Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką zasiłkę kupić dla mojego konfigu? Za kilka dni zamawiam x800GTO i pewnie trochę go bede krecił - tak samo jak i procek (ale to później).

Jak możecie to wkejcie jakieś linki do proponowanych przez siebie zasilaczy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff...wreszcie się przekopałem przez wątek. Przez Was czeka mnie kolejny wydatek :) Pora wymienić dzielnego Codegena 300W ;) na coś lepszego. Ma być ciche, dobre i w miarę tanie. Czyli tal: wiatrak 12cm, Fortron...Fortron z Allegro. Najbardziej pasuje mi FSP 350-60 MDN, choć niekoniecznie. I teraz zasadnicze pytanie: czy dla mojego Athlona XP 2400@2600 ważniejsza jest mocna linia 5V czy 12V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff...wreszcie się przekopałem przez wątek. Przez Was czeka mnie kolejny wydatek :) Pora wymienić dzielnego Codegena 300W ;) na coś lepszego. Ma być ciche, dobre i w miarę tanie. Czyli tal: wiatrak 12cm, Fortron...Fortron z Allegro. Najbardziej pasuje mi FSP 350-60 MDN, choć niekoniecznie. I teraz zasadnicze pytanie: czy dla mojego Athlona XP 2400@2600 ważniejsza jest mocna linia 5V czy 12V ?

zależy jaka płyta główna.... ale jaka by nie była to ten zasilatorek styknie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Frotron 400 byłby dobrym wyborem dla mojego kompa (jak w sigu;)) ? Mam zamiar 6600Gt bądź 6800 le w niedługim czasie sobie sprawić. A Chieftec znowu trochę drogi jest, Tagan to samo a o Areocool to już nie wspomnę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tego zasilacza. Wygląda on nieco inaczej niz na stronie producenta. Na pytanie o to, sprzedawca odpowiedział, że to były zasilacze dedykowane dla Mediona, dlatego mają nieco inną obudowę, ale parametry takie same. To też mi sie nie zgadza, bo pisze na aukcji, że ma złącze ATX 20 pin, a według producenta jest w standardzie ATX 2.01, czyli powinien mieć wtyczkę 24 pin. Co prawda do mojej płyty akurat to było by lepiej żeby był 20 pin, ale ja po prostu szukam dziury w całym :) Ma mi jutro przysłać lepsze zdjęcia, zwłaszcza naklejki z danymi. Poza tym mnie zastanawia, czy jak będzie miał taką kratkę na wlocie do wentylatora, to nie będzie głośniejszy? Poza tym pytanie ogólne: czy do mojego konfigu, zakładając że przymieżam się do pogonienia procka, i mam nadzieję na zmodowanie grafy na XT, albo przynajmniej też pogonienie, będzie to właściwy zasilacz? Jakoś tak jestem przywiązany do marki, bo ten 300-60GTP, na którym teraz jadę, chodzi wyśmienicie, ale boje się, że będzie działał na granicy możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś trudno zdobyć już te fortrony 350wat :/, tanio :/ Czyżby wypalił się już ten hit na allegro?

 

Znalazłem tanio te zasilacze tylko w jednej hurtowni:/ (FSP350-60THA-P) W ropla computers mają ich nawet sporo po 46zł netto, może ktoś zacznie sprzedawać je na allegro? Bo nie wszyscy mogą zaopatrywać się właśnie w hurtowniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak czytam ten temat i widze ze chwalicie sobie te zasilki.

 

Wiec teraz zapytam tak... sprzet mam jak w podpisie i narazie nie szykuje sie na zmiany..poza dolozeniem 512 ramu w najblizszym czasie.

 

Obecnie mam Mode Com'a ISO-450P i pytanie czy warto go wymienic na Fortona ? Jesli tak to na ktorego byscie proponowali ? I dobrze by bylo zeby byl cichy. Czy moze calkiem cos innego ?

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem upgrade zasilacza - stary Codegen 400X poszedł do szafy a Fortron FSP350-THN-P do kompa. Całość działała bez problemu ze starym i jak na razie wygląda na to, że z nowym też jest ok.

 

Jednak zastanawia mnie kilka rzeczy:

 

1. jak sprawdzić czy płyta (EpoX 8KRA2+) korzysta raczej z +5V czyteż +12V? Napięcia (miernik na moleksie):

Codegen	FortronPower ON +5V	5.05	   4.89Power ON +12V   12.53	  13.08100% CPU +5V	5.03	   4.95100% CPU +12V   12.6	   12.72

2. jak sprawdzić czy coś w kompie nie wymaga jednak -5V (którego ten zasilacz nie daje)? Sprzęt:

- EpoX 8kra2+

- AthlonXP 2200+ (Thorton) na fabrycznych ustawieniach (1.8GHz FSB133)

- 2x512MB Kingston DDR400 CL3

- Maxtrox G400

- Pixelview TunerTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie napięcie 12V wynosi u Ciebie 13.08V to zaraz coś Ci padnie (prawdopodobnie dyski).

 

Jeśli masz na mobo dodatkowe gniazdo zwane potocznie P4 (2x12V) to płyt większość prądu ciągnie z tego napięcia. Jeśli gniazdka tego brak- ciągnie z 5V (niech ktoś zweryfikuje moją teorię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 300gtf pociągnie taki config:

 

Athlon 1700+ Thoroughbred

Epox 8rda+

2x256 MB DDR 3200 Hynix

Sapphire Radeon 9550 128 mb 128 bit

HDD MAXTOR 80GB 6L080PO

cdrom lg ;p

 

Nie ukrywam, że chętnie bym troche podkręcił ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze zalozony przeze mnie watek zostal przyklejony :]... wracajac do tematu... czy zamieniajac w moim konfigu grafe na G. 6600 GT(oczywiscie o/c) ten moj fortronik podola ?? czy znow mnie czeka wymiana zasilki :/... z gory dziekuje za odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zasiłka pociągnie każdy konfig !!

 

ciągnęła spoko 7800GT+GTX w SLI na platformie DFI i A64@3GHz, 512 BH5

 

niemniej jednak słyszałem o paru problemach przy starszych konfigach gdzie proc był zasilany z 5V, a ta linia nie jest najmocniejszą stroną FSP

BTW: moze ktoś chce mojego FSP 550W :-D

Według mnie to nie może być prawda no ale nie wnikam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rano obudziłem się , komp chodził całą noc , kopiuje film z cd a tu nagle zonk , komp sie wyłaczył jakby prad odcieli. Patrze na monitor ale prąd jest. Więc ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m spowrotem kompa i po minucie od włączenia komp sie znów wyłączył jakby nie było prądu a nawet nic nie zdąrzyłem ruszyć jedynie everesta właczyłem zeby sprawdzić napięcia. Zostawiłem na 10 minut, odkurzyłem wnętrze ( obudowa zawsze otwarta) i teraz śmiga juz dwie godziny bez problemu . Ale niesmak pozostał. Wole nie ryzykować bo równie dobrze jutro zasiłka pójdzie do grobu i gotowa zabrać ze sobą wszystko inne.

 

zasilacz jakiś Mustang Atx ky-350W który był w obudowie za 120zł

 

Dlatego trzeba będzie szybko działać

 

Czy coś takiego pociągnie kompa z podpisu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79233147 czy juz lepiej dołozyć troche i wziąsc 350W za 82zł

 

i moze ktos zna sklep lub jakas hurtownie w Krakowie gdzie można by kupić zasilacze tej firmy. Zalezy mi na czasie

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...