszystko już działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie takiej reguły do ustawienia. Można całkowicie wyłączyć przechodzenie w uśpienie.

 

O tym to ja wiem :) Ale to nie rozwiązuje problemu, bo komputer będzie cały czas pobierał prąd kiedy mnie nie będzie kilka/kilkanaście godzin w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może : Prawym na kartę sieciową w Menadżerze urządzeń, wybrać właściwości a potem zakładka Zarządzanie energią i odznaczyć "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i weszłem w tryb awaryjny z wierszem polecenia i wpisałem net administrator(spacja) /active:yes , i wyszło mi odmowa dostępu ( pokazałem na screen ) Wiem że tu bardzo ważne są odstępy

 

 

wiec spróbowałem coś takiego net user administrator(spacja) /(spacja) active:yes i wyszło mi coś takiego - jakieś tam dane (opcja nieznana ) - pokazałem na screen

 

i niestety nic się nie dzieje ,dalej nie mam możliwości ustawień w koncie , nie mogę uruchomić Recovery , można powiedzieć brak dostępu ( konto GOŚĆ )

 

 

Oczywiście screeny zrobiłem na normalnym Windows nie na trybie awaryjnym , ale są identyczne jak na trybie Awaryjnym

 

Opcja Napraw system Windows za pomocą wiersza polecenia również nie pomaga?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z Win 7 Ultimate, mianowicie po automatycznej aktualizacji system zaczyna się uruchamiać po zaplanowanym restarcie i zaczyna sie konfigurować, po czy występuje BS bez kodu błędu.

Dzieje się tak dopiero od pewnego czasu, wczesniejsze aktualizacje były przeprowadzane bezproblemowo. Windows zainstalowany w marcu bodajże.

Po resecie ręcznym i wejściu do windy bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem tego Windowsa w wersji 64 bit i już zaczęły się problemy. Otóż nie mogę odpalić najnowszej wersji RivaTuner. Wyskakuje mi taki błąd:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Wiem, że chodzi o uprawnienia Administratora tylko nie bardzo wiem jak to zmienić. We właściwościach pliku RivaTuner64.sys wybieram zakładkę "zabezpieczenia" i tam mam do wyboru grupy użytkowników. Ale nie wiem za bardzo o co w tym chodzi.Grzebałem w ustawieniach zaawansowanych. Niby wybrałem Adminitratora i nawet edytowałem uprawnienia grupy użytkownicy na pełna kontrola. I dalej wyskakuje ten komunikat. Co mam dokładnie zrobić, by się to uruchamiało jako Admin. Z plikiem RivaTuner.exe też próbowałem i nic to nie dało. Na Viscie x64 SP1 jakoś mi się to udało uruchomić i mogłem podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

I co chcesz osiągnąc zmieniając uprawnienia systemu plików?

Do uruchamiania z pełnymi uprawnieniami słuzy PPM>Run as Administrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...