Skocz do zawartości
scibi

512 DDR SAMSUNG - POMÓŻCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

scibi - ale przez tryb awaryjny nie tylko sie rozumie same pamieci, ale całe mobo czyli FSB a przez i procka itd. Np. moje MOBO jak uruchomiłem na nim te "wspaniałe" Samsungi DDR333 jako DDR400 uruchomiło się, ale tryb awaryjny obrawił się FSB wysokości 91MHz czyli częstotliwością ~1600MHz!!

 

NetWalker - aby rozwiac wszelkie wątpliwości czy te pamieci chodzą Tobie na 400MHz sciągnij program memtest86, zrób nim specjalną dyskietkę ustaw w BIOSI 400MHz dla pamięci i uruchom kompa z tej dyskietki... W lewym górnym rogu odczytasz interesujące Cię informacje (czytaj taktowanie procesora, przepustowość pamięci), a na dole jak przejdzie test będzie wiedział czy pamieci nie generują błędów. Tylko nie mów, że nie wiesz skąd sciągnąć memtest :D

 

http://www.memtest86.com

 

lechoo - i dodajmy, że producent gwarantuje iż przy tych ustawieniach pamięci bedą chodzic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NetWalker - moja błęda :wink: Z powodu modemu nie jestem niestety w stanie bardzo dokładnie czytać wszystkich postów. Za to w godzinach 15-17 zazwyczaj czasu mam "fbrut" bo siedze sobie w szkole i sciągam DIVX'y i inny stuff i nie mam zazwyczaj co robic więc czytam dokładnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

 

Może jednak uda mi sie te pamiątki w takim razie jeszcze zdobyć.

Musze pogadać z tym kumplem 8)

 

Scibi - please zrób jak najszybciej te testy bo sam jestem ciekawy czy moze chodzi o moje mobo czy coś jest nie tak z tymi kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo to raczej wstrzymam się z zakupem tych pamięci, podejrzewam że są to "przemalowane" Samsungi PC266, które również dobrze sobie radzą z 400MHz @CL2.5

Scibi, w zwiazku z powyzszym opisz nam jak wygladaja stickery na tych pamiatkach. I czy sa oznaczenia BEZPOSREDNIO na kosiach?

 

Chociaz w sumie po co ja sie o to pytam? I tak juz zamowilem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co włączyłem bez żadnych cudów i u mnie Sandra na A7V333 i TBird1,33 pokazuje tak:

Bank 0(1,2,3) 256MB DDR-SDRAM 7-1-1-1R 4-1-1-1W 2.0-3-3CL 2CMD

2x166MHz

Int/Float 2107/2023 MB/s

 

Będę kombinował dalej.

Mateusz

Nie chce was podłamywac ale:

czemu pisze 256 skoro to kosc 512

Po drugie sam wczoraj testowalem na swoim abicie nonamy ddr 266 (kosc 128) i przy magistrali 150 i ustawieniach 2,5 2-5-2 2-cr 4-in mailem lepsze wyniki niz ty na tych przy 166 (i teżnie na max. ustawieniach). Mialem cos kolo 2250x2080 9jak sie nie myle...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ...

 

a czemu ta pamiec jest tak tania ? 449zł ?

 

Jesli jest nowa i jeszcze dają na nią 3 letnią "gwarancję" to nie uważacie że coś tu śmierdzi ???

 

Czy na 100% są to w 100% sprawne (nie naprawiane) pamieci lub czy nie są to przemalowane układy 266Mhz ???

 

Bo coś nie wierzę w takie okazje ...

 

Bo gwarancję (stickers) to ja tez moge dać nawet 100 letnią ale i tak z niej bym sie nie wywiązał bo bez paragonu lub faktury i tak stickers nie jest żadną gwarancją ...

 

Hmm , sam się lekko napaliłem bo mam 2 ukąłdy noname 256Mb PC266Mhz każdy inny ale obydwa działaja przy 333Mhz tyle że na najgorszych timmingach (tylko w SPD , bardzije agresywne tryby odpadają) i lekko się zastanawiałem nad wymianą , tylko czy to opłacalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scibi, w zwiazku z powyzszym opisz nam jak wygladaja stickery na tych pamiatkach. I czy sa oznaczenia BEZPOSREDNIO na kosiach?

No właśnie, przepisz oznaczenia z kości. Dla porównania zobacz sobie napisy na mojej pamięci 256MB. Oryginalne napisy są wygrawerowane laserem, jeśli jest ich brak lub są nadrukowane w inny sposób, to masz najprawdopodobniej do czynienia z falsyfikatem. Ponadto istotne jest czy w oznaczeniu scalaków występuje końcówka TCB3, która oznacza układ PC333 CL2.5.

czemu pisze 256 skoro to kosc 512

Jest to kość 2-bankowa (2-stronna) i każdy bank ma 256MB - wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy robicie problemy!!!

Czego sie spodziewalisci po tych pamieciach? pisalem na samym początku przed kupnem ze nie sa to jakies super kosci gdyz 512 sa oparte na innych kosciach niz 256MB te lepsze maja literke C w sybmolu.

Wedlug recenzji na zagranicznych servisach te pamieci chodzą do 185Mhz, a te lepsze(256MB) do 220.

Odpalcie sobie sandre i pokaze wam jakie to sa kosci - one nie sa przemalowywane!!!

A co do kosci przynajmniej ja dostalem napewno nową gdyz przed wlozeniem przygladalem sie styka i byly nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalcie sobie sandre i pokaze wam jakie to sa kosci

Tjaaa...gdzie znalazles taka opcje? Sam jestem ciekawy czy jakis program jest w stanie udowodnic, ze te kostki to nie przemalowane 512 PC2100 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze nie sa przemalowane heh no way bez przesady :) tylko nie chodza mi na ustawieniach ultra, a szkoda, ale wydaje mi sie, ze to i tak malo daje ;) chcialbym sie tylko dowiedziec jak sie wylacza pamiec wirtualna w w2k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jest jednak jedno małe ale - wszystkie te powyższe dane konfiguracyjne zapisane są w pamięci eeprom na DIMM-ie (kostka 2402 - 2kbity). Można bez problemów zmienić jej zawartość przy użyciu prostego programatorka - czyli np. wgrać do PC266 zawartość eepromu z PC333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tez pytanko... dajcie linka do programu ktory testuje pamiec czy jest oki, oraz powiedzcie jak go uzywac, ja dzis cos wlaczylem (trzeba bylo na dyskietke), i pozniej z dosa odpalic, gold memory czy jakos, i te testy lecialy w nieskonczonosc... 100% i dalej, czym je najlepiej przetestowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) chcialbym sie tylko dowiedziec jak sie wylacza pamiec wirtualna w w2k :)

Panel sterowania :arrow: System :arrow: Zaawansowane :arrow: Wydajność - Ustawienia :arrow: Zaawansowane :arrow: Pamięć wirtalna - Zmień :arrow: Bez pliku stronicowania :arrow: OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na dole wyskakują błędy i obszar na jakim pamięc jest uszkodzona. Weź ostro potraktuj je timingami i MHz to zabaczysz szybko błędy. Jeżeli dobrze pamiętam z prawej strony jest napisane ile razy test się powtórzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania zobacz sobie napisy na mojej pamięci 256MB

Wlasnie skonczylem porownywac swoja kostke 512 Samsunga (ta sama jaka ma scibi & co.) ze zdjeciem kostek lechoo. Wynik? Coz...nadruk na kostkach faktycznie moze byc oryginalny (laserowo wygrawerowany? raczej tak), takze sticker jest w porzadku. Do tego jeszcze info z sandry.

 

Wszystko wyglada jak 100% oryginalny samsung :twisted:

 

Tylko jak w takim wypadku wyjasnic ta niska cene i dlaczego komus te pamiatki nie wstawaly na 145@CL.2 :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wyjasnic prosto... cena niska (obnizki cen - nie az takie - moze naprawde z kradziezy z niemiec ;) ) a co do tego ze nie wstawaly to wina moich starych kosci no name... owszem chodzily one na 153fsb ale nigdy nie probowalem na CL2 na takim dac... a teraz wlaczylem i lipa... jak sie ich pozdbede, i kupie 128DDR pc333 od samsunga to juz bedzie na pewno na fsb 153 na max timingach wszystko smigac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wyjasnic prosto... cena niska (obnizki cen - nie az takie - moze naprawde z kradziezy z niemiec ;) ) a co do tego ze nie wstawaly to wina moich starych kosci no name... owszem chodzily one na 153fsb ale nigdy nie probowalem na CL2 na takim dac... a teraz wlaczylem i lipa... jak sie ich pozdbede, i kupie 128DDR pc333 od samsunga to juz bedzie na pewno na fsb 153 na max timingach wszystko smigac :D

To i tak cienko 153 na max taimingach to ja na marnych kingstonach, kosci nanya 266mhz cl2,5 wyciagalem stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 153fsb to podaje jak bylo na noname... wczytaj sie porzadnie... ;) jak juz pisalem jeszcze samsungowch nie testowalem... mowie tylko ze stare no name na 153fsb i CL2 nie dawaly rade, oraz ze "jak sadze" te na pewno dadza (nie maja wyjscia ;) ) :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wyjasnic prosto... cena niska (obnizki cen - nie az takie - moze naprawde z kradziezy z niemiec ;) ) a co do tego ze nie wstawaly to wina moich starych kosci no name... owszem chodzily one na 153fsb ale nigdy nie probowalem na CL2 na takim dac... a teraz wlaczylem i lipa... jak sie ich pozdbede, i kupie 128DDR pc333 od samsunga to juz bedzie na pewno na fsb 153 na max timingach wszystko smigac :D

Wiesz co nie rozumiem Cię 8O Poprostu weź wywal z kompa te 128mb sprzedaj albo niech sobie leżą na półce no i podkręcaj ile wlezie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...