Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na allegro życzą sobie za 2,8GHz @ 1,7v całe 800zł to za takiego 2,8GHz @ 1,37v to zaraz cena poleci jak za SanDiego… paranoja…

1469599[/snapback]

Te 2.8Ghz 1.7v na allegro to jest 3200+ stad cena 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie będę siedział cały dzień przy jednym teście :mad:

Tutaj wynik 1 godziny:

http://server-x.org/usr/atomel/SP2004_2800_1g_29052005.JPG

Oczywiście ten test mówi tylko o pewnych osiągach proca i nie znaczy, że proc jest stabilny.

 

Ponieważ duża część dyskusji na forum dotyczy osiągów Venice i porównań czy proc jest gorszy czy lepszy. chciałbym zaproponować pod waszą rozwagę przyjęcie uproszczonego standardu tweak.pl dla Venice.

 

Proszę potraktujcie to jako propozycję do dyskusji:

 

1. Proc musi przejść najbardziej trudny test w miarę krótki wskazujący na jego stabilność w danych ustawieniach zegara. Proponuję tu Prime 95 v. 24.11 test blend. Link tutaj:

http://www.mersenne.org/gimps/p95v2411.zip

Wersja jest optymalizowana pod obciążenie procesorów AMD stąd test jest trudny.

 

2. Osiągi proca zależą też od konkretnego systemu, w którym jest zainstalowany. Nie do uniknięcia są różnice np. chłodzenie jakie posiadają użytkownicy czy pamięci. Żeby uniknąć nienormalnych eksploatacyjnie ustawień można rozważyć następujące parametry graniczne:

- temp. core pomiędzy 0-55*C

- napięcie core pomiędzy 1,3-1,7V

- odczyt pamięci min 6000 MB/s wg Everest

 

3. Stopniowanie procesorów pod warunkiem przejścia testu z pkt 1:

 

poniżej 2500 słaby

2500 - 2600 standard

2600 - 2700 dobry

2700 - 2800 bardzo dobry

2800 - 2900 świetny

2900 - 3000 wyjątkowy (złoty kruk)

> 3000 champion

 

Co wy na to?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

first and most imporatnd of all:

do poprawy sluzy EDIT !!

Pozatym, nie dyskryminujemy gazownikow (0-55*C)

wariatow rowniez (1.3-1.7 Vcore)

Wynik pamieci moze byc, ale ktos moze sie nie zalapac, bo go niestac na cosik lepszego...a z drugiej strony, przy taktowaniu 2.6 to chyba kazda pamiec smiga dobrze ;)

 

najwazniejsze: o ile dobrze pamietam, to w prime95 blend, to zawsze byl test czasowy - na wytrwalosc...pomylilo ci sie chyba z benchmarkiem...jesli sie myle, prosze o linka to tego programu...osobiscie uzywam 23.8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile moze byc wart taki co robi 2,8GHz Prime przy 1,375V real?  :mrgreen:

1469577[/snapback]

 

to że robi 2,8GHz Prime przy 1,375V jeszcze nie oznacza że jest taki super-hiper ...

może być że dociągnie do 2,9Ghz i koniec ... (choć jakieś szanse na wypas są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to niedorzeczne ze porównujesz 80CU z Freezerem. Pontagram ma mniej wydajna konstrukcje, ma mniej wydajny wentylator i mniejsza powierzchnie, hcyba nie jestes kolejna osoba której musze to udowadniac ? mialem 80CU, Zalmana 7700CU, Thermalrighta XP-120, Freezera 64. Wg mnie Freezer moze bez problemu konkurowac z XP-120. Wybralem Arctica poniewaz ma o niebo lepsze mocowanie.

1468914[/snapback]

znow piszesz cos bez sensu, bo co ma do mojej wypowiedzi, to co napisales, ze freezer jest wydajniejszy od grama? piszesz, ze pomiedzy 1800 rpm a 2300rpm masz 1 stopien roznicy. czyli cos jest chyba nie tak, prawna? to w koncu wzrost obrotow o ~30%.

 

/sry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow piszesz cos bez sensu, bo co ma do mojej wypowiedzi, to co napisales, ze freezer jest wydajniejszy od grama? piszesz, ze pomiedzy 1800 rpm a 2300rpm masz 1 stopien roznicy. czyli cos jest chyba nie tak, prawna? to w koncu wzrost obrotow o ~30%.

 

/sry za OT

1470340[/snapback]

Co z tego, że ~30% różnycy? Jeśli radiator ma wydajną konstrukcję, to wystarczy mu mały przepływ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow piszesz cos bez sensu, bo co ma do mojej wypowiedzi, to co napisales, ze freezer jest wydajniejszy od grama? piszesz, ze pomiedzy 1800 rpm a 2300rpm masz 1 stopien roznicy. czyli cos jest chyba nie tak, prawna? to w koncu wzrost obrotow o ~30%.

 

/sry za OT

1470340[/snapback]

HEHE

podszkol sie jeszcze troche i poczytaj o coolerkach z heat pipem, przy tak duzym uzebrowaniu maly przeplyw powietrza wystarczy, przy xp-120 jest identycznie, testowalem xp-120 z coolermasterem 40cfm i sunonem 106cfm, roznica w temperaturze wynosila 1, max 2 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że robi 2,8GHz Prime przy 1,375V  jeszcze nie oznacza że jest taki super-hiper ...

może być że dociągnie do 2,9Ghz i koniec ... (choć jakieś szanse na wypas są)

1470302[/snapback]

Ja osobiscie wole miec takiego co robi 2,8GHz@1,4V i 3GHz@1,7V niz takiego co robi 2,8GHz@1,5V i 3GHz@1,72V (to porownanie czysto hipotetyczne, a nie realne biorac pod uwage ze oba koncza sie na 3GHz) bo nie gram w SuperPi i nie lubie badawac wiecej V niz trzeba dla CPU. Kazdemu proc sluzy do czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Hanu i PITer- nie załapaliście ironii w mym poście ;)

 

Koleszka napisał sobie w sigu: 2801 GHz czyli ma bestię, si? Gdzie nam do niego z naszymi przeszło 1000x wolniejszymi kalkulatorkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Lancer on jest już u mnie w domciu więc po co pytasz o cenę ;-)

Dopuki nie zrobię porządku z pamiątkami to nici z OC,ale wstępnie chula przy 2,9GHz (1,5-1,52 vol.)

Niestety przez ZONKA z pamiątkami miałem wysyp win-zgrozy(brak pliku win32 itp. itd.)i testy przekładam na środę(podobno Krolowa Sniegu)przybedzie na pare dni..........sroda,czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja nie mam co robić z ramem jak MHz na procu przekracza 2,7GHz (czytaj: zabawa w dzielniki które jak na złość działać za bardzo nie chcą) Kurde przydał by się jednak mnożnik 10x :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie zrobię porządku z pamiątkami to nici z OC,ale wstępnie chula przy 2,9GHz (1,5-1,52 vol.)

Niestety przez ZONKA z pamiątkami miałem wysyp win-zgrozy(brak pliku win32 itp. itd.)

1471028[/snapback]

Od razu ci mówię - daruj sobie eksperymenty z BIOSem 510-3. Straciłem na to badziewie 4h, by dojść do wniosku, ze A-Daty nie kochają tego wynalazku na dzielnikach 166/180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ci mówię - daruj sobie eksperymenty z BIOSem 510-3. Straciłem na to badziewie 4h, by dojść do wniosku, ze A-Daty nie kochają tego wynalazku na dzielnikach 166/180.

1471584[/snapback]

Na mnożniku 8X ,HTT dochodzi do 340(ram ok. 302MHz z tego co pamiętam)) a na 9X do 310 co i tak w końcu daje podobny efekt :-(

Parzystosc mnożnika pomaga czy jak ??

Czekamy na "DRUT MODA" na mnożnik heh

Dla MHz-ów zapuszcze ten złom na 1-dnej kostce(wieczorkiem)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo lepiej 11x :) 

Swoja droga mam nadzieje ze Oskar sie obudzi i pomysli nad poprawa tych dzielnikow ....

1471582[/snapback]

Aż tak zachłanny nie jestem ;) 10x w zupełności by wystarczyło, ale że to nie możliwe na 3000+ tak wiec mam nadzieję że ktoś coś zrobi w końcu z tymi dzielnikami, szczególnie z div166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak zachłanny nie jestem ;) 10x w zupełności by wystarczyło, ale że to nie możliwe na 3000+ tak wiec mam nadzieję że ktoś coś zrobi w końcu z tymi dzielnikami, szczególnie z div166.

1471599[/snapback]

.....szczególnie to ze 180 :lol:

 

Jak Winbondy to wszelakie "dwójki" - 414-2, 510-2, lub 310p. Nic nie gwarantuję jednak, kwestia indywidualna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że div180 super działa na Winbondach ale spróbuj go utrzymać z procem na 2,8GHz lub więcej ;)

 

A bios który sobie najlepiej radzi z div166 + Winbond (ale i tak postawia wiele do życzenia) to N4D510-XCEL2-LL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na allegro życzą sobie za 2,8GHz @ 1,7v całe 800zł to za takiego 2,8GHz @ 1,37v to zaraz cena poleci jak za SanDiego… paranoja…

1469599[/snapback]

@mardok ten procek na allegro to byl mój proc i go sprzedalem , zauwaz ze to jest model 3200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop:

 

1. Ale żeś zdarł ;)

2. Proszę bardzo ja nie mam nic przeciw takim „manewrom”

3. Jak proc jest sprzedawany jako selekt to mnie osobiście nominal nie obchodzi a jego możliwości.

4. Mam nadzieje że już masz lepszy ;]

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same problemy dotykają TCCD. Sęk tkwi w trzech timingach alpha: Tref, Max async i Read Preamble. One odpoiadaja za poprawną pracę danych dzielników. A kiedy OskarWu doprowadzi to do porządku.....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ci mówię - daruj sobie eksperymenty z BIOSem 510-3. Straciłem na to badziewie 4h, by dojść do wniosku, ze A-Daty nie kochają tego wynalazku na dzielnikach 166/180.

1471584[/snapback]

Dziwne - u mnie działa najlepiej właśnie na 510-3 o czym zresztą już wiesz :) Co kraj to obyczaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj timingi jakie miałes z tego testu Spi.

1471731[/snapback]

Nie uwierzysz - włączony dynamic counter i to co się pojawiło w 5-tkach na fast - reszta domyślnie (nie było i dalej nie ma czasu się dokładniej pobawić) :)

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...