Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda, że UPR nie wszedł do sejmu - widać mariaż z LPR, to nie był najlepszy pomysł. A jeszcze w piątek przed wyborami Korwin był w dobrym nastroju i dobrej mysli - spotkałem go osobiście w Tczewie i chwilę pogadaliśmy B-)

przy okazji dała się zauważyć kolejna manipulacja mediów - ilekroć w kampanii była mowa o LPR (przyp. Liga Prawicy Rzeczpospolitej), to prawie za każdym razem ów skrót był tłumaczony jako Liga Polskich Rodzin - nie wierzę, aby to było przez przypadek, czy niewiedzę prowadzącego...

To mnie teraz zakoczyles, bo nawet nie zwrocilem uwagi, ze LPR jest skrotem od czegos innego. A bilboardow i plakatow mialem w miescie zatrzesienie. Swoja droga ciekawe czy to przypadek, ze skrot koalicji Romana G. jest taki sam jak skrot partii Romana G. hmmm....

 

A jeszcze ciekawie swiadczy o UPRze fakt, ze "Większość pierwszych miejsc w 42 okręgach wyborczych przypadła LPR, 14 otrzymała Prawica RP, zaś 10 UPR." (by Wikipedia)

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, naprawdę, dajcie se już siana z tymi gadkami jak to teraz należałoby wysłać Kaczyńskiego na Filipiny czy inny Madagaskar. PiS juz odchodzi w niebyt, oby na długo - skupmy się na działaniach nowego rządu. I prosiłbym o nie traktowanie tego topicu jako chata (10 stron wystarczy).

W tym tempie jeszcze przed 5 listopada powstanie druga czesc topicu (przy 100 str zamykamy) zatytulowana V RP :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz czekamy na "liberalizację" gospodarki w wykonaniu PO - pogadamy mniej więcej za rok o wynikach

Nie wiem jak inni, ale ja oczekuje od PO przede wszystkim uproszczenia biurokracji, zwiększenia wykorzystania unijnych dotacji, przyśpieszenia w tworzeniu infrastruktury pod Euro (to sie akurat scisle wiąze z wykorzystaniem dotacji). Reforma słuzby zdrowia tez by sie przydała, ale nic na sile. Rząd ma pracowac spokojnie i metodycznie, wprowadzic wreszcie ustawy korzystne dla przedsiębiorcow, znieść niektore obciązenia parapodatkowe (ale też nie na "hurrra"). Jak to nie zostanie zrobione to sie wkurze i sam załoze partie ;) .

 

btw. gdy teraz słucham Tuska, to tak jakbym słyszał Millera sprzed 6-ciu lat - a jak ten skończył, to chyba nikomu przypominać nie trzeba :)

Sorry ale po konferencji Tuska juz widac pewną poprawę - zero agresji w wypowiedziach. Nie powiem, ze to "nowa jakość", ale zdecydowanie wolę taki styl prowadzenia polityki.

 

szkoda, że UPR nie wszedł do sejmu - widać mariaż z LPR, to nie był najlepszy pomysł.

No popatrz, takie to UPR mądre, a nie przewidziało, ze porozumienie z LPR to głupota :lol: .

 

przy okazji dała się zauważyć kolejna manipulacja mediów - ilekroć w kampanii była mowa o LPR (przyp. Liga Prawicy Rzeczpospolitej), to prawie za każdym razem ów skrót był tłumaczony jako Liga Polskich Rodzin - nie wierzę, aby to było przez przypadek, czy niewiedzę prowadzącego...

Układ, układ, wszędzie układ ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja oczekuje od PO przede wszystkim uproszczenia biurokracji, zwiększenia wykorzystania unijnych dotacji, przyśpieszenia w tworzeniu infrastruktury pod Euro (to sie akurat scisle wiąze z wykorzystaniem dotacji). Reforma słuzby zdrowia tez by sie przydała, ale nic na sile. Rząd ma pracowac spokojnie i metodycznie, wprowadzic wreszcie ustawy korzystne dla przedsiębiorcow, znieść niektore obciązenia parapodatkowe (ale też nie na "hurrra"). Jak to nie zostanie zrobione to sie wkurze i sam załoze partie ;) .

ja natomiast wraz z uproszczeniem biurokracji oczekuję jej ograniczenia i... co za tym idzie - obniżenia podatków

szczerze, to nie wierzę ani w jedno ani w drugie, ani w reformę służby zdrowia, ani w ustawy korzystne dla przedsiębiorców (dlaczego tylko dla przedsiębiorców? a co z resztą?)

ale za to głęgoko wierzę, że rząd będzie nas spokojnie i metodycznie golił z Donaldowym usmiechem na twarzy....

 

Sorry ale po konferencji Tuska juz widac pewną poprawę - zero agresji w wypowiedziach. Nie powiem, ze to "nowa jakość", ale zdecydowanie wolę taki styl prowadzenia polityki.

chodziło mi raczej o ... "czego to my teraz nie zrobimy" i "jacy to nieudolni byli poprzednicy" :) - pamięta ktoś jeszcze te przemówienia Millera sprzed lat 6-ciu?

 

No popatrz, takie to UPR mądre, a nie przewidziało, ze porozumienie z LPR to głupota :lol: .

od początku miałem na ten temat mieszane uczucia

 

Układ, układ, wszędzie układ ;) .

no nie... na pewno przypadek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji dała się zauważyć kolejna manipulacja mediów - ilekroć w kampanii była mowa o LPR (przyp. Liga Prawicy Rzeczpospolitej), to prawie za każdym razem ów skrót był tłumaczony jako Liga Polskich Rodzin - nie wierzę, aby to było przez przypadek, czy niewiedzę prowadzącego...

Na chlopski rozum: jak widzre plakat z Romanem i podpil LPR, to jednoznacznie kojarzy mi sie to z Liga Polskich Rodzin. Gdyby nie to, ze kiedys w TVN uslyszalem prawidlowe rozwiniecie tego akronimu, to tez bylbym swiecie przekonany, ze mowa o Lidze Polskich Rodzin.

 

Nie no, tak pytam, bo za PiSu jablka i marchewki ostro poszly w gore, teraz moze w koncu ich ceny sie ustabilizuja.

Nie wiem jak z marchewka, ale jablka poszly w gore z powodu poznych przymrozkow (wymarzly sady). Nie ma to nic wspolnego z polityka, chyba ze ktos chce wmowic PiS zdolnosc sterowania pogoda ;)

 

Sorry ale po konferencji Tuska juz widac pewną poprawę - zero agresji w wypowiedziach. Nie powiem, ze to "nowa jakość", ale zdecydowanie wolę taki styl prowadzenia polityki.

True, duzo przyjemniej sie go slucha, widac, ze dazy do uspokojenia emocji i nie chce robic nic na "hurra". Podoba mi sie tez jego stosunek do braci Kaczynskich, ktorych traktuje z cala powaga nalezna ich urzedom.

Odnosze tez wrazenie, ze powaznie mysli o koalicji z PSL, skoro nie chce podawac zadnych nazwisk nowych ministrow (sprawia to wrazenie, ze jest otwarty na propozycje podzialu resortow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chlopski rozum: jak widzre plakat z Romanem i podpil LPR, to jednoznacznie kojarzy mi sie to z Liga Polskich Rodzin. Gdyby nie to, ze kiedys w TVN uslyszalem prawidlowe rozwiniecie tego akronimu, to tez bylbym swiecie przekonany, ze mowa o Lidze Polskich Rodzin.

zawsze mi się wydawało, że od prowadzącego program przedwyborczy (czy jakikolwiek inny) w ogólnopolskiej telewizji jest wymagany rozum nieco powyżej chłopskiego?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o ... "czego to my teraz nie zrobimy" i "jacy to nieudolni byli poprzednicy" :) - pamięta ktoś jeszcze te przemówienia Millera sprzed lat 6-ciu?

"jacy to nieudolni byli poprzednicy" - eeee? Niczego w tym stylu Tusk nie mowil na konferencji, cos Ci sie chyba przyśniło.

 

"czego to my teraz nie zrobimy" - gruszek na wierzbie tez nie obiecywał, nie wiem cos Ty oglądał :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin Mikke? Ten sam, który nawyzywał dzieci niepełnosprawne? Nie, dziękuję..

 

UPR może i miałoby jakieś szanse ale tylko jeśli startowało by samo. LPR zrobił swoje.

 

Poza tym jak do cholery można łączyć partie skrajnie prawicowe ze ... hmm zwariowaną :lol: ? Legalizacja prostytucji, marihuany itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak do cholery można łączyć partie skrajnie prawicowe ze ... hmm zwariowaną :lol: ? Legalizacja prostytucji, marihuany itd itp

Partia skrajnie prawicowa to wlasnie UPR. LPR jest "połowicznie prawicowa" (prawicowe poglądy na tradycje i tzw. suwerenność państwa, ale nie na gospodarkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin Mikke? Ten sam, który nawyzywał dzieci niepełnosprawne? Nie, dziękuję..

Poza tym jak do cholery można łączyć partie skrajnie prawicowe ze ... hmm zwariowaną :lol: ? Legalizacja prostytucji, marihuany itd itp

Nazywanie rzeczy po imieniu to żadna zbrodnia no chyba, że się myśli jak feministka.

Telewizja nam wydatnie pomogła nie puszczając wykupionych spotów w 2 ostatnich dniach.

Ty też jesteś zdania że należy koniecznie podnieść akcyzę na papierosy i alkohol żeby dzieci nie piły i nie paliły?

 

Poniżej:

Nie chce mi sie tłumaczyć skoro ty nie chcesz myśleć.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówić takich rzeczy o ludziach niedkońca sprawnych, tak jak większość społeczeństwa, takich rzeczy...ja sam chciałem na niego kiedyś głosować ale miałem wątpliwości. Jak to usłyszałem to wiedziałem już, że pan z muszką na mój głos liczyć nie może. Od małego obracam się w środowisku gdzie tzw. klasy integracyjne to żadna nowość i nigdy nie powiedziałbym, że osoby niepełnosprawne spowolniają w jakiś sposób resztę ludzi np. w klasach.

 

Co do tego video na youtube, nie chce mi sie tego ogladac do końca (z resztą chyba to widziałem kiedyś), gronkiewicz-waltz czasami mnie wkurza jak cos gada ale mniejsza z tym, a brudzinski to idiota, nie moge kolesia sluchac, po prostu mnie odpycha ta jego twarz i agresywne teksty.

 

Nie pale i nie pije temat dla mnie obcy.

 

EDIT:

 

Co do UPR to cieszę się, że nie weszli do sejmu, po co nam kolejna partia jak samoobrona z 3% poparciem, wprowadzaliby tylko zamęt. Te 4 partie, które weszły teraz to moim zdaniem też za dużo. Powinno być PO, PiS i PSL.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PKW rozważa głosowanie przez Internet - co o tym sądzicie? Ja uważam, że jeśli to zostanie odpowiednio zaprojektowane i zorganizowane (mamy na to 4 lata, chyba :wink:) to wielu obywateli w ten sposób będzie głosować. Do 2011 roku znaczna część społeczeństwa będzie miała swobodny dostęp do internetu i myślę, że jeżeli projekt ten się powiedzie to przełoży się to na wysoką frekwencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tefałenie24 właśnie puścili skrót wypowiedzi Zdrojewskiego o tym, że pis to praktycznie wprowadził podatek liniowy bo 97% społeczeństwa płaci najniższą stawkę podatku dochodowego (więc...)

Się zaczyna... :lol2:

 

http://wiadomosci.onet.pl/1628189,11,1,0,120,686,item.html

 

A posłanka PO chce zrobić z KRRiT ciało 'obiektywne i kompetentne' .

No jakżeby inaczej.

Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozśmieszył mnie komentarz na dziennik.pl, był news o wypadku (zderzeniu) tramwajów w wawie a komentarze:

 

Tusk obiecał,że gdy wygra to nie będzie wypadków.

Dwa dni !

 

I juz tyle wypadkow i ofiar smiertelnych.A co bedzie po roku?Wlos sie na glowie jezy.

Nie zartujcie!!!! to pozagrobowa zemsta PIS-u

Za rzadow PO wzrasta liczba wypadkow tramwajowych

 

-wyzyskiwani przez ultrakapitalistyczny system robotnicy traca przytomnosc i powoduja wypadki!Wszelkie proby obrony praw pracowniczych sa tlumione w zarodku przez antyrobotnicza wladze.

 

PO dotrzymuje słowa.

 

Po wygranej PO miało już nie być wypadków na drogach. Ale to jest wypadek na torach, więc proszę się PiS-owcy nie czepiać.

żal, jak wiadomo wygrał wczoraj a ludzie już na niego jadą :damage_wall: skąd sie tacy biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Tuska w wieże, nie wieże w Tuska... Bo rozumiem, ze chcesz zamknąc Tuska w wieży żeby mógł w spokoju skupić się na rządzeniu?

oj :lol2: wiadomo że ma na myśli zaufanie do Tuska a nie wieże zamku lochów i smoków :wink:

 

wracajac do postów 'wspac' ...komentowanie ich urąga mojej inteligencji :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posłanka PO chce zrobić z KRRiT ciało 'obiektywne i kompetentne' .

No jakżeby inaczej.

Byc moze dlatego, ze jedynym do czego przyczepilo sie OBWE to wlasnie wykorzystanie mediow publicznych (TVP, Radio Polskie) przez PiS (czas antenowy srednio 2x dluzszy niz dla pozostalych partii, manipulowanie "Wiadomosciami"). PO zamierza zlikwidowac wszelkie doplaty i statusy polityczne dla czlonkow KRRiT. WEdług mnie: najwyzszy czas!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby spot reklamowy "idź na wybory - zmień kraj" wywodził się spod komendy PiSu ;) Dla mnie to hasło jest jednoznaczne i dla każdej osoby z którą rozmawiałem również.

 

Onet.pl - wypowiedź Sikorskiego

 

"[...] ewakuacja z Iraku nie może być podejmowana pod wpływem chwili.Musi zostać poprzedzona konsultacjami z Amerykanami, ale przede wszystkim z Irakijczykami - podkreślił Sikorski."

 

Mam nadzieję, że uda się spokojnie wyrwać chłopaków z "nie naszej" wojny (tylko wojny USA rozpętanej PRZEZ USA - jak najbardziej wierzę w teorię spiskową 9/11) i wrócić ich do domu. Aczkolwiek kiedy słyszę że dopiero PO konsultacjach - to mam wrażenie że posiedzą tam do końca 2008.

 

Wp.pl

 

""Gazeta Wyborcza" podaje, że dr G. domaga się od państwa polskiego odszkodowania w wysokości ok. 100 tys. euro."

 

Nie no ludzie, szczyt bezczelności imao - ja rozumiem ze Ziobro wykazał się niewyparzoną gębą i powiedział o jedno słowo za dużo i niepotrzebnie (jak JKM) ale łapówy szły i to nie byle jakie (ciotka mojej narzeczonej jest pielegniarką w mswia na urologii) a robią z niego matkę teresę (śp.) z kalkuty. Czy ktoś się zastanowił ile osób wykitowało CZEKAJĄC na operację - tylko dlatego że dokcio wziął łapówę i wpuścił kogoś przed kolejkę? Chyba nie. Mam nadzieję że nie dostanie tych 100 000 ojro - biedny nie jest. (a jeśli już, to niech to 100 000 przeznaczy na kardiologię w mswia albo innym szpitalu w Warszawie bądź w Polsce, nie jednemu by się przydało)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby spot reklamowy "idź na wybory - zmień kraj" wywodził się spod komendy PiSu ;) Dla mnie to hasło jest jednoznaczne i dla każdej osoby z którą rozmawiałem również.

 

Onet.pl - wypowiedź Sikorskiego

 

"[...] ewakuacja z Iraku nie może być podejmowana pod wpływem chwili.Musi zostać poprzedzona konsultacjami z Amerykanami, ale przede wszystkim z Irakijczykami - podkreślił Sikorski."

 

Mam nadzieję, że uda się spokojnie wyrwać chłopaków z "nie naszej" wojny (tylko wojny USA rozpętanej PRZEZ USA - jak najbardziej wierzę w teorię spiskową 9/11) i wrócić ich do domu. Aczkolwiek kiedy słyszę że dopiero PO konsultacjach - to mam wrażenie że posiedzą tam do końca 2008.

 

Wp.pl

 

""Gazeta Wyborcza" podaje, że dr G. domaga się od państwa polskiego odszkodowania w wysokości ok. 100 tys. euro."

 

Nie no ludzie, szczyt bezczelności imao - ja rozumiem ze Ziobro wykazał się niewyparzoną gębą i powiedział o jedno słowo za dużo i niepotrzebnie (jak JKM) ale łapówy szły i to nie byle jakie (ciotka mojej narzeczonej jest pielegniarką w mswia) a robią z niego matkę teresę (śp.) z kalkuty. Czy ktoś się zastanowił ile osób wykitowało CZEKAJĄC na operację - tylko dlatego że dokcio wziął łapówę i wpuścił kogoś przed kolejkę? Chyba nie. Mam nadzieję że nie dostanie tych 100 000 ojro.

1. Zgadzam sie, ze takie haslo nie bylo na reke PiSowi, ale nie mozna jednoznacznie stwierdzic, ze bylo to haslo PO, bo rownie dobrze, mogl "za nim stac" ktos z LiDu, PSLu, LPRu, czy Samoobrony, a nawet z Partii Kobiet!. Sprawdzilem, jakie organizacje staly za ta kampania i nie zauwazylem tam TVP (tak samo jak nie ma tam TVNu, czy Wyborczej). Co niestety obala teorie o obiektywnosci TVP przed wyborami.

 

2. PO obejmie przywdodztwo dopiero od listopada, to czego oczekujesz teraz? Jestem za podejsciem Tuska: nic na "hura!".

 

3. Ma takie prawo, a czy odszkodowanie dostanie czy nie, to juz inna kwestia. I jest niestety bardziej skomplikowana, niz twoje jej przedstawienie. Inna sprawa, ze to troche za duzo - mogl sie ograniczyc, do zmuszenia Ziobro, zeby powiedzial "Przepraszam". Ale PiS nie mowi takich rzeczy.

 

ps. Nie glosowalem na PO, ale do pierwszych ich decyzji bede odpieral bezpodstawne na nich ataki. :)

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli - nie chodziło mi o to że spot wywodził się z pod komendy PO albo innego ugrupowania, chodzi mi tylko o to że spot ten może faktycznie wskazywać na to ze PiS nie ma takiej kontroli nad TVP jak im się przypisuje. Jeśli chodzi o żołnierzy to życzę im jak najszybszego powrotu do kraju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli - nie chodziło mi o to że spot wywodził się z pod komendy PO albo innego ugrupowania, chodzi mi tylko o to że spot ten może faktycznie wskazywać na to ze PiS nie ma takiej kontroli nad TVP jak im się przypisuje. Jeśli chodzi o żołnierzy to życzę im jak najszybszego powrotu do kraju..

spot ten był prezentowany praktycznie w każdej stacji -polsat, tvn, tvn 24 to czemu niby nie w TVP ? pis nie mogł nalegać na usunięcie reklamy(lub zakaz jej emisji) z TVP ponieważ zostało by to wykorzystne przeciwko nim.

 

co do zołnierzy, wycofać

tarczy anty-rakietowej - stanowcze NIE

nie jesteśmy pieskami USA, czas zajać się polepszaniem stosunków z krajami UE oraz zadbać o dobro wew kraju .

USA to my już dziękujemy... (nie bez przyczyny pis wygrał wybory jedynie w usa)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premier: PiS wytoczy szereg procesów - także Tuskowi

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni PiS wytoczy szereg procesów za obrazę, w tym także szefowi PO Donaldowi Tuskowi. 5 listopada podam rząd do dymisji - zapowiedział premier.

Co za debil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za debil...

Nie mów tak - nie ma w nim nic z tego czym go określasz- on już wyjawił swój plan:

4 lata rządów PO+ a później wracamy my, a w tym czasie będziemy mącić - prezydent w tym kraju wciąż sporo może.

Ta baba będzie chyba moją ulubienicą http://nczas.com/polska/skandal-gronkiewic...-unii/#comments .

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...