Skocz do zawartości
J-A-J-O

eBay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji rozmowy o ebay'u i Allegro.. pytanie techniczne odnosnie tego ostatniego. Czy ktos z was orientuje sie jak wyglada sprawa z odzyskaniem pieniedzy wplaconych na cele reklamy? Znajomy mial swego czasu taka sytuacje, ze wypadla aukcja za ktorej promocje zaplacil 99zl i Allegro te pieniazki zwrocilo. Niestety nie na konto w mbanku z ktorego dokonal przelewu, a na subkonto w Allegro z ktorego moze tymi pieniedzmi regulowac zobowiazania wobec firmy, np. przyszle prowizje, itd. Absurd calej sytuacji polega na tym, ze tych pieniedzy nie mozna odzyskac fizycznie do reki. Juz z rok leza tam nieoprocentowane i nieuzywane, a brak stosownej opcji do przelania tego z powrotem na konto bankowe. Podobno Allegro uczyni to na pisemna prosbe ALE potraci cos kolo 40% kwoty...

 

Mial ktos z was do czynienia z takim absurdem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej by dla nas bylo jak by ebay.pl sie przyjelo inaczej allegro umocni tylko swoja pozycje i podniesie prowizje :\ , tylko mnie to martwi ze nie ma zadnego potwierdzania danych :/ cos chyba nie tak z tym , raj dla oszustow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ebay jest tez wlascicielem paypal'u, najlatwiejszego chyba sposobu do zaplaty przez internet.. chyba dlatego tez niedlugo i paypal wejdzie do polski i wtedy bedzie mozna latwiej handlowac :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro wyglada lepiej i ma fajniejszy podzial na dzialy:)

1403758[/snapback]

 

ebay to jak widzę prawie w ogóle nie ma podziału na działy

np. dział komputery podzielony jest na poddziały:

 

Części i peryferia (218)

Komputery i komunikacja (124)

Oprogramowanie (60)

Pozostałe (216)

 

a "Części i peryferia" nie dzielą sie na żaden inny dział :blink: , czy się dzielą a ja jestem ślepy :lol:

 

edit

zegarek na forum się spóźnia o 1H :lol:

 

ale i tak się cieszę, że jest ebay bo allegro nienawidzę :mur:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

ludzie dopiero dziala 1 dzien a wy sie czepiacie, poczekajcie z oceną przynajmniej z tydzień, jak sie ciesze ze wszedl ebay bo allegro ku***y zbanowali mi konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ebay.pl do allegro, jest jeszcze lata swietlne w tyle .

Allegro ma juz wielu pewnych i stalych userow, ma renome, ma swietny podzial dzialow ( i mysle ze aktualnie optymalna ilosci produktow, jakie sa w stanie posiadac,sprowadzic Polacy).

Oczywiscie ze ebay.pl dopiero zaczyna, ale naplyw nowych userow, wszyscy startuja od nowa( moze byc wiecej nieuczciwych ludzi). Osoby ktorym na allegro dobrze sie zyje , napewno nie beda sie przesiadac na sile. A przeciez nie liczy sie ilosc userow, tylko tych ktorzy wystawiaja.

Pozatym na ebay.pl pojda sprzedawac ludzie ktorzy np maja zablokowane konta na allegro ( badz za platnosci, badz za negatywy :) ) .

I wogule nie ma sie czym podniecac narazie, zeby ebay.pl uroslo do rozmiarow allegro to poczekamy i to dlugo .

Mam nadzieje tylko, ze uda sie tylko obznizyc koszty wystawienia i sprzedania przedmiotu na allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chodzi...loading...(drzemka)...error

Przez to nawet nie chce mi sie dokladniej sprawdzac ale jest gdzies podzial na karty graficzne, HDD, itp. czy wzystko wpakowane do wora komputery ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma...

 

IMHO dokladniejszy podzial bedzie sie pojawial w miare potrzeb - a przynajmniej mam taka nadzieje.

1404110[/snapback]

Dziwie sie, ze wypuscili takie cos.

Jak nie bedzie potrzeby jak bedzie :)

Dzisiaj nic bym tam nie wystawil.

Poczekamy na kategorie i normalne logowanie.

Bum ucichnie i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

zegarek na forum się spóźnia o 1H :lol:

1403799[/snapback]

Jakbyś przestawił swój profil na letni to nie miałbys problemów..

 

Jestem wielkim optymistą jeżeli chodzi o ebay.. :>

Nie opuszcze Allegro - m.in. dlatego że mam tam juz dorobek ponad 250 komentarzy..

Na ebay mam zamiar być równie aktywny jak na Allegro - jednak musi zostać duzo zmienione (tak jak wspomnieliscie weryfiakcja, działy)

Nalezy pamietac ze jest to dopiero pierwszy dzien - ebay powinnien sie blyskawicznie rozwijac...

Bo to przecież eBay... ;]

 

Wspominałem już o tym: Dajcie mi PayPal i bede juz full happy.. ;]

Ma ktos nowe info? Słyszałem ze jeszcze z poł roku bedzie trzeba czekac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przestawił swój profil na letni to nie miałbys problemów..

 

Jestem wielkim optymistą jeżeli chodzi o ebay.. :>

Nie opuszcze Allegro - m.in. dlatego że mam tam juz dorobek ponad 250 komentarzy..

Na ebay mam zamiar być równie aktywny jak na Allegro - jednak musi zostać duzo zmienione (tak jak wspomnieliscie weryfiakcja, działy)

Nalezy pamietac ze jest to dopiero pierwszy dzien - ebay powinnien sie blyskawicznie rozwijac...

Bo to przecież eBay... ;]

 

Wspominałem już o tym: Dajcie mi PayPal i bede juz full happy.. ;]

Ma ktos nowe info? Słyszałem ze jeszcze z poł roku bedzie trzeba czekac..

1404302[/snapback]

no drogi mechliku musze ciebie zasmucić hehhehe, w naszym pięknym kraju nie będzie na razie PayPala :(

ale servis będzie przez pewien czas bezpłatny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no drogi mechliku musze ciebie zasmucić hehhehe, w naszym pięknym kraju nie będzie na razie PayPala :(

ale servis będzie przez pewien czas bezpłatny  :D

1404512[/snapback]

 

Paypal bedzie, i to jest info potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male pytanko:

czy jest tu opcja dodawania aukcji do ubserwowanych?

bo nie wiem czy jestem slepy czy faktycznie nic tu nie ma... :-|

 

i jak wyglada sprawa kupowania na np. niemieckich aukcjach? bo mam klika rzeczy na oku a nie wiem czy nie ma przypadkiem zadnych przeszkód ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...