Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem czy ciekawe? Wręcz załamujące <_< . Lepiej te 150 zł za tego gothica dać na porządne spodnie albo kupić sobie browarów i lub vody i TV oglądać niż psuć sobie nerwy na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ja wiem czy ciekawe? Wręcz załamujące <_< . Lepiej te 150 zł za tego gothica dać na porządne spodnie albo kupić sobie browarów i lub vody i TV oglądać niż psuć sobie nerwy na darmo.

Spylonowi chodziło chyba o co innego ;] 3.40 GHz na dwu rdzeniowym procku nie daje 6.80 Ghz :lol:

 

Ciekawe od browarów i wódy nerwy się chyba bardziej psują :wink:

 

Ale fakt gra chodzi źle nawet na mocnym sprzęcie. Ostatnio wgrałem Gothic3 Tweaker'a i po tym "tweakowaniu" gra jeszcze bardziej doczytuje z dysku przez co momentami zwiecha na sekundę. Jaki jest najlepszy sposób by dało się grać na 1GB ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://overclock.pl/index.php/artykul,feli...optymalizacja,5

 

Twój problem klasyfikuje sie do pytania drugiego od góry. ;)

Q: Podczas gry tekstury są pokryte czarnymi wielokątami, a gdy patrzę na ziemię, ekran miga na biało. Co robić?

A: Należy w ustawieniach graficznych włączyć postprocessing na maksymalna wartość.

Zadzaiałało dokładnie w drugą stronę :lol2:. Gdy był ustawiony na maxa, to właśnie ekran był cały pokryty śmieciami. Gdy go natomiast zupełnie wyłaczyłem, było mniej więcej ok. Co prawda gdy patrzę na niektóre, pojedyncze obiekty, ekran mignie od czasu do czasu na biało, no ale da się już grać. Dzięki za radę.

 

Swoją drogą, grafiki to się spodziewałem jednak lepszej. Mimo włączoych prawie wszystkich "bajerów" (oczywiście przycina momentami, bez względu na rozdzielczość), do Obliviona droga jeszcze baaardzo daleka... <_<

 

 

@ EmzeJ

Pentium D kręciłem na maxa ponad 3,40 ghz co w sumie daje 6,80 ghz

Tośmy się pośmiali, dobry tekst, z obu pogrubionych powodów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt tyle przy kręceniu ten procek nie wyciąga mam na myśli 6.80 GHz moja pomyłka i brak wiedzy> Otóż nie każdy rodzi się mega overlockiem ani informatykiem i każdy ma prawo do błędów. Myślałem że to się Ghz

dodaję(ale doczytałem i rzeczywiście to jest mniej Ghz). Ale przyznacie mi racje że mimo kręcenia i innych działań ta gra jak była tak jest zje.....a(chodzi tu o optymalizację i silnik a nie o klimat).

 

 

P.S.

Może mnie ktoś uświadomić co z tym zadaniem jest z tym mieczem co trzeba go kowalowi oddać. Jest to zadanie niby je wykonuje ale jest dalej w dzienniku. Jak je wykonać może ktoś opisać w punktach co trzeba kolei zrobić ?

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na Gothica 3 by działał idealnie płynnie! Bez żadnego grzebania w ini itp. pierdół! Wiadomo że głównym problemem jest tu beznadziejny streeming danych z dysku twardego więc wystarczy zainstalować go na ram dysku i gwarantuję żadnych przycinek nie będzie, oczywiście jeśli reszta sprzętu nie będzie nic ograniczać :P Teraz tylko kupić 5GB Ram i cieszyć się płynną grą :lol:

 

Ehhhh tego dwa rdzenie po 3,4 czyli 6,8GHz nie pobiłem ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że głównie chodzi o współczynnik mocy. Każdy ma prawo do pomyłek chyba nie ?! <_<

 

 

P.s.

Panowie pierwszy raz mi wyskoczył taki błąd i nie wiem czym on jest spowodowany zobaczcie na foto:

 

Dołączona grafika

 

Kłótnia G3 z bibliotekami MS ? Odpiszcie pls.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie też gothic wychodził do pulpitu zdarzyło mi się tak 3 razy i teraz już wychodzi. A działo mi się podobnie jak u ciebie tylko że u mnie zaraz po załadowaniu gry mi wychodziła do pulpitu ale bez żadnego komunikatu i kilak razy podczas intensywnego grania. Fakt też ze gra prawie zawsze jak pogram jakiś czas w pewnym momencie potarmosi dyskiem tak solidnie przez jakiś czas i potem niby ładnie chodzi i po chwili freeez muzyka gra postać się nie rusza do menadżera zadań i zakończ proces inaczej nie da rady.

 

P.s.

Ja to bardzo się zastanawiam czy nie wejść w dodaj/usuń programy i skończyć męczarnie :mur: .

Edytowane przez EmzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem

 

Nie słysze dzwiekow dokładnie dialogów. Spolszczyłem sobie tak jak piszę we FAQ (rozumiem napisy), ale jak NPC nic nie mówią, to już trochę kiszka! Próbowałem w ge3.ini napisy na Polish i dialogi na English lub na Polish i cały czas jest NUL, ECHO.

 

Pomóżcie.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei po spatchowaniu do 1.12 znikają losowo wybrane literki i cyferki w grze., ale nie w dialogach wyświetlanych u góry , tylko w menu, na przykład podczas handlu, albo jak wybieram, co mam powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień się męcze, zmieniałem nawet w useroptonions.ini i dalej nic! Co jest nie tak! Podmieniam tylko tekst, a wysiada dialog mówiony!

 

ge3.ini													Supported Languages (voice and subtitle)	[Languages]Voice.SupportedCount=1Voice.Entry_0=Polish  (dawałem English)Subtitle.SupportedCount=1Subtitle.Entry_0=Polish (dawałem English);													/////////////////////////////;													Active Language (voice and subtitle)[Language]Text=Polish (dawałem English)Audio=English (dawałem English) wszystko na przemian w róznych kombinacjach

useroptions.iniVoiceLanguage=EnglishSubtitleLanguage=PolishSubtitle=false

Też zmieniałem tutaj rózne kombinację. Zawsze brak dialogów mówionych, a jak pliku z project_compliet.pak niewyrzuce tego str.. to wtedy w menu nic nie widać! I wtedy też traci się Dialog angielski.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram drugi raz i chciałem teraz być miły dla ludzi i im pomagać i mam problem dotarłem do Nordmaru i dostałem zadanie od kowala z klanu młota Ingwara "zgoda wytapiaczy rudy" znalazłem jak było w zadaniu tych kowali Pedara Larsona i pomogłem Ingvarowi ale za cholery nie mogę znależć tego kowala z Klanu Ognia Kalana wchodzę do miasta szukam go po kuźni i go niema w całym mieście go niema. Gdzie jest ten kowal? Proszę odpiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z gothick, gra spaczowana do najnowszego pacza, obojetnie jakie ustawienia bym nie dal ( czy wszystkie suwaki na minimum, czy na maximum ) to efekt jest taki sam. Karta jest skrecona, ale takie same objawy sa na podkreconej karcie, na stocku a nawet na obnizonych zegarach. Dodam ze takie cuda zobaczylem na oczy po raz pierwszy. W zadnej innej grze nie widzialem takiego "bajzlu"

 

http://i17.tinypic.com/446q2o5.jpg

 

OCB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z gothick, gra spaczowana do najnowszego pacza, obojetnie jakie ustawienia bym nie dal ( czy wszystkie suwaki na minimum, czy na maximum ) to efekt jest taki sam. Karta jest skrecona, ale takie same objawy sa na podkreconej karcie, na stocku a nawet na obnizonych zegarach. Dodam ze takie cuda zobaczylem na oczy po raz pierwszy. W zadnej innej grze nie widzialem takiego "bajzlu"

 

http://i17.tinypic.com/446q2o5.jpg

 

OCB ??

Gratuluje, przekroczyles predkosc swiatla :> :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fag nic nie mowi na ten temat, sterowniki mam najnowsze cat 7.2. Wlasnie gdy patrze na ziemie/niebo to wszystko jest dobrze, a gdy spojrze przed siebie to zaczyna sie cyrk. Sam juz nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z gothick, gra spaczowana do najnowszego pacza, obojetnie jakie ustawienia bym nie dal ( czy wszystkie suwaki na minimum, czy na maximum ) to efekt jest taki sam. Karta jest skrecona, ale takie same objawy sa na podkreconej karcie, na stocku a nawet na obnizonych zegarach. Dodam ze takie cuda zobaczylem na oczy po raz pierwszy. W zadnej innej grze nie widzialem takiego "bajzlu"

 

http://i17.tinypic.com/446q2o5.jpg

 

OCB ??

Miałem ten sam problem. Pokombinuj z ustawieniami Postprocessingu w opcjach graficznych gry. U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie co do rozgrywki. Pamiętacie taki jeden bajer który można było zrobić w G I i II z leżącym na ziemi wrogiem? Tak mu się "fajnie" miecz wbijało i dobijało go. W GIII taki trick mogą wykonać tylko inne postaci czy ja po prostu nie potrafie? Muszę uwolnić Gorna i dopóki nie doprowadzę do tego, że i on włączy się do walki doputy dowódca orków wciąż żyje i wstaje po pokonaniu...a ja chcę mu po prostu wbić w łeb ten miecz... i to szybko skończyć....

(oczywiście się udało z pomocą gorna ale pewnie nie raz by mi się to jeszcze przydało więc pytam, jak? ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu: http://i17.tinypic.com/446q2o5.jpg

to należy włączyć w kartach ATI opcję Geometry Instancing lub po naszemu Instancję Geometrii.

"geometry instancing - to zgrupowanie dużej liczby identycznych obiektów w jedną partię/serię. Opcja wpływa bardzo korzystnie na wydajność karty graficznej"

 

Ja używam Ati Tray Tools i tam jest taka opcja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś już o coś takiego pytał... bo nie czytałem wszystkich poprzednich postów... jakie jest zakonczenie Gothica 3 ? :unsure:

 

tak samo intrygujące jak w G2 , otwierające nadzieje na kolejną część gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jest jakiś sposób na to żeby postać po przycince w czasie której trzmam przycisk postać nie wykonywała tego co powinna robić w czasie gdy się cięło? jak nie czaicie to chodzi mi o to ze postac biega mimo że nic nie wciskam - gdyby nie to, to by całkiem nieźle mi śmigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...