Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie nie nie, nie zrozumieliśmy sie chyba. ma wiele trybów pracy. full auto i manual w kilku stanach.

 

edit1:

trochę jeszcze się popytam, znalazłem

OLYMPUS E-420 E420 KOMPLET 17,5-45mm 40-150mm NOWY

http://www.allegro.pl/item646124965_olympu...150mm_nowy.html

za dość przystepną cenę. nie jest to nic rewelacyjnego, jednak dla amatora jak na pierwszą lustrzankę powinien wystarczyć.

warto inwestować?

rozumiem że w standardzie jest obiektyw..... taki jak w tym teście na 3 stronie

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7190&p=2

warto doinwestować w OLYMPUS 40-150mm ? (taki jak polecany jest w aukcji za dodatkowe 369zł)

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie, nie zrozumieliśmy sie chyba. ma wiele trybów pracy. full auto i manual w kilku stanach.

 

edit1:

trochę jeszcze się popytam, znalazłem

OLYMPUS E-420 E420 KOMPLET 17,5-45mm 40-150mm NOWY

http://www.allegro.pl/item646124965_olympu...150mm_nowy.html

za dość przystepną cenę. nie jest to nic rewelacyjnego, jednak dla amatora jak na pierwszą lustrzankę powinien wystarczyć.

warto inwestować?

rozumiem że w standardzie jest obiektyw..... taki jak w tym teście na 3 stronie

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7190&p=2

warto doinwestować w OLYMPUS 40-150mm ? (taki jak polecany jest w aukcji za dodatkowe 369zł)

W olka warto wejść ze względu na wysokiej jakości i jasne obiektywy, świetne wykonanie body z dużą ilością fajnych rzeczy, jednak

matryce szumią powyżej iso 800.

17,5-45 to słaby obiektyw, lepiej kup samo body i do tego 14-54mm, lub co najmniej 14-42mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zanim kupisz to weź idź do jakiegoś sklepu i sobie pomacaj body czy Ci pasuje. Jak ja kupowałem lustro 5 lat temu to nie miałem takiego wyboru jak jest teraz. Ale jakieś parę miesięcy temu szukałem aparatu dla kogoś i teraz przy takiej ilości różnego rodzaju aparatów ma się możliwość dobrania idealnego sprzętu. Choć u Ciebie priorytetem jest kasa, więc nie masz wielu opcji. Mimo wszystko radzę pomacać, bo może nie podjedzie to szkoda się męczyć z lustrem, które ma być na troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się kasa........ zbyt wielkiego wyboru nie mam. ewentualnie olek e510 jednak jedna okazja już mi uciekła. zostaje tylko 420 z 14-42mm więc chyba jak na pierwszą lustrzankę bedzie to dobry wybór

 

ps. będzie to przejście z fuji s6500 więc chyba dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do wykorzystywania? Wszystkich ficzerow zawartych w swoim Fuji tez pewnie nie wykorzystujesz, czy to jest opwod, aby go sprzedac i kupic malpke? ;)

 

IMHO musisz sie przymierzyc na spokojnie i pomacac pare body, zobaczyc czy Ci ergonomia lezy. Co komu po lustrzance, ktorej obsluga jest droga przez eke?

 

Naprawde nie masz co pedzic - 1500zl piechota nie chodzi, a wydac kase jest latwo - trudniej juz wydac ja z glowa.

 

Nie zebym mial cos do Olka, oczywiscie, to fajne aparaty z dobrym sotsunkiem jakosci do ceny ale dla mnie na przyklad sa za male i pewnie nawet z gripem nie bylyby zbyt wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć troszkę do e510 albo e520 i mieć wydajną stabilzację, no i aku wystarcza spokojnie na 1500-2000 zdjęć.

Zaletą jest obiektyw, chyba najlepszy wśród jakichkolwiek kitów dodawanych do aparatów.

Tu masz trochę zdjęć zrobionych tym

http://fiveprime.org/flickr_hvmnd.cgi?sear...textinput=14-42

 

A jak masz troszkę więcej kasy to polecam to, też będziesz zadowolony: http://allegro.pl/item639619994_panasonic_...bucja_fvat.html

tu zdjęcia http://fiveprime.org/flickr_hvmnd.cgi?sear...mit=Search+Tags

Edytowane przez angoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad Pentaxem K-m jakby starczyło na niego gotówki z obiektywem 18-55 ALII, który jest przez wielu uważany za najlepszy kitowy obiektyw dodawany do aparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepler_(sonda_kosmiczna) - też ma CCD ale co to wnosi do pojedynku D60 kontra 1000D i innych aparatów z tej półki cenowej?

 

:mur:

Czyli pisząć "CMOS to CMOS, CCD się chowa." miałeś na myśli aparaty za 3tyś zł, a w aparatach za 50tyś to "CCD to CCD, CMOS się chowa", OK teraz rozumię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, to dlatego Hasselblad uzwa CCD, bo jest gorsze od CMOS?

Jak już jesteś taki sprytny, że wyciągasz aparaty "po cenie" to może odpowiedz mi na jedno pytanie : do czego używa się hasselbladów ? 

 

To jest specyficzny aparat, używa się go tylko w studio. Tu tkwi klucz. Nie zastanowiło Cię to, że maksymalne ISO hassleblda to 800 a nie jak np. w CMOS'ie 5D Mark II 12800 ? A przecież to 10 krotnie tańszy aparat.

 

To jest jak porównywanie samochodów do bolidu F1, wiadomo, że bolid szybszy, ale nie wyjedziesz nim na ulicę i masz zerowy komfort z jazdy. 

 

CMOS czy CCD, obie mają zalety i wady, jednak więcej wad ma CCD... Amatorzy czy reporterzy korzystają na ogół z wyższych ISO, dlatego tu lepiej spisze się CMOS. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą swojego SX100IS na 20D , 400D ewentualnie 30D. Obiektyw na początek to 18-55mm z IS, Czy moje myslenie ma w ogóle sens? Oczywiście kupie używki bo na nowe mnie nie stać :)

 

edit

 

aparat ma być do robienia zdjęc elektroniki przeważnie komputera , z przyrodą nie wiele będzie obcował

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia elektroniki, to rozumiem, ze do aukcji czy cos w ten desen? Namiot bezcieniowy, te sprawy?

 

Jesli tak, to mozesz spokojnie zostac przy SX100, spisze sie w tych zastosowaniach rownie dobrze, co lustrzanka, jesli nie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś taki sprytny, że wyciągasz aparaty "po cenie" to może odpowiedz mi na jedno pytanie : do czego używa się hasselbladów ? 

 

To jest specyficzny aparat, używa się go tylko w studio. Tu tkwi klucz. Nie zastanowiło Cię to, że maksymalne ISO hassleblda to 800 a nie jak np. w CMOS'ie 5D Mark II 12800 ? A przecież to 10 krotnie tańszy aparat.

 

To jest jak porównywanie samochodów do bolidu F1, wiadomo, że bolid szybszy, ale nie wyjedziesz nim na ulicę i masz zerowy komfort z jazdy. 

 

CMOS czy CCD, obie mają zalety i wady, jednak więcej wad ma CCD... Amatorzy czy reporterzy korzystają na ogół z wyższych ISO, dlatego tu lepiej spisze się CMOS. 

A czy w stwierdzeniu cyt. "CCD się chowa" jest mowa o ISO?  ...nie ma, a ty piszesz tylko o iso, a te pozostałe wady to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia elektroniki, to rozumiem, ze do aukcji czy cos w ten desen? Namiot bezcieniowy, te sprawy?

 

Jesli tak, to mozesz spokojnie zostac przy SX100, spisze sie w tych zastosowaniach rownie dobrze, co lustrzanka, jesli nie lepiej.

wiem że sx to dobry aparat ale nie chodzi tu o aukcje allegro , po prostu lubię mieć dobre zdjęcia komputera ( tak wiem to idiotyczne ale PC i modyfikacje to moje hobby ) często dzięki dobrym zdjęciom można zaprezentować go jeszcze w lepszy sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dyskusja o wyższości matryc x nad y jest totalnie bezsensowna.

Najlepsze matryce produkuje fuji, jednak są one niezbyt często używane w dslr.

I tak od matrycy zawsze ważniejszy jest dobrej jakości obiektyw, najlepszej jakości lustro jest niewiele warte ze słabym słoikiem.

Edytowane przez angoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze matryce produkuje fuji, jednak są one niezbyt często używane w dslr.

Ale takie S5Pro to sam miod, jesli chodzi o zakres tonalny i mozliwosc ratowania przepalen.

 

@grzeesiek07 - jesli masz azmiar zostac przy kitowym szkle, to naprawde szkoda Twoich pieniedzy. Lustrzanka nie da Ci z automatu lepszego obrazka w Twoich zastosowaniach, a przynajmniej nie bez uzycia jakichs dodatkowych obiektywow, w stylu bardzo szerokiego kata czy wrecz "rybiego oka".

 

IMHO na poczatek zrob tak: kup sobie tulejke do SX100 umozliwiajaca montaz filtrow, do tego jakis porzadny filtr polaryzacyjny, np. Marumi DHG, rozmiaru 77mm i odpowiednia redukcje (z 77mm na rozmiar Twojej tulejki). Koszt calej zabawy to ok. 300zl. A dlaczego tak? Otoz jezeli kiedys dojrzejesz do zmiany sprzetu, tu dokupisz sobie najwyzej redukcje na nowy obiektyw/obiektywy, a filtr Ci zostanie. Jak kupisz za maly, to niestety bedziesz kupowal nowy ;)

Filtr polaryzacyjny potrafi dac bardzo ciekawe efekty, ktorych nie da sie podrobic w zadnym Photoshopie.

 

Majac tulejke, mozesz tez pokusic sie o pierscien odwrotnego mocowania i jakiegos starego Heliosa (ew. jakiegos Raynoxa) i zrobic zblizenia sprzetu w makro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Costi , dzięki za uwagi :) To może lepiej zainwestować w halogeny i popracować nad dobrym oświetleniem , rajt?

 

No i lustrzanki nie przemawiają do mnie ze względu braku nagrywania flmów a te czasem ( nawet kiepskiej jakości ) się po prostu przydają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...