Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Rypło mi się udostępnianie plików.

Nie wiem czy kasperczak mi tego nie zje$#!

Kazał wyłączył zaporę systemową, i potem się okazało że nie mogę włączać/wyłączać udostępniania. Teraz mogę, ale i tak nie chodzi.

Akurat jak mi potrzebne, to okazało się, że przestało działać

Stan konta administratora/gościa mam wyblakłe i nie mogę przestawić

 

edit

Wcześniej mogłem na żywca szybko to wszystko testować z drugim kompem. Teraz mam tam kubuntu. Samba widzi mi tą Vistę, ale cały czas mam monit o hasło. A przecież wyłączyłem udostępnianie na hasło. No i koleś z dołu też nie może wejść przez radio.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy ktoś mogłby mi wreszcie powiedzieć jak skorzystać z tego durnego programu "Ekspresowego uaktualnienia do Visty" ?

Najlepiej ktos kto jużto robił. Mam Toshibe więc zamawiam Viste przez strone Moduslinka. Wypełniłem wszystko ładnie ale program polega na tym, że nie wiem jak mam zapłacić. Z maila-potwierdzenia zamówienie który dostałem od Moduslinka nic nie rozumiem:

 

"INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW, KTÓRZY NIE OTRZYMALI FORMULARZA AKTUALIZACYJNEGO. Zamówienie podlega potwierdzeniu kartą kredytową oraz certyfikatem autentyczności (COA) komputera. Aktualizacja może być zainstalowana wyłącznie na tym komputerze."

 

Czy to znaczy, ze mam zapąłci kartąkredytową?

Pomóżcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem może pomożecie:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6333d654eee2bc61.html

 

w managerze urządzeń żadnych konfilktów :-| wcześniej normalnie liczyło mi te punkciki

 

POzdr.

Mam to samo, kiedyś liczył punkty bez problemów, teraz jest to nie możliwe. A zaznaczę ze niczego w systemie nie zmieniałem, gdyż viste mam na drugim dysku i jej nie używam. Coś mi się zdaje, że któraś z nowych poprawek zrobiła burdel. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci te punkty? dołożyłem 1gb ramu, zmieniłem CD na C2D i dalej mam 4,2 :D

Bo to nie jest średnia arytmetyczna wszystkich komponentów, tylko najniższy wynik któregokolwiek z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też system zamyka się tak cholernie długo ? Zauważyłem, że im dłużej mój sys jest włączony, tym dłużej się wyłącza... Brzmi śmiesznie ale to niestety prawda :| W ekstremalnych przypadkach po wciśnięciu shutdown miele dyskiem dobrą minutę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przez pamięć 3,9 (Procek 4,2), a reszta ponad 5,2

 

Napisane mam: "Operacje pamięci na sekundę: 3,9"

 

Czyli vista sprawdza prędkość pamięci, nie jej pojemność? Mam tylko 768MB ramu, z czego 450 bierze vista :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie zabawe.... Testy Visty o tylek potluc ;]

 

U mnie na wolniejszych pamieciach DDR na AMD mam wiecej pkt niz na Intelu szybszych DDR2 :D a w testach przepustowosci sisoft/everest jest odwrtonie :D jaja nie testy.

 

P.S Czy ktos myslal ze zmiana CD na C2D miala cos dac? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też system zamyka się tak cholernie długo ? Zauważyłem, że im dłużej mój sys jest włączony, tym dłużej się wyłącza... Brzmi śmiesznie ale to niestety prawda :| W ekstremalnych przypadkach po wciśnięciu shutdown miele dyskiem dobrą minutę...

U mnie komp chodzi przewaznie po 24h i wiecej i racja, dluuugo sie zamyka, mysle ze nawet w okolice 2minut :/ Po zainstalowaniu Vista Manager i poczyszczeniu rejestru i jego defragmentacji, proces tez troche sie skrocil ale i tak powyzej minuty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też system zamyka się tak cholernie długo ? Zauważyłem, że im dłużej mój sys jest włączony, tym dłużej się wyłącza... Brzmi śmiesznie ale to niestety prawda :| W ekstremalnych przypadkach po wciśnięciu shutdown miele dyskiem dobrą minutę...

W tej sytuacji przydaję się ten sam trick, co pod XPekiem:

 

Wina powolnego zamykania systemu spoczywa w jednym z parametrów systemowych, który odpowiedzialny jest za czas, jaki upłynie do zakończenia usług w WinXP. Aby go zmodyfikować i tym samym przyspieszyć proces zamykania windowsa należy uruchomić aplikację 'uruchom' i wpisać 'regedit'. Z klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

po prawej stronie 2-krotnie kliknąć na wartość 'WaitToKillServiceTimeout' i zmniejszyć ja z domyślnych 20000 do np.100.

 

Osobiście zmienilem z 20000 do 2000 (czyli z 20 sekund, do 2). System zamyka się maksymalnie w 20 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie zabawe.... Testy Visty o tylek potluc ;]

O losie, przeciez nie chodzi o wyniki tego pieprzonego testu, tylko o fakt, że wcześniej ta opcja działała, a teraz już nie ... takie to trudne? Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O losie, przeciez nie chodzi o wyniki tego pieprzonego testu, tylko o fakt, że wcześniej ta opcja działała, a teraz już nie ... takie to trudne?

Ale tu naprawdę nie ma sie czym przejmowac. W Windows to normalne ze wczesniej cos działało a potem nie chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna edytować menu start. zawsze po instalacji xp sobie pozniej z total comandera ukladalem wszystko w katalogu meny start . teraz ten katalgo jest w users ale nie mam do niego dotepu

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu naprawdę nie ma sie czym przejmowac. W Windows to normalne ze wczesniej cos działało a potem nie chce :D

Podobnie jak w linuksie i calej reszcie...

 

Mialem to samo po zabawie z wlaczaniem, wylaczniem uslug. Niestety nie wiem ktora jest winowajca, bo sprawdzalem kilka naraz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...