Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

W tym tygodniu kupuje nowego kompa z Vistą Home Premium 64bit. I mam do was jedno pytanie. Będę mieć dysk 500 GB, jak duża ma być partycja dla systemu + Microsoft Office (dla użytkowników domowych) 2007, biorąc pod uwagę też to że będę mógł dokonać upgrade do Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupuje nowego kompa z Vistą Home Premium 64bit. I mam do was jedno pytanie. Będę mieć dysk 500 GB, jak duża ma być partycja dla systemu + Microsoft Office (dla użytkowników domowych) 2007, biorąc pod uwagę też to że będę mógł dokonać upgrade do Windows 7?

Moja partycja ma 137 gb i zostało mi po 6 miesiącach użytkowania systemu jakieś 30 gb wolnego miejsca . Tyle że ja mam bardzo dużo aplikacji na partycji systemowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupuje nowego kompa z Vistą Home Premium 64bit. I mam do was jedno pytanie. Będę mieć dysk 500 GB, jak duża ma być partycja dla systemu + Microsoft Office (dla użytkowników domowych) 2007, biorąc pod uwagę też to że będę mógł dokonać upgrade do Windows 7?

40 gb wydaje sie sensowne ;) zawsze kilka wolnego powinno byc

 

Moja partycja ma 137 gb i zostało mi po 6 miesiącach użytkowania systemu jakieś 30 gb wolnego miejsca . Tyle że ja mam bardzo dużo aplikacji na partycji systemowej .

:lol: chyba z obrazami innych dyskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupuje nowego kompa z Vistą Home Premium 64bit. I mam do was jedno pytanie. Będę mieć dysk 500 GB, jak duża ma być partycja dla systemu + Microsoft Office (dla użytkowników domowych) 2007, biorąc pod uwagę też to że będę mógł dokonać upgrade do Windows 7?

 

sam nie wiem :) ja mam co prawda viste 32bit i po pol roku mam zajete cos ponad 20gb. na systemowej praktycznie nic nie instaluje (poza officem 2003). moja systemowa ma 50gb i pewnie nie zapelnie jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 GB .

 

Jak miałem 3 gb to na sp1 było mniejsze zużycie niż przy 8 , trochę bez sensu ... .

Nic nie jest bez sensu tylko tak ma być. Jak więcej dostępnej pamięci to system więcej jej zajmuje. Powinieneś się cieszyć że kupiony ram sie nie marnuje.

System więcej kożysta z ramu niż z dysku więc działa szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Znalazłem takie coś jak Vista SP2 Standalone for All Language ISO DVD. Co to dokładnie jest?? Sprawdzał to ktoś?? Czy jest to poprostu instalka windowsa ze zintegrowanym SP2, który instaluje się dzięki oryginalnemu kluczowi?? I rozumiem, że nie trzeba mieć Visty SP1 do tej płytki?? Jakby ktoś mógł, to niech odpowie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Znalazłem takie coś jak Vista SP2 Standalone for All Language ISO DVD. Co to dokładnie jest?? Sprawdzał to ktoś?? Czy jest to poprostu instalka windowsa ze zintegrowanym SP2, który instaluje się dzięki oryginalnemu kluczowi?? I rozumiem, że nie trzeba mieć Visty SP1 do tej płytki?? Jakby ktoś mógł, to niech odpowie. Pozdrawiam.

oczywiscie moge sie mylic, ale jak dla mnie to nic innego jak sam service pack 2 zawierajacy paczke jezykowa - jedna z opcji instalacji sp2. a do instalacji sp2 niestety potrzebny jest sp1. z tego co widzialem, to chyba jeszcze nie ma visty ze zintegrowanym sp2, ale chyba tylko kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż dziś w aktualizacjach automatycznych pojawił się sp2 no i pobiera go do 50% po czym wyskakuje taki komunikat:post-171107-1246543638_thumb.jpg

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

post-171107-1246543714_thumb.jpg

 

to jest vista ultimate 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż dziś w aktualizacjach automatycznych pojawił się sp2 no i pobiera go do 50% po czym wyskakuje taki komunikat

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

to jest vista ultimate 64bit

cholera wie o co biega :/ a pozamykales wszystkie programy? chociaz to nie powinno miec wplywu na sciagniecie samej aktualizacji. zawsze mozesz skontaktowac sie z kims z ms. moze sprobuj zainstalowac to z innego konta z uprawnieniami administratora. mi to np. pomoglo, zeby ustalic aktualizacje dla innych produktow ms (bo z mojego konta nie mialem na to szans)

ja mam 32 bit i wszystko poszlo jak po masle. ciezko sie z poczatku sciagalo (pewnie serwer byl niezle obciazony, bo robilem to 30 czerwca), ale pozniej wszystko bylo ok. zmian szczerze mowiac nie widze. uruchamia sie jak sie uruchamial, zajmuje tyle ramu-u ile zajmowal. jak nie mialem problemu z vista tak nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem otóż dziś w aktualizacjach automatycznych pojawił się sp2 no i pobiera go do 50% po czym wyskakuje taki komunikat:

...

Wyłączasz całkowicie komputer czy przechodzisz w stan wstrzymania jak wyłączasz? Przy żadnym z przycisków nie pojawia się ten symbol tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się ostatnio katalogiem winsxs ponieważ dobił on do 7 GB a ni jak nie widzi mi się marnować miejsce na dysku. Wygrzebałem z otchłani tego tematu post nr #6210. Przystąpiłem od razu do akcji. Zacząłem wg. instrukcji, 'phase 1', zrobiło się, dałem apply, zrobiło się, reboot i... zonk. Po reestarcie powitał mnie błąd Riva Tunera a następnie błąd subinacl.exe:

 

post-111366-1246613953_thumb.png

 

Oba błędy olałem i lecę dalej. Włączam WinsxsLite, znowu błąd subinacl.exe (taki sam jak powyżej). Wciskam OK, coś tam się niby sprawdza i zdziwko:

 

post-111366-1246614072_thumb.png

 

Jak widać 'restore' nie działa, mogę sobie wpisywać 'y' do usranej śmierci i nic z tego. Poszukałem w necie tego tajemniczego pliku subinacl.exe, znalazłem go na tej stronie jednak w spisie systemów nie ma visty x64. No cóż, spróbować nie zaszkodzi. Ściągnąłem, zainstalowałem, nie działa.

 

Co prawda odchudziłem winsxs o 1,5 GB ale nie mogę już włączyć 'phase 2' i nie działa Riva Tuner :(

 

Mógłby ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, mam taki problem:

Kilka dni temu zainstalowałem SP2 (Vista Ultimate 64-Bit) z Windows Update. Od tamtej pory w grach mam artefakty. Najpierw pomyślałem, że może to coś ze sprzętem, ale po sprawdzeniu ramu i karty graficznej wykluczyłem go jako winowajcę. Później przeinstalowałem sterowniki - bez skutku. W końcu przy którymś zawieszeniu gier skorzystałem z proponowanego przez Windows wyszukiwania rozwiązania problemu. Windows stwierdził, że to znany mu błąd sterownika i w rozwiązaniach odesłał mnie po aktualizację na stronę NV i Microsoftu. Tam niestety niczego nie znalazłem (sterowniki NV mam najnowsze - 186.18, żadnych łatek nie znalazłem a na stronie Windows Update także nic mi nie wyszukało). Jakiś czas później w systemowym Windows Update pojawiła mi się aktualizacja, której nazwy nie pamiętam, jednak zawierała ona (nazwa) "8800GT" - moja karta. Oprócz tego była dostępna aktualizacja .NET Framework. Zaznaczyłem obydwie, kliknąłem zainstaluj. Po dłuższej chwili Windows Update wyświetlił komunikat, że jeden składnik został zainstalowany a drugi nie, ponieważ (dosłownie) był nieważny :blink: Oczywiście zainstalowała się aktualizacja .NET a ta dotycząca karty nie :blink: Klikałem później, by wyszukał dostępne aktualizacje ale tej z "8800GT" w nazwie już nie wyszukuje. Gry dalej mam z artefaktami i wieszają się po kilku minutach. Podkreślam, że przyczyną nie jest sprzęt.

Ma ktoś jakąś łatkę na to? Co zrobić?

Edytowane przez fourplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także sprawdzałem - 80 stopni w FurMark z opcją Xtreme Burning Mode i 64 podczas gry w Crysisa. Dokładnie tak, jak za czasów, kiedy wszystko działało bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sypie mi się vista po tym czyszczeniu winsxs ;( Następny problem:

 

post-111366-1246957834_thumb.png

 

Naprawa z płyty nic nie dała, integralności plików nie mogę sprawdzić, riva dalej się wywala ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Windows 7 i ani śladu artefaktów. A byłem taki zadowolony z Visty... :rolleyes:

 

 

 

Mea culpa, karta padła. Tylko - co bardzo dziwnie - padała stopniowo. Kiedy sprawdzałem ją na innym komputerze działała, po zainstalowaniu W7 także działała i wytrzymała kilka godzin grania w COD4.

Edytowane przez fourplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie moge sie mylic, ale jak dla mnie to nic innego jak sam service pack 2 zawierajacy paczke jezykowa - jedna z opcji instalacji sp2. a do instalacji sp2 niestety potrzebny jest sp1. z tego co widzialem, to chyba jeszcze nie ma visty ze zintegrowanym sp2, ale chyba tylko kwestia czasu

 

Jest, jest.

 

Dołączona grafika

 

W eter wypuścił toto niejaki 'psikus' - crc/sha1 identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i schudł o kilka giga.

Magia... Tyle ze to nie system mniej zajmuje tylko zwolnione miejsce po punktach przywracania systemu. SP2 nie ma wpływu na ilosc zajmowanego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia... Tyle ze to nie system mniej zajmuje tylko zwolnione miejsce po punktach przywracania systemu. SP2 nie ma wpływu na ilosc zajmowanego miejsca.

nie zagłębiałem co sp2 tam wykasował ale system jest mniejszy i żwawszy, teraz nie ma co go na win7 wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...