Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie, moge wyczyścić folder "Installer" w katalogu Windows, są tam pliki instalacyjne aktualizacji, a odinstalowywać nie mam zamiaru żadnych z aktualizacji, miejsca nigdy za dużo, hibernacje i przywracanie systemu już wyłączyłem (szczególnie przywracanie zaczęło zżerać jakieś 50GB miejsca w ciągu kilku dni...)

 

Mam dysk 500GB, jednak ta Vista zajmuje sporo, a lubię mieć zawsze spory zapas, dlatego pytanie, czy jeżeli wyczyszczę folder "Installer", to czy stanie się wtedy coś z systemem? Czy też po prostu nie będę mógł odinstalowywać zainstalowanych aktualizacji :)

 

Sory, że tak nakręciłem, ale chyba rozumiecie mniej więcej o co chodzi, a może macie też jakieś swoje propozycje, co się da skasować oraz jak przyśpieszyć działanie systemu (szczególnie denerwuje mnie to chrobotanie dysku, mimo, iż wszystkie aplikacje się załadowały - AV, daemon itp, a to chrobotanie trwa jakąś minute, wtedy oczywiście system jest w pewnym stopniu spowolniony)

 

Ograniczyłem też wielkość pliku wymiany do wartości 16MB-512MB (system przydzielił sobie 4GB, mimo iż posiadam 2GB ram'u...) no i dysk troche mniej chrobocze, jak też i szybciej wyłącza się system (a może to efekt placebo? :D)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że tak nakręciłem, ale chyba rozumiecie mniej więcej o co chodzi, a może macie też jakieś swoje propozycje, co się da skasować oraz jak przyśpieszyć działanie systemu (szczególnie denerwuje mnie to chrobotanie dysku, mimo, iż wszystkie aplikacje się załadowały - AV, daemon itp, a to chrobotanie trwa jakąś minute, wtedy oczywiście system jest w pewnym stopniu spowolniony)

jezeli dopiero co zainstalowales viste to poczekaj kilka dni ;) na poczatku cos tam sobie robi w tle, ale z czasem sie rozkreca ;) chyba jakies defragmentowania partycji itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no właściwie to system mam niecały tydzień, a czy defragmentacja dysku potrzebna? Vista postawiona na nowiutkim dysku 500GB (z sygnaturki), nic narazie nie odinstalowywałem, tylko to co wyżej napisałem zrobiłem :D Może to Antywirus po uruchomieniu kompa skanuje obiekty startowe itp? (mam kasperskiego internet security 7)

 

Pozdro i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no właściwie to system mam niecały tydzień, a czy defragmentacja dysku potrzebna? Vista postawiona na nowiutkim dysku 500GB (z sygnaturki), nic narazie nie odinstalowywałem, tylko to co wyżej napisałem zrobiłem :D Może to Antywirus po uruchomieniu kompa skanuje obiekty startowe itp? (mam kasperskiego internet security 7)

 

Pozdro i dzieki za odpowiedz

najlepiej wylacz antywira i sprawdz ;) looknij jeszcze na menadzera urzadzen, moze jakichs sterownikow brakuje ;) intel matrix storage sporo daje (odpowiada to za ncq chyba) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z udostępnianiem katalogów tzn niby mam wszytko poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ne w centrum sieci itd ale klawisz Udostępnij jest szary i mogę udostępnić tylko poprzez udostępnianie zaawansowanepost-13448-1210882493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w viscie z sp1 wylaczyc ograniczenie przepustowosci? Bo sposob z faq przestal dzialac, a mi wykrywa ograniczenie utorrent :|

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować Viste ale nie dałem rady. Dwukrotnie mi wywaliło przy zakańczaniu instalacji. Zaraz po resecie jak pokopiuje pliki i rozpakuje. Zakańcza... zakańcza instalacje i nagle wywala. Jakis blue screen sie na chwile pokazuje ale miga raz tylko i nie da sie nic zobaczyć. Potem komp sie resetuje i nie wykrywa nagle hdd. Wyłączam, włączam dysk wykryty. Instalator próbuje dokończyć ale wyskakuje komunikat, że całą procedure trzeba od początku bo był błąd. Dwa razy w tym samym miejscu to samo sie stało. Zainstalowałem XP bez problemu, siedze teraz na nim.

 

jakieś pomysły? :/

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj problemu w sprzęcie a nie systemie operacyjnych (wina może być po jego stronie lecz mało prawdopodobne). Odłacz na czas instalacji to co nie jest potrzebne;karte dzwiekowa, 1 kosc ramu, drugi dysk, modem.

Swego czasu mialem podobne problemy raz dzwiękówka , drugi raz padła jedna z kości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować Viste ale nie dałem rady. Dwukrotnie mi wywaliło przy zakańczaniu instalacji. Zaraz po resecie jak pokopiuje pliki i rozpakuje. Zakańcza... zakańcza instalacje i nagle wywala. Jakis blue screen sie na chwile pokazuje ale miga raz tylko i nie da sie nic zobaczyć. Potem komp sie resetuje i nie wykrywa nagle hdd. Wyłączam, włączam dysk wykryty. Instalator próbuje dokończyć ale wyskakuje komunikat, że całą procedure trzeba od początku bo był błąd. Dwa razy w tym samym miejscu to samo sie stało. Zainstalowałem XP bez problemu, siedze teraz na nim.

 

jakieś pomysły? :/

Wersja X64 ? Swoja drogą dziwne ... a tak profilaktycznie sprawdzałeś pamięć mem testem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 32bit, nie robiłem testu pamięci. XP stanął bez problemu :/ Jak będę w domu to przetestuje pamieci. Ale ogólnie dziwne nigdy nie miałem żadnych bluscreenów ani problemów ze sprzętem. Xp działa niby jest ok wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś ze zwalnianiem sieci pod Vista po jakimś czasie pracy systemu? Ot śmiga sobie transfer z lapcia z XP w porywach do 11MB/s a już po jakimś czasie kolejny plik i ledwie 1MB wyciąga. Mało tego czasem zwalnia nawet do 200-300KB/s. Po wyłączeniu połączenia sieciowego i ponownym włączeniu wszystko wraca do normy. Siec spięta przez switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze doszedlem do tego, ze w viscie home premium nie ma czesci funkcji (jak zwykle z oryginalem wiecej problemow niz z piracka wersja xD). Orientuje sie ktos jak wylaczyc ograniczenie przepustowosci lacza, bez wchodzenia do pliku gpedit.msc? Znalazlem jeszcze porade zeby wylaczyc/odinstalowac calkowicie obsluge pakietow QoS. Mozna to smialo stosowac? Nie wiaze sie z jakims zbytnim ograniczeniem zabezpieczen?

 

@Zigi SP1 z tego co pamietam mial rozwiazac ten problem... masz zainstalowane wszystkie poprawki?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 32bit, nie robiłem testu pamięci. XP stanął bez problemu :/ Jak będę w domu to przetestuje pamieci. Ale ogólnie dziwne nigdy nie miałem żadnych bluscreenów ani problemów ze sprzętem. Xp działa niby jest ok wszystko.

puść na jednej kostce a później na drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QoS nie ma wpływu na działanie internetu.

 

Lepiej pokaz co dokładnie wyswietla uT.

A firewall/router is limitting your network traffic. You need to open up a port so others can connect to you.

Otwieranie portow nic nie daje. Wczesniej na wersji ultimate pomagal sposob z faq tzn

 

■ wyłączenie ograniczenia przepustowości łącza

 

start -> run -> gpedit.msc -> local computer policy -> computer configuration -> administrative templates -> network -> QoS packet schedule -> ppm limit reservable bandwidth -> properties -> disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat nie ma nic wspólnego z QoS i jak juz pisałem QoS nie ma wpływu na działanie połączenia z internetem.

Kurcze ale na routerze juz bardzo dawno nic nie zmienialem i zawsze wszystko smigalo. Wylaczenie firewalla tez nic nie daje. Poprzednio kiedy testowalem przed zakupem viste ultimate bylo ok. A wylaczylem jedynie ograniczenie przepustowosci lacza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... ja jestem jednym z kolesi, ktorzy uzywaja komputera bardziej jako narzedzia... nie znam sie zbytnio na ich budowie, zasadzie dzialania itp ;) wiem tyle, ile musialem sie dowiedziec kiedy bylo mi to do czegos potrzebne. Juz ktorys raz mi piszesz, ze QoS nie ma wplywu na dzialanie internetu. Ale wyglada na to, ze jakims cudem k**two jednak wplywa na utorrenta ;] czasami trudno jest cos logicznie powiazac - np ostatnio zauwazylem, ze prawidlowe montowanie obrazow w deamon tools zalezy od tego, czy mam zainstalowana sieciowke wi-fi o_O Nie zrozum mnie zle, ale bardziej bys mi pomogl po prostu mowiac jak na wersji home premium wylaczyc to j***e ograniczenie przepustowosci lacza ;D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że pomoże mi ktoś z problemem.Nie działa mi żadne (oprócz myszki) urządzenie które podłącze pod USB.Niedawno od nowa postawiłem system i wtedy zaczeły się problemy.Przed formatem podłączałem aparat i normalnie działał bez żadnych sterowników.Wczoraj podpinam pendriva i też system chciał do niego sterowniki jedyne co działa to telefon ale też windows go nie wykrywa tylko Nokia Pc Suite.Pomóżcie bo jak znowu będe musiał stawiać system do dostane k...icy.Z góry dzięks za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie nowego laptopa z systemem Vista Home Premium ,laptop jest wspólny ( z siostrą).Chce mieć tylko 1 konto - administratora i mam pytanie:

Czy istnieje taka opcja w tym systemie ,że zanim wejdzie się na partycje to trzeba podać hasło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj uzyskam odpowiedź

 

jak wyłączyć skanowanie partycji ?, defragmentacja i harmonogram wyłączony, a to dziadostwo się załącza i mieli na dysku kilka minut i w tym czasie strasznie muli inne programy, jak tego nie wyłącze to wyrzucam tą [ciach!]ianą viste :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...