Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się spytać, czy działa już Bluetooth w Viście. Pojawiły się jakieś programy, które wreszcie go obsługują? Obsługę zapowiedziano w październiku, a BlueSoleil nie pojawił się do tej pory.

BlueSoleil w wersji 3.0 działa. Tylko podobno trudno te sterowniki znaleźć ;) W każdym razie u mnie śmigają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Vista jako upgrade czy normalna?

Vista normalna brat kupił w sklepie wersje OEM nie instalował, lecz musial sprzedac kompa i Viste mi odsprzedał za 250 zł :D to tak jakby prezent..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear customer,

 

Thank you for your upgrade order.

 

Upon further review of your Certificate of Authenticity (COA), we have determined that the Windows Vista upgrade you have chosen is not compliant with the Windows XP product associated with the COA you referenced. Our records indicate the COA number you entered indicates a 32-bit product and the product you have ordered is a 64-bit product. Unfortunately, this is not a supported upgrade path as there may be technical conflicts between your PC and the upgrade you have chosen.

 

To ensure that your upgrade works correctly, we have cancelled your order and request that you visit the Upgrade Redemption Website to re-enter your order. Please ensure you order a 32-bit product during the web ordering process.

 

Once you have completed your new order, please follow these instructions carefully -

 

Proof of Purchase previously submitted:

Please reply to this email with your new order number and your previous order number to enable the Upgrade Center to match up your order with the proof of purchase.

 

Proof of Purchase not submitted, yet:

If you have not submitted your proof of purchase, please submit it via one of the following methods no later than 31 May, 2007. Be sure to include your new order number along with the proof of purchase.

 

Email: email a scanned copy of the confirmation page and a copy of your receipt to: MSTUPVISTAEMEA@moduslink.com with the following in the subject line: Upgrade Redemption Center POP

 

Fax: Fax the web confirmation page and a copy of your receipt to: +31 55 54 339 46

 

Mail: Mail the web confirmation page and a copy of your receipt to:

Technical Upgrade Program Vista

P.O. Box 252

7300 AG Apeldoorn

Nederland

Że niby, qrwa, co??!! :mur:

 

Ale ja wiem, że mam XP 32-bit i chcę Vistę 64-bity!!!

 

Co ja mam zrobić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Chciałbym się spytać, czy coś się zmieniło od czasu mojej ostatniej instalacji Visty. Słyszałem coś o optymalizacji gier, jedną z nich miała być gra STALKER, która podobno przyspieszała.

 

U mnie na moim zestawie Vista chodzi rewelacyjnie. Gram w FarCry i chodzi tak jak w XP. Mam wersję Home Premium. Zestaw to X2, 1 GB RAM, GF 7600 GS, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wyjaśnić? Nie mam czasu za wiele, muszę to dziś załatwić!

klucze do Visty są uniwersalne i w ramach licencji można zamiennie używać wersji 32 lub 64 więc nie ma bólu. nośnik można sobie ponoć domówić za ~9$, a pełne info uzyskasz na infolinii 801 308 801 od której powinieneś był zacząć ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymy nie doczytałeś, że to nie jest info o tym że 64 bitowy system potrzebuje odp. platformy, a info o anulowaniu zamówienia.

 

Do mnie takie cudo też przyszło, choć przy moim COA jak najbardziej do wyboru była wersja 64bit.

 

Oj brzydki moduslink...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czemu jak zrobię kombinacje klawiszy alt+TAB to powinno mi się wyświetlić menu w 3D, takie jak dałam na screenie :

 

ale ja tak nie mam , mam zwykłe okienko do przełączania programów i okien, jest na to jakaś rada ??

post-140233-1176561843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ta kombinacja ;(

ale musisz mieć włączone Aero

 

Dymy nie doczytałeś, że to nie jest info o tym że 64 bitowy system potrzebuje odp. platformy, a info o anulowaniu zamówienia.

 

Do mnie takie cudo też przyszło, choć przy moim COA jak najbardziej do wyboru była wersja 64bit.

 

Oj brzydki moduslink...

raczej Ty nie doczytałeś ;) to jest informacja o zawieszeniu zamówienia w związku z niewłaściwą ścieżką migracji. widocznie zapomnieli poinformować, że migrować wg. nowych zasad można z 32bit tylko do 32, a do 64 z 64 :) w związku z tym zawieszają zamówienie i proszą o dopełnienie pewnej procedury, która pozwoli na właściwą migrację. jeśli jednak nie dostaną odpowiednich informacji do 31 Maja to.. :rolleyes:

 

AndyN napisał iż wie, że ma XP 32-bit ale Vistę chcę 64-bity! a ja odpisałem jak rozwiązać ten problem - nie widzę niejasności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymy nie doczytałeś, że to nie jest info o tym że 64 bitowy system potrzebuje odp. platformy, a info o anulowaniu zamówienia.

 

Do mnie takie cudo też przyszło, choć przy moim COA jak najbardziej do wyboru była wersja 64bit.

 

Oj brzydki moduslink...

raczej Ty nie doczytałeś ;) to jest informacja o zawieszeniu zamówienia w związku z niewłaściwą ścieżką migracji. widocznie zapomnieli poinformować, że migrować wg. nowych zasad można z 32bit tylko do 32, a do 64 z 64 :) w związku z tym zawieszają zamówienie i proszą o dopełnienie pewnej procedury, która pozwoli na właściwą migrację. jeśli jednak nie dostaną odpowiednich informacji do 31 Maja to.. :rolleyes:

 

AndyN napisał iż wie, że ma XP 32-bit ale Vistę chcę 64-bity! a ja odpisałem jak rozwiązać ten problem - nie widzę niejasności :)

Ale gdy składałem zamówienie na Vistę to przejście z XP 32-bit na Vista 64-bit było na stronie do składania zamówień jak najbardziej możliwe :mur: :blink:

 

M$ musiał coś później zmienić. A ci (moduslink) też rozkoszni byli, 13 kwietnia informują mnie, że anulowali zamówienie i że najpóźniej do 15 kwietnia mam złożyć nowe :mur: :huh:

 

Więc złożyłem ..... Na Vistę 32-bity

 

Dymy, i jak mogę wydębić od nich Vistę 64 bity? Klucz od Visty 32-bit będzie pasował do Visty 64-bit ale skąd płyta z nośnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy składałem zamówienie na Vistę to przejście z XP 32-bit na Vista 64-bit było na stronie do składania zamówień jak najbardziej możliwe :mur: :blink:

 

M$ musiał coś później zmienić. A ci (moduslink) też rozkoszni byli, 13 kwietnia informują mnie, że anulowali zamówienie i że najpóźniej do 15 kwietnia mam złożyć nowe :mur: :huh:

 

Więc złożyłem ..... Na Vistę 32-bity

 

Dymy, i jak mogę wydębić od nich Vistę 64 bity? Klucz od Visty 32-bit będzie pasował do Visty 64-bit ale skąd płyta z nośnikiem?

zadzwoń tam :) pamiętam że ta konsultantka wspominała coś o możliwości domówienia na jakiejś stronie za ww kwotę. generalnie sam nośnik to.. zastanawiam się.. gdybyś skopiował od jakiegoś znajomka z byle Visty 64-bit to byłoby najprościej i najtaniej.. ale piractwo :lol: ale chyba nikt Cię za to nie zamknie ;) z tego co czytałem na winsupersite to są tylko dwa rodzaje nośnika: 32-bit i 64-bit, a cała reszta zależy od klucza :)

 

a tak z innej beczki:

 

bawię się ostatnio dosyć intensywnie w oc mojego proca i szukam optymalnej konfiguracji z pamięciami - stąd często zmieniam zegar cpu

..i bardzo drażni mnie to że już trzy albo cztery razy musiałem aktywować Vistę od nowa :angry:

też macie takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń tam :) pamiętam że ta konsultantka wspominała coś o możliwości domówienia na jakiejś stronie za ww kwotę. generalnie sam nośnik to.. zastanawiam się.. gdybyś skopiował od jakiegoś znajomka z byle Visty 64-bit to byłoby najprościej i najtaniej.. ale piractwo :lol: ale chyba nikt Cię za to nie zamknie ;) z tego co czytałem na winsupersite to są tylko dwa rodzaje nośnika: 32-bit i 64-bit, a cała reszta zależy od klucza :)

 

a tak z innej beczki:

 

bawię się ostatnio dosyć intensywnie w oc mojego proca i szukam optymalnej konfiguracji z pamięciami - stąd często zmieniam zegar cpu

..i bardzo drażni mnie to że już trzy albo cztery razy musiałem aktywować Vistę od nowa :angry:

też macie takie problemy?

Pozyczenie nośnika z Windowsem od kolegi nie jest piractwem pod warunkiem ze posiadasz do niego klucz i umowe licencyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Trochę mnie dziwi optymalizacja.

Powyłączałem zbędne usługi, włączyłem pae, wyłączyłem hibernację, zoptymalizowałem gry poprzez adresowanie 2 GB i mam 63% zajętej pamięci - przedtem ledwo 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że to już moja conajmniej siódma aktywacja (w tym druga telefoniczna). paranoja - wystarczy, że pobawię się w oc proca/pamięci i za którymś razem przy restarcie wywali mi nową aktywację :mur: wszystko byłoby jeszcze do zniesienia gdybym mógł to zrobić online ale jak powiedziała mi konsultantka infolinii przez internet można to zrobić pięć razy, a później tylko fon :mad: i tak wczoraj o 4 rano zmieniłem szynę i ustawienia pamięci coby pomęczyć się z orthosem i zonk :angry: online mnie odbija, a telefoniczna nie może zweryfikować identyfikatora i przełącza mnie do konsultanta gdzie automatyczna sekretarka oświadcza mi, iż pracują przez 7 dni w tyg od 8 do 22. to co - mam nie kręcić po 22? :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę dźwiękową Audigy 2 i za cholerę nie mogę odpalić subwoofera :/ Ustawiam głośniki 5.1 i grają praktycznie tylko 2 przednie. W teście działa wszystko. Pod XP była taka opcja Bass redirection. Po jej włączeniu subwoofer działał. Tu nic takiego nie znalazłem. Udało się komuś rozwiązać ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę dźwiękową Audigy 2 i za cholerę nie mogę odpalić subwoofera :/ Ustawiam głośniki 5.1 i grają praktycznie tylko 2 przednie. W teście działa wszystko. Pod XP była taka opcja Bass redirection. Po jej włączeniu subwoofer działał. Tu nic takiego nie znalazłem. Udało się komuś rozwiązać ten problem ?

sprobuj ustawic w media center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm u mnie też nie działa system 5.1, tylko 2.1 ... to jedyny kłopot jaki mam z nowym OS-em. Takie małe pytanko, może ktoś wie jak przywrócić ikonę KOSZA na puplit, nie skrót ale pierwotną ikonę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy,

 

czy ktoś może wie jak pozbyć się Nero z systemu (Vista Ultimate 64)?

Niestety mój przypadek nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać, bo w swojej wielkiej inteligencji postanowiłem zainstalować Nero 7 Essentials od nagrywarki, choć nie było zgodne z Vistą. Nie mogłem bowiem znaleźć żadnej aktualizacji na stronie Nero do Visty i zdecydowałem się zaryzykować. Niestety poległem i teraz się borykam z tym problemem :(

 

Objawy zaczęły się od momentu, gdy instalacja padła ("program przestał działać" itp.) przed zakończeniem i nie mogę już jej usunąć poprzez opcję deinstalacji, bo instalator zawiesza się zawsze w tym samym miejscu czy to chcę zainstalować, zmodyfikować instalację czy ją usunąć. Chciałem więc nadinstalować jakąś wersję trial ze strony producenta, ale znów normalny instalator się rozpakowuje, odpala i po chwili wyłącza się. Nic się więcej nie dzieje. Instalator w wersji online zaś pokazuje, zapewne słusznie, coś takiego:

post-134857-1176762318_thumb.jpg

 

Czy ktoś ze światłych kolegów mógłby poratować i napisać jak pozbyć się zarówno tego Nero jak i starego instalatora? Jakieś czyszczenie rejestru w konkretnym punkcie itp.?

 

Pozdrawiam :oops:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze światłych kolegów mógłby poratować i napisać jak pozbyć się zarówno tego Nero jak i starego instalatora? Jakieś czyszczenie rejestru w konkretnym punkcie itp.?

 

Pozdrawiam :oops:

Ja dzisiaj rano próbowałem zainstalowac Alcohol 120% i zrypał mi całą Viste 32 Home. Opdaliłem płytke z Vistą i wybrałem opcje napraw a potem odzyskiwanie systemu. Wróciłem do punktu przed isntalacją Alcohola i jest git. Polecam Ci tą samą metode. Chyba Ty możesz zrobić to z poziomu samej Visty. Ja nie mogłem bo od razu wywalało mi Blue Screena.

 

A może ktoś pomysł jakim programem teraz można sczytać/uruchomić obrazy płyt ( z Alcohola 120 % ) ? Czy nie ma takiej opcji ? Vista 32 Home Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...