Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

leborg -> jaki model tej PS2? i radze ci w hdd inwestowac bo jak laser padnie to 200zl w plecy:]

nie wiem nawet co to za model ;) Paczka przyjdzie w środe/czwartek to sie przekonam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest wart uwagi jesli kupisz bez HDD.

W PS2 jest USB1.1, ktore jest wolniejsze od czytnika i zabawa z HDD mija sie z celem przy takim podlaczeniu. W dodatku polowa gier, jak nie wiecej, nie dziala wogole.

 

Ew. kupic HDD i miec duzego pendrive'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie dysku w PS2. Po czterech latach użytkowania niestety laser powoli przestaje odmawiać posłuszeństwa. To dość stara konsola, V3, więc wymiana nie wchodzi w grę (takich już nie ma :-| ). Konsola jest przerobiona DUO2SE. Mam trochę oryginałów, przeważnie gram na ich kopiach zapasowych, żeby nie męczyć płyt. Pomyślałem, że jedynym wyjściem uratowania tej konsolki byłoby dokupienie twardego dysku, porobienie obrazów wszystkich gier i odpalanie ich z dysku. Jak to wygląda? Wtedy włącza się konsolę, ona w ogóle nie korzysta z lasera tylko odpala gierkę z twardziela? Mają być na nim obrazy, czy jakoś uporządkowane katalogi z zawartością obrazów? Jest do tego jakieś oprogramowanie? Jaki dysk kupić? Każdy pasuje (wiem, omijać te pod USB :) )?

 

Thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- pasuje wiekszosc dyskow, poza nowymi WD (zly rozstaw zlacz). Najmniej problemow sprawiaja Maxtor i Seagate. Dla swietego spokoju 40GB minimum. Pare postow wczesniej podalem linka do strony, gdzie mozna sprawdzic czy ktos juz dany dysk z PS2 testowal i z jakim skutkiem. Oczywiscie dzialaja tylko dyski PATA. Jako przejsciowka miedzy HDD i konsola funkcjonuje Network Adapter.

- na DUO2SE nie ma mozliwosci odpalenia konsoli bez lasera. Powod jest prosty - trzeba z plytki (CD lub DVD jak ktos woli) odpalic program do obslugi HDD (HDLoader). Zeby wogole nie korzystac z lasera, musialbys miec w konsoli Rippera - umozliwia on bootowanie konsoli bezposrednio z karty pamieci, a w nowszych wersjach rowniez prosto z HDD. Podczas gry konsola nie korzysta z lasera (bez wzgledu na chipa).

- jesli chodzi o wrzucanie obrazow na HDD - PS2 ma swoj wlasny, dosc egzotyczny system plikow. Gry mozna wrzucac albo bezposrednio z czytnika konsoli za pomoca HDLoadera (nie polecam - wolne i meczy laser), mozna sie do konsoli podlaczyc poprzec FTP za pomoca programow typu ExecFTP czy PS2Handiness, ew. za pomoca HDLDump, przez kabel sieciowy. Trzecia opcja to podlaczenie dysku konsolowego do PC i skorzystanie z programu WinHIIP - IMHO najszybsza i najwygodniejsza w uzyciu.

 

To chyba tyle najwazniejszych informacji. Zdecydowanie polecam zabawe z HDD, mimo, ze koszt poczatkowy jest dosc spory (Network Adaper + HDD). Raz, ze nie meczy sie tak lasera, a dwa ze komfort grania znacznie wzrasta (krotkie loadingi, w niektorych grach brak problemow z fps).

Niestety minusem jest to, ze sa gry ktore z HDD po prostu nie dzialaja. Nie jest ich duzo, ale posrod nich jest pare perelek, chocby Shadow Of The Colossus.

Liste dzialajacych gier mozna sprawdzic tutaj:

http://homepage.ntlworld.com/casey.miller/...mpatibility.htm (dosc nieaktualna)

http://www.ps2hc.opalnet.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=531 (tu juz duzo lepiej z aktualnoscia)

 

PS. W okolicach Gwiazdki wymienialem w Robsonie na Powstancow Slaskich laser w swojej V4. Za caly blok lasera wraz z prowadnicami policzyli mi 230zl (w tym koszt uslugi). To tak w chrakterze ciekawostki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) Heh, pytałem się też w Robsonie o ten laser, ale takich jak mój (KHS-400B) już nie mają :/ W takim razie chyba jednak to sobie odpuszczę. Bo jak kupię dysk, NA i laser mi w końcu padnie na amen od samej płytki z HD Loaderem, to będzie nieciekawie, parę stówek w plecy. A na nowego modchipa już mi trochę szkoda kasy (tak to jest, jak się oszczędza, mogłem kupić Rippera, hehe). No nic, może jeszcze troche pochodzi, jak nie to czekam na obniżkę nowych konsol :)

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mialem dokladnie ten sam problem, tyle ze mi laser padl :| I tez sobie w brode plulem, ze przyoszczedzilem na poczatku na chipie...

 

Szarpnalem sie i wymienilem zarowno laser, jak i chipa (na Rippera 3.2u). Kosztowalo mnie to fpisdu pieniedzy (400zl), ale konsole mam juz ubezpieczona od wszelkich wypadkow - jak padnie laser, to bede ganial tylko z HDD. Zreszta lasera uzywam tylko do gierek, ktore z HDD maja problemy :)

 

Po awarii tego lasera po prostu kupie Slima. Bedzie duza konsolka do grania z HDD + Slim do plytek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dobra... to ja mam next pytanie:

 

W jakis sposob da sie odpalic konsole na monitorze? Nie stac mnie na telewizor...

Slyszalem ze sa jakies "akcesoria" pozwalajace to zrobic, ale slyszalem tez ze podobno wtedy obraz jest gorszy. Raczej jezeli mialbym brac konsole (a mam jedna na oku) to musze miec pewnosc czy jest sens odpalac ja na monitorze. Orientuje sie ktos ile kosztowala by mnie ta "przejsciowka"?

 

 

EDIT: Jezeli konsola zostala zakupiona w niemczech to jaki ona ma system ? Pal czy ntsc? Do tego moga wystapic jakies problemy z jezykiem w grach?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niemczech ma pal o ile nie byla sprowadzana

cala europa ma PAL

 

a co do monitora to istnieje takie cos jak vgabox ale jakosc jest kiepska

z tego co sie dowiedzialem po relacjach na forum psxextreme to wiem ze bdb odraz jest przez karte TV ale konsola musi byc podlaczona kabelkiem S-video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg-> jak tam konsola?

sorry ze tak poźno ale mialem 5 dni zhp :lol:

 

 

Konsolka doszła do mnie dopiero w piątek...otworzyłem pudło , odpaliłem demo cd pograłem chwilke i na tym moja przygoda prawie sie skonczyła;] Z demek spodobało mi sie bardzo WRC[chyba kupie sobie jakieś lada dzień ;) ] Pomęczyłem sie troszke, pogooglałem po allegro i znalazłem gt3+memorka za grosze...Wczoraj doszła paczuszka i miałem 4 godzinki z głowy ;] Konsolke zostało mi jeszcze przerobic i wmontowac hdd ale to w odległym czasie, narazie zmiana kompa w planach ;]

 

 

To normalne ze laser nieraz tak glosniej "skrzeknie"?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Karta TV moze byc obojetnie jaka? Czy musi miec jakies systemy, technologie czy Bog wie co jeszcze? I co to za kabel S-Video ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Video = S-VHS: okragla wtyczka z czterema pinami i plastikowym prostokatnym bolcem. Daje lepsza jakosc obrazu niz Composite dzieki oddzielnemu przesylaniu luminancji i chrominancji.

 

Co do karty TV - ja mam Karte jak w podpisie i jest w miare OK. Kabel S-VHS mi troche pomogl na szumy (tak samo filtry w DScalerze), dodatkowo zalozylem sobie filtr ferrytowy. Niestety albo karta, albo kabel zbieraja mi skads zaklocenia i czasami da sie dojrzec dwa dosc szerokie pionowe pasy. Nie chcialo mi sie jednak wojowac i szukac skad to.

 

@leborg - mowisz o takim jakby stukaniu (jakby jakies czesci o siebie uderzaly), szczegolnie tuz po odpaleniu konsoli? Jesli tak, to jest to objaw zle skalibrowanego lasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg - mowisz o takim jakby stukaniu (jakby jakies czesci o siebie uderzaly), szczegolnie tuz po odpaleniu konsoli? Jesli tak, to jest to objaw zle skalibrowanego lasera.

Nie, to na pewno nie jest żadne stukanie. Nieraz kiedy czyta dane z krążka laser robi sie troszke głosniejszy [nie wiem czy zrozumiale napisałem :lol: ] i slychac jak czyta płytkie.

 

 

btw mozecie podac tytuly jakichs fajnych gierek z mechami ? 8]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Cosi - w miare ok? :>

Duzo sie traci jak nie jedzie sie na TV?

 

 

http://allegro.pl/item98259288_leadtek_win..._fv24gw_ss.html

 

http://allegro.pl/item100273847_kabel_s_vi...a_od_sssss.html

 

http://allegro.pl/item100766776_kabel_rgb_...ym_i_s_vhs.html

 

To wziac S-video, czy s-VHS?

 

MOzesz poprostu powiedziec co kupic zeby mozna bylo grac spokojnie na monitorze? :oops:

 

W ogole nie wiem co to za filtry, po co one i skad je wziac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, za duzy skrot myslowy - DScaler to program, ktorego uzywam zamiast standardowego softu od karty TV (duzo wieksze mozliwosci regulacji, no i jak pisalem mialem problem z szumami).

 

Jesli chodzi o kabel, to S-Video i S-VHS to dwie nazwy tego samego.

 

Problem w tym, ze oba kable ktore podales sa nieodpowiednie - pierwszy to przejsciowka Euro->S-VHS, drugi to kabel do Xboxa, tez zreszta ze zlaczem Euro (SCART).

 

Poniewaz karta TV nie ma zlacza Euro, potrzebujesz czegos np. takiego: http://allegro.pl/item100915254__uniwersla...e_wtyczki_.html

 

Jak ktos ma wejscie Component, to moze sprobowac czegos takiego (tyle ze jest troche cyrkow ze zmuszeniem tego do dzialania na starych konsolach, bo browser nie wykrywa tego automatycznie):

http://allegro.pl/item100690598_component_...ystation_2.html

http://allegro.pl/item100301019__component...ora_sklep_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowaliście swoje konsolki na stronie sony? Mają niby przysłac jakies nowe demo cd i oficjalny magazyn polystation. Ja zrobilem to jakies tydzien temu..moze lada dzien przyjdzie paczka :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to przysylaja jakis dysk demo i Network Access Diska (do Slimow, ktore nie maja go w komplecie). Aha, i jeszcze ID i PIN do rejestracji na Central Station. Do mnie oba doszly po jakichs dwoch tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsolowym forum brzdąkali cos o magazynie jeszcze no ale tam pisza rozne rzeczy , wiec pewnie w paczce nie bedzie nic przydatnego...;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostalem, moze teraz wysylaja. Zreszta NAD tez nie dostalem, widac do Network Adapterow od duzych konsol nie wysylali (nie zebym plakal, bo z online i tak nie korzystam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mala prosbe do posiadaczy PS2 [;

 

Czy ktos kto posiada MGS bylby tak mily i zgral mi na mp3 albo inny dowolny format poczatkowy dzwiek , ktory pojawia sie razem z logo Konami ?

 

Nie chodzi mi o sam theme MGS bo tego pelno na necie , chodzi mi dokladnie o ta muzyczke , ktora pojawia sie na samym poczatku , ma jakies 3-4sec...

 

Darczyncy przeleje kase na browara [;

 

(wiecej info na PW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D .. Jako znudzony grami na PC właśnie zakupiłem sobie PS2 na allegro 2 gry orginałki... za 340zł... czakam właśnie na przesyłke.. :D

 

Mam takie pytanko czy istnieją jakieś dema na ps'a do pobrania z sieci ?? a potem wypalenia ich na płycie ?? jak to ma miejsce z X'em ?? Znacie jakieś dobre serwisy o PS2/+fora ?? ..

 

No i ktore gry polecacie na start :P w przyzwoitej cenie.. do 50zł.. :D allegro oczywiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...