Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft udostępnił finalną wersję systemu Windows Vista dla subskrybentów MSDN. Poprzez serwis Microsoft Connect otrzymali ją też betatesterzy, którzy zgłosili chociaż jeden błąd.

Obraz ISO w wersji dla platformy x86 ma 2 554,53 MB, obraz ISO w wersji dla x64 ma 3 620,62 MB. Każdy z plików ISO zawiera Vistę w wersjach Business, Business N, Home Basic, Home Basic N, Home Premium, Starter oraz Ultimate. To, która z nich zostanie zainstalowana zależy od użytego klucza. W tej chwili nie ma jeszcze kluczy dla wersji N oraz Starter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle zauważyłem, że przy każdym włączeniu najpierw jest zajęte koło 600MB RAMu a dopiero potem spada. Może ktoś coś poradzić na to?

Też tak miałem, tylko odpowiednio 800MB i potem schodziło do 470.

 

Testowałem Far Cry na Viście 64 i działa aż o 0 - 40% wolniej od XP. Widać, że vista samego procesora dużo odbiera, bo FC jest procożerna, a 3dmarki działają tylko 15-20% wolniej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam z szybkością działania? Chciałbym potestować finalną Vistę, ale mam 512 MB RAMu i procek 2.6 GHz (Semp 64), na pewno wyłączę wszystkie wodotryski typu AeroGlass :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Aero Glass po wymuszeniu blur i glass na grafikach np. DX 7 jakim jest GF 4MX wygląda tragicznie i bardzo szarpie. FX 5200 pracuje już sporo lepiej, a podkręcony bardzo dobrze.

 

Na 1,5GB RAM, A64 3000+ i Quadro NVS 280 PCIE (FX5200/5300) pracuje bardzo dobrze.

Po odpaleniu Media Center i np. podczas oglądania TV w małym oknie warto zakryć czymś Pulpit np. oknem Explorer'a wtedy Media Center chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MC problemu nie mam, bo .... nie widzi tunera...

 

Ale normalnie przy odtwarzaniu video, DWM cos odwala i skacze mu uzycie CPU. Dlatego wyłączyłem go, wole normalne okienka niz kolorowe, które co chwila się włączają i wyłączają.

 

 

edit

Microsoft planuje jednoczesne wydanie Windows Server "Longhorn" i Windows Vista SP1 w drugiej połowie 2007 roku.

:blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Testowałem Far Cry na Viście 64 i działa aż o 0 - 40% wolniej od XP. Widać, że vista samego procesora dużo odbiera, bo FC jest procożerna, a 3dmarki działają tylko 15-20% wolniej.

Tylko?! :lol2: Setki osob chocby z tego fora kombinuje, by uzyskac choc troche lepszy wynik w takim benchmarku, czy po prostu w grach(bardziej istotne..). A tu mowa o spadku rzedu az 15-20 % :lol: To naprawde sporo jesli mysli sie o graniu na niesuperszybkim kompie z zapasem mocy, ktory jesli chodzi o gry, w zasadzie nie istnieje :) Zawsze dobrze miec super szybka grafe itd.. by cieszyc sie porzadana jakoscia obrazu...

 

No nic, troche sie przygladałem dyskusjom w tym temacie i o ile na xp'ka przeszedłem szybko i bez jeczenia, to na to cudo nie predko .. a juz na pewno niechetnie hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie

... a 3dmarki działają tylko 15-20% wolniej.

zainstalowałem do testów Vistę 64bit i sterowniki beta ATI z 2 listopada (grafa X1900XTX nie podkręcona 650/1550) i:

3DMark 2005 w XP 11753 -- w Vista 11477 - czyli spadek 2,4%

3DMark 2006 w XP 5993 -- w Vista 5781 - czyli spadek 3,5%

jest nadzieja że jak wypuszczą finalne sterowniki to strata będzie jeszcze mniejsza.

 

Nie wiem jak u was ale u mnie tak jakby te 64bitowe drivery ati nie instalowały sterowników do opengl - ponieważ doom3 wygląda koszmarnie i nie mogę przeprowadzić testów porównawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem że nVidia nie przewiduje sterowników do nForca 2 pod Viste, troche sie podłamałem dlatego ze niepotrzebuje nowego komputera, ten który mam całkowicie mi wystarczy a teraz bede musiał z tak błachego powodu za jakis rok moze dwa wymienić cały komputer, paranoja :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wymieniaj. I nie kupuj visty.

Skoro nie potrzebujesz to po co?

A narzekanie juz teraz ze za 2 lata moze bedziesz wymieniac kompa to jest dopiero paranoja.

I myslisz ze na tym co masz teraz bedzie dobrze ci chodzila vista?

 

noooo dokupił bym ramu, wyłaczył bym wszystkie bajery, troche bym poprzerabiał i by chodził bez problemu.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem że nVidia nie przewiduje sterowników do nForca 2 pod Viste, troche sie podłamałem dlatego ze niepotrzebuje nowego komputera, ten który mam całkowicie mi wystarczy a teraz bede musiał z tak błachego powodu za jakis rok moze dwa wymienić cały komputer, paranoja :mur: :mur:

To nie wiem czemu Abit NF7-S rev2.0 + Sempron 2200+ chodził mi dobrze na jednym ze starszych buildów Visty :wink: Nawet driverów dla dysku SATA nie chciał, dziwne B-)

W sumie wolałbym drivery producenta, ale te od MS nie były złe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wolałbym drivery producenta, ale te od MS nie były złe :)

Tylko ze stery od MS to w rzeczywistosci drivery producentów sprzetu. Zwykle róznica jest taka ze w sterownikach dołaczonych do windows nie ma peneli do konfiguracji sprzetu, które są w 'normalnych' sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze stery od MS to w rzeczywistosci drivery producentów sprzetu. Zwykle róznica jest taka ze w sterownikach dołaczonych do windows nie ma peneli do konfiguracji sprzetu, które są w 'normalnych' sterach.

Oj łapiesz za słówka :wink:

Wiadomo, że producenci piszą stery i dają je MS w wersji okrojonej. MS je testuje, certyfikuje i wrzuca albo na płytkę z Windą albo do Windows Update :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się, jak wyjdzie SP2 do Visty to wtedy będzie można naprawdę powiedzieć, że to porządny system.

Tak samo było z XP czy Win2000 :wink:

hmm, a co takiego ma XP sp2 ? ja zawsze kozystam z XP sp1 bo podobno sp2 niedobry ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Mam problem z Vistą, a dokładnie z Dev C++ - nie działa pod tym systemem. W compile log wywala coś takiego:

 

Compiler: Default compiler

Executing gcc.exe...

gcc.exe "D:\program1.c" -o "D:\program1.exe" -I"C:\Dev-Cpp\include" -L"C:\Dev-Cpp\lib"

gcc.exe: installation problem, cannot exec `cc1': No such file or directory

 

Execution terminated

Compilation successful

 

Kompiluje się dobrze, tylko że nie tworzy pliku wykonywalnego exe :/. Szperam w necie przez cały dzień i powoli mam tego dość... Chyba zaraz zanstaluję MSVS C++ albo kompilator od Borlanda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...