Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no wyszła Wam teoria spiskowa dziejów...dajcie na luz...

A to rzadko takie numery różni sprzedawcy/producenci robią/robili?

 

 

Przecież jak niektóre monitory się kupuje, też pierwsze, co trzeba zrobić to wejść do menu serwisowego i sprawdzić jaka matryca. Nie widzę niestety żadnej pewności, że analogiczna sytuacja nie zdarzy się przy kartach muzycznych czy innych podzespołach..

Edytowane przez andrew9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam szybkie pytanko.

Mianowicie mam problem z oryginalnym Bioshockiem zpathowanym oczywiście do najnowszej wersji przy moim configu. Podejrzewam niezgodność sprzętową. Na pierwszy ogień idzie x-fi, (Stery najnowsze oficjalne).

Gierka wiesza się po kilku minutach-konieczny reset.

Czy ktoś może instalował najnowsze sterowniki beta pod vistę?

Może to coś pomoże?

PS

Czy może znacie jakieś mirrory do driverów creative bo te oficjalne to ściągają się po 2 kilo transferu?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Witam ponownie

Ja kupowałem swojego musica w wersji OEM z roczną gwarancją tutaj http://www.allegro.pl/item393636649_karta_...c_fvat_wwa.html

 

Nawet nie instalowałem sterowników z CD, ściągnąłem ze strony creative oficjalne sterki do musica (nie wersja beta) i do tego console launcher w wersji beta i mam wszystkie ustawienia, moge ustawiać DD, DTS.

 

Ktoś się pytał czy jest tylko wersja gold musica czy inna też, jest jeszcze wersja zwykła, która ma kolorowe, plastykowe wtyczki i nie posiada złącza do wewnętrznego panela. Różnica w cenie wynosi 10-20zł dlatego oczywiście lepiej brać wersję GOLD.

 

A co do bioshocka, to mi również się wysypuję momentami i to zarówno na 7600GST, na 9600GT, na SB Live 5.1 Digital jak i na X-FI Extreme Music. Moim zdaniem tak gra poprostu jest niedopracowana lub nie lubi procesorów AMD.

 

Wie ktoś może czy panel Live Drive II (CT4860) sprzedawany kiedyś razem z SB Live! będzie działał z X-Fi Xtreme Music? Złącze chyba jest to samo? Testował ktoś ten panel z inną kartą niż SB Live?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez -Dejf-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP! :D

 

Chciałem podpiąć kabel coaxial do wyjscia cyfrowego X-Fi i... nic z tego, bo to wyjście jest zbyt zagłębione w śledziu, coaxial nie wchodzi.

Co gorsza w Asus Xonar też tak jest (przynajmniej na zdjęciu tak wygląda). Musiałem podłączyć coaxiala do integry, ale to bez sensu, bo nie chcę korzystać z niej.

Zdjąłbym śledzia z X-Fi, ale wtedy nie bedzie się miała na czym trzymać :/

 

Tja, teraz doczytałem, że można skorzystać z kabla Coaxial > minijack

Ale mimo to jakoś normalny coaxial do inegry pasuje...

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Człowieku daj że spokój bo karte spier......! Kup sobie to http://www.allegro.pl/item395919564_przejs...cone_f_vat.html

 

W tych dźwiękówkach są tylko jacki 3.5 mm, trzbe albo tą przejściówkę albo gotowy kabel RCA<->m.jack. Na płytach głównych są zawsze normalne gniazda RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku daj że spokój bo karte spier......! Kup sobie to http://www.allegro.pl/item395919564_przejs...cone_f_vat.html

 

W tych dźwiękówkach są tylko jacki 3.5 mm, trzbe albo tą przejściówkę albo gotowy kabel RCA<->m.jack. Na płytach głównych są zawsze normalne gniazda RCA.

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście nie próbowałem na siłę podpinac do X-Fi :)

Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Ok, czyli to są najnowsze dostępne sterowniki w necie, też na nich jadę. A na której wersji Console Launcher śmigasz? Tej jedynej dostępnej wersji beta na stronie Creative?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Ja również śmigam na tej wersji beta Console Launcher i jestem bardzo zadowolony. A czy oryginalne sterownik dołączone na CD pełna wersja oferują więcej niż sterowniki ze strony Creative i Console Launcher w wersji beta również ze strony Creative? Porównywał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej się dowiedziałem, wkleję odpowiedź z innego forum poniżej, może się komuś przyda.

 

Tymczasem mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kart z przednim panelem (np. Platinum Fatal1y Champion Series) - interesuje mnie przede wszystkim regulacja głośności (jak rozumiem obsługiwana także za pomocą pilota). Czy aby korzystać z takiej możliwości konieczne jest podłączenie głośników przez przedni panel? Nigdy nie montowałem czegoś takiego, więc nie wiem, jak wyglądają połączenia, ale chciałbym mieć głośniki (i słuchawki) podłączone normalnie z tył, natomiast mieć także możliwość regulacji głośności za pomocą pokrętła na panelu i przycisków w pilocie. Jest to możliwe?

 

 

Tu wklejam to, czego dowiedziałem się na temat karty Titanium:

 

The Titanium is different from all of the other cards because it has a PCI-Express x1 interface and the EMU20K2 chip, a slightly more recent revision of the X-Fi; I also suspect it has been re-worked to better work with Vista as opposed to some problems the older PCI-based X-Fi cards have. The Titanium lacks a gameport, has 64 MB X-RAM, and is currently the only card with Dolby Digital live encoding available for its digital out.

i

 

The Titanium will provide you the latest revision of the X-Fi chip, on a PCI-Express x1 slot (very different from PCI), and in some cases works around PCI chipset problems that certain motherboards have when attempting to use a certain combination of hardware with PCI sound cards. The Titanium is the only current Creative card to offer Dolby Digital Live encoding for optical audio out (although this feature is supposedly going to be offered as a low-cost upgrade for most X-Fi users and some Audigy users in August.) The Titanium Championship card has an I/O Box, bot is otherwise identical to the base Titanium model. In at least one review the PCI-express based Titanium had a lower overall CPU utilization in a synthetic audio benchmark test when compared with the PCI eXtreme Gamer.

 

(...)

 

I would recommend the Titanium, however, if you plan on running Vista, because I think the Vista drivers for the Titanium appear to be a bit more reliable / stable than the PCI X-Fi Vista drivers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o Platinum a piszesz o Titanium? :)

Ups.. Mój błąd. Za dużo tych różnych nazw (wybieram jednocześnie też pamięci, gdzie też są Platinum i Titanium) i chyba zaczyna mi się mieszać ;)

 

 

Ale linka dałem dobrego, chodziło mi o tę kartę z niego Titanium Fatal1y. Co do Platinium (Champion) to jak rozumiem jest to zwykły Fatal1y tylko z przednim panelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam obecnie kartę SB audigy jestem z niej bardzo zadowolony ale chciałem teraz swój sprzęt audio rozszerzyć o kino domowe. Czy bez problemu mogę dzięki S/PDIF podpiąć karta>wzmacniacz Takim Kablem ?. Bo z tego co się orientuje to S/PDIF out jest to wyjście na sub/central ? i jak używam zestawu logitech x-540 to nie mogę podpiąć kabla idącego do wzmaka. Można to jakoś pogodzić żeby szedł dźwięk na wzmacniacz i na x-540?

 

Czy z taką operacją poradzi sobie mój audigy czy trzeba kupować x-fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie da się jednocześnie używać wyjścia cyfrowego oraz analogowych 5.1 na Audigy. Począwszy od Audigy 2 wyjście cyfrowe nie dzieli już gniazda z wyjściem sub/center. W X-Fi za to dzieli je z line-in/mic-in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednocześnie używać wyjścia cyfrowego oraz analogowych 5.1 na Audigy. Począwszy od Audigy 2 wyjście cyfrowe nie dzieli już gniazda z wyjściem sub/center. W X-Fi za to dzieli je z line-in/mic-in.

czyli albo x-540 albo kino domowe. A jakość dźwięku jest dużo lepsza ? Zamierzam słuchać muzyki i raz na jakiś czas film oglądnąć i zagrać sobie. To może lepiej nic nie kombinować i dać sygnał stereo na wzmacniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno kupilem X-fi gamer OEM produkowany dla komputerow Della/HP. Model sb0770. Nie wiem czy ta wersja jest dostepna w Polsce ale jest calkiem ciekawa. Ma wyjscie i wejscie optyczne!

 

http://www.head-fi.org/forums/f46/odd-crea...fy-chip-282453/

 

http://www.creative.com/oem/products/soundcards/sb077x.asp

 

P.S.

 

Na eBay w przeliczeniu niecale 80 zlotych ale do tego przesylka... ze Stanow. Ja kupilem w Irlandii.

Edytowane przez bf109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam następujący problem. Kupiłem kartę Creative X-fi platinum fatal1ty champion series( ta z panelem przodnim). posiadam również amplituner Yamaha i zestaw kolumn 5.1 mój problem wygląda następująco. Po podłączeniu karty wszystko działa dobrze lecz problem zaczyna istnieć jak podłączam bądz kabel koncentryczny bodz optyczny zeby przesłać cyfrowy sygnał. schody zaczynają sie w momęcie gdy chce włączyć cyfrowe wyjscia bo nigdzie nie ma jasno i wyraznie opcji Digital lub DTS zeby to włączyć. Sygnał dociera przez wejscia cyfrowe lecz nie jest ona zakodowany i amplituner odbiera go jako analogowy..........Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu a mianiowicie instrukcje jak włączyć kodowanie DD i DTS w tej karcie..........Z góry dziękuje i pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem ale gdzie to ustawić bo nigdzie nie ma tego jasno zaznaczone

Otwierasz Creative Volume Panel 3 i 2 ikonka od prawej strony (z logo Dolby lub DTS) klikasz na ikonkę, pierwsza opcja po lewej stronie "Dolby Digital Bitstream Out" no i dalej wiadomo zaznaczyć ON (External Decoder) z DTS tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz Creative Volume Panel 3 i 2 ikonka od prawej strony (z logo Dolby lub DTS) klikasz na ikonkę, pierwsza opcja po lewej stronie "Dolby Digital Bitstream Out" no i dalej wiadomo zaznaczyć ON (External Decoder) z DTS tak samo.

 

No własnie o to chodzi ze w mojej wersji oprogramowania nie ma tych dwóch ikon z prawej strony

 

Chciał bym zaznaczyć ze poprzenie posty pisałem z konta kolegi gdyż nie zostałą mi włączona aktywacja konta. Teraz wątek będę prowadził ze swojego konta !!!!!!!

post-162157-1217438647_thumb.jpg

Edytowane przez luk9753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kolejną prośbę na temat jaka karta do gier typu Nfs Cod 4 itd.

Myślę o:

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro (PCI Express)

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Nie wiem czy są duże między nimi różnice w jakości dźwięku bo nie mam jak to sprawdzić, a w sklepach to różnie doradzają :?

Prosiłbym o pomoc i argumenty dlaczego ta a nie inna. Z góry dziękuje :D

To będzie podpięte do Asus p5q Deluxe...itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...