Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jakiś teścik Venice 3500+ vs. San Diego 3700+ 1623126[/snapback]

A co to ma wspólnego z X2?

 

@wampir:

Ja myśle odwrotnie. Za San Diego przemiawa fakt

- lepsza pozycja w SuperPi (oczywiście jak się podkręci przynajmniej tyle co Venice)

- szpan bo wydało się 2x więcej kasy na coś tylko troche szybszego.

Wieksza wydajnosc trudno będzie zauważyć, w grach i tak najbardziej liczy sie karta graficzna.

 

Co do X2 to jeżeli ktoś nie wykorzysta jego mocy to rzeczywiście nie ma sensu kupować.(Gry są niestety kiepskim materiałem na optymalizacje pod dualcore). Jednak są zastosowania gdzie zwykły A64 nie ma szans z X2 (Tak jest właśnie u mnie) i wtedy dołożenie kasy do lepszego procka ma sens. Ja jak tylko dorwe kase biore X2:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 już poniżej 1500zł tylko tak dalej ;)

 

@Megabyte:

 

"- szpan bo wydało się 2x więcej kasy na coś tylko troche szybszego."

 

Venice 3000+ potrafi kosztować do 900zł i więcej wiec (mowa o selektach) gdzie ty widzisz 2x więcej za SanDiego który jest po 1137zł w sklepie podanym przez Matiz_sc, średnia cena za Venice z w miarę dobrymi osiągami to od 650 do 750zł.

 

"- lepsza pozycja w SuperPi (oczywiście jak się podkręci przynajmniej tyle co Venice)"

 

A co w tym złego ? W końcu to forum o O/C a nie o kuchni polskiej.

 

"- Wieksza wydajnosc trudno będzie zauważyć, w grach i tak najbardziej liczy sie karta graficzna."

 

Z X2 podobnie jak nie gorzej, bo jak sam wspomniałeś 2jajka jak na razie nic w grach nie dadzą prędzej jedno szybsze.

 

"są zastosowania gdzie zwykły A64 nie ma szans z X2 (Tak jest właśnie u mnie)"

 

I na odwrót też się zdarza bo X2 nie osiąga takich taktów zegara jak Venice czy SanDiego wiec te procesory będą szybsze w każdej aplikacji która nie jest optymalizowana pod 2 jajka a takich jest zdecydowanie więcej.

 

Tobie potrzebne X2 proszę bardzo ale nie mów że SanDiego to procesor dla szpanu bo nie każdemu są potrzebne 2 wolniejsze jajka niektórzy wolą jedno szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

 

"Venice 3000+ potrafi kosztować do 900zł i więcej wiec (mowa o selektach) gdzie ty widzisz 2x więcej za SanDiego który jest po 1137zł w sklepie podanym przez Matiz_sc, średnia cena za Venice z w miarę dobrymi osiągami to od 650 do 750zł."

 

Venice 3000+ OEM kosztuje ok 500zł, San Diego 1137zł więc jednak nie 2x więcej tylko ponad 2x więcej! Cene selectów Venice należy porównać do ceny selectów San Diego tylko tak jak już pisałeś w Polsce nikt ich nie selekcjonuje ale gdyby to robił to myśle że mógłby sobie życzyć za to 1300-1400zł. No chyba że chcesz wydać tylko 1.5x więcej kasy po to że mieć San Diego, który nie najlepiej sie kreci i w rzeczywistoci wydajność ma mniejsza niż ten Twój Venice. Pozatym choćbyś nawet wykrecił z niego tyle samo to jaki zysk Ci da więcej cache, 2-3%? Na pewno nie więcej. Tak jak mówie wzrostu wydajności nie zauważysz ale w takim SuperPI podskoczysz wyżej. Dla mnie podkręcanie to wyciskanie dodatkowych mocy z tego co się ma a nie kupuje dużo droższe sprzęty żeby choć troche poprawić wynik w SuperPI.

 

"Z X2 podobnie jak nie gorzej, bo jak sam wspomniałeś 2jajka jak na razie nic w grach nie dadzą prędzej jedno szybsze."

 

Dlatego Ci co tylko grają niech lepiej zostawią sobie Venice a kase przeznaczą na lepszą karte graficzną.

 

"I na odwrót też się zdarza bo X2 nie osiąga takich taktów zegara jak Venice czy SanDiego wiec te procesory będą szybsze w każdej aplikacji która nie jest optymalizowana pod 2 jajka a takich jest zdecydowanie więcej."

 

Rzeczywiście kręca się gorzej ale nie dużo gorzej. Według mnie 200-400MHz nie robi aż tak wielkiej różnicy. Napisze jeszcze co pisałem wcześniej, gdy ktoś nie używa aplikacji zoptymalizowanych pod X2 niech lepiej zostanie przy Venice.

 

W skrócie chodzi mi o to że jest sobie dwóch gości, oboje mają Venice. Pierwszy nie używa aplikacji zoptymalizowanych pod X2 więc kupi sobie San Diego i uzyska wzrost wydajności na poziomie kilku procent. Drugi używa odpowiednich programów, kupi sobie X2 i może zyskać wydajnośc nawet 80% większą. Rozumiesz już o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozumiem o co Ci chodzi tylko nie rozumiem po cholerę się czepiasz osób które wolą SD od X2, co do ceny to porównywałem między innymi swój procesor z procesorem jaki planuję kupić to po co mi podajesz nominalną cenę Venice cały czas rozmawiamy o góra 2 może 3 osobach więc „wyskakiwanie” z ceną sklepową Venice w ogóle nie ma sensu. Co do MHz to różnica 400MHz to jest 2 model procków w górę więc to raczej duża różnica, nie mówiąc już ogromna. Ale skoro się tak uparłeś 500zł za Venice to X2 najtańszy jest 3x droższy i w każdej aplikacji zoptymalizowanej pod jeden rdzeń (których jest zdecydowanie więcej) będzie co najwyżej tak wydajny jak 3x tańszy Venice… EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moze ktos zauwazyl ale gierki ( ktore nie sa optymalizowane pod 2 jadra jak narazie i szybko pewnie nie beda ) maja coraz wieksze zapotrzebowanie na procka , wiec sandiego jest duzo lepszym pomyslem . Proponuje zrobic testy w Half life 2 albo w Farcry . Co do spi, markow to juz wogole nie mowie , a co do ceny , hmm $280 to nie tak tragicznie jak i tak wyladuje na nim FC B) . Znam siebie i wiem ze nie bede uzywal zadnych aplikacji do dekompresji czy tez CAD a co do tej waszej plynnosci..... tez nie znalazlem zadanego slabego punktu mojego systemu i nie odczuwam braku plynnosci

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozumiem o co Ci chodzi tylko nie rozumiem po cholerę się czepiasz osób które wolą SD od X2, co do ceny to porównywałem między innymi swój procesor z procesorem jaki planuję kupić to po co mi podajesz nominalną cenę Venice cały czas rozmawiamy o góra 2 może 3 osobach więc „wyskakiwanie” z ceną sklepową Venice w ogóle nie ma sensu. Co do MHz to różnica 400MHz to jest 2 model procków w górę więc to raczej duża różnica, nie mówiąc już ogromna. Ale skoro się tak uparłeś 500zł za Venice to X2 najtańszy jest 3x droższy i w każdej aplikacji zoptymalizowanej pod jeden rdzeń (których jest zdecydowanie więcej) będzie co najwyżej tak wydajny jak 3x tańszy Venice… EOT

1625064[/snapback]

Czepiam się tych osób, które w temacie o X2 piszą że X2 kupuje się tylko po to żeby przyszpanować. Chciałem tylko wyjaśnić że istnieją także inne rzeczy niż gry i w wielu programach wzrost wydajności jest nieporównywalnie większy niż przy zmianie Venice -> SanDiego

 

Jest topic o SanDiego może tam przenieście się z wychwalaniem jaki to SanDiego jest szybki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest topic o SanDiego może tam przenieście się z wychwalaniem jaki to SanDiego jest szybki. :wink:

1625367[/snapback]

Myslę że w tym stwierdzeniu jest sporo racji,ale:

1.W ten sposób wątki mogą się "zakopać" tak jak San Diego,ponieważ jest mało uzytkowników X2(SanDiego zresztą również) nie bardzo wiadomo kto z kim ma wymieniać poglądy.

2.Wasza polemika jest bardzo twórcza i sympatyczna przy tym i wbrew pozorom na zasadzie porównań wnosi bardzo wiele,gdyż userzy czytający,starają wczuć się w którąś rolę( przewidując czego oczekują od kompa) i przez to decyzja czy kupić jedno czy dwujajowca staje się dla nich łatwiejsza.

Krótko mówiąc pomagacie innym i o to(poza oc) tu też chodzi :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot

 

a ja mam pytanie do moich drogich kolegów: san diego jest powiedzmy 2x droższy od venice, ale jak z wydajnością hehehhe jest ona warta takiej ceny ;), wydaje mi się że nie i bez porządnego chłodzenia(FC) nie ma co do tego proca w ogóle podchodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4xdual opteron[/url]2005, 19:08]Czepiam się tych osób, które w temacie o X2 piszą że X2 kupuje się tylko po to żeby przyszpanować. Chciałem tylko wyjaśnić że istnieją także inne rzeczy niż gry i w wielu programach wzrost wydajności jest nieporównywalnie większy niż przy zmianie Venice -> SanDiego

1625367[/snapback]

True B)

 

ps. wlasnie zmieniam chlodzenie i zamierzam jeszcze troche poprawic moj wynik w cinebench :wink:

 

ps2. tak dla ciekawostki 4xdual opteron :D

Edytowane przez qical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True B)

 

ps. wlasnie zmieniam chlodzenie i zamierzam jeszcze troche poprawic moj wynik w cinebench  :wink:

 

ps2. tak dla ciekawostki 1625872[/snapback]

Widzę,że trochę się zaszczepiłeś do oc;dobrze-ze swojego sprzetu wyciśniesz więcej i do pracy będziesz miał większy komfort :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem X2 3800+. :rolleyes:

Generalnie jest fajnie, przyjechał do mnie model Low Power, stąd na standardowym ustawieniu chodzi na 1,28volta. Bez gadania po kilku godzinach poszedł na 2700MHz przy ustawieniach napięcia 1,475 (DFI4Ultra) co dało wg MM5 ok 1,44volt, a jeżeli któryś z czujników kłamie to i tak nie ma znaczenia.

Nie giercuję, więc jeżeli mam coś potestować to proszę o niezbyt skomplikowane prośby wraz z odnośnikiem stronki z testem, bo prawdopodobnie go nie mam.

Z ciekawostek trafił się jeden program CAD (mam go od 8 lat), który nie działa na dwóch rdzeniach - po chwili wywala błąd pamięci - lekarstwo wgrać starego biosa, bo ci od biosów nie wpadli na to , że czasami drugi rdzeń trzeba jednak będzie wyłączyć. Ten program nie instaluje się pod W64, ale to już zrozumiałe - jest 16bitowy. Lekarstwem była nowsza wersja programu.

Temperatura pokazywana w ustawieniu def (sic!) na MM5 przystosowanej do DFI (z tego forum - dzięki) to 35-36 stopni, na @2600MHz pokazuje 38 stopni.

Seti w tle pokazuje przy def pokazuje 43 stopnie (wichura to miedziany PENTAGRAM FREEZONE Q-92 Cu ustawiony na 1/3 obrotów, ale z tunelem w obudowie. Na starym biosie (final z marca z max mem) bez niczego w zasobniku pokazuje 48 stopni !!!! - warita jakiś, czy co, sam nie wiem :lol: .

Generalne wrażenie jest takie, że mam kurcze mniej czasu na kawę, bo "skurczygnat" działa "dość" szybko, ale tak na serio wszystko działa płynnie. Tak po prostu na nic nie czekam, chyba, że HDD właśnie coś robi poważnego.

 

@Dla malkontentów

Myszka , ani klawiatura nie działają szybciej. Monitor LCD ustawiony na 75Hz nie pokaże mi więcej ramek na sekundę.

To co robię to albo praca na kilka godzin, alo obijanie się. Wówczas przeglądanie internetu ze skanerem avirusowym to bajka - za pierwszym razem trochę się wystraszyłem, bo miełem wrażenie, że a'virus jednak się nie włączył, ale po chwili się okazało , że działa i to szysbko.

Ciekawe jest to, że jak taskmonitor pokazuje ostrą pracę obu rdzeni, to dalej mogę robić co chcę (emaile, stronki i takie tam) bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi

 

Fajny zestawik wynik zrobisz w Cinebench 2003,tutaj możesz go zassać,a tutaj zamieścić swój wynik powinieneś być w 1 trójce.

 

Dodatkowo przyda Ci się CPU-Z(do odczytu parametrów) SP-2004(do sprawdzania stabilności) i jak chcesz się bawić SuperPi bench do liczenia liczby Pi.

Wszystkie prog wyszukasz w googlach. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldi:

 

Generalnie jest fajnie, przyjechał do mnie model Low Power

 

Zamawiałeś jakoś specjalnie czy po prostu taki przysłali ?

 

godzinach poszedł na 2700MHz przy ustawieniach napięcia 1,475 (DFI4Ultra)

 

Bardo fajnie jak na 2 jajka oj bardzo.

 

na MM5 przystosowanej do DFI (z tego forum - dzięki)

 

Proszę.

 

to 35-36 stopni, na @2600MHz pokazuje 38 stopni.

 

A ile masz na tych 2,7GHz najlepiej podczas S&M Integer ?

 

Myszka , ani klawiatura nie działają szybciej. Monitor LCD ustawiony na 75Hz nie pokaże mi więcej ramek na sekundę.

 

To miało być zabawne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem o czyms takim jak wersja low power :blink:

Rozumiem ze plyta Ci ustawia nominalnie taka wartosc vcore, tak?

Z tego co wyczytalem w sieci, x2 wystepuja rzeczywiscie z roznymi vcore ale nie widzialem zeby byla to wartosc ponizej 1.3v.

Co nie zmienia faktu ze proc moze chodzic ok przy mniejszym nic nominalnym vcore i zapewne niezle sie podkrecac :).

 

Jesli chcesz wiedziec jakie twoj x2 ma nominalne napiecie to proponuje sprawdzic np.A64 maxtemp moj x2 a tutaj tymczasowo wrzucilem na serwa samego progsa.

Warto zwrocic uwage na max temp.Wyglada na to, ze ta wartosc ma zwiazek z podkrecalnoscia danego egzemplarza. Oczywiscie czym wieksza tym lepiej :)

 

pozdro i gratuluje zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qical:

 

"Nie slyszalem o czyms takim jak wersja low power"

 

To nic nowego, były stare (już) Bartony z tej serii oraz SanDiego i FXy w wersji LowPower miały domyślne VCore = 1,35v zamiast standardowego 1,4v widać że teraz i X2 „odziedziczyło” tą bardzo rzadką (zazwyczaj) serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: jak z biosami na dfi? Niedługo bede miał najprawdopodobniej 4400+ idfi ultra (nie dla mnie niestety.... ) i jestem ciekaw jak to jest z tymi biosami. Za czasow kiedy x2nie były tak rozpowszechnione mowiono, ze aby wsadzic x2 wystarczy tylko update biosu. Czy na standardfowym biosie dfi bootuje z x2 na pokładzie? System chodzi? Czy musze najpierw dac mu zwykłego proca i zrobic update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jakis procek chodzi na mniejszym napieciu niz nominalne nie oznacza, ze jest z serii 'low power'. Wielu uzytkownikow x2 pisalo ze ich proce chodza bez problemu na mniejszym napieciu. Moge sie zalozyc, ze moj tez bedzie tak chodzil. Nie zmieni to jednak faktu ze ma nominalne 1.3v (widzialem tez x2 4400 z 1.35v). Dlatego zapodalem progsa zeby mogl to Waldi sprawdzic. Moze naprawde trafil mu sie jakis super procek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Nie wiem co wyrabia AMD z prockami, ale przy starcie na def MHz i volt - system pokazuje napięcie 1.28volt. Pomyślałem - to fajne.

Następnie robiłem testy i stopniowo podnosiłem napiecia jak opisałem powyżęj.

SiSoftSandra "pokazała" że jest to model Low power. Więc tak napisałem wyżej. I nie mam, dzisiaj, bladego pojęcia czy AMD to gdzieś umieszcza , czy też nie.

Ja poprostu napisałem co widziałem, tak żebyście też wiedzieli, a może komuś się przyda. Reklamacji nie uwzgledniam.

Oczywiście ze wszystkiego zrobiłem zrzuty ekranowe więc mogę wysłać pliki do umieszczenia ich , bo ja nie wiem jak (nie robiłem tego).

W Cinebench 2003 w multiCpu otrzymałem wynik 38,7 zaraz zobaczę "czy to dużo czy mało", ale przykładam do tego drugorzędne znaczenie.

 

Ale najważniejsze info o X2 dopiero teraz: cinebench przeszdł stabilnie (przy moim powietrznym chłodzeniu) NA JEDNYM RDZENIU 2700, a na DWÓCH RDZENIACH tylko 2550. Natomiast pod Seti działa stabilnie przy 2700MHz, ale one nie korzystają z 2 rdzeni. Z kolei Super pi mod1.4 działa tak do 2600MHz. Wszystkie wartości podaję z napięciem o oczko większym niż wyskakuje krzaczenie, być może zamało podnoszę vcore, ale na to jest czas.

 

@

Biosy (final) od czerwca rozpoznają multi CPU.

Bios marcowy pokazuje unknow model, i działa. ALE Z BŁĘDEM ! Błąd objawia się wysoką temp ok 48 stC. Pamiętacie problem przy wprowadzaniu Venice, o to chodzi. CPU chodzi na jednym rdzeniu, a drugi śpi.

 

Pogrzebałem trochę i osiągnąłem stabilne 2600MHz na dwóch rdzeniach męczonych kilkakrotnie.

Zauważyłem, że jak za ostro zjadę z timingami to wyniki są gorsze. Najgorzej było jak na mojej DFI zminiłem ... (nie pamiętam, wieczorem napiszę, ale przyjmuje wartości 256,128,64 i 32) 128 i 64 jest ok, ale jak włączyłem 32 to z 38,7 w cinebenchu wyszło ponad 70 !, Podobnie było z timingami podstawowymi z tym ,że gdy dałem za ostre to wynik spadał o 0,1 - no ale spadał.

Edytowane przez Waldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FXy z serii LowPower miały napisane na „czapce” dokładnie tak „1,35v” zaraz nad napisem „Assebled In Malaysia” ale były też procki z takim samym VCore lecz bez tego napisu więc bardzo możliwe że posiadasz takowy.

 

Co do sprawdzania stabilności nie używam się ani Cinebench ani SPI tylko SP2004 i w twoim przypadku 2 programy odpalone na raz i w każdym z nich wybrane oddzielne jajko i taki test przez minimum 2h. dopiero wtedy będziesz wiedział czy proc jest stabilny na danych MHz bo jak na razie sam piszesz to te 2,7GHz to żadna stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem sprawdzę, programik już zassałem.

Z tego wszystkiego widać, że moim problemem jest dobre chłodzenie. A to dlatego, że skoro na 2700 lata na jednym rdzeniu i jest ok a po obciązeniu drugiego rdzenia wywala się - prawdopodobnie z powodu temperatury (bo zawsze pod koniec obrazka się zawiesza) więc będę poprawiał chłodzenie, jeżeli to nie pomoże to mogę zakupić WC. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś linki albo porady to na pw z chęcią poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...