Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

zasadniczo nie twierdzę że rząd jest perfekcyjny, aleee najwięcej przykrości, zawiści, zakłamania ja i moi bliscy czy znajomi doświadczają od innych polaków

taki nasz naród, zamiast sobie pomagać to lepiej utopić w łyżce wody lub ze schodów zepchnąć

sąsiad podpierdzieli, auto z zawiści porysuje, pracodawca może więcej zapłacić, nie zapłaci i jeszcze oszuka

pół biedy oszuka państwo, ok, ale takiego szaraczka co zarabia 1750 brutto ?

czasami bardzo się wstydzę za "moich ziomali"

może przyszłe pokolenia z cebuli wyrosną ...

 

Problemem jest to, ze przyklad idzie z góry. Jak sobie POlacy wybrali ludzi, ktorzy ich w biały dzień, bez żadnej już krępacji, ordynarnie dymają bez mydełka, to nie oczekuj przyjemnosci od pracodawcy, ktory wie, ze POlaczków można dymać zachęcony przykładem z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdy znów do murów klajstrem świeżym

Przylepiać zaczną obwieszczenia,

Gdy "do ludności", "do żołnierzy"

Na alarm czarny druk uderzy

I byle drab, i byle szczeniak

W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,

Że trzeba iść i z armat walić,

Mordować, grabić, truć i palić;

Gdy zaczną na tysięczną modłę

Ojczyznę szarpać deklinacją

I łudzić kolorowym godłem,

I judzić "historyczną racją",

O piędzi, chwale i rubieży,

O ojcach, dziadach i sztandarach,

O bohaterach i ofiarach;

Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin

Pobłogosławić twój karabin,

Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,

Że za ojczyznę - bić się trzeba;

Kiedy rozścierwi się, rozchami

Wrzask liter pierwszych stron dzienników,

A stado dzikich bab - kwiatami

Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -

- O, przyjacielu nieuczony,

Mój bliźni z tej czy innej ziemi!

Wiedz, że na trwogę biją w dzwony

Króle z panami brzuchatemi;

Wiedz, że to bujda, granda zwykła,

Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła

I obrodziła dolarami;

Że coś im w bankach nie sztymuje,

Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje

Cło jakieś grubsze na bawełnę.

Rżnij karabinem w bruk ulicy!

Twoja jest krew, a ich jest nafta!

I od stolicy do stolicy

Zawołaj broniąc swej krwawicy:

"Bujać - to my, panowie szlachta!"

 

 

 

;) Przystępniejsza forma.

Edytowane przez SEKS_DESTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wojskowe służby, bezpośredni spadkobiercy KBW narzuconej przez Sowietów. Podobno w 1989 roku zmienili front i zwierzchników, ale nie zmienili jednego. Dalej służą. A banki, mają pieniądze ale nie podskoczą służbom. Patrz jak koledzy Bredzisława obrobili SKOK w Wołominie na 400.000.000zł/ Jak by bankierzy rządzili to transfer by był z drugą stronę.

Dopóki rząd nie ma prawa emisji pieniądza, politycy nie mają realnej władzy.

 

Czerwono nam się robi w Europie: http://www.reuters.com/article/2015/03/18/us-france-security-financing-idUSKBN0ME14720150318?irpc=932

Od września wszyscy jesteśmy terrorystami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na kilka tygodni wchodzę na platformerski onet i oto co dziś rzuciło się w oczy:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-55-proc-dobrze-ocenia-kosciol-62-proc-wojsko-65-proc-policje/2wge96


CBOS: 55 proc. dobrze ocenia Kościół, 62 proc. - wojsko, 65 proc. - policję

CBOS - platformerska gadzinówka w akcji :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o obejrzenie i wysłuchanie fragmentu wystąpienia Grzegorza Brauna, jest ustawiony czas. Co sądzicie o jego projekcji rzeczywistości dla młodych Polaków? Napiszcie szczerze czy podzielcie ten punkt widzenia.

http://youtu.be/XQUI3_Ze3VY?t=34m24s

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uciekać z kapitałem - racja, kapitał nie zna granic

Trzeba nie dać się wciągnąć w jakieś głupie gierki geopolityczne - racja, po co to komu

Młodzi nie powinni walczyć za cudze interesy - racja, jak już walczyć to o swoje

Po usłyszeniu o konflikcie Chiny - USA podziękowałem. Kto kogo miałby zaatakować? USA swoją fabrykę, tanią siłę roboczą i chłonny rynek świeżo drukowanych dolarów, czy Chiny swojego największego wierzyciela i gigantyczny rynek zbytu?

 

http://www.dw.de/us-house-votes-to-provide-lethal-aid-to-ukraine/a-18335605Jak to się nazywa, misja stabilizacyjna i niesienie demokracji?

 

edycja

Lubie sobie czasem przejrzeć media głownego ścieku:

http://www.tvn24.pl/cwiczenia-rezerwistow-2015-pytania-i-watpliwosci,527132,s.html

 

ludzie powinni przestać skupiać się na tym, jak kraj zapłaci za ćwiczenia, tylko docenić fakt, że są przydatni ojczyźnie

Nie powinno się odmawiać, jeśli jest się obywatelem rozumiejącym normy prawa i patriotą - zaznacza. - Wszyscy Polacy powinni myśleć o tym, że bezpieczna Polska jest dobrem najwyższym - dodaje.

Orzecznictwo sądów jest takie, że przedsiębiorca musi brać pod uwagę swoją nagłą nieobecność. Tak w przypadku choroby, jak i szkolenia wojskowego. Jeżeli firma upadnie po 30 dniach, to sąd może uznać, że przedsiębiorstwo nie działało profesjonalnie - kwituje prawnik.

:lol: Co za propaganda :D

Edytowane przez Gatsby
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po usłyszeniu o konflikcie Chiny - USA podziękowałem. Kto kogo miałby zaatakować? USA swoją fabrykę, tanią siłę roboczą i chłonny rynek świeżo drukowanych dolarów, czy Chiny swojego największego wierzyciela i gigantyczny rynek zbytu?

Jeżeli zdanie Brauna w tym temacie nie jest dla Ciebie przekonujące zobacz co uważa ekspert narodowego centrum studiów strategicznych:

http://www.youtube.com/watch?v=s7oavBoWrus

A tymczasem minister obrony narodowej rządu warszawskiego nie odróżnia mikrofonu od lampki. Takie bezpieczeństwo jaka zgoda.

http://www.youtube.com/watch?v=7lKaVKGeSu8&feature=youtu.be

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli chodzi o wyrok, to wara komukolwiek od wtrącania się, jak pracują sądy. To jest władza niezależna i tak musi być w demokracji. Wara wszystkim politykom rządzącym i opozycji - powiedział Bronisław Komorowski,"

 

Śmiech na sali. Sądy w Polsce zmieniają zdanie w zależności od tego kto jest za stołkami. Jak u władzy był PiS to winna była Beata Sawicka za to, że wzięła 50 tys. łapówki. I taki sam wyrok jeszcze 2 lata temu zapadł już za władzy PO. Teraz nagle jak u władzy jest PO i zbliżają się wybory to Beata Sawicka została uniewinniona a skazany został Kamiński za prowokację do łapówkarstwa. I jeszcze BUL Komorowski mówi "wara od wyroków sądów". Ja się pytam w jakim Państwie żyję!? W takim, że sądy wydają takie wyroki na jakie ma ochotę partia rządząca. Niezawisłość sądów w tym kraju to dobry żart.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem swego czasu z kims kto byl przewodniczacym KW PZPR w pewnym wojewodzctwie przez dlugi czas i widzial PZPR od podszewki. Do niedawna mocno zwiazany z polityka, ale nie udzielajac sie na pierwszej linii, ale pijacy z tego samego kielona co cala reszta smietanki towarzyskiej.
/Bare in mind, nie udziele informacji kto, co i dlaczego nie mam podstaw mu nie wierzyc itp./

Czlowiek ktory majac 70 lat stwierdzil ze takiego bagna, syfu i kily nie bylo przed okraglym stolem na taka skale. Czlowiek ktory ma prawie 80 lat i nadal dziala preznie spolecznie.

 - Kazal spieprzac swoim wnukom za granice...

Nie wiem czy kiedys lub nawet kiedykolwiek bede mogl napisac wiecej nie narazajac sie.

Co do sadow. Juz nawet prokuratorzy maja [ciach!]ne, bo nie da sie normalnie pracowac, tylko nikt pary z geby pusci. Nawiazujac do historii wyzej, zaryzykowalbym ze wiecej wolnosci i sprawiedliwosci bylo przed 1989 w wielu dziedzinach.
Na dzisiejszy dzien nie wiadomo nawet na czym sie oprzec w tym jebnietym panstwie, wychodzacym poza wszelkie ramy cyrku monty pythona.

 

Slyszeliscie o nowym cyrku w strefach ekonomicznych? [; Nie ma to jak z [gluteus maximus] uchwalic podatek firmom ktorym zrobilo sie warunki do rozwoju, zeby tylko je zamknac bo trza sie nachapac.

Wroc ustawo o odpowiedzialnosci urzedniczej...

Bedac na Euro2012 jako VIP na meczu, bardziej sie juz nie dalo odczuc faktu jak to politykom reka reke myje... Szkoda ze impreza sie nie odbyla troche pozniej, mysle ze dzis mialbym wiecej odwagi wywalic taka dorade z founde na glowe Tuska dusi grosza na stadionie [; Pewnie bym oberwal od 3 zespolow BORu (kwacha, walesy i tusia), ale selfie byloby bezcenne.
http://i.imgur.com/Iyse4BO.jpg

AMA about it T_T

Edit: Siedzialem akurat obok Listka (listkiewicza) i ktos z tylu do mnie. "Ej tam, jak tam synek, w slady tatusia idziesz?". Bitch please... znamy sie? Kultura pelna geba.
To byl ktos z obstawy gronkiewiczowny ktora siedziala za mna. /AD. Nie jestem synem listka/

Poniewaz ktos mi zarzucil ze jestem malo wiarygodny ;) Sorry za zdjecia w zlym trybie. O fotki z domowych obiadkow ze scierwami tylko glupi by liczyl.

http://i.imgur.com/YSeg7OI.jpg
http://i.imgur.com/qJ97P4N.jpg
 

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie udział w prawyborach prawicy jeżeli Ci kandydaci do Ciebie trafiają. Australijska ordynacja prawyborów, głosujesz na każdego z kandydatów stawiając przy nim numer, zależnie od tego jakim poparciem go darzysz. Numery w kolejności od 1 do 5.

http://prawybory.podziemnatv.pl

http://youtu.be/A0lja3vJ5uY

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Popełniłem chyba 3 razy błąd zanim zagłosowałem dobrze. Jakby zrobili takie karty w Polsce to 50% głosów nieważnych jak nic!

Jak głosował byś na maszynie elektronicznej lub przez internet a program uniemożliwiał by oddanie głosu z błędami to było by zero % głosów nieważnych. No ok, można by wprowadzić opcję na żadnego z powyższych lub głos nieważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głosował byś na maszynie elektronicznej lub przez internet a program uniemożliwiał by oddanie głosu z błędami to było by zero % głosów nieważnych. No ok, można by wprowadzić opcję na żadnego z powyższych lub głos nieważny.

 

Jakby dali to na 20 kartkach to bym poległ.

 

Elektronicznie też łatwo zrobić błąd. Logika podpowiada, że 5 to najlepsza ocena a 1 najgorsza. Więc można łatwo zagłosować na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby dali to na 20 kartkach to bym poległ.

 

Elektronicznie też łatwo zrobić błąd. Logika podpowiada, że 5 to najlepsza ocena a 1 najgorsza. Więc można łatwo zagłosować na odwrót.

A wiesz, niech tak głosują, jeżeli dobrze oceniam inteligencję wyborców PO to nawet sporo głosów padło by na JKMa z powodu ich pomyłek ;)

http://youtu.be/nMfbMlkEWMs

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniala mi sie moja i narzeczonej historia z MSWiA ;)

Dostalismy cynk ze w MSWiA przy woroniczej poszukuja cywili do pracy. Czlowiek byl mlody i glupi, za to urzednicy byli glupsi.

Mialem wtedy moze z 19 lat, juz wtedy z trudem konczylem liceum ;)

 

/Pozdrawiam Liceum prywatne na chomiczowce w kosciele bo pomogli mi chyba najwiecej w zyciu, no i tych ktorzy sprawdzali moja mature z rozsz. historii, wyszedlem po 15minutach ( :wisielec: ), moze 20minutach od rozpoczecia i do dzis nie moge uwierzyc ze dostalem te 30% zeby zdac.

Nie bede dalej odbiegac. Poszlismy na spotkanie do MSWiA, ladnie pieknie, zajebiste pieniadze na umowe o dzielo.
Praca w sluzbie cywilnej dla CBA. Konkretnie Centralne Biuro Adresowe, wydzial MSWiA. Praca polegala na wyszukiwaniu delikwentow z bazy danych CBA i drukowaniu danych dla sadów aby te mogly wysylac listy w odpowiednie miejsce do zainteresowanych stron.

Preszlismy pokazowke, testy systemu i mielismy juz termin stawic sie na podpisanie umow i rozpoczecie pracy.

Wpadamy o terminie i ZONK. Wyobrazcie sobie ze TE DEBILE, zorientowali sie MIESIAC po wszystkim, w dniu podpisania umow i rozpoczecia pracy ZE NIE MOZEMY PRACOWAC. Bo TE DEBILE, myslaly ze mozemy wykonywac te zadania BEZ bycia sprawdzonym i przed wydaniem certyfikatu o dostepie do informacji nie jawnych.

Kto ma certyfikat ten wie, ze jak ktos ma w rodzinie nie poukladane to czas wydania certyfikatu to min. 6 miesiecy bo cizie przeswietlaja rodzine, znajomych, znajomych znajomych itp. itd. 
Osobiscie pewnie bym przeszedl procedurke w miesiac, bo akurat u mnie kazdy to posiada i to stopien wyzej [;, ale zeby oni chociaz byli ogarniecii...

 

No i z pracy byly nici

 

Ale kto by sie przejmowal tym ze MSWIA bylo juz wtedy 10 miesiecy w plecy z wysylaniem danych do sadow...

Odpowiedzialnosci ZADNEJ.

/Szkoda bo majac tyle roboty mozna bylo przy dobrych wiatrach wyciagnac 3-6k zl 7 lat temu na miesiac.
 

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 10 rocznica śmierci już św. Jana Pawła II, z tej okazji przygotowałem mema. Warto zauważyć, że Papież Polak był mocnym zwolennikiem wolnego rynku i jego osobistym przyjacielem był laureat nagrody nobla w dziedzinie ekonomii Fridrich August von Hayek. Autor między innymi "Droga do zniewolenia". 
https://www.facebook.com/931804610180809/photos/a.1037226732971929.1073741843.931804610180809/1037624329598836/?type=1&theater

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...