Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

co to za bug konkretnie i jak go naprawić?

1578787[/snapback]

w rivatunerze wymusic we wrzystkich aplikacjach max hz mozliwych na monitorze...

np przy 1024 zawsze ma byc 85/100/120 [ile monitor wyciaga max]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oko miecha wymieniam czesci w kompie, i mam na karte nie więcej niz 570 zł, i własnie zastanawiam sie radkiem 9800pro, tlyko czy uciągnie on quake 4 lub UT 2007 ?? dodając do tego : a64 3000+ venice + 1gb ram 400mhz ??

1577904[/snapback]

w 800x600 na medium moze uciagnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)Jesli natomiast sie zdecydujesz na 6800LE to bierz najtanszy model asusa.Kazdy asus 6800LE ma mozliwosc odblokowania 4 potokow a wiekszosc ma 8 ewiedc bierz w ciemno.Jeszcze nie slyszalem opinii,ze komus sie nie udalo odblokowac przynajmniej 4 potokow.Slyszalem,ze komus sie nie udalo w 6800LE Gainwarda czy XFX ale w asusie masz 100% pewnosci wiec bierz w ciemno jesli masz ok 700 zl w portfelu

1571087[/snapback]

Hydro - jestes niepoprawnym optymistą i teoretykiem :blink: . Gdybys byl zorientowany to bys wiedzial... w ostatniej dostawie Asusów w sklepie iCOMP (sprzedają tez na Allegro) na 10 sztuk JEDNA sie zmodowala na 16/6 :mur:

To jest wlasnie ta twoja WIEKSZOSC kart :lol: A kolejka chetnych jest tam tak duza ze niektorzy chyba bedą odbierac swoje karty na Swieta (oby nie Wielkanocne!) :lol:

Swoją kupowalem 2 miechy temu w innej firmie i serwisant tez juz narzekal ze 100% modowalną karte coraz trudniej znalezc :? .

Wiec wcale sie nie dziwie koledze kolegi $l@vena ze jakby nie kombinowal to mu ta karta po prostu sie nie moduje (ma uszkodzone potoki i vertexy).

Twoja teoria o nadmiernie podkreconej karcie przez odblokowanie potokow tez nie jest prawdziwa. TE karty (Asus 6800LE) jesli są w 100% modowalne - bez ZADNYCH dodatkowych kombinacji (podnoszenia napiecia, moda biosu, zmiany pasty, wentylatora czy chlodzenia pamieci) po odblokowaniu potokow RivaTunerem w trybie 16/6 podkrecają sie na zegarach spokojnie do wartosci 370/875 - praktycznie KAZDA :D .

Wiec po co to opowiadac o PRZETAKTOWANIU na standardowych ustawieniach 300/700 :lol:

Ja wiem ze mozna byc podekscytowanym (zycze owocnego modowania) - ale nie wprowadzaj ludzi w błąd :rolleyes: .

ps.

A tak na marginesie - jak juz odblokujesz potoki w swojej karcie to sprawdz ją sobie na demo SplinterCella - Chaos of... Na tym najczesciej te nie do konca modowalne karty podobno sie wysypują :lol:

Edytowane przez delfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, ja zamuwilem te karte jakis czas temu w icomp w pelni odblokowujaca sie, czkema juz miesiac:(, kupilem sobie w sklepie 6800gt pelnego na pcie(zmienilem platforme z P4 na A64 i z AGP na PCIE) i oddam karte sklepowi w rozliczenie + dalem im jeszcze w rozliczenie mojego starego radka 9800pro, i uwazam ze dobrze zorbilem, te karty modowalne, nawet jesli sie odblokuja to i tak o podkrecaniu trzeba zapomniec, mozna niby zmienic chlodzenie, ale na co tracic gwarancje...........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A tak na marginesie - jak juz odblokujesz potoki w swojej karcie to sprawdz ją sobie na demo SplinterCella - Chaos of...  Na tym najczesciej te nie do konca modowalne karty podobno sie wysypują  :lol:

1580063[/snapback]

Tak tez uczynie.Jutro albo w poniedzialek,zalezy kiedy bedize karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 6600GT na AGP i na PCI-E, miałem też 6800GT, wszystkie cieły bez sensu, i miały dziwne spadki FPS... Miałem takze 9800PRO (kupiłem po sprzedaży 6600GT), i nie było żadnych problemów, karta sie super kręciła, gry nie cieły i nie miały żadnych chorych wachań FPS. Nie kupuj nic z seri 6xxx, dobrze Ci radze, bo miałem już pare tych kart, i wszystkie tną jak już pisałem wyzej...

 

Pozdrawiam

1526306[/snapback]

Sorry PiPoL ale jak to przeczytalem musialem zaprotestowac. Kuszony wielka wydajnoscia ATi kupilem (nienajnowszego juz) Radeona 9600XT (sapphire) i strasznie sie zawiodlem. to wlasnie ATi zapewnia cudowne skoki FPS i dziwne problemy. Kupilem ta karte tylko po to zeby grac w Counter-Strike Source tymczasem nawet na minimalnych detalach FPS potrafi spasc do 11 Testowalem juz pelno sterownikow zarowno starszych jak i nowszych, oryginalnych catalystow i omeg. Nic nie pomaga FPS strasznie skacze. Na dodatek kumpel z identycznym procem, plyta glowna, tyle samo ramu z karta geForce 4ti 4200 ma FPS praktycznie staly, gra wyglada pieknie i dziala plynnie. Przeprowadzilismy sobie benchmarka i dostal tylko 1k mniej ode mnie w 3dMarku2001 SE.

Jakie wnisoki? Nvidia produkuje o wiele lepsze karty, Nvidia to jakosc

9600XT jest porownywany z FX5700 a nawet z FX5700 ultra, jednak w rzeczywistosc przy niej odpada.

Nvdidia nie ma czegos takiego jak GPU recovery, dlaczego? Bo karta musi dzialac! nie ma mowy o tym zeby sie zawiesila jak to mi sie zdazylo na ATi.

Moja rada lup sobie 6600GT ;] chodz pewnie to juz zrobiles - nie doczytalem do konca tematu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Szkoda że nie napisałeś jeszcze że FX 5200 zjada na śniadanie R9800 zarówno jakością obrazu jak i wydajnością

1581363[/snapback]

Raz czytalem na pewnym forum jak ktos napisal,ze "woli karty NV bo nawet fx 5200 jest lepsze od tego szajsu 9800pro" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3gr. Miałem kolejno - 9800SE@Pro, Leadteka 6600GT TDH, teraz ASUS V9999LE (zmodowany 16/6). 3dmarkami się nie podniecam - mam zainstalowanego 2005 w celu testowania stabilności i artów przy modowaniu i podkręcaniu). Grałem w D3, NwN, Sacred i gierki dołączone do 6600GT, 6800LE i SB Audigy2 ZS (Prince of Persia Sands of Time, Splinter Cell, Hitman, Thief, Deus Ex, GunMetal, parę dem) - rozdzielczości 1024x768 i 1280x1024. Wydajności nie mierzyłem co do klatki - liczy się komfort grania. I tak - 6600GT i 9800SE@Pro - nie zauważyłem różnic ani w jakości grafiki ani w wydajności w większości gier (oczywiście wyjątek na korzyść GF to D3), zdecydowanie z przodu jest 6800LE (16/6 przy standardowych zegarach), co przy porównywalnej cenie do 6600GT czyni z niego najkorzystniejszy wybór (pod warunkiem udanego moda).

Przycinki na GF - miałem i nie potrafiłem na początku zidentyfikować przyczyny - zdarzały się przy skomplikowanych scenach, przy czym nie były to spadki fps, ale chwilowe zacięcia (gra zwisała na chwilę). Dopiero pod linuksem, gdy kilka razy nie uruchomiły mi się X'y, przejrzałem logi i zobaczyłem komunikat, że mam odłączony dodatkowy kabelek zasilający kartę lub za mało mocy, postanowiłem zmienić zasilacz. Po zmianie z LinkWorlda 430 na tagana 480 - wszystkie przycięcia zniknęły. Sprawdzałem - nie było ich na 6600GT i nie ma teraz na 6800 nawet po wielu godzinach "męczenia" karty.

I teraz kwestia wyboru: jeśli miałbym wybierać pomiędzy 9800Pro a 6600GT to byłoby mi wszystko jedno, ale że obecnie chyba 9800Pro jest tańszy to jego bym chyba jednak wziął. Ale, w związku z tym, że 6800LE (nawet z gwarancją modowania do 16/6) nie odstaje zbytnio cenowo, to dozbierałbym do niego. Dodatkowym atutem GF (przynajmniej dla mnie, bo zdaje się większość forumowiczów korzysta tylko z win) jest znacznie lepsza jakość sterowników pod linuksa (zwłaszcza 64bit, a jest to mój główny system operacyjny). ATI po prostu olewa użytkowników innych OS niż Windows (na sterowniki 64-bitowe z obsługą 3D czekałem rok od zakupu 64-bitowego procka), a do GF są nawet narzędzia do podkręcania a modowanie polega na dodaniu jednego wpisu w xorg.conf.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jenot

Zapewne wiele prawdy jest w tym co piszesz ;) Ja np. mialem na karte przeznaczony sztywny budzet w wysokosci 600zl i zdecydowalem sie na zakup karty z podpisu. Na razie nie zaluje wyboru i mysle, ze tak pozostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno dostac? Jest w wielu sklepach, z tym ze ostatnio podrozal o jakies 30-40 zł (arest.pl, esc.pl)

1571359[/snapback]

 

A co myslicie o tej ofercie z Allegro:

 

MSI RX9800PRO-TD128 Radeon 9800 Pro 128 MB 256 Bit

1572236[/snapback]

tą karte można mieć za 523zł nówke. :wink: z gwarą na 2 lata Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Pewnie ze 6600GT, 9800Pro moze sie porownywac najwyzej z 6600.... - moje zdanie

1585603[/snapback]

ALe 6600 GT ma 128 bitowa szyne danych.Ludzie - zrozumcie,ze karty o 128 szynie pamieci to dzis krok w tyl.Wezmy takiego Feara.Tam szyna pamieci liczy sie bardizej niz taktowanie,poza tym zobacz na cene.6600GT wogole jest nie oplacalna karta i nigdy jej nie bede mial zamiaru polecac gdyz .... czytaj post Jenota - dobrze mowi.100% sie z nim zgadzam.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omfg niektorzy to prawdziwe betony i nigdy nie zrozumieje ze szerokosc szyny nie ma znaczenia, liczy sie przepustowosc pamieci a ta wcale nie jest drastycznie mniejsza niz w 9800pro a za to wydajnosc rdzenia jest sporo wieksza niz w 9800 a w dodatku architektura 6600 jest tak zrobiona ze przepustowosc pamieci nie ma tak duzego wplywu na wydajnosc karty jak by sie moglo wydawac co w rezultacie skutkuje tym ze karta jest szybsza od 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o ZWYKŁYM GF6600 ??? kosztuje on <500zl a za r9800pro trzeba dac >540zl . ja mam do dyspozycji 550 i ani zl wiecej.

 

Wiec krotka pilka co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?

 

 

EDIT: choc dzis znalazlem sklep, gdzie GF6800LE (ten od asusa) jest dostepny za 649 zl !!!!. Toz to prawie 100pln mniej niz w innych sklepach !!!ale chyba niemoge sobie pozwolic na tego typu myslenie,bo zara bedzie "doloz te stowke...doloz 200 lub 230....."

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polece R9800Pro. Argumenty ktorymi sie kierowalem przy wyborze karty opisalem na poprzedniej stronie ;) W tym temacie jak i wielu innych posiadacze R9800Pro beda Ci polecali Radka, a wlasciciele 6600/6600GT poleca Ci karte ze stajni nVidii ;) Sam musisz dokonac wyboru. Generalnie co nie wybierzesz powinienes byc zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje mi się trochę dziwny, ponieważ 6600GT i 9800PRO po prostu dość znacznie różnią się cenowo. Różnica jest rzędu 100-150 zł. Jeżeli już porównywać to 6600 non-GT z Radkiem 9800PRO i w takim wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie Radek. Natomiast jeśli porównywać 6600GT z 9800PRO to wydajnościowo w zdecydowanej większości gier 6600GT będzie szybszy, ale jednak nie na tyle, żeby był sens wydawać na niego ponad 100 zł więcej niż wydałoby się kupując Radka. Dlatego też uważam, że bardziej sensownym wyborem w tej sytuacji jest kupno 9800PRO a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć przykładowo na dodatkową kostkę pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...sam komus polecam radka,wiem ze jest super

 

a co do gf6600(non pro) jak ona sie kreci ??? wiadomo ze kazda sztuka inaczej,ale tak +/- Napewno mozna ja 'troszke' dzwignac, czy pojdzie @gt ???

(sorki ze nie szukam)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...sam komus polecam radka,wiem ze jest super

Możesz wyjaśnić o co Ci z tym chodziło, bo nie kapuję?

 

 

a co do gf6600(non pro) jak ona sie kreci ??? wiadomo ze kazda sztuka inaczej,ale tak +/-  Napewno mozna ja 'troszke' dzwignac, czy pojdzie @gt ???

(sorki ze nie szukam)

Większość 6600 non-GT kręci się bardzo dobrze. Co prawda osiągnięcie takotwań 6600GT jest raczej niemożliwe, ale jak trafisz na dobry egzemplarz to na pewno się do nich zbliżysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak...sam komus polecam radka,wiem ze jest super

 

Możesz wyjaśnić o co Ci z tym chodziło, bo nie kapuję?

 

spodziewalem sie takiej odpowiedzi...a oprocz tego ze sam mam chrapke na r9800pro to jeszcze polecilem ja kupic kumplowi

 

a tu znowu cos przemawia na korzysc gf - cena 475 pln ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zwykly 6600 jest gorszy o 9800pro!

A co do 6800le to uwazam ze warto doplacic sto a nawet wiecej pln i wziac go zamiast 9800pro... bo na 9800pro juz niedlugo w najnowsze gry nie pograsz na high w 1024 a na zmodowanym 6800 na 16p jeszcze bedziesz mial dlugi czas zapas mocy i nie bedziesz musial sie martwic ze nie uciagnie ci gierki ktora wyjdzie za rok...

po prostu do 6800le musialbys doplacic 20% ceny radka a mialbys o ok 60-70% bardziej wydajna karte niz radek. tylko najpierw sie upewnij ze gf sie zmoduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem ze gorszy,choc widzialem te testy na ruskiej stronie i w gierach "wykrecony" ZWYKLY gf6600 robil kuku wykreconemu r9800pro :o

 

jesli sie zmoduje...jesli to dobre slowo

ale narazie lipa, bo kolo co mial brac mojego r9600 narazie niema kasy :(

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 -> 9800pro -> 6600GT -> 6800LE 16/6

 

Taka jest kolejnosc. Przy czym roznica wydajnosciowa miedzy 9800Pro a 6600GT jest nieproporcjona do roznicy w cenie. 6600GT jest zakupem dla kogos kto ma na niego kase i ANI zlotowki wiecej na dokladanie do 6800, a jak kupi tansza karte (9800Pro) to ta roznica w stosunku do 6600gt mu przepada (czesto tak jest ze dzieciaki dostaja X tysiecy na kompa i wtedy to zdaje sie miec sens, bo tego co "zaoszczedza" kupujac tansze komp[onenty nikt im nie da).

Do zakupu 6600GT moze tez sklaniac sentyment do nV albo brak checi/czasu na szukanie modowalnych LE bo o te coraz trudniej.

Na platformie PCI-E 6600GT jest ciekawsza karta bo w zasadzie nie ma konkurencji w swoim przedziale cenowym, a wyprzedza ja x800 o 250zl w cenie.

Za 6600GT moga przemawiac jeszcze inne wzgledy, np male wymagania odnosnie chlodzenia, roznica w sterownikach (w porownaniu do ATI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf to przede wszystkim lepsze technologie ja tam wolalbym 6600, chociaz by pograc sobie w takiego riddicka z ps 2.0++. I jakos ciezko mi znalezc r9800pro tak wydajnego jak moj 6200 (patrz wyniki 3dmarkow) A pozatym to mozna juz za 550zl miec 6600GT i to od winfasta wiec nie rozumie problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf to przede wszystkim lepsze technologie ja tam wolalbym 6600, chociaz by pograc sobie w takiego riddicka z ps 2.0++. I jakos ciezko mi znalezc r9800pro tak wydajnego jak moj 6200 (patrz wyniki 3dmarkow) A pozatym to mozna juz za 550zl miec 6600GT i to od winfasta wiec nie rozumie problemu..

1587601[/snapback]

Na wyniki 3dmarków właśnie nie patrz, bo nijak się one mają do wydajności w grach. I 6600 (a już zmodowane 6200 na pewno) nie dogoni 9800Pro (no chyba, że w d3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf to przede wszystkim lepsze technologie ja tam wolalbym 6600, chociaz by pograc sobie w takiego riddicka z ps 2.0++. I jakos ciezko mi znalezc r9800pro tak wydajnego jak moj 6200 (patrz wyniki 3dmarkow) A pozatym to mozna juz za 550zl miec 6600GT i to od winfasta wiec nie rozumie problemu..

1587601[/snapback]

na czym ty chcesz grac w riddika :lol:

Zeby to znosnie chodzilo trzeba miec 6800 w SLI, bo na kreconym a64 + 6800GT jest bardzo przecietnie. Ta gra ma koszmarne wymagania.

A przy porownaniu do silnikow optymalizowanych pod nv trzeba pamietac o hl2, ktore lepiej pojdzie na 9800pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole nie wiem dla kogo jest 6600GT.9800pro dla kogos,kto chce wydac dxo 500 zl i cieszyc sie dzisiejszymi grami bez zadnych wodotrysqw w stylu aa i anizo.6800LE jest dla ludzi,ktorzy wola sporo szczegolow graficznych i cieszyc sie wydajnoscia za male pieniadze,a 6600GT ?? jest w cenie 6800 le i jest woghole nieporownywalny do modowalnego 6800le (nawet jesli zmodujesz tylko 2 vertexy to i tak 6800le bedzie szybszy od 6600gt) a jesli nie zmodujesz 6800le to przynajmniej bedzie ta 256 bitowa szyna pamieci.Wogole nie lubie kart z serii 6600 i nie polecam ich nikomu :P Pewnie wlasciciele takowych zaraz sie na mnie rzuca,ale coz - ja wole takie a najbardziej to wole radki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole nie wiem dla kogo jest 6600GT.9800pro dla kogos,kto chce wydac dxo 500 zl i cieszyc sie dzisiejszymi grami bez zadnych wodotrysqw w stylu aa i anizo.6800LE jest dla ludzi,ktorzy wola sporo szczegolow graficznych i cieszyc sie wydajnoscia za male pieniadze,a 6600GT ?? jest w cenie 6800 le i jest woghole nieporownywalny do modowalnego 6800le (nawet jesli zmodujesz tylko 2 vertexy to i tak 6800le bedzie szybszy od 6600gt) a jesli nie zmodujesz 6800le to przynajmniej bedzie ta 256 bitowa szyna pamieci.Wogole nie lubie kart z serii 6600 i nie polecam ich nikomu icon_razz.gif Pewnie wlasciciele takowych zaraz sie na mnie rzuca,ale coz - ja wole takie a najbardziej to wole radki icon_smile3.gif

niestety dzisiejsze gry to wlasnie te wodotryski, w 90% to wlasnie grafa buduje nastroj w grze FEAR D3 wiec granie w low detal 640x800 mija sie z celem bo zostabnie ci 10 % z gry

 

tyle ze produceci gier zamist otymalizowac softa do grfy maja to gdzies i czekaj an nastepna ewolucje hardware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...