Skocz do zawartości
DrKleiner

Na temat serwisu PurePC.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problemy z opcja "go to last unread", rzadko sie bardzo zdarza aby przenioslo mnie do posta, ktorego nie przeczytalem, zazwyczaj przenosi mnie kilka/kilkanascie postow dalej.

Nie wiem czy tylko ja tak mam, czy to normalny problem?

 

Czy nie daloby sie zrobic aby samemu zaznaczac ostatniego przeczytanego posta?

Byloby to pomocne w dwojaki sposob:

1. Rozwiazaloby wyzej opisany problem.

2. Z tego co kojarze, temat ktory zaczalem czytac, staje sie odrazu tematem przeczytanym w calosci. Czytajac jakis dlugi topic np. 50 stron, mozna w polowie zaznaczyc sobie dokad doczytalem, a pozniej samo nas przeniesie w odpowiednie miejsce.

 

Nie wiem czy takie cos byloby latwe do wykonania, w kazdym razie to tylko taka mala propozycja, mi by sie przydala taka funkcjonalnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Majkel

Takie coś o ile jest możliwe zapewne spowolni działanie forum. Wątpie żeby marco wprowadził coś takiego w życie :) Ale imo pomysł dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest konkretne: Czy da sie zaimplementowac opisana funkjonalnosc w silniku forum?

Prosze nie podawac okreznych sposobow rozwiazania problemu.

 

Ja tylko pytam czy sie da, jesli sie da to czy bedzie to trudne, jesli bedzie latwe to moze wartoby bylo cos takiego zaimplementowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pojde do pracy to zakladek nie mam:P

 

Dlatego się używa delicje ;>

 

 

Pytanie jest konkretne: Czy da sie zaimplementowac opisana funkjonalnosc w silniku forum?

Prosze nie podawac okreznych sposobow rozwiazania problemu.

 

Ja tylko pytam czy sie da, jesli sie da to czy bedzie to trudne, jesli bedzie latwe to moze wartoby bylo cos takiego zaimplementowac.

Na chwilę obecną takiej możliwości nie ma. Nie ukrywam, że przynajmniej do końca tego roku nie będziemy robić jakichkolwiek modyfikacji w forum - wyszła niedawno wersja 2.2 i dopiero jak doprowadzimy ją do używalności na pure będziemy myśleć o jakiś modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dzisiejsze pytanie:

 

Do kogo mam sie zglaszac w sprawie skasowania (ponoć nieregulaminowej) sygnaturki?

 

Do dzis byla regulaminowa w rozdzielczosci 1024x768 miala 10 linijek, a tu nagle zostala skasowana, bez ostrzezenia, bez jakiejs sugestii na prv, nic.

Chcialbym odzyskac jej tresc, sprawdzic czy rzeczywiscie jest nieregulaminowa, jesli jest to ja wyedytowac.

 

EDIT

Hehe, dopiero teraz zobaczylem, ze jak sie kliknie na swoje procenty to sie pojawia okienko, w ktorym pokazane jest kto jakie procenty przydzielil i rzeczywiscie fipa skasowal mi sig.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzis byla regulaminowa w rozdzielczosci 1024x768 miala 10 linijek, a tu nagle zostala skasowana, bez ostrzezenia, bez jakiejs sugestii na prv, nic.

Chcialbym odzyskac jej tresc, sprawdzic czy rzeczywiscie jest nieregulaminowa, jesli jest to ja wyedytowac.

klyk :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakby fipa napisał pmkę, a nie edytował posta. W końcu nie każdy przegląda posty, które już wcześniej napisał w danym temacie. <_<

Rozumiem że jak byłeś moderatorem czesto pisales PM do ludzi aby zmienili sigi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak byłeś moderatorem czesto pisales PM do ludzi aby zmienili sigi?

Z początku pisałem do userów, żeby zmienili podpis, bo na przykład mieli zbyt dużo linijek lub zbyt dużą czcionkę. Po pewnym zdarzeniu z jednym userem takich pmek już tak często nie pisałem. Zresztą moderacja uznała, że nie ma co pisać pmki, tylko od razu działać (niekoniecznie od razu %, ale edycja lub skasowanie takiego siga). Pod koniec mojego moderowania znowu wysyłałem pmki, dzięki którym sprawdzałem czy dany user zna przepisy o sigach. Jeśli znał spotkała go nagroda, jeśli nie znał - nic się nie działo.

Nigdy nie pisałem w postach, żeby ktoś zmienił swój podpis. Takie działanie niewiele pomoże, już lepiej jest wysłać pmkę z informacją o nieregulaminowym podpisie.

 

Szybciej przeczytać regulamin i dostosowac sie do niego...

Niż wlepić 10%, skasować siga i wrzucić go do bazy usuniętych sygnatur? :blink: To albo musisz czytać regulamin co 20 linijkę, albo przy usuwaniu sigów się guzdrzesz. Jako moderator mógłbyś takich bredni nie pisać, w końcu powinieneś dawać przykład nie? :| Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niż wlepić 10%, skasować siga i wrzucić go do bazy usuniętych sygnatur? :blink: To albo musisz czytać regulamin co 20 linijkę, albo przy usuwaniu sigów się guzdrzesz. Jako moderator mógłbyś takich bredni nie pisać, w końcu powinieneś dawać przykład nie?

Geezes o czym Ty w ogóle piszesz..

Kto ma czytac regulamin? Kto ma sie do niego dostosować? Pomyśl..

Odniosłem sie do całej operacji usera po usunięciu siga - pisanie do moderatora, poprawianie siga itp.

Nieregulaminowa sygnaturka jest ewidentnym dowodem na brak znajomości regulaminu - od tego trzeba zacząć...

 

Poprzestawiało Ci sie coś w głowie po zdjeciu moderatora?

Zanim zapostujesz zejdz z tonu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geezes o czym Ty w ogóle piszesz..

O tym, że szybciej jest skasować siga, wlepić % i umieścić ten podpis w stosownym temacie, niż przeczytać cały regulamin.

 

Kto ma czytac regulamin? Kto ma sie do niego dostosować?

Dostosować się powinni wszyscy: i userzy, i moderatorzy, i administratorzy. To że nie do końca tak jest to już inna sprawa.

 

Odniosłem sie do całej operacji usera po usunięciu siga - pisanie do moderatora, poprawianie siga itp.

Zakładasz, że po skasowaniu siga user napisze pmkę do odpowiedniego moderatora, moderator odeśle nieregulaminowy podpis i user go poprawi?

Nie wpadłeś nigdy na pomysł, że przy dawaniu % możesz wysłać jednocześnie pmkę do usera razem z jego nieregulaminową sygnaturą i ze wskazaniem co w niej było nie tak?

W końcu czy nie lepiej poinformować usera przy pomocy pmki co w jego sigu jest nie tak i co powinien w niej zmienić? Dzięki temu user nie jest wkurzony z powodu wycięcia jego podpisu (nad którym często sporo czasu siedzi), moderator nie musi prowadzić często niemiłej rozmowy via pm.

Cała sytuacja odbywa się w przyjaznej atmosferze, nikt do nikogo nie ma pretensji, moderator natomiast nie stosuje środków represji, a za pomocą dialogu/porozumienia osiąga swój cel. Nie lepiej tak?

 

Nieregulaminowa sygnaturka jest ewidentnym dowodem na brak znajomości regulaminu - od tego trzeba zacząć...

To samo pisanie postów nie wnoszących nic do dyskusji, do tego jeszcze w tematach zamkniętych w celu nabicia posta. To też jest nieregulaminowe, a jednak sobie % nigdy z tego powodu nie dałeś. Dlatego uwagi o regulaminie z Twojej strony są nie do końca w porządku.

Regulamin stanowi:

"PSO 6. Posty niewnoszące nic do dyskusji - 10% +3 dni ZPP."

"Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic niewnoszących do dyskusji..."

 

Poprzestawiało Ci sie coś w głowie po zdjeciu moderatora?

Zanim zapostujesz zejdz z tonu..

Czy za taki tekst wlepisz sobie %?

A z tym tonem to daj sobie spokój. Jeśli czegoś wymagasz od swojego rozmówcy, to sam się do tego stosuj.

 

--------------------

 

Lepiej by było, gdyby fipa napisał pmkę do thuGG'a zamiast edytować jego posta. Wątpię, aby ktoś sprawdzał, czy moderator czasem się nie dopisał do posta. Rozsądniejsze wydaje się być napisanie krótkiej pmki o treści: "Twój sig jest nieregulaminowy, gdyż ma zbyt dużo linijek/zbyt wielką czcionkę/niedozwolony link." Z własnego doświadczenia wiem, że taka pmka przynosi o wiele lepszy skutek niż wpisywanie się do posta usera czy nawet kasacja siga.

Moderator dzięki takiej pmce szybciej osiągnąłby swój cel w postaci zmiany podpisu u danego usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było, gdyby fipa napisał pmkę......

Żałuje, ze edytowałem tego posta. NIGDY WIĘCEJ tego nie zrobie, od razu regulaminowo przyciach!le po karku.

 

Przepraszam bardzo wszystkich, a w szczegolności Crosisa i thuGG.

 

% nie zdejmę, uważam że są słuszne. Jesli administracja uważa inaczej, proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może zejdziecie z siebie?? :? IMO user powinien przeczytać raz na jakiś czas regulamin (odświeżyć sobie info), sprawdzić czy wszystko jest oki etc. Było już głośno o tych sigach, tyle tematów, płaczu i tego że moderator to burak. Wystarczy poszukać. NAJLEPIEJ by było jeżeli moderator pisze PW nawet krótkiej treści takiej jak: "Masz nieregulaminowy sig, zmień go." powinno wystarczyć. :? Takie jest moje zdanie na ten temat.

 

EDIT: Za długo sie produkowałem...

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...