Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pytanie do wymiataczy ;)

 

czy i po jak długim czasie działą technologia cool & quiet ? ...

Nie wiem jak na innych plytach, ale na epoxie i asusie pod socket 754 teoretycznie zaraz po zapisaniu ustawien w biosie i resecie kompa powinno zadzialac. Nie pamietam jak w asusie ale w epoxie ustawiamy tylko maxymalna temp dla procka i komp sam dostosuje predkosc wiatraka. Jak bedziesz lazil po necie i sluchal mp3 to mnoznik spadnie do x5 jak wlaczysz dooma :) to spowrotem wejdzie na fabryczny mnoznik ale wiatrak przyspieszy dopiero po osiagnieciu przez procka ustawionej temperatury. Na MSI nie probowalem, bo non stop leci na nim seti wiec cool&quiet mija sie tu z celem :) Poza tym procek naprawde sie nie grzeje mocno na pentagramie miedzianym 92 mam 32-36 stopni po podkreceniu i zwiekszeniu napiecia na 1,65 v jest 39-44 stopni. No i niestety ciagle nie wiem na co zamienic radiator z chipsetu bo grzeje sie jak diabli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych dwustronnych modułów pamięci 1225823[/snapback]

Wynika z tego, że config jednej lub 2 pamięci dwustronnych 400MHz powinien chodzić bezproblemowo, 3 takie pamiątki wymuszają 333 a 4ry (przynajmniej w Epoxie) spowodowały dodatkowo przescie CMD z 1 na 2 ...

 

Zakładam zatem że mój config 2x256MB 333MHz (jednostronne) + 512MB 400MHz (dwustronne) powinno chodzić > 400MHz podobnie jak na nForce2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do osob ktore maja MSI K8n Neo...zaqpilem ostatnio ten sprzet i amd64 2800 no i chcialem cos podkrecic :P ustawiam na stale czestotliwosc ramu na 200 i podwyzszam magistrale przykladowo 220 i system nie wstaje..tylko ze on na starcie pokazuje mi czestotliwosc ramu na 220....nie mozna zablokowac osobno ramu nie zaleznie od magistrali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie przepraszam :} Znalazlem juz topic o calej plycie..a to wszytko przez to ze ta wyszukiwarka mi cos teraz szwankuje. Dzieki i Pozdro

 

P.S. Sorki ze pytam a to ten sam kucyk z PDZ-tu?

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie przepraszam :} Znalazlem juz topic o calej plycie..a to wszytko przez to ze ta wyszukiwarka mi cos teraz szwankuje. Dzieki i Pozdro

 

P.S. Sorki ze pytam a to ten sam kucyk z PDZ-tu?

1226661[/snapback]

oj raczej nie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz ten plastykowy koszyk i jazda.

 

Tez sie nad tym glowilem, ale zobacz jak chlopaki to rozwiazaly (fotki w tym temacie)- zapinke sam dorobisz.

1225972[/snapback]

Draak, jaki temat masz na myśli? Możesz dać linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jesli chcecie kupic to szybko, bo w pronoksie wciagu 1dnia cena wzrosla oem z 440 do ponad 470zł!!! a to jzu jest pare dyszek w kiezzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - jak odróznić Winchestera od Newcastle nie włączając go?

1226812[/snapback]

Tzw. OPN code na wierzchu procka, np:

 

S939 "Winchester" - ADAxxxxDIK4BI - modele: 3000+, 3200+, 3500+

 

S939 "Newcastle" - "ADAxxxDEP4AW" - modele: 3500+, 3800+

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Własnie dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem athlonka 3200 winchestera i niestety plyty msi k8neo2 fir na k8t800pro ale jest jeden problem bo ja nie wiem jak sprawdzic czy blokada pci/agp napewno dziala bo nie chce zjarac dysku lub czegos innego,czy mozna sprawdzic jakims programem czestotliwosc agp lub pci??

Drugi problem jest taki iz wszystkie programy diagnozujace(everest,sandra) pokazuja jakies niebotyczne napiecia na procku i w zasilaczu na +12v,przykladowo na procku sandra pokazuje mi 3.0v co jest raczej smieszne a everest gdy biore funkcje czujnik ten na ok.3s pokazuje cos ok.11.9 na +12v ale juz za nastepne 3s pokazuje 13.6,nie wiem co sie dzieje??

 

Jesli moze ktos ma ta plyte lub spotkal sie z takimi problemami nie napisze o tym bo spac mi to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wad Neo2 można dopisać:

 

1. brak monitoringu Vmem (nie każdy ma kompa bez obudowy żeby miernikiem sprawdzać )

2. zrąbane odczyty temperatur (u mnie co bym nie robił proc ma 36-55 stopni, nie ważne że woda ma 5 czy 30 stopni ... np prime przy wodzie 5 stopni i proc ma 52 stopnie i tyle samo na wodzie 30 stopni)

3. mobo pięknie pokazuje na starcie częstotliwośc ramu ... tyle że często jest niewłaściwa -

4. DDR333 i za cholere nie idzie 1:1 z szyną ... zawsze niżej (mó HyperX 1x256)

 

8*250 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 208 idą (rzeczywistość 200) ...

 

kolejna pomyła mobo

6*330 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 275 idą (rzeczywistość 247) ...

 

Ale i tak nie ma alternatywy w porządnym OC :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Do wad Neo2 można dopisać:

 

1. brak monitoringu Vmem (nie każdy ma kompa bez obudowy żeby miernikiem sprawdzać  )

2. zrąbane odczyty temperatur (u mnie co bym nie robił proc ma 36-55 stopni, nie ważne że woda ma 5 czy 30 stopni ... np prime przy wodzie 5 stopni i proc ma 52 stopnie i tyle samo na wodzie 30 stopni)

3. mobo pięknie pokazuje na starcie częstotliwośc ramu ... tyle że często jest niewłaściwa  -

4. DDR333 i za cholere nie idzie 1:1 z szyną ... zawsze niżej  (mó HyperX 1x256)

 

8*250 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 208 idą (rzeczywistość 200)  ...

 

kolejna pomyła mobo

6*330 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 275 idą (rzeczywistość 247)  ...

 

Ale i tak nie ma alternatywy w porządnym OC  :?

1229888[/snapback]

 

 

 

Dobrze piszesz,a wlasnie najgorsze sa te rozne bledy w obliczeniach plyty a jeszcze gorsze to ze nie ma miernika V-MEM :cry:

 

 

Moze jak wiesz,to wytlumacz mi co to jest V-LINk i czy opcja w biosie "auto disable pci clock"[Cell menu-sam dół] to jest blokada pci/agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie !

Dzisiaj kupiłem A64 3000+ Gigabyte GA-K8NS-939

Pod żadnym pozorem niekupujcie tej płyty !

Najgorsza jaką widziałem, praktycznie żadnego OC, aż się dziwie po co w niej siedzi nForce3 250 ?!?!?

 

A oto wszystie opcje w biosie do podkrĘcania

CPU CLOCK RATIO

tutaj zmiana mnożnika oczywiście nieprzydatne bo procki mają zablkowany

CPU OverClock in MHZ

200~300Mhz Increase CPU frequency as user selected - tutaj zmieniamy HTT i UWAGA stabilnie tylko do około 220Mhz !!

Tragedia jestem załamany !! :mur: to pokiego wała jest do 300 ?? :mur:

AGP OverClock in MHZ

tu wiadomo podnoszenie Mhz na AGP zupeŁni mi nieprzydatne

AGP voltage control

podnoszenie napięcia na AGP i śmiech na sali !!

+0,1 V

+0,2 V

+0,3 V Ja pieprzę co za kalectwo !!

HT-link voltage control

to to niewiem do czego jest ale też tragedia

+0,1 V

+0,2 V

+0,3 V

DDR Voltage control

i to samo

+0,1 V

+0,2 V

+0,3 V Poprostu żenujące !!

 

Brak jakiego kolwiek ustawiania pamięci i ich CL TRAS itp ! Podnoszenia częstotliwości pamięci !

niemogę zmienić częstotliwości z 200 do 166 :mad:

A gdzie jakieś inne opcje !! Przesiadłem się z leciwego 8RDA i ten Gigabyte nawet do pięt mu niedorasta !

Nie kupujcie tego bo to syf !!

 

Co ja mam teraz zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana.

A o tym CTRL+F1 pisze na samym końcu instrukcji !! w TROUBLESHOTING

Nigdy wcześniej niemiałem Gigabajtów :-)

 

Procek teraz leci mi na 2200Mhz :-) z 1,525V ale obniżę.

Temp po kilkunastu minutach w benchmarku 36 stopni na boxowym chłodzeniu

A ten wentylatorek nie jest wcale taki głośny, jest taki sam jak cichy Glaciatech Silent Breeze II którego miałem na

A 2600+,

Głośniejszy jest mój radek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte K8NXP-SLI

 

KUR.A poprostu cudownie :-(

 

Unlike other mobo makers, Gigabyte uses a customized plastic motherboard backplate for its K8 motherboards, which is not compatible with XP-120 K8 retention bracket. Users need to remove it and replace it with a standard metal backplate before installation of Thermalright XP series heatsink. For more information regarding AMD K8 backplate please see Athlon64 processor thermal design guide

 

Trzeba mieć to

http://www.thermalright.com/a_images/acces...8_backplate.jpg

 

A i tak będzie wadzić o 1 slot pamięci i trzeba odgiąć w górę radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytałem twego posta, to omało nie spadłem ze stołka, bo w poniedizałek miałem zamawiac ta plyta ale tak to jest jak sie wali słowa na wiatr, a z tego procka wiecej wycisniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczałem też na 2300Mhz ale jakoś niepotrzeba mi taka moc, zresztą jak kupię sobię za miesiąc pentagrama to poszaleję troszkę więcej  :-P

1230548[/snapback]

 

A co nie potrafisz proca na dluzej zajac ??

Pobaw sie w kompresje DVD>DIVx a i 5GHz malo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, ze podobno, ktos to mówił na tym forum, ze seria 0450 i 0451 sa do [gluteus maximus] do oc, alem oze to przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tratatata.... :wink: W obu seriach zdarzały sie zarówno kozaki jak i totalne padaki. Owszem ludzie narzekają na 0451, ale nie można powiedzieć, ze nie było z tej serii przypadków naprawdę fajnych. 0450 wydają się być "mniej loteryjne". Ot choćby tu , zeby daleko nie szukać: 0450. Choć z drugiej strony Raptor miał tki co 9x233 fikac nie chciał....

 

Do mnie w poniedziałek dojedzie 3200+ 0450 UPAW. Zobaczymy czy mam szczęście czy znów mnie ominie...

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...