Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krotka pilka. Dosc uniwersalnego aparaciku i obiektywu. Glownie zdjecia krajobrazowe, czasami makro, no i wiadomo jakies imprezkowe.

Do wydania 2500-3300.

Sprzet nowy, bo i tak pewnie wezme na raty.

Chce go zabrac na wyjazd i z gotowka sie nie wyrobie

Zostalo mi 6 dni, wiec dobrze jakby wszystko mozna bylo zakupic w jednym sklepie (body, obiektyw, filtry, karta)

ps. jeśli nie używałeś wcześniej lustrzanki to będziesz potrzebował trochę czasu na naukę ... z resztą nawet telefonu w komórce trzeba się uczyć (w jakich okolicznościach robi najlepsze a w jakich najgorsze zdjęcia i przy jakich ustawieniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych ze skklepu to chyba Nikon d5000 + 18-105VR; rewelacyjne w testach wypadł, zwłaszcza matryca (bardzo małe szumy), z używek bym proponował Canona 30d +17-85 Is USM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych ze skklepu to chyba Nikon d5000 + 18-105VR; rewelacyjne w testach wypadł, zwłaszcza matryca (bardzo małe szumy), z używek bym proponował Canona 30d +17-85 Is USM.

Nie wiem, jak jon z budzetem stoi i czy moze troche naciagnac kwote, ale IMHO warto dolozyc troche do D90, bo roznica w stosunku do D5k jest 200-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreslam. Nie jestem jakims tam profesjonalista.

W oko wpadl mi tez Sony... Jest tani i ma stabilizacje w korpusie. Mowa tu o A300 ma mniejsza matryce niz A350 - mniejsze szumy...

 

Do samego body mozna dokupic jakis fajny obiektyw, filtry, karty itd. itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakości użytkowania- D90 jest miodne + generuje naprawde naprawde dobry obraz. :)

 

 

 

Ygh... Stoję przed wyborem... Zmiany systemu na Nikona.

 

Jakość produkowanych przez Canona aparatów od czasu wyższego niż 40D jest krzywą idącą w dół...

 

Każdy narzekał na 350D- przeżyło u mnie dwa lata, i żyje nadal.

Kazdy się zachwycał początkowo 40D- teraz zaczynają go obsmarowywać za problemy w nowszych seriach- cóż, chodzi bezproblemowo u mnie jak narazie a 22tyś fotek naklepane już jest, ale zaczyna się okleina na uchwycie odlepiać, i raz wrzucając do torby pośpiesznie wszystko, bagnet odrapał lewą część korpusu przy wyświetlaczu z farby (profesjonalnie zalepione taśmą izolacyjną).

 

/rozczarowanie mode on

1D m3- problemy z af, problemy z migawką, zasmarkaniem matrycy smarem, mylącym się procesorem, APS-H nieobsługiwane przez obiektywy aps-c

5d m2- af, af, af i oprogramowanie, niekompatybilność z obiektywami aps-c (nikon jakoś to rozwiązał...)

 

Do tego problemy ze szkłami, już nawet nie od producentów trzecich, a od samego Canona (vide 85mm 1.2L II- po podłączeniu pod 40D korpus szaleje).

 

Trzepanie masowo aparatów różniących się od siebie cyferkami, i tym, że mają dołożoną jedną-dwie opcje więcej, kiedy konkurencja zaoferowała to już dużo wcześniej...

 

Coraz mniej mi się to podoba...

/rozczarowanie mode off

 

 

@Jonathan- 30D + tamron 18-270 VR (3.5-6.3) i masz fajną spacerówę z jako-takim makrem. Na wycieczki w sam raz. Alternatywa dla wleczenia z sobą torby szkieł.

Albo Nikon D90 + 18-135 VR- robiłem nim godzinkę zdjęcia no i... jest ok. Nie wbija w glebę jak D300/D700 ale daje radę. Solidnie wykonany, ergonomiczny, daje dobry obraz + nagrywa w HD (jak by nie było- bajer jest NAPRAWDĘ fajny! )

 

 

Sony...? IMHO niech robi lepiej PSP/PS3 i telewizornię. Aparaty są takie... Plastikowe, niewygodne i zadziwia mnie kręcenie obiektywem bez najmniejszego powodu ani dotykania aparatu w przypadku A200.

A to, że ma mniejszą matrycę- nie musi znaczyć, że mniej szumi. Wszystko zależy od jakości procesu i użytych materiałów...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze juz nigdzie go nie dostane nowego. A tak jak pisalem wyjezdzam na troche aparacik by sie przydal, ale sam wyjazd ogranicza mi wydatki. Dlatego pozostaja raty, ale znowu nie chce sie ladowac w niewiadomo co jak sa to moje poczatki....

 

Sony Alpha 300 + Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro wydaje sie jako takim wyborem.

 

 

Zaraz poszukam jeszcze jakiegos sklepu blisko mnie. Narazie zerkalem na fotojokera, bo mam go zaraz kolo roboty :D

 

A300 a A350 jak zerkalem to to samo, wladowana tylko wieksza matryca do tego drugiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo uniwersalny do wszystkiego, aczkolwiek nieco kosztowny: D90 + 18-200VR. Moze sie okazac, ze wiecej szkiel nie kupisz ;)

 

Ew. Wariant budzetowy: D90 + 18-70, czy wspomniana Sigma 17-70.

 

Sony, mowiac szczerze, nie lubie, z tych samych powodow co KWS89. Mialem ich produkty w reku i strasznie to jest plastikowe i sprawia wrazenie malo solidnego. I wcale nie jest to efekt tego, ze posiadam Nikona D300 (przy ktorym wiekszosc aparatow wyglada malo solidnie) ;)

Po prostu produkty Nikona sa masywne i solidne niczym czolgi (a przynajmniej staraja sie sprawiac takie wrazenie - nie mialem jeszcze okazji rzucac zadnym korpusem ;) ). I do tego ta cudowna ergonomia... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że 30D może Tobie kumpel opchnąć. ;)

 

 

Cóż- w kwestii Sony jestem niestety nastawiony anty... Ale ta Sigma jest spoko, pomimo tego, że za tą cenę można dorwać jaśniejsze szkła, to to jest ok ;)

 

Costi- ĆŚŚ! Bo się rozmarzę jeszcze o Nikonie, zapożycze się u rodziców, sprzedam nerkę i kupię D700 ze szklarnią. ;)

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mnie D700 zupelnie nie ciagnie. Kupilem DX z pelna swiadomoscia - zalety pelnej klatki sa IMHO niewspolmierne do kosztow.

Chco nie ukrywam, ze jest to bardzo fajne body, a do tego takie 14-24... echh;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem juz i ciezko

Niby Canon 40D jest kolo 3000. Moze sie przelamie i doloze do niego. Tylko tutaj karta i obiektyw i robi mi sie juz dobrze 1000 ponad plan ;]

 

Do tego jakos nie widze obiektywoow ktore by byly "uniwersalne" i nie zabilyby mnie cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia: albo tanio, albo dobrze :P

 

W Nikonie z niedrogich, a dobrych szkiel masz 18-70/3.5 - 4.5 (co daje 24-105 po cropie), polke wyzej jest 18-105 VR lub 16-85 VR (zaleznie, czy wolisz dlugo, czy szeroko), a jeszcze wyzej 18-200 VR (ale to juz wydatek rzedu 2k). Optycznie wszystkie te szkla sa podobne, roznia sie zakresem ogniskowych i oczywiscie cena.

Wersja na maksa budzetowa to 18-55 VR (albo i bez VR) - tez da rade, choc uzywanie filtra polaryzacyjnego czy polowkowego z tym szklem to droga przez meke (przednia soczewka sie obraca przy ostrzeniu).

 

Jesli Nikon, to celowalbym chyba w 18-70, ew. w 18-105VR.

 

Jesli chodzi o Canona, to jestem raczej zielony. Jest standardowy kit 18-55 (chyba nawet z IS), a potem nie wiem co ;)

 

Do obu systemow jest tez bardzo zacny Tamron 17-50/2.8 za ok. 1500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też stoję przed wyborem lustrzanki, niestety budżet nie pozwala mi na zakup Nikona D90 :( +osprzętu, wiec postanowiłem szukać jakiegoś kompromisu ceny do możliwości.

W moich poszukiwaniach zainteresowałem się Samsungiem GX20 jest to klon Pentaxa K20D za cenne ciut niższą.

 

Plusy Samsunga GX20

 

wygląd (spory aparat pewnie się go trzyma), jakość zdjęć, jakość wykonania, cena, antyshake, współpraca z manualem, uszczelnienie, wielokrotna ekspozycja, niezłe szkiełko w zestawie jak na kit :)

 

Minusy

 

- Live View (ale kto tego będzie używał :D nie po to przesiadam się z Canona G5)

 

Pozdrawiam i nie daj się zwariować.

Edytowane przez mazoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy

 

- Live View (ale kto tego będzie używał nie po to przesiadam się z Canona G5)

Dla mnie to jest plus a nie minus. Korzystac nikt z tego nie kaze, a czasami sa sytuacje, ze lepiej skorzystac z ekranu niz pokladac sie na glebie ;)

 

Swoja droga, na bagnecie Nikona jest tez Fuji S5 Pro. Body w zasadzie od D200, wiec bardzo ergonomiczne i wytrzymale, i rewelacyjna matryca, ktorej rozpietosc tonalna jest nie do pobicia (pojedyncza ekspozycja z RAWa potrafi sie o HDR otrzec). Minusem jest to, ze demonem szybkosci ten aparat nie jest (szczegolnie przy usawionej najwiekszej rozpietosci tonalnej - ale tego i tak sie glownie do krajobrazu uzywa). Cena: ok. 2700zl za body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalety pelnej klatki sa IMHO niewspolmierne do kosztow.

Nie wiesz co mówisz niewierny ! :P 

 

 

jonathan -> Szarpnij się na tego Nikona D90, będziesz miał spokojne sumienie. :) Sony odrazu olej a tą stabilizację w korpusie ehh, nie jest ona tak efektywna jak stabilizacja w szkłach, poważnie. Ssaj D90 i nie zastanawiaj się nad niczym innym. 

 

Szczerze mówiąc, to jaka jest taka ogromna różnica między D90/40D czy czymś jeszcze innym ? Ficzery jak ficzery, uważam, że jonathanowi w zupełności wystarczy D90. Na Twoim miejscu bym go brał, i przygotowywał się na fajne wakacje wraz z nowym aparatem. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie, ze Jonowi wystarczy D90 i to mu polecamy :) Podejrzewam, ze nawet i D5k zaspokoilby jego potrzeby w zupelnosci (jesli nie bedzie za maly).

S5 Pro podalem jako ciekawostke, bo uwazam, ze to tez fajne body.

 

A co do ogromnej roznicy - w Canonie wyzej 40D jest juz 5D, wiec i pelna klatka (50D pomijam, bo to nastepca 40D). ;) W Nikonie jest jeszcze po drodze D300 i tutaj zeby zrozumiec roznice to trzeba body wziac do lapy ;)

Inna rzecz, ze przy obecnej roznicy w cenie miedzy D90 i D300 zakup tego drugiego jest zupelnie nieoplacalny - obrazek oba daja podobny (byc moze nawet z minimalna korzyscia dla D90, ale to juz jest poziom onanizmu sprzetowego i ogladania cropow pod lupa). No chyba, ze ktos ma cala szklarnie manualnych szkiel, z ktorymi nie chce sie rozstawac (zasuwanie bez pomiaru swiatla jest jednak upierdliwe).

 

Nie wiesz co mówisz niewierny !

Jakbym zarabial na zdjeciach, to moze i ta nieco mniejsza GO i nizsze szumy robilyby mi roznice, ale fotografia to jest "tylko" moje hobby i nie widze sensu pakowania w nie az takiej kasy (szczegolnie przy obecnych cenach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18-55VR daje rade, choc ja bym szukal 18-70 jesli masz mozliwosc.

 

BTW. jesli zdecydujesz sie na tego Nikona, to odezwij sie do mnie, bede mogl Ci teleobiektyw 70-300 pozyczyc jesli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka przeznaczyła 3000 zł na zakup lustrzanki, zestaw ma być raczej spacerowo-uniwersalny. Poleciłem jej upolowanie na allegro Nikona D50/D70s (przy dobrych wiatrach D80) i zakup 18-200 VR (Canona nie lubi ;), Pentax jeszcze by przeszedł). Myślę, że dobrze zrobiłem proponując jej w.w. ale chciałbym jeszcze zasięgnąć rady od Was.

 

D90 przekracza budżet, tak samo D5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem kupowac D90 ale ceny chore no i wpadlem do Sony Style - skonczylo sie na alfie 700 z kitowym 18-70. Naprawde solidny sprzecik, nowa matryca, mniejsze szumy, bardzo dobry korpus (IMO o wiele lepiej lezy w dloni niz Canony). W momencie gdy za D90 trzeba dac ~3600 to chyba ~3200 za alfe ktora jest o klase wyzej jest dobra oferta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy za D90 trzeba dac ~3600 to chyba ~3200 za alfe ktora jest o klase wyzej jest dobra oferta :)

Sony o klase wyzej?! W ktorym miejscu? Jedyna ewentualna przewaga Sony i to dosc dyskusyjna to stabilizacja w body, poza tym jednym aspektem Sony a700 moze co najwyzej dreptac zaraz za D90. A gdy przychodzi do porownania mozliwosc systemu jako calosci robi sie jeszcze mniej rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacja dla _wszystkich_ obiektywow to dyskusyjna przewaga? Rozumiem ze wolalbys bez stabilizacji w takim razie :) I jesli juz chcesz porownywac to prosze bez takich glodnych kawalkow typu "mozliwosc systemu jako calosci" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...